Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

δεν εχουμε κοψει ακομα την πανα στον υπνο.


Recommended Posts

ο σταθης κοιμαται βαρια.πιο βαρια δε γινεται.οσες φορες προσπαθησα να τον σηκωσω απο το κρεβατι να τον παω στην τουαλετα πεφτει κατω με κλειστα ματια.δεν τον κρατανε τα ποδια του.μου φαινεται οτι δεν εχει καμια συνειδηση και δεν καταλαβαινει καν πότε θέλει να κατουρησει.τι μπορω να κανω γι αυτο;σημειωτεον οτι εχει παρα πολλα τσισα κατα τη διαρκεια της νυχτας...

wCzlp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εχετε περιθωριο να "κρατησετε" την πανα μεχρι και τα 5 ετη, αν το παιδακι σου δεν εχει κατι παθολογικο (γιατι στην αντιθετη περιπτωση το περιθωριο αυξανεται). Ωστοσο, επειδη αναφερεις πως κοιμαται βαρια και δεν μπορεις να τον ξυπνησεις, θα σε συμβουλευα να παρεις γνωμη ειδικου/ειδικων (αναφερομαι τοσο στο θεμα του υπνου, οσο και στο θεμα της νυχτερινης ενουρησης), γιατι δεν εχει νοημα να σου πω να τον πηγαινεις τουαλετα πριν τον υπνο και να μειωσετε τις ποσοτητες υγρων εφοσον γραφεις οτι εχει υπερβολικα ουρα.

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

ο σταθης κοιμαται βαρια.πιο βαρια δε γινεται.οσες φορες προσπαθησα να τον σηκωσω απο το κρεβατι να τον παω στην τουαλετα πεφτει κατω με κλειστα ματια.δεν τον κρατανε τα ποδια του.μου φαινεται οτι δεν εχει καμια συνειδηση και δεν καταλαβαινει καν πότε θέλει να κατουρησει.τι μπορω να κανω γι αυτο;σημειωτεον οτι εχει παρα πολλα τσισα κατα τη διαρκεια της νυχτας...

 

Πόσο καιρό έχει που έκοψε την πάνα την ημέρα? από την στιγμή που έχει κόψει την πάνα την ημέρα γνωρίζουν πολύ καλά πότε θέλουν να ουρήσουν... έχεις προσπαθήσεις κανένα βράδυ να μην του φορέσεις πάνα να δεις τι θα γίνει?? αυτό με τα πολλά τσίσα που λες δεν ισχύει.. μπορεί να κρατιέται δηλ. όλο το βράδυ και με το που ξυπνάει να ουρεί γιατί νιώθει την προστασία της πάνας..

Link to comment
Share on other sites

ο σταθης κοιμαται βαρια.πιο βαρια δε γινεται.οσες φορες προσπαθησα να τον σηκωσω απο το κρεβατι να τον παω στην τουαλετα πεφτει κατω με κλειστα ματια.δεν τον κρατανε τα ποδια του.μου φαινεται οτι δεν εχει καμια συνειδηση και δεν καταλαβαινει καν πότε θέλει να κατουρησει.τι μπορω να κανω γι αυτο;σημειωτεον οτι εχει παρα πολλα τσισα κατα τη διαρκεια της νυχτας...

 

 

Παλια υπηρχε μια συσκευη αφυπνισης,μια πανα που οταν την εβρεχες σε ξυπναγε.Σκυλος του Παβλοφ και ετσι,πολυ αποδοτικο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ο σταθης κοιμαται βαρια.πιο βαρια δε γινεται.οσες φορες προσπαθησα να τον σηκωσω απο το κρεβατι να τον παω στην τουαλετα πεφτει κατω με κλειστα ματια.δεν τον κρατανε τα ποδια του.μου φαινεται οτι δεν εχει καμια συνειδηση και δεν καταλαβαινει καν πότε θέλει να κατουρησει.τι μπορω να κανω γι αυτο;σημειωτεον οτι εχει παρα πολλα τσισα κατα τη διαρκεια της νυχτας...

 

Περιόρισε τα υγρά που του δίνεις το βράδυ πριν κοιμηθεί. Αν δεν υπάρξει αποτέλεσμα άστον λίγο καιρό ακόμα με τη βραδυνή πάνα.

Link to comment
Share on other sites

Περιόρισε τα υγρά που του δίνεις το βράδυ πριν κοιμηθεί. Αν δεν υπάρξει αποτέλεσμα άστον λίγο καιρό ακόμα με τη βραδυνή πάνα.

 

 

οι χειροτερες δυνατες συμβουλες

αν κοιμαται με πανα θα αργησει να μαθει,καλυτερα να βρεχεται και να ξυπναει

Link to comment
Share on other sites

οι χειροτερες δυνατες συμβουλες

αν κοιμαται με πανα θα αργησει να μαθει,καλυτερα να βρεχεται και να ξυπναει

 

Το να μην είναι έτοιμο ακόμα το παιδί δεν σου περνάει από το μυαλό; Το να βρέχεται κάθε μέρα και να νιώθει άσχημα που θα βοηθήσει ακριβώς; Δεν είναι μόνο θέμα εκπαίδευσης η νυχτερινή ενούρηση και μέχρι περίπου τα 5 έτη είναι και πολύ συχνό φαινόμενο στα αγόρια.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...