Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΝΣΤ ΚΑΙ ΥΠΕΡΗΧΟΣ;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Εγώ έκανα ένα ΝΣΤ στην 38 κ 1 και αμέσως μετά έκανα υπέρηχο.

Σημερα θα ξαναπάω για γυναικολογική (μαμα μου.... λένε όλες πως πονάει πολύ) και φαντάζομαι θα το δει το μωρό και στον ηπέρηχο.

Γιατί όμως σε απασχολεί αυτό?? Γιατί αγχώνεσαι??

Φαντάζομαι πως κάθε περίπτωση είναι διαφορετική και την αξιολογεί ο γιατρός ανάλογα με την πορεία της εγκυμοσύνης..

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, έκανα ξανά ΝΣΤ και έκανα και γυναικολογικη η οποία ήταν ενοχλητική αλλά δεν πόνεσα όσο μου είχαν πει.

Βέβαια μετά είχα λίγο αίμα...

Θα ξανακάνω ΝΣΤ το Σάββατο κ μετά την Τρίτη..

Από ότι καταλαβαίνω δηλαδη μου το προγραμματιζει κάθε δύο μέρες...

D9kvp2.png?3X2batCM

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση .Εγω την Τριτη μπαινω στην 36 εβδομαδα.Την γυναικολογικη που λες τη φοβαμαι πολυ ...ακουσα κι εγω οτι ποναει.Τωρα στην εκανε για πρωτη φορα;λες εγω που παω για καισαρικη λογω χαμηλου πλακουντα να τη γλιτωσω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κορίτσια η γυναικολογική είναι να ελέγξει ο γιατρός ή η μαία με το δάκτυλο τη θέση του τραχήλου, τίποτα άλλο! υπάρχουν γυναίκες που κάνουν αταξίες μέχρι και πριν γεννήσουν... άρα όπως καταλαβαίνετε δεν είναι και κάτι τραγικό. Και εγώ έχω κάνει 4 τέτοιες γυναικολογικές προς το τέλος της εγκυμοσύνης και δεν έπαθα κάτι. (γέννησα με καισαρική).

 

Όσον αφορά το nst, ελέγχει τις συσπάσεις, κινήσεις και χτύπους καρδιάς του εμβρύου, όσο συχνότερα γίνεται προς το τέλος τόσο πιο ήσυχη είναι η μανούλα και ο γιατρός. Δεν έκανα πάντα μαζί και υπέρηχο.

Με το καλό youpi, έφτασε η ώρα :D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...