Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΟΛΥΜΟΡΦΟ ΕΡΥΘΗΜΑ ΚΑΙ ΑΛΟΙΦΕΣ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗΣ


Recommended Posts

ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗΝ 12η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΣΤΙΣ ΓΑΜΠΕΣ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΑ ΕΞΑΝΘΗΜΑΤΑ .Ο ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΜΟΡΦΟ ΕΡΥΘΗΜΑ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΚΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΗΛΘΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΟΙΦΗ THN BETAFUSIN ΣΕ ΑΝΑΜΟΙΞΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΘΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΞΑΠΛΩΘΟΥΝ ΤΑ ΕΞΑΝΘΗΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ.ΕΧΩ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΘΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ .ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΙΣ ΑΛΟΙΦΕΣ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.

ΕΧΕΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΦΙΛΗ ΚΑΜΙΑ ΑΛΟΙΦΗ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗΣ ΣΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ

 

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν ξέρω να σε βοηθήσω πάνω σε αυτό, αλλά σχετικά με την κορτιζόνη, εγώ από την αρχή της εγκυμοσύνης μέχρι και τον 5ο περίπου μήνα έπερνα χάπια κορτιζόνης με ιατρική παρακολούθηση για να με βοηθήσουν να "κρατήσω" τα μωρά. Χάπια πολύ μικρής ποσότητας κορτιζόνης. Άρα φαντάζομαι ότι δεν πρέπει να είναι τόσο φοβερή όσο ακούγεται. Μίλησε και με το γυναικολόγο σου πρώτα, και αν αυτός συμφωνήσει, δε βλέπω το λόγο να μη βοηθήσεις λίγο τον εαυτό σου με αυτό το δερματικό θέμα που προέκυψε.

wyaMp2.pngcEVCp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αλοιφή κορτιζόνης δεν έχω χρησιμοποιήσει απλά θυμάμαι όταν μιλήσαμε με το γιατρό στην αρχή της εγκυμοσύνης μου μου είπε ότι η κορτιζόνη δεν πειράζει...όμως ρώτησε το γυναικολόγο σου. Εμένα μου έχει πει ότι για οποιοδήποτε φάρμακο ή αλοιφή μου πουν να πάρω να τη ρωτήσω πρώτα!

xO4Kp2.png

 

Σ' αγαπώ, καρδιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΣΤΗΝ 12η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΣΤΙΣ ΓΑΜΠΕΣ ΜΟΥ ΜΕΓΑΛΑ ΕΞΑΝΘΗΜΑΤΑ .Ο ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΜΟΡΦΟ ΕΡΥΘΗΜΑ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΙΚΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΡΟΗΛΘΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΒΑΛΩ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΟΙΦΗ THN BETAFUSIN ΣΕ ΑΝΑΜΟΙΞΗ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ ΘΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΦΤΙΑΞΟΥΝ ΣΤΟ ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ ΠΟΥ ΠΕΡΙΧΕΙ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΗ ΠΟΣΟΤΗΤΑ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΞΑΠΛΩΘΟΥΝ ΤΑ ΕΞΑΝΘΗΜΑΤΑ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟ ΣΩΜΑ.ΕΧΩ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΘΕΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ .ΦΟΒΑΜΑΙ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΤΙΣ ΑΛΟΙΦΕΣ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗΣ ΣΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ.

ΕΧΕΙΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΦΙΛΗ ΚΑΜΙΑ ΑΛΟΙΦΗ ΚΟΡΤΙΖΟΝΗΣ ΣΤΗΝ ΔΙΑΡΚΕΙΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ

 

ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ

ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ

 

Η κορτιζονη ειναι πολυ φαρμακο γενικως και χωρις να εισαι εγκυος και πρεπει να παιρνεται μονο οταν δεν μπορει να γινει αλλιως.

Παντως το ιδιο ειχα παθει κι εγω στην πρωτη μου εγκυμοσυνη, στον 3ο περιπου και εφυγε μονο του με λιγη διαιτα. Λιγη βραστη πατατα, λιγο λαπα για λιγες ημερες και καθαρισα.

k9Tap3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...