Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΤΥΠΗΜΑ 2 ΦΟΡΕΣ


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια σας γράγω για να μου πειτε την γνώμη σας για κατι που μας συνέβη.

το μωρο το παώ εδω και 2 εβδομαδες πρώτη φορά σε βρεφονηπιακό σταθμό λέγετ συννεφούλα και ειναι στο χαλάνδρι, προβλημα μεχρι πριν μια εβδομαδα δεν ειχα,εκι που τσαντιστηκα ειναι οταν πριν 10 μέρες με παιρνει τηλ η δασκάλα και μου λειι οτι καναμε ποδηλατακη στον κήπο και καταλάθος επεσε και ανοιξε η μύτη της την βλέπω λοιπον και εγω το απόγευμα και παθαινω πλάκα ολη ι μυτη της ειχε αιμα ..........τελοσπάντων περναει του παιδιού χτες και ξαφνικά με παιρνει τηλ και μου λεει δυστηχώς είχαμε ενα ατύχημα και μας χτύπησε ξανα στην μυτούλα της εκει που επεζε................λεω καλα γιατι δεν προσεχετε παλι τα ιδια το λέω τελοσπάντων στον άντρα μου και γίνετε χαμος πήγε απο εκει και τους έβρισε........απλα το ερωτημα μου ειναι οτι ειμαι υπερβολική η συμβαινουν αυτα?????? :twisted::mad::evil:

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω θα ειχα παει απο κει για μια "ξηγα" απο την πρωτη φορα. Σε ολους μπορει να πεσει το παιδι, ακομη και σε σενα αλλα καλο ειναι να αντιδρουμε απο την πρωτη φορα. Εγω ξερω οτι καλυτερα να σε πουν υπερβολική αλλα να σε φοβουνται (και αρα εχουν τα ματια τους 14) παρα να πουν: ενταξει μωρε, ειναι σοφτ η μανα". Ετσι αποφευγονται οι "δευτερες φορες"

Καλα, με τα αιματα το στειλαν σπιτι το παιδι, δεν το καθαρισαν;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είσαι υπερβολική 2 φορές μέσα σε 2 εβδομάδες είναι πολύ. Συμφωνώ ότι καλό είναι να σε φοβούνται και να προσέχουν περισσότερο. Έτσι έλεγα και εγώ και κάθε μέρα ερχόταν πίσω το παιδί με δαγκωματιές αλλά δουλεία τους είναι να μην επιτρέπουν τετοιες συμπεριφορές από κανένα παιδάκι!

a94dd1bc2e.png
Link to comment
Share on other sites

το δάγκωμα δεν ειναι κατι που μπορείς να "μην το επιτρέψεις " σε ένα παιδί.

 

είναι κατι που συμβαίνει σε ανύποπτο χρόνο, και πρεπει να υπαρξει συγκεκριμένη αντιμετώπιση ανάλογα την ηλικία,

και θα πρέπει οι γονείς του παιδιού που δαγκώνει να ενημερώνουν απο πριν την δασκάλα να το ξέρει και να εχει απο κοντά αυτό το παιδί.

 

και πάλι όμως εάν σε μια τάξη είναι παραπάνω απο 12-14 το πολύ παιδιά,

ΔΕΝ θα μπορέσει η δασκάλα να προλάβει το γεγονός αν η τάξη ειναι μεγάλη, και δεν προλάβει να τρέξει να χωρίσει αυτό που φαινομενικά φαίνεται σαν φιλάκι.

 

(έτσι φαινεται όταν ενα παιδί δαγκώνει. .... δεν φαινεται σαν κατι κακό).

 

τα αλλα είναι άλλο θέμα συζήτησης.

απλώς τα γράφω γιατι είναι κατι που πρεπει να ξερουν οι γονείς ότι μπορεί να συμβεί,

το θέμα ειναι να υπάρξει σωστή στρατηγική καταπολέμησης ώστε να ελαχιστοποιηθεί η ξαναπαρουσίασή του.

πάντως αυτό δεν γίνεται πολύ εύκολα, ούτε και πολύ γρήγορα.

χρειάζεται προσπάθεια απο όλους.

(να μαθουν τα παιδιά που δαγκώθηκαν, πως να αμυνθούν ως προς το παιδάκι αυτό, - σε αυτό βοηθούν πολύ πολύ οι γονείς)....

το εχω αναλυσει σε αλλο πόστ θα προσπαθήσω να το βαλω εδώ.

 

είναι ίσως όφφ τόπικ όλα αυτα,

δεν εχουν σχεση με το θεμα του τόπικ "χτύπημα" ..

 

στον παιδικό θα πρέπει να βαλουν άλλο ποδηλατάκι ή το συγκεκριμένο ποδηλατάκι να το κρύβουν όταν πηγαίνει αυτό το παιδάκι να κανει ποδήλατο.

υπαρχουν χαμηλά ποδηλατάκια που δεν πεφτουν τα παιδιά.

δεν είδα ηλικία του παιδιού σου, ΒΕΒΕ πόσο είναι?

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω για της απαντησεις το μωρο ειναι 14 μηνών και ακομα δεν περπαταει τωρα παει να περπατησει,στο ποδηλατακι το βαλε η δασκάλα,το αιμα το ειχαν σκουπησει δεν μου το εφεραν ετσι το παιδι,εντωμεταξυ μετα απο την ενσταση που τους εκανε ο αντρας μου ολα ειναι μια χαρα γιατι τους τα ειπα χυμα,,,,,τωρα ευχομαι να πανε ολα καλα απο τοτε προσεχουν πιο πολυ και αυτο φαινετε τι να πω ευχομαι να μην ξανασυμβει..........

ff033a3307.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
το μωρο ειναι 14 μηνών και ακομα δεν περπαταει τωρα παει να περπατησει,στο ποδηλατακι το βαλε η δασκάλα

 

συγνώμη τι ποδηλατάκι ήταν αυτό για 14 μηνών,

όπου το άφησε η δασκάλα, χωρίς να το κρατάει για να μην πεσει?....??????????

?????!!!!!!!!!!!!!!!

στην θέση σου θα είχα μιλήσει με την δασκάλα

με καθόλου , καθόλου ήπιο τόνο!

 

διασφάλισε ότι ΔΕΝ θα την ξαναβάλουν στο ποδηλατάκι!

 

και αν την βαλουν θα πρέπει να την κρατάνε!

 

(κάτι που δεν ειναι εφικτό όταν εχεις και αλλα παιδιά να προσεξεις! δεν πας να κανεις κατι που θελει την αποκλειστική προσοχή σου και σωματικά! πρέπει να κοιτάς και αλλού ανα πασα στιγμή να μπορείς να φύγεις στο άλλο παιδί!)

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

το μωρο ειναι 14 μηνών και ακομα δεν περπαταει τωρα παει να περπατησει,στο ποδηλατακι το βαλε η δασκάλα

 

συγνώμη τι ποδηλατάκι ήταν αυτό για 14 μηνών,

όπου το άφησε η δασκάλα, χωρίς να το κρατάει για να μην πεσει?....??????????

?????!!!!!!!!!!!!!!!

στην θέση σου θα είχα μιλήσει με την δασκάλα

με καθόλου , καθόλου ήπιο τόνο!

 

διασφάλισε ότι ΔΕΝ θα την ξαναβάλουν στο ποδηλατάκι!

 

και αν την βαλουν θα πρέπει να την κρατάνε!

 

(κάτι που δεν ειναι εφικτό όταν εχεις και αλλα παιδιά να προσεξεις! δεν πας να κανεις κατι που θελει την αποκλειστική προσοχή σου και σωματικά! πρέπει να κοιτάς και αλλού ανα πασα στιγμή να μπορείς να φύγεις στο άλλο παιδί!)

 

καλά δεν το συζητάμε... δεν περπατάει καλά καλά και το αφήνουν σε ποδηλατάκι;;

μάλλον θέλουνε να τους τα πεις ένα χέρι, και το πόσο υπέυθυνη δουλειά έχουνε...

συστήνω να τους πείς να πετάξουν το ποδηλατάκι... διότι αν το παιδάκι σου δεί ένα άλλο να κάνει ποδηλατάκι, για φαντάσου να μαλλιοτραβηχτούν και να έχεις άλλα... :cry:

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται να πετάξουν το ποδηλατάκι , αφού μόνο του δεν μπορεί καν να ανέβει πάνω σε αυτό... !!

 

εξάλλου τα παιδιά μπορουν να μαλλιοτραβηχτούν ακόμα κια για ένα καπάκι, δεν θα εξαφανίσουν όλα τα παιχνίδια απλώς για αυτό.

 

είναι πολύ απλό - η δασκάλα να μην το βάζει το παιδί πάνω και να το αφήνει αβοήθητο!

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Να πεταχτεί ήταν τρόπος του λέγειν...

να απαγορευτούν όμως τέτοιας ηλικίας παιδιά να κάνουνε ποδηλατάκι (μάλλον όμως τείνω στο να μην υπάρχουν τέτοια παιγνίδια σε παιδικούς σταθμούς)

διότι αν έστω υποθέσουμε οτι το βοηθάει η δασκάλα και πιο κάτω πέφτει άλλο παιδάκι και δεν βρίσκεται εύκαιρη μια άλλη κοπέλα να το προσέξει, ποιο θα πρωτοκοιτάξει;

εγω πιστέυω καλύτερα να τα βάζουν στο πάτωμα τα παιδάκια, να παίζουν ομαδικά παιγνιδάκια, περνάει περνάει η μέλισσα και άλλα τέτοια (αυτά μαθαίνουν έτσι και αλλιώς στις σχολές που πάνε)...

διότι μην ξεχνάμε οτι υπάρχουν και αγοράκια και ενδεχομένως και μεγαλύτερα και τους αρέσει να σκαρφαλώνουν και φανταστείτε να ανέβουνε με τα ποδαράκια τους επάνω στο ποδηλατάκι και κάποιο το σπρώξει;;; :shock:

τότε τι κάνουμε;

ομαδικά τραγουδάκια, παιγνιδάκια και άλλα τέτοια...

είμαι αυτής της άποψης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ε ναι, αυτό!! :shock::wink:

πραγματικά μα πως το σκέφτηκαν να βαλουν παιδάκι τόσο μικρό σε ποδηλατάκι..

 

κοίτα δε μπορώ να φανταστώ παιδαγωγό που έχει εμπειρία σε παιδιά τόσο μικρά, να κάνει αυτό το πράγμα.

 

δεν ειναι θεμα απαγόρευσης. είναι θέμα νοημοσύνης!

 

ή εντελώς άσχετο ήταν το άτομο, ή... να μην χαρακτηρίσω.

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ειμαι από τις μανες που πήγα τα παιδιά μου πολυ νωρίς σε παιδικούς, ειναι βετερανοι!!! ο Νικος από 5 μηνών και ο Φάνης από 3 μηνών.

 

Σε πληροφορώ ποτι ΠΟΤΕ δεν εχουν χτυπήσει.-

 

Εχω αλλάξει 3 παιδικούς, λόγω μετακομίσεων οχι από παράπονα και οι 3 ήταν και είναι τέλειοι.

 

Εγω προσωπικά θα τους μίλαγα πολυ ασχημα... :twisted: και στην τελική υπάρχουν πολλοι παιδικοι στο Χαλάνδρι....

Link to comment
Share on other sites

αγαπητή ANF...

εμένα η κόρη μου χρονίζει σε λίγο κι επειδή αντιμετωπίζω το γνωστό πρόβλημα... ποιος να την κρατήσει τα πρωινά; σκέφτηκα τη λύση του παιδικού σταθμού. εχω ακούσει όμως, από κοπέλα που δουλεύει σε παιδικό (διδάσκει μουσικοκινητική), ότι τα παρατάνε σε μιά κούνια και τα κακόμοιρα κλαίνε, χωρίς να ασχολείται κανείς μαζί τους. σίγουρα δεν ισχύει σε όλους τους παιδικούς κάτι τέτοιο. σε αυτούς λοιπόν, που δεν ισχύει... τι ακριβώς κάνουν τα παιδιά σε αυτή την ηλικία. με τι ακριβώς τα απασχολούν; είναι καποια κοπέλα που παίζει μαζι τους; και με το φαγητό τους, τι γίνεται; σίγουρα δεν θα είανι όπως εμείς οι μαμάδες τους. αλλά από τη "μαμά" μέχρι την αδιαφορία; απέχει...

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητή Ισμήνη...

 

Αφού η κόρη σου χρονίζει σε λιγο δεν σε ενδιαφέρει προφανώς τι κάνουν στα πολύ μικρά παιδιά :D οι παιδαγωγοί.

 

Στα παιδάκι που χρονίζουν και μέτά υπάρχει πρόγραμα που βγάζει κάθε παιδικός για τις ηλικίες βρεφικό κλπ.

 

Στους παιδικούς που πηγα εγω τα δικά μου παιδιά, παίρναμε κάθε μέρα ενημερωτικό σημείωμα και στην αρχή κάθε μήνα το πρόγραμμα του μήνα.

 

Μιλάνε με απλά τραγουδάκια για την φύση και τα ζωάκια, για τα χρώματα, και κάνουν διάφορα παιχνίδια, σε αυτές τις ηλικίες δεν περιμένεις φυσικα το παιδί να γυρίσει και να τα ξέρει :lol: , όμως εντυπώνονται στο μυαλο του και την επόμενη χρονιά σε πληροφορώ οτι τα ξερει και θα θυμάται όλα!

 

Υπάρχει πρόγραμμα φαγητού και ύπνου, αυτά αλλάζουν γιατι πάντα σε τέτοιες ηλικίες ακουλουθείς εσύ το πρόγραμμα του παιδιά και οχι το παιδί το πρόγραμμα του παιδικου.

 

Παίζουν μεταξύ τους, κοινωνικοποιούνται και εκπαιδεύουν σώμα και μυαλο.

 

Και για να τελειώσω, γιατί ειμαι στη δουλειά, το εμψυχο δυναμικό ειναι που μετράει σε ενα παιδικό... :wink: εχω απορρίψει παιδικό γιατί είχε μονο μία παιδαγωγό στο τμήμα... το να είναι μονο μία κύρια και αλλη μία βοηθητική στα μεγαλυτερα παιδιά οκ, στα πολύ μικρά όμως οχι.

Link to comment
Share on other sites

διασφάλισε ότι ΔΕΝ θα την ξαναβάλουν στο ποδηλατάκι!

και αν την βαλουν θα πρέπει να την κρατάνε!

 

Αποψή μου, και θα κρίνω απο την εμπειρία μου με τα δικά μου παιδιά, σε τέτοια ηλικία που ακόμα δεν εχει περπατήσει καλά ένα παιδί, θεωρώ οτι φοβο προκαλεί να το βάλεις σε ποδήλαδο παρά χαρά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΣΥΜΦΩΝΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΣΥΜΦΩΝΩ ΜΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ. ΕΓΩ ΤΗΝ ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΑΠΟ 11 ΜΗΝΩΝ ΣΕ ΒΡΕΦ/ΠΙΑΚΟ ΣΤΑΘΜΟ. Σ' ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΔΕΝ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ. ΑΠΛΑ ΤΑ ΦΥΛΑΝΕ ΚΑΙ ΚΑΛΥΠΤΟΥΝ ΤΙΣ ΒΑΣΙΚΕΣ ΤΟΥΣ ΑΝΑΓΚΕΣ. ΜΑΛΙΣΤΑ ΚΑΠΟΙΑ ΣΤΙΓΜΗ ΤΟ ΠΗΓΑ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΣΕ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΑΘΜΟ ΚΑΙ ΑΚΡΙΒΟΤΕΡΟ, ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΙΔΑ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ. ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΟΠΟΤΕ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ, ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑΓΜΕΝΟ, ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΟ ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ, ΓΙΑ... ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ. ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΚΙΝΔΥΝΕΨΕ, ΑΡΑ ΤΟ ΦΥΛΑΓΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΤΟ ΠΗΡΑΝΕ 20 ΜΗΝΩΝ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ, ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΔΑΓΚΩΝΙΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΑΝ ΝΑ ΜΕ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΡΕΛΗ. ΟΤΑΝ ΕΚΑΝΑ ΣΑΜΑΤΑ ΔΕΝ ΞΑΝΑΣΥΝΕΒΕΙ, ΑΡΑ ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΜΕ ΔΙΚΗ ΤΟΥΣ ΕΥΘΥΝΗ. Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ ΕΥΤΥΧΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΑΙΔΙ ΠΟΥ ΠΡΟΣΑΡΜΟΖΕΤΑΙ ΕΥΚΟΛΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΤΗ ΒΟΗΘΗΣΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. ΙΣΩΣ ΚΙ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΚΟΝΤΑ ΜΑΣ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΚΑΙ ΠΑΠΠΟΥΔΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΚΟΜΑΘΕΙ. ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΗ ΓΙΑΤΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟ ΤΟΥΣ. ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ.[/b]

Link to comment
Share on other sites

...ΟΠΟΤΕ ΠΑΣ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΕΙΣ, ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΑΓΜΕΝΟ, ΧΑΜΟΓΕΛΑΣΤΟ ΚΑΙ ΟΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ, ΓΙΑ... ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΤΩΝ ΓΟΝΙΩΝ...

 

Γι' αυτό κάνεις ντου :lol: , διαλάγεις παιδικό κοντά στην δουλεια σου και μπουκάρεις ανα πάσα στιγμή... και φυσικά αν δεν στο επιτρεπουν αυτο τον απορρίπτεις :wink:

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΤΟΣΟ ΜΙΚΡΗ ΓΙΑΤΙ ΚΟΙΝΩΝΙΚΟΠΟΙΕΙΤΑΙ ΚΑΙ ΜΑΘΑΙΝΕΙ ΑΠΟ ΝΩΡΙΣ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟΚΟΣΜΟ ΤΟΥΣ. ΚΑΛΗ ΑΡΧΗ.

 

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου :P

Link to comment
Share on other sites

εμένα η κόρη μου φυσικά δεν μιλάει, αλλα ακόμη δεν περπατάει. είναι στη φάση που κάνει γυρω γύρω το πάρκο, αλλα μόνη της δεν....

υπάρχουν ειδικά προγράμματα στους παιδικούς για παιδιά 1 έτους; δεν ισχύει δηλαδή γι αυτή την ηλικία... οτι τα αφήνουνε στην κουνιά και παίζουνε μόνα τους;

αααα πολύτιμα αυτά που μου λες.

ευχαριστω

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα το να ειναι ενα παιδί που δεν περπατάει μονίμως κάτω και να μπουσουλάει δεν ειναι και οτι καλύτερο κατά την αποψή μου βεβαια.

 

Θα τα βάλουν το μεσημέρι και στην κουνια για να ξεκουραστούν/κοιμηθούν, θα τα βάλουν σε ρηλαξ, θα τα βάλουν σε στράτα, θα τα αφήσουν και καθιστα με τα παιχνίδια γυρω τους.

 

Θα τους βάλουν παραμύθια να ακουνε και τραγουδάκια, θα τους φέρουν κουκλοθέατρο, θα τα βγάλουν στον κήπο, θα τους πουν ιστορίες κ.α. αναλόγως και παλι το πρόγραμμα του παιδικού, από 2 ετών πχ στον δικο μας παιδικό φέρνουν γυμναστές και τους κανουν ασκήσεις, κ.α.

 

Φυσικά δεν μπορουν σε αυτη την ηλικία να έχουν και τις σουπερ δραστηριότητες! αλλα δεν συμφωνώ σε καμία περίπτωση με τον παιδικο που θα μου πει οτι σε αυτη την ηλικία δεν έχουν ανάγκη ή δεν καταλαβαίνουν και πολλα :evil:

Link to comment
Share on other sites

ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΙΣΧΥΑΝ ΣΕ ΔΥΟ ΣΤΑΘΜΟΥΣ ΠΟΥ ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΟΤΑΝ ΗΤΑΝ ΠΙΟ ΜΙΚΡΗ (11 ΜΗΝΩΝ) ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΡΠΑΤΟΥΣΕ ΑΚΟΜΑ. ΠΑΝΩ ΑΠ' ΟΛΑ Μ' ΕΝΔΙΕΦΕΡΑΙ Σ' ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΣΦΑΛΗΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΜΕΓΑΛΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ. ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΚΑΙ ΣΕ ΣΤΑΘΜΟ ΠΟΥ ΜΕ ΔΙΑΒΕΒΑΙΩΣΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΑΝΕ ΔΙΑΦΟΡΕΣ ΔΡΑΣΤΗΡΙΟΤΗΤΕΣ ΚΑΙ ΣΕ ΜΙΑ ΕΦΟΔΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΕΙΔΑ ΟΤΙ ΤΑ ΕΙΧΑΝ ΠΑΡΑΤΗΜΕΝΑ ΣΤΟ ΠΑΤΩΜΑ Ή ΜΕΣΑ ΣΕ ΠΑΡΚΑ. ΠΛΗΡΩΝΑ ΥΠΟΤΙΘΕΤΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΓΙ' ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΓΟ. ΑΠΛΑ ΔΕ Μ' ΑΡΕΣΕΙ ΝΑ ΜΕ ΚΟΡΟΪΔΕΥΟΥΝ. ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΚΙ ΑΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΙΓΟΥΡΟΙ ΝΑ ΔΙΑΤΗΡΟΥΜΕ ΠΑΝΤΑ ΤΙΣ ΕΠΙΦΥΛΑΞΕΙΣ ΜΑΣ. ΚΑΝΤΕ ΛΟΙΠΟΝ ΜΙΑ ΕΦΟΔΟ -ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΔΥΝΑΤΟΝ- ΚΑΙ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΠΟΛΛΑ.

ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΣΤΙΣ ΜΑΜΑΔΕΣ ΠΟΥ ΞΕΚΙΝΑΝΕ ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΣΤΑΘΜΟ -ΝΑ ΜΗΝ ΑΝΗΣΥΧΕΙΤΕ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΕΤΑΔΙΔΕΤΕ ΣΤΟ ΠΑΙΔΙ ΣΑΣ. ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΔΙΑΚΡΙΤΙΚΑ ΝΑ ΠΑΡΑΤΗΡΕΙΤΕ ΤΙ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΠΕΜΒΑΙΝΕΤΕ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΠΡΕΠΕΙ, ΚΥΡΙΩΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΣΦΑΛΕΙΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ. ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΟΤΙ ΤΟ ΑΓΓΕΛΟΥΔΙ ΣΑΣ ΘΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΗ ΜΕ ΤΗ ΔΙΚΗ ΣΑΣ. ΑΛΛΩΣΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΣΚΛΗΡΑΓΩΓΗΘΟΥΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΓΙΑΤΙ ΔΥΣΤΗΧΩΣ ... ΚΑΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΣΚΛΗΡΟΣ ΕΙΝΑΙ.

ΖΗΤΑΩ ΣΥΓΝΩΜΗ ΓΙΑ ΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΕΙΜΕΝΟ

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια την εφοδο πως την κανουμε :oops: ???

 

Σε οσους βρεφονηπιακους σταθμους πηρα τηλεφωνο για την μικρουλα μου, μου τονισαν οτι πρεπει να παω ή με ραντεβου ή μετα τις 3.30-4.00 που φευγουν τα πιτσιρικια ταχα μου για λογους υγιεινης και ηρεμιας των παιδιων.

 

Πολυ θα ηθελα και εγω να τους δω εν ωρα δρασης αλλα πως θα με αφησουν να μπω μεσα ?

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ. ΕΓΩ ΤΟΥΣ ΕΛΕΓΑ ΟΤΙ ΣΧΟΛΑΣΑ ΝΩΡΙΣ ΑΠ' ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ, Ή ΟΤΙ ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΒΑΛΩ ΑΛΛΑΞΙΑ ΡΟΥΧΑ ΣΤΟ ΤΣΑΝΤΑΚΙ ΤΟΥ Ή ΠΑΝΕΣ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΕΣ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΕΣ ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΒΡΕΙΣ.

Link to comment
Share on other sites

ENNOEIΤΑΙ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΑΕΙ ΗΔΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΤΑΘΜΟ. ΔΙΟΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΜΕ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΠΙΟ ΠΡΙΝ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΟΛΑ ΤΕΛΕΙΑ. ΤΗΝ ΕΦΟΔΟ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΑΦΟΥ ΤΗΝ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΣΤΑΘΜΟ ΚΑΙ ΤΟΤΕ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ. ΤΑ ΒΡΕΦΗ ΤΑ 'ΧΟΥΝ ΛΙΓΟ ΠΑΡΑΤΗΜΕΝΑ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΙΔΑ ΕΓΩ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΨΥΧΑΓΩΓΟΥΣΑΝ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΑΠΟ 2,5 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΠΑΝΩ.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι στην διαδικασια επιλογης σταθμου, γιαυτο μου ζητησαν να παω με ραντεβου ... ...

 

Καταλαβα, ολα τελεια θα μου τα παρουσιασουν ... ...

Μπιζουδενια μου γεννήθηκες 29/12/2007 !!!

Ηρθε και ο μαγκας 30/01/2010 !!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...