Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΟΚ: ΤΙ ΒΛΕΠΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ;


marlen

Recommended Posts

Διάβασα το παρακάτω και πραγματικά θορυβήθηκα!

http://listverse.com/2009/05/10/top-10-hidden-images-found-in-cartoons/

Πρόκειται για τα υποσυνείδητα μηνύματα που εμπεριέχονται σε πολύ γνωστά κινούμενα σχέδια που βλέπουν σχεδόν όλα τα παιδιά.

Βασικά μου φάνηκαν λίγο υπερβολικά μιας και χρειάστηκα αρκετή ώρα να εντοπίσω τα περ'ιεργα νοήματα.... απ΄την άλλη όμως ποιός ο λόγος ύπαρξής τους;

τί λέτε κι εσείς;

945076uyzon4w470.gif

"Τί ωφελείται ο άνθρωπος εάν κερδίσει τον κόσμο όλο και χάσει την ψυχή του;"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 228
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Το οτι το παιδί θα εντοπίσει το σχήμα φαλλού στο κτίριο και όχι μόνο αυτό, αλλά υποσυνείδητα θα το θελήσει κιόλας..

Ναι... οκ...

Εγώ απορώ με αυτούς τους ανθρώπου που κάθονται και ψάχνουν τις ταινίες για να βρουν "μηνύματα"... Με ψυχοφάρμακα θα ήμουν..

 

Εμένα τελευταια μου έστειλαν αυτό:

Ούτε σε χίλια χρόνια δεν θα το πρόσεχα

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που δειχνει είναι πιο τραβηγμένα και από τις περιπτώσεις που εμφανίζονται εικόνες αγίων στα νερά της λίμνης, στα σύννεφα, στα τζάμια από συγκεκριμένη γωνία όταν το φως πέσει πάνω τους ακριβώς στις 18.05'.32'', στα δέντρα κλπ κλπ κλπ. Πήρε τώρα ο τύπος κάποια σχήματα και κατάφερε περιστρέφοντας, αλλάζοντας θέση και δεν ξέρω και εγώ τι άλλο να βγάλει την λέξη sex... Αυτή ηθελε να βγάλει και το έκανε. Δεν σημαίνει ότι υπήρχε εκεί

Link to comment
Share on other sites

ειδικα εκει στο παλατι που λεει οτι εχει μια κολονα το σχημα του πεους ελεος.εδω εγω στραβωθηκα κ ακομα δε μπορεσα να το δω:shock: κ θα το εντοπισει ο 3 ετων γιος μου η η 5 ετων κορη μου κ οχι μονο θα το εντωπισει αλλα θα παρει κ υποσυνειδητο μυνημα οεο:-P

 Ραφαελα 10/10/2005 Αλεξανδρος 22/01/2008 Νεφελη 28/10/2010 Β+Δ 04/10/2001

Link to comment
Share on other sites

μακάρι να είναι έτσι όπως τα λέτε κορίτσια!

αυτό θέλω και εγώ, να βλέπουν τα παιδάκια μας αυτά που τους αρέσουν με ασφάλεια!!!

945076uyzon4w470.gif

"Τί ωφελείται ο άνθρωπος εάν κερδίσει τον κόσμο όλο και χάσει την ψυχή του;"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κ μετα την μπεμπε λιλη πιασανε τον ντοναλτ ντακ!!!ο οποιος ειναι ρατσιστης λεει.ενω ο πορκυ πιγκ θα ειναι ο γκευ της παρεας

 Ραφαελα 10/10/2005 Αλεξανδρος 22/01/2008 Νεφελη 28/10/2010 Β+Δ 04/10/2001

Link to comment
Share on other sites

Τώρα θυμήθηκα που έλεγαν κάτι αντίστοιχο για τα πεντοχίλιαρα. Ε όσες φορές και αν κοίταξα πεντοχίλιαρο δεν είδα τίποτα :D Πού το έβλεπαν οι άλλοι δεν ξέρω...

 

δε το θυμαμαι αυτο με το 5χιλιαρο.τι ελεγαν?

 Ραφαελα 10/10/2005 Αλεξανδρος 22/01/2008 Νεφελη 28/10/2010 Β+Δ 04/10/2001

Link to comment
Share on other sites

γιατι διαβαζει ενα βιβλιο με τον αγκυλωτο σταυρο μαλλον.μου εχει κολλησει η σελιδα κ δε μπορω να διαβασω.αν οι γονεις του παιδιου ειναι ρατσιστες δε του περνανε τετοια μυνηματα?ο ντοναλτ ντακ θα τους κανει ρατσιστες.ολοι με ντοναλτ ντακ μεγαλωσαμε .δηλαδη αν δεν ειναι αυτο το καρτουν δε θα υπηρχε ρατσιστης πουθενα

 Ραφαελα 10/10/2005 Αλεξανδρος 22/01/2008 Νεφελη 28/10/2010 Β+Δ 04/10/2001

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γιατι διαβαζει ενα βιβλιο με τον αγκυλωτο σταυρο μαλλον.μου εχει κολλησει η σελιδα κ δε μπορω να διαβασω.αν οι γονεις του παιδιου ειναι ρατσιστες δε του περνανε τετοια μυνηματα?ο ντοναλτ ντακ θα τους κανει ρατσιστες.ολοι με ντοναλτ ντακ μεγαλωσαμε .δηλαδη αν δεν ειναι αυτο το καρτουν δε θα υπηρχε ρατσιστης πουθενα

Το ότι είναι ξεβράκωτος δεν τους πειράζει???? :D:D:D:D Αλλά όταν κάνει μπάνιο φοράει πετσέτα γύρω από την μέση του :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Το ότι είναι ξεβράκωτος δεν τους πειράζει???? :D:D:D:D Αλλά όταν κάνει μπάνιο φοράει πετσέτα γύρω από την μέση του :D:D:D

 

χαχαχαχ ναι γιατι οι παπιες που βλεπουν τα παιδια μας στις λιμνουλες φορανε ρουχα ρε παιδι μου!:-P

 Ραφαελα 10/10/2005 Αλεξανδρος 22/01/2008 Νεφελη 28/10/2010 Β+Δ 04/10/2001

Link to comment
Share on other sites

σας βρίσκω πολύ χαλαρές ρε κορίτσια.

τα κοιτώ ξανά και ξανά. ναι μεν υπερβολή και ξεστραβώθηκα να δω αλλά κι απ΄την άλλη για ποιο λόγο να δωθεί τέτοιο σχήμα στον πύργο. ή η γυμνόστηθη στο παράθυρο.... προσπαθώ να το αγνοήσω αλλά δυσκολεύομαι... και σύμφωνα με τους ψυχολόγους στο υποσυνείδητο καλλιεργείται μια κατάσταση σιγά σιγά έτσι ώστε όταν έρθει η ώρα να τη δεις με τα ίδια σου τα μάτια σε όλο της το μεγαλείο (πραγματικότητα) να την αποδεχτείς φυσιολογικά. κάτι που ενδεχομένως να μην έκανες αν δεν είχε καλλιεργηθεί το έδαφος με τα κρυφά μηνύματα....

κι αυτό μας έλειπε τώρα να καλλιεργούμε και στα κινούμενα σχέδια σεξουαλικά και ομοφυλοφυλλικά υπονοούμενα!!!

έχουμε το μεγαλείο της ελληνικής τηλεόρασης που καλλιεργεί τέτοια ένστικτά καθόλη τη δια΄ρκεια της ημέρας και όχι κρυφά αλλά φόρα παρτίδα!!

945076uyzon4w470.gif

"Τί ωφελείται ο άνθρωπος εάν κερδίσει τον κόσμο όλο και χάσει την ψυχή του;"

Link to comment
Share on other sites

γιατι διαβαζει ενα βιβλιο με τον αγκυλωτο σταυρο μαλλον.μου εχει κολλησει η σελιδα κ δε μπορω να διαβασω.αν οι γονεις του παιδιου ειναι ρατσιστες δε του περνανε τετοια μυνηματα?ο ντοναλτ ντακ θα τους κανει ρατσιστες.ολοι με ντοναλτ ντακ μεγαλωσαμε .δηλαδη αν δεν ειναι αυτο το καρτουν δε θα υπηρχε ρατσιστης πουθενα

Ναι, και ο μπομπ ο σφουγγαράκης είναι gay...

 

Το έχετε ακούσει αυτό? είναι από την ραδιοφωνική ελληνοφρένεια:

 

"Και στο κάτω κάτω και ο μπομπ ο σφουγγαράκης δίνει δικαιώματα! Τόσες τρύπες!" ΛΟΛ! Ακούστε το, έχει γέλιο

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Marlen αν θες να δεις φαλλό αντί για πύργο θα τον δεις. Και όχι μόνο εκεί αλλά και σε πολλά άλλα σημεία, όχι μόνο των παιδικών ταινιών. Αν θες να αποδείξεις οτι ένα τραγούδι έχει σατανιστικά μηνύματα και ανάποδα θα το παίξεις, και σε άλλες στροφές και τελικά θα τα ακούσεις επειδή αυτό θες. (όχι εσύ προσωπικά, ο οποιοσδήποτε) Η γυμνόστηθη που είπαμε ότι είναι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

στο βιντεακι με την ωραια κ το τερας στο 01.42 λεπτο

λεει κ καλα οτι τα δεντρα σχηματιζουν τη λεξη σεξ.που την βλεπετε ρε παιδια την λεξη σεξ?θα μου κολλησουν τα ματια στο λαπτοπ

 Ραφαελα 10/10/2005 Αλεξανδρος 22/01/2008 Νεφελη 28/10/2010 Β+Δ 04/10/2001

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έβαλα παραπάνω το είδατε? Είναι από τη διαφήμιση της vodafone που μετά από πιέσεις αφαίρεσαν κάποιες σημαίες από τη διαφήμιση.. Δείτε το..

 

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας αυτά που τα links που βάλατε παραπάνω βρήκα και αυτό που παει ακόμα πιο μακριά, συνδεει το Disney Club με τη μαγεία και τον...Αντίχριστο...!!!!

Δηλαδή....έλεος!!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας αυτά που τα links που βάλατε παραπάνω βρήκα και αυτό που παει ακόμα πιο μακριά, συνδεει το Disney Club με τη μαγεία και τον...Αντίχριστο...!!!!

Δηλαδή....έλεος!!!!

 

 

μπα σε καλό σου! με αγρίεψες!!!:shock:

δε μου φτανε το παραπανω τώρα έχω κι αυτό!

 

τί να σας πω εμένα δε με αφήνουν αδιάφορη...:(

945076uyzon4w470.gif

"Τί ωφελείται ο άνθρωπος εάν κερδίσει τον κόσμο όλο και χάσει την ψυχή του;"

Link to comment
Share on other sites

παντως απο τα παιδικα μου χρονια μεχρι σημερα βλεπω κινουμε σχεδι κ ειδικα τις ντισνευ εχω τρελλη αδυναμια αυτος που εκατσε κ εψαξε κ τα βρηκε ολα αυτα εχει πιο βρωμικο μυαλο απο οτι εμεις κ τα παιδια μας ελεος τι παθατε ολοι εσεις που βλεπατε κινουμενα σχεδια βρε παιδια γιανατε σεξιστες η ρατσιστες μην ξεχναμε κ στα ανιμεσιον ολα ζωγραφιζονται οποτε λιγο να ξεφυγε το χ=σχεδιο να ο φαλος δλδ στην περσια που ολα τα [παλατια ειναι ετσι τι πρεπει να κανουνε να γκρεμμισουν τα κτηρια μην γινομαστε υπερβολικες συγνωμη για την παρεμβαση

Link to comment
Share on other sites

διάβασα κι αυτό με την κρ'ητη!!!

αυτό πάλι τί είναι; κι αυτό τυχαίο;:roll:

945076uyzon4w470.gif

"Τί ωφελείται ο άνθρωπος εάν κερδίσει τον κόσμο όλο και χάσει την ψυχή του;"

Link to comment
Share on other sites

γιαυτο στην ελλαδα ειναι οι ταρατσες.γιατι δε παραπεμπουν σε σχημα φαλλου:-P ενω στη γερμανια που ειναι οι σκεπες ειμαστε στο σατανικο προτζεκτ με την πυραμιδα κ το ματι.(ματι= το παραθυρο στο κυρτο μερος της σκεπης:-P:razz::-P)

 Ραφαελα 10/10/2005 Αλεξανδρος 22/01/2008 Νεφελη 28/10/2010 Β+Δ 04/10/2001

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έβαλα παραπάνω το είδατε? Είναι από τη διαφήμιση της vodafone που μετά από πιέσεις αφαίρεσαν κάποιες σημαίες από τη διαφήμιση.. Δείτε το..

 

οντως αυτο μου κανει κατι σε προπαγανδα.ποιος θελει να ανεξαρτητοποιηθει η κρητη?:shock: πρωτη φορα το ακουσα αυτο

 Ραφαελα 10/10/2005 Αλεξανδρος 22/01/2008 Νεφελη 28/10/2010 Β+Δ 04/10/2001

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρευτείτε! Κάθεστε και επηρεάζεστε από την ανοησία του κάθε αργόσχολου :lol:

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

οντως αυτο μου κανει κατι σε προπαγανδα.ποιος θελει να ανεξαρτητοποιηθει η κρητη?:shock: πρωτη φορα το ακουσα αυτο

Μα είναι η σημαία της Κρήτης? Ή μήπως είναι της...Ρουριτανίας?

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...