Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ποσα κιλα χασατε με τη γεννα?(φυσιολογικη η καισαρικη)


vaso lux

Recommended Posts

καλησπερα σε ολεσ τισ μανουλεσ,και σε ολεσ τισ εγκυουλεσ......θα ηθελα να ακουσω εμπειριεσ,ποσα κιλα χασατε με τη γεννα,φυσιολογικη η καισαρικη,και τισ μερεσ που εισασταν στο νοσοκομειο-μαιευτηριο,μεχρι να γυρισετε σπιτι....να στε ολεσ καλα και ευχαριστω πολυ:lol::lol:

dev000br___.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 225
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

oooooxi! πριν 4 χρονια περιπου. μετα στη δευτερη εγκυμοσυνη μου χαν μεινει 3 αμανατι και πηρα παλι αλλα 12 τελικα !!!χωρις καθολου διαιτα κλπ...και παλι μου ξεμειναν τα 3 της πρωτης στο τελος... μετα απο 2 εγκυμοσυνες 3 παραπανω παλι καλα να λες!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Στην πρώτη μου γέννα έχασα 8 κιλά σε 5 ημέρες που ήμουν στην κλινική.Ελπίζω περίπου στα ίδια και σε αυτήν την γεννα.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ πήρα 15 κιλά κι όταν βγήκα από την κλινική μετά από καισαρική είχα χάσει 10 κιλά. Δεν προσπάθησα καθόλου και δεν έκανα καθόλου δίαιτα και μετά από 3 μήνες φορόυσα τα ρούχα μου. Δεν έχουν την ίδια εφαρμογή βέβαια αλλά τελοσπάντων...

Link to comment
Share on other sites

Κρατηθείτε. Είχα πάρει 20 και βγήκα από την κλινική 16 κιλά λιγότερη.....

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα, παίρνω το θάρρος να σου πώ όχι για μένα αλλά για την αδελφή μου! Θα σου εξηγήσω μετά γιατί.

3 παιδιά εχει, σε όλες της κυήσεις με τρομακτικούς εμετούς, στις εγγυμοσύνες της έβαζε λίγα κιλά (όσο το μωρό και τα υγρά κτλ) και μόλις γεννούσε κάθε φορά ήταν πιο αδύνατη από πρίν! (και κουκλάρα!)

Ομως από 56 κιλά που ήταν πρίν το πρώτο παιδί, μετά το 3ο παιδί ήταν 30 κιλά πάνω.

Και αυτό γιατί πάχαινε μετά τη γέννα ακριβώς!!!

Ηθικό δίδαγμα (για εμένα που είμαι ήδη παχύσαρκη ας χρυσώσω λίγο το χάπι :D )

ας έχουμε καλές εγγυμοσύνες, ας πάρουμε ό,τι πάρουμε, και μετά τα χάνουμε, εύκολα ή δύσκολα.

Καλά να είναι τα μωράκια μας και έχει ο Θεός!

Εντάξει δε βλάπτει και να προσέχουμε όσο μπορούμε.

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις είδες το μωρό σου κόπηκε η όρεξη??????????

:lol::lol::lol:

Καταρχήν δεν ήταν μωρό. Ήταν ...μωρά.:lol: Δίδυμα.

Και εκτός του ότι ήταν μεγάλα 3κιλα(!!!), είχα ΤΟ απίστευτο πρήξιμο και άρα κατακράτηση υγρών....

Είναι αφελής όποιος πιστεύει ότι θα πάει στον παράδεισο μιας θρησκείας και δεν θα διακινδυνεύσει να καταλήξει στην κόλαση μιας άλλης.

 

 

 

TbSdp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πήρα 13 κιλά και στις δύο εγκυμοσύνες μου! Η διαφορά ήταν ότι στην πρώτη με το που πήγα σπίτι και ζυγίστηκα είχα χάσει 8 κιλά, στην δεύτερη μόνο 5.... Τώρα μου έχει μείνει 1,5 κιλάκι και θα το ξεφορτωθω και αυτό!!!!

Link to comment
Share on other sites

Πήρα 16 κιλά!!!έχασα τα 10 στην κλινική...έκτοτε δεν ξανανέβηκα στη ζυγαριά..γιατί δεν ήθελα (μην με κοροιδεύετε,,!!)..σε τρεις μήνες τα είχα χάσει όλα και μπήκα στα ρούχα μου!τώρα...μετα από δεκαέξι μήνες...δεν μου κάνουν τα ρούχα μου πάλι..νομίζω πως δεν έχω υπάρξει πιο αδύνατη.με τα παιδιά...αδυνατίζεις...θες δε θες!!μην αγχώνεσαι καθόλου γιαυτά!!

Link to comment
Share on other sites

στην πρωτη ειχα παρει 8 και εχασα με την γεννα δηλαδη μετα 4 ημερες τα 7

στην δευτερη πηρα 5 και μετα 4 ημερες ειχα χασει τα 4

στη τριτη εγκυμοσυνη πηρα 6 και βγηκα με 0 κιλα

σε ολες ειχα εμετους μεχρι το τελος γιαυτο δεν επαιρνα πολλα κιλα,βεβαια δεν ετρωγα σχεδον τιποτα

Link to comment
Share on other sites

11 κιλα στην πρωτη εγκυμοσυνη, μου εμειναν 4. απο 50 εφτασα 54.

11 κιλα στην δευτερη εγκυμοσυνη, μου εμεινα 4. απο 54 εφτασα 58.

20 κιλα στην τριτη εγκυμοσυνη, εχασα 25. απο 78 εφτασα 53.

ας ειναι καλα η κουραση, το ξενυχτι, ο θηλασμος και το τρεξιμο. δεν προλαβαινω να φαω πια.

lRR9p3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πήρα 15 κιλά κι όταν βγήκα από την κλινική μετά από καισαρική είχα χάσει 10 κιλά. Δεν προσπάθησα καθόλου και δεν έκανα καθόλου δίαιτα και μετά από 3 μήνες φορόυσα τα ρούχα μου. Δεν έχουν την ίδια εφαρμογή βέβαια αλλά τελοσπάντων...

το εχω ακουσει κ εγω,οτι ανοιγει η λεκανη,και δεν μασ κανουν καλα τα παντελονια....τωρα αν ειναι αληθεια....:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes: μονο οι ηδη μανουλεσ μπορουν να μασ το επιβεβαιωσουν...:-P:-P

dev000br___.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...