Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κρέμες προσώπου κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ! ΔΙΑΝΥΩ ΤΟΝ ΠΕΜΠΤΟ ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ, ΕΧΩ ΕΝΑ ΖΩΗΡΟΥΛΙ ΑΓΟΡΑΚΙ ΠΟΥ ΜΑΛΙΣΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΜΕΓΑΛΟΥΛΗΣ ΑΠ Ο,ΤΙ ΕΙΠΕ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΧΩΡΙΣ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ.

ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΩ ΤΙΣ ΚΡΕΜΕΣ ΠΟΥ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑ ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ ΧΡΟΝΙΑ (ESTEE LAUDER) KAI ME TIΣ ΟΠΟΙΕΣ ΗΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΞΕΚΙΝΗΣΑ ΚΟΡΡΕ! ΑΠΟ ΓΑΛΑΚΤΩΜΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΚΑΙ ΣΑΠΟΥΝΙ, ΜΕΧΡΙ ΕΝΥΔΑΤΙΚΗ ΠΡΟΣΩΠΟΥ ΚΑΙ ΜΑΤΙΩΝ. ΑΥΤΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΕΧΩ ΓΕΜΙΣΕΙ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΣΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ :cry: (ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΧΘΕΣ ΤΙΣ ΠΕΤΑΞΑ ΟΛΕΣ ΣΤΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΣΥΣΤΗΣΕΙ ΤΟΝ ΚΟΡΡΕ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΧΕ ΚΑΙ ΠΟΛΥΑΣΧΟΛΗΘΕΙ ΜΕ ΤΟ ΖΗΤΗΜΑ.

ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΡΟΣΩΠΟ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΓΙΝΕΙ ΧΑΛΙΑ (ΤΟ ΒΛΕΠΩ ΚΙΟΛΑΣ ΔΗΛΑΔΗ) ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΤΑ ΣΠΥΡΑΚΙΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΟΡΜΟΝΕΣ, ΟΧΙ ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ ΚΡΕΜΕΣ (ΠΟΥ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΕΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ...)

ANYWAY, ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΩ ΑΛΛΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΑΠΟΙΕΣ ΔΙΚΕΣ ΣΑΣ ΠΕΡΙΠΤΩΣΕΙΣ, ΟΠΩΣ ΠΟΙΑ ΚΡΕΜΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΕΙΤΕ ΕΣΕΙΣ, ΑΝ ΘΑ ΜΕ ΣΥΜΒΟΥΛΕΥΑΤΕ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΩ ΣΤΙΣ ΠΑΛΙΕΣ ΜΟΥ ΚΡΕΜΕΣ Ή ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΣΧΕΤΙΚΟ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΟΥ! ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ! :):):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω βάζω μονο του ΚΟΡΡΕ τις κρέμες εδω και 2 χρόνια. Τα σπυράκια σου δυστυχώς ειναι λόγω εγκυμοσύνης αν βγήκαν τώρα οπότε υπομονή. Ο Κορρές ειναι απο τις λιγες εταιρίες που δεν εχει πολλά χημικά στις συστάσεις του...κι εγω μια για λιπαρό προσωπο βάζω γιατι είχα ακμή για χρόνια και ευτυχώς μου υποχώρησε με την ομοιοπαθητική.

Link to comment
Share on other sites

egv pro etvn eixa parei enydatikh toy korre -triantafyllo an 8ymamai kala- kai ontws gemisa ki egw spyrakia... xwris eguymosynh... ftaiei o korres ftaiei h epidermida... agnwsto... polles einai eyxaristhmenes...

 

Το καλό με τον Κορρε ειναι οτι δοκιμάζει φόρμουλες και οταν κάτι δεν πάει καλά τις αλλάζει. Επίσης παλιά είχαν μέσα κάποια χημικά αλλά εδω και ενα χρονο τα έβγαλε κι αυτά....καλά ειναι σίγουρα και στο δέρμα μιας και εγω ξεκίνησα να γεμίζω σπυράκια οταν έβαλα της Clinique

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ κορρέ, τη γιαούρτι χρησιμοποιούσα χωρίς πρόβλημα. Μπορείς να ρωτήσεις όμως και σε φαρμακείο για κάτι εξίσου απλό, νομίζω της apivita είναι καλές, αυτές στα φακελάκια;

kr3fp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω και στις 2 εγκυμοσυνες χρησιμοποιουσα-ω την Oligo 25 της Vichy που ειναι αρκετα ελαφρια.Και μια φορα που εβαλα του Κορρε με το τριανταφυλλο εβγαλα σπυρια,ειχα γεμισει, ηταν σαν να φοραω μασκα...Κι απο τοτε ειπα ποτε ξανα φυτικες γιατι μπορει να μην εχουν χημικα προσθετα (λενε!) αλλα δεν ξερω με τοσα βοτανα που εχουν μεσα,τι επιδραση μπορει να εχουν και αν ειμαι και αλλεργικη σε κατι και παθω και τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Σπυράκια βγάζεις στην εγκυμοσύνη, κι εγώ έβγαλα επίσης μερικά που είναι σπανιο φαινόμενο!

 

Γιατί δεν αφήνεις λίγο το πρόσωπό σου να ξεκουραστεί; Μόνο νερό χλιαρό και καθάρισμα με λίγο βαμβάκι πριν κοιμηθείς...αν θέλεις φυτικά, έχουν και τα propoline αλλά δεν έχω χρησιμοποιήσει κάτι για να σου πώ άποψη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ εδώ και 1 μήνα βάζω του κορρέ το ρόδο που είναι πολύ ελαφριά και ευχάριστη μυρωδιά για μικτές επιδερμίδες...πριν την εγκυμοσύνη έβαζα μια εντελώς χειροποίητη κρέμα σε σωληνάριο που την έφερνε μια αισθητικός ομοιοπαθητικής από την Γαλλία αλλά στην εγκυμοσύνη μου βρομούσε (είχε μέσα πολύ κουφά συστατικά αλλά έλαμπα)...

το πρόσωπο μου το πλένω με σαπούνι Apivita και μου αρέσει πολύ. Πέρσι το έπλενα με vichy μια χαρά ήταν και αυτό αλλά λόγω ομοιοπαθητικής αποφάσισα να στραφώ στα φυτικά. Σπυράκια δεν βγάζω καθόλου αλλά ίσως είναι και από την εγκυμοσύνη γιατί πριν ένα μια φορά τον μήνα είχα πάντα...τώρα τίποτα. :D

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω βαζω μια της apivita αλλα οποτε το θυμαμαι,επειδη παρατηρησα οτι το δερμα μου εγινε πιο λιπαρο στην εγκυμοσυνη φροντιζω τον σωστο καθαρισμο του και δεν το φορτωνω με κρεμες,ασε που βαριεμαι κιολας τα πασαλειματα εχω που χω για τις ραγαδες κρεμες να χω νταλκα και για την ενυδατικη,δεν θα παρω.παντως ασχετα που του κορρε ειναι φυτικα αν κατι δεν το ανεχεται το δερμα σου μην το χρεισιμοποιεις,μπορει να ναι αλλεργια.βαλε ενα ηπιο καθαριστικο πρωι βραδυ και μην βαζεις καμια κρεμα,αν δεις οτι δεν ηρεμουν τα σπυρακια συμβουλεψου ενα δερματολογο τι να παρεις

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ.ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ! ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΠΙΛΙΝΓΚ ΜΕ ΚΑΤΙ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΩ ΧΑΛΙΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΘΑ ΛΑΜΨΩ ΚΑΙ ΕΝ ΟΛΙΓΟΙΣ ΣΕ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΤΠΩΣΗ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!! ΤΡΕΛΗ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΟ ΜΟΥ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ? NO WAY!!! ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΚΡΕΜΑ ΤΗΣ AVENE!!!! ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ!!!! ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΙΔΕΕΣ.ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΣΕ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ ΚΑΙ ΕΦΥΓΑ ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ! ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΠΙΛΙΝΓΚ ΜΕ ΚΑΤΙ ΔΙΚΑ ΤΟΥ ΣΥΣΤΑΤΙΚΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΘΑ ΓΙΝΩ ΧΑΛΙΑ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΛΛΑ ΜΕΤΑ ΘΑ ΛΑΜΨΩ ΚΑΙ ΕΝ ΟΛΙΓΟΙΣ ΣΕ ΑΛΛΗ ΠΕΡΙΤΠΩΣΗ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΑ ΑΛΛΑ ΤΩΡΑ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ!!!!! ΤΡΕΛΗ ΕΙΜΑΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΤΟ ΜΠΕΜΠΑΚΟ ΜΟΥ ΣΕ ΚΙΝΔΥΝΟ? NO WAY!!! ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΚΑΙ ΠΗΡΑ ΜΙΑ ΚΡΕΜΑ ΤΗΣ AVENE!!!! ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΔΟΥΜΕ!!!! ΦΙΛΑΚΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!

 

Απαπαπα!!! Καλα εκανες!

 

Βαζω μονο προιοντα Dr. Hauschka. Φουλ φυσικα και τα παιρνω απο ιντερνετ οποτε δεν πληρωνω οσο τα εχουν εδω.

Link to comment
Share on other sites

καλα χαζος ειναι!!!!!!τι πιλινγκ και μ.......ς θελει να κανει σε εγκυο γυναικα!!!!!καλα που εφυγες αυτα τα πιλινγκ ειναι χημικα η με οξεα φρουτων και δεν κανουν για το μωρακι σου,καλα ολα για τα λεφτα ρε γμτ δεν σεβονται τιποτα :evil::evil::evil::!: οι κρεμες τις avene ειναι πολυ καλες τις επερνα μια εποχη που ειχα κανει ακμη μαζι με το μεικ απ και πουδρα και ειδα γρηγορα αποτελεσματα.προσεχε να μην περνεις πραγματα με δραση κατα της ακμης γιατι απαγορευονται ολα στην εγκυμοσυνη.kisses

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

AVENE και πάλι AVENE.

Έχω ξοδέψει περιουσίες σε Lancome, Estee Lauder, Clinique, Lancaster, Biotherm κτλ. Δέρμα σκατά. Πήγα σε δερματολόγο και μου είπε να τα πετάξω όλα. Να βάζω AVENE κρέμα και ζελ καθαριστικό προσώπου. Την κρέμα μου είπε 3 φορές την εβδομάδα μόνο το βράδυ. Το ζελ καθαριστικό κάθε βράδυ και, όταν το βράδυ μετά τον καθαρισμό έχω βάλει κρέμα, το πρωί να ξανακάνω καθαρισμό με το ζελ. Επίσης, αντιηλιακή LAROCHE POSE FLUID με δείκτη 50 κάθε πρωί χειμώνα - καλοκαίρι. Make up μου είπε να μη βάζω κι αν κάποια φορά θέλω οπωσδήποτε να βάζω της LAROCHE POSE. Έτσι είδα θεού πρόσωπο. Συνήλθε το δερματάκι μου και δεν πρόκειται να ξαναβάλω τίποτε άλλο.

Επίσης, να τονίσω ότι οι αισθητικοί στο HONDOS CENTER υποστήριζαν ότι έχω πολύ ξηρό δέρμα και να βάζω τα ανάλογα προϊόντα. Εμένα όμως το δέρμα μου είναι μεικτό προς λιπαρό, με αποτέλεσμα να γίνεται χειρότερο μ' αυτά που μου δίνανε. Επί 15 χρόνια νόμιζα ότι είχα ξηρό δέρμα και τελικά ανακάλυψα ότι το δέρμα μου φαινόταν έτσι, γιατί του έβαζα τα αντίθετα προϊόντα.

Όσο γι' αυτό το χημικό πήλινγκ, έκανε πρόσφατα μια φίλη μου η οποία επίσης είχε ξοδέψει περιουσίες σε επώνυμες μάρκες, και το πρόσωπό της έλαμπε. Μου είπε ότι πέταξε τα LA-PRAIRIE (φανταστείτε ότι μια κρέμα ματιών την πλήρωνε 250 ευρώ και υποστήριζε ότι μ' αυτήν έσωσε τα μάτια της) και βάζει κρέμα φαρμακείου που έχει 14 ευρώ και το δερματάκι της είναι μια χαρά. Και είναι και 41 χρονών.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

καλα χαζος ειναι!!!!!!τι πιλινγκ και μ.......ς θελει να κανει σε εγκυο γυναικα!!!!!καλα που εφυγες αυτα τα πιλινγκ ειναι χημικα η με οξεα φρουτων και δεν κανουν για το μωρακι σου,καλα ολα για τα λεφτα ρε γμτ δεν σεβονται τιποτα :evil::evil::evil::!: οι κρεμες τις avene ειναι πολυ καλες τις επερνα μια εποχη που ειχα κανει ακμη μαζι με το μεικ απ και πουδρα και ειδα γρηγορα αποτελεσματα.προσεχε να μην περνεις πραγματα με δραση κατα της ακμης γιατι απαγορευονται ολα στην εγκυμοσυνη.kisses

 

 

καλέ ο τρελόγιατρος εφτασε να μου πει οτι αν μετα την εφαρμογή του πιλινγκ δεν μπορω τις πρώτες μέρες να κυκλοφορήσω έξω (λόγω όψης) να τον πάρω τηλέφωνο να του πω αν άρχισε να λειτουργεί !!!! ακόμα το σκέφτομαι και γελάω!!!!

Link to comment
Share on other sites

AVENE και πάλι AVENE.

Έχω ξοδέψει περιουσίες σε Lancome, Estee Lauder, Clinique, Lancaster, Biotherm κτλ. Δέρμα σκατά. Πήγα σε δερματολόγο και μου είπε να τα πετάξω όλα. Να βάζω AVENE κρέμα και ζελ καθαριστικό προσώπου. Την κρέμα μου είπε 3 φορές την εβδομάδα μόνο το βράδυ. Το ζελ καθαριστικό κάθε βράδυ και, όταν το βράδυ μετά τον καθαρισμό έχω βάλει κρέμα, το πρωί να ξανακάνω καθαρισμό με το ζελ. Επίσης, αντιηλιακή LAROCHE POSE FLUID με δείκτη 50 κάθε πρωί χειμώνα - καλοκαίρι. Make up μου είπε να μη βάζω κι αν κάποια φορά θέλω οπωσδήποτε να βάζω της LAROCHE POSE. Έτσι είδα θεού πρόσωπο. Συνήλθε το δερματάκι μου και δεν πρόκειται να ξαναβάλω τίποτε άλλο.

Επίσης, να τονίσω ότι οι αισθητικοί στο HONDOS CENTER υποστήριζαν ότι έχω πολύ ξηρό δέρμα και να βάζω τα ανάλογα προϊόντα. Εμένα όμως το δέρμα μου είναι μεικτό προς λιπαρό, με αποτέλεσμα να γίνεται χειρότερο μ' αυτά που μου δίνανε. Επί 15 χρόνια νόμιζα ότι είχα ξηρό δέρμα και τελικά ανακάλυψα ότι το δέρμα μου φαινόταν έτσι, γιατί του έβαζα τα αντίθετα προϊόντα.

Όσο γι' αυτό το χημικό πήλινγκ, έκανε πρόσφατα μια φίλη μου η οποία επίσης είχε ξοδέψει περιουσίες σε επώνυμες μάρκες, και το πρόσωπό της έλαμπε. Μου είπε ότι πέταξε τα LA-PRAIRIE (φανταστείτε ότι μια κρέμα ματιών την πλήρωνε 250 ευρώ και υποστήριζε ότι μ' αυτήν έσωσε τα μάτια της) και βάζει κρέμα φαρμακείου που έχει 14 ευρώ και το δερματάκι της είναι μια χαρά. Και είναι και 41 χρονών.

 

κάτι τέτοια υποψιάζομαι κι εγώ για hondoscenterιανές κρέμες. έχω ακούσει καλά λόγια γενικά για την avene! ελπίζω να με βοηθήσει γιατί πραγματικά το να ξοδεύεις τσουβάλια και να μη γίνεται και τίποτα ειναι αμαρτία!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλή ειναι και η AVENE το θέμα ειναι πάντα όμως πως θα σου κάτσει στο δέρμα. Τα έβαζα παλιά στην ακμή όχι όμως πως με βοηθήσανε....δυστυχώς όσο οι ορμόνες μας κάνουν πάρτυ θα πρέπει να κάνουμε υπομονή. Επίσης έκανε παλιά χημικά πήλινγκ και δεν ειδα ΚΑΜΙΑ διαφορά στο αποτέλεσμα, ναι μεν λάμπεις μολις βγει η παλιά στοιβάδα αλλα στα σπυράκια δεν κάνει τίποτα :( ...ασε εχω δώσει τρελά λεφτά τόσα χρονια και γι'αυτό πίνω νερό στο όνομα της ομοιοπαθητικής!

Link to comment
Share on other sites

εγώ βασικά χρησιμοποιώ εδώ και πολλά χρόνια την Legere της Avene και είμαι πέραν του δέοντος ικανοποιημένη .. μέχρι και ο άντρας μου τη βάζει :lol::lol::lol::lol:

α .. επίσης είναι πολύ ωραία και αυτή της Avene με χρώμα και της Frezyderm μια αντίστοιχη! :wink:

αλλά ρε κορίτσια, γιατί αλλάξατε κρέμες?? εγώ όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου (2,5 έτη πρίν) που είχα τις ερωτήσεις τις πολλές και ρώτησα τη γιατρό μου για κάτι άλλες κρέμες που έβαζα μου είπε ότι δεν έχω φόβο διότι δεν είναι τόσο μεγάλη η ποσότητα που μπαίνει στο προσώπο άρα και τα χημικά που μπορεί να υπάρχουν δεν είναι τόσα πολλά .. κακώς πετάξατε τις κρέμες σας που σας έκαναν τόσο καλή επιδερμίδα .. εγώ στο πολύ ειδικό (όταν έχω να πάω ξερω γω μια πολύ καλή έξοδο με τον άντρα μου ή με φίλους) χρησιμοποιώ μια ενυδατική του Dior και δεν την έκοψα σε καμία εγκυμοσύνη .. ούτε τα πίλινγκ σώματος και τις ενυδατικές της Clinique! .. ό,τι μας κάνει να νιώθουμε πιό όμορφα κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης :wink::wink:

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ τη Legere της Avene χρησιμοποιώ.

Όμως κορίτσια καλό είναι κι αυτές τις κρέμες να μην τις αγοράζετε από μόνες σας αλλά πρώτα να πηγαίνετε δερματολόγο, για να δει το δέρμα σας και να σας συστήσει την κατάλληλη. Μπορεί κάποιο συστατικό της μιας κρέμας να μην κάνει για το δέρμα σας και να πρέπει να σας συστήσει κάποια άλλη.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλημέρα !!

είμαι καινούρια στο φορουμ! είμαι έγκυος στο 5ο μήνα, και έχω ήδη μια κορούλα 22 μηνών!!

απλά θα ήθελα να σας ενημερώσω για τη κρέμα ΚΟΡΡΕ.

Η κουμπάρα μου δουλεύει σε αποθήκη logistics με χημικά. Ο κορές παραγγέλνει εβδομαδιαίως ποσότητες χημικών!! άρα που πάνε όλα αυτά ??

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια δεν μιλάω τόσα χρόνια για να μην κάνω διαφήμιση η' θεωρηθώ κάπως αλλά δεν θα αντέξω αφού διαβάζω όσα διαβάζω. Κρέμες βάζω μόνο τις δικές μας, εννοώ του άντρα μου που έχει εταιρία με φαρμακευτικές κρέμες τις οποίες έχουν μόνο στα φαρμακεία και τις γράφουν μόνο δερματολόγοι. Η εταιρία είναι μικρή και οικογενειακή αλλά υπάρχει και κινείται χρόνια τώρα έναντι στις μεγάλες πολυεθνικές από την ποιότητα των προϊόντων και την αποτελεσματικότητα τους. Δεν είναι από ότι ξέρω (δεν ασχολούμαι καθόλου με την εργασία του συζύγου γιατί 5 χρόνια πριν τον γνωρίσω και παντρευτούμε δούλευα ήδη αλλού και είμαι ευχαριστημένη, επίσης δεν είμαι γω για εξωτερικές δουλείες) μόνο φυτικά τα συστατικά (μπορώ να μάθω λεπτομέρειες) αλλά είναι α' ποιότητας και ελεγμένα από όλους τους αρμόδιους φορείς. (άπειρες φορές ξεσκόνισα και συμμάζεψα τους φακέλους με τις εγκρίσεις στο γραφείο του άντρα μου). Δεν είναι βέβαια στις τιμές ίδιες με του εμπορίου αλλά δεν μοιάζουν και σε τίποτα άλλο. Γενικώς δεν έχει πολλούς κωδικούς (ποικιλία δηλαδή) αλλά προσώπου από ότι ξέρω έχει για 3 τύπους δέρματος και μια καταπληκτική για ραγάδες. Επίσης έχει και διάφορα άλλα άσχετα με την περίοδο της εγκυμοσύνη. Όποια ενδιαφέρεται μπορεί να μου στείλει πμ και με ειλικρίνεια θα τις απαντήσω αν υπάρχει κάτι κατάλληλο ή όχι. Επίσης μπορεί όποια θέλει να ρωτήσει τον δερματολόγο της.

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Είμαι νέα στο forum και από ότι φαίνεται και ολίγον έγκυος (5 εβδομάδων αν υπολογίζω σωστά - τεστ θετικό και αύριο έχω ραντεβού στον γιατρό). Με ανησύχησε λίγο η συζήτησή σας καθώς για χρόνια χρησιμοποιώ προϊόντα Clinique χωρίς πρόβλημα και σε τηλεφωνική επικοινωνία που είχα με τον γιατρό πριν λίγες μέρες και μετά από ερώτησή μου, μου απάντησε πως μπορώ να συνεχίσω να χρησιμοποιώ ότι και πριν (κρέμες σώματος, προσώπου, μακιγιάζ, κλπ.).

Διαβάζοντας όμως τη συζήτησή σας, με βάλατε σε σκέψεις κατά πόσο όλα αυτά μπορεί να επηρεάσουν το εμβρυάκι... :?

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...