Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Παιδιά, ο οποιοσδήποτε μεταπωλητής που έχει αγοράσει το εμπόρευμα και κινδυνεύει να "μπει μέσα" αν του μείνει, κάνει τόση έκπτωση ώστε τουλάχιστον να βγάζει την τιμη αγοράς και να φύγει απ την αποθήκη του και να μη έχει χασούρα...

 

Αν δείτε τη νέα κολεξιον σε κικερς πχ παίζει σχεδόν ίδια τιμή στα ξένα σαιτς.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 9,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

βέβαια να σημειώσω ότι εγώ σκοτίστηκα για τα αγκαθα καθότι έχω αντράκι και τα ρημαδο garvalin και biomechanics ιδρώνω να τα βρω σε ποικιλία στο νετ εώς και καθόλου στο αθήνα...οπότε το σαϊτ έστω και πιο ακριβά (και πάντα πιο φθηνά από μουγιερ και συναφή) με συμφέρει και θα το τιμήσω το χειμώνα ;)

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ο οποιοσδήποτε μεταπωλητής που έχει αγοράσει το εμπόρευμα και κινδυνεύει να "μπει μέσα" αν του μείνει, κάνει τόση έκπτωση ώστε τουλάχιστον να βγάζει την τιμη αγοράς και να φύγει απ την αποθήκη του και να μη έχει χασούρα...

 

Αν δείτε τη νέα κολεξιον σε κικερς πχ παίζει σχεδόν ίδια τιμή στα ξένα σαιτς.

 

είναι απόλυτα λογικό αυτό που λες :lol:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

καλά μαϊμούδες παίζουνε απροκάλυπτα παντού, δεν είναι εκεί το θέμα νομίζω...

απλά προσπαθώ να καταλάβω πως λειτουργεί το κέρδος του εκάστοτε έμπορα όταν ρίχνει τόσο χαμηλά τις τιμές...

Γεγονός αυτό με τις μαιμούδες. Έχω δεί και έχω ακούσει τόσα στην δουλειά τον τελευταίο χρόνο, που γελάω πολύ με όλες αυτές τις λεπτεπίλεπτες κυρίες που φοράνε π.χ. μόνο ΠΡΑΝΤΑ, ΜΙΟΥ ΜΙΟΥ, ΓΚΟΥΤΣΙ και ορκίζονται στο όνομα του ΤΖΙΜΥ ΤΣΟΥ.....

 

Τς, τσ, τσ, τσ, τσ .........

 

Αν θέλετε περισσότερες ινφο, ελάτε στο φατσοβιβλίο, μαθήματα κατ' οίκον:rolleyes::-D μην φάω και καμιά μύνηση για εξύβριση:wink::wink::wink:

 

Όταν μιλάμε για εμπόρευμα της τρέχουσας χρονιάς, τότε τα περιθώρια κέρδους είναι ψιλοδεδομένα για τον κάθε έμπορο καθώς επίσης και μερικές φορές, η ελάχιστη τιμή πώλησης. Από εκεί και πέρα, είναι θέμα δικό του τι θα κάνει. Μπορεί να έχει αρκετό απόθεμα, να βάλει μια καλή τιμή και να έχει ψηλό τζίρο, ώστε να αντισταθμίσει έτσι την τιμή του ? Είναι μάγκας!!!! Οι υπόλοιποι είναι αυτοί που ξέρουμε.

 

Σε στόκ εμπόρευμα ή σε εμπόρευμα εκπτώσεων, πάλι είναι θέμα εμπόρου αλλά η τιμή είναι πιά δικό του θέμα. Πόσο θα την ρίξει δηλαδή για να ξεστοκάρει (π.χ. Κάρολος, Κίκερς).

 

Κάποιοι προτιμούν να ξεστοκάρουν για να διαχειρίζονται καλύτερα τα logistics τους. Κάποιοι πάλι όχι.

 

Μην ξεχνάτε ότι ο Κάρολος έχει αρκετά φυσικά καταστήματα στην Αγγλία αλλά όχι μεγάλες αποθήκες. Το κόστος της αγοράς του το έχει βγάλει στην τρέχουσα σεζόν πριν τις εκπτώσεις, ίσως και κάποιο κέρδος. Ότι βγάλει από τις εκπτώσεις είναι καθαρό κέρδος. Αυτό ισχύει τουλάχιστον στον υγιή έμπορο.

 

Δεν αναφέρομαι καθόλου σε μονοπωλιακές καταστάσεις, όπου ως γνωστόν, ισχύουν οι κανόνες της αποκλειστικότητας και της .... ανθρώπινης ματαιοδοξίας:wink:;-)

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, να ρωτήσω τώρα που αρχίζουμε και μαζευόμαστε, που θα βρω ονλάιν σεντόνια και γενικά είδη BASETTI & ZUCCHI & GRANFOULARD?

 

Όσο το έχω ψάξει δεν βρίσκω τίποτα αξιόλογο :-(:sad::-(

 

Επίσης, κάτι σε μποξεράκια ανδρικά έχουμε ? Εκτός ebay εννοώ ?

ydS7p3.png 3pOXp3.png

E-shops για παπούτσια ΕΔΩ Εshops ΕΔΩ

Το παλιό θέμα ΕΔΩ Πώληση στο ΕΒΑΥ ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είναι απόλυτα λογικό αυτό που λες :lol:

 

κι εγω νομιζω οτι αυτη ειναι η εξηγηση, γιατι το ενα απο τα δυο ζευγαρια που πηρα τα ειχε 19 λιρες στο πορτοκαλι, 40 στο μπλε και 31,6 στο πρασινο. αρα ειχανε στοκαρει στο πορτοκαλι.

 

http://www.amazon.co.uk/gp/product/B003AZYJEK/ref=oss_product

XI64p2.pngtk60p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αγκαθόβιεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεςςςςςςςςςςςς

 

Τι σας βρήκα???

 

Εχει και λιγα νουμεράκια, ενταξει για τιμές ελλάδας καλά ειναι νομιζω

 

http://www.sagiakoskids.gr/el/brands/Agatharuizprada/

 

Link to comment
Share on other sites

Αγκαθόβιεεεεεεεεεεεεεεεεεεεεςςςςςςςςςςςς

 

Τι σας βρήκα???

 

Εχει και λιγα νουμεράκια, ενταξει για τιμές ελλάδας καλά ειναι νομιζω

 

http://www.sagiakoskids.gr/el/brands/Agatharuizprada/

 

ψιτ για garvalin ψάχναμε...άντε πια πήξαμε στο ροζ :lol::lol::lol:

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites

αααααα ερώτηση! χθες παρήγγειλα από παραφαρμασί και μόλις έλαβα μαιλ ότι η παραγγελία είναι καθοδόν...

τι μπορεί να σημαίνει αυτό; ότι μόλις το δώσανε στον κούριερ και θα αριβάρει το πρωί; ή ότι ο κούριερ είναι πάνω στο μηχανάκι αυτή τη στιγμή και έρχεται εδώ;

επειδή έχω ζητήσει αποστολή στο γραφείο, το μαιλ ρουμ μας κλείνει στις 5 και ο φύλακας απαγορεύεται να παραλάβει αν δεν είμαι εδώ να υπογράψω...

JnDWp3.png Η λίστα με τα eshops-->Εδώ
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κορίτσια....θέλω να πάρω μια τοστιέρα και μια φρυγανιέρα. Που να κοιτάξω?? Στο ebay που κοίταξα είναι πιο ακριβές απο ότι εδώ και σε ένα ελληνικό site που κοιτούσα εχτές, όταν πήγα να ολοκληρώσω την πληρωμή μου έβαζε άλλα 10? για μεταφορικά, και αγορά μέσω internet τα οποία δεν ανέφεραι πουθενά πιο πριν. Απαράδεκτο!!!

 

Καμιά δεν ξέρει να μου πει που να κοιτάξω για τοστιέρα και φρυγανιέρα?

 

 

Φρυγανιέρες

 

Τοστιέρα

 

κ

 

και γκριλιέρες που πάλι μπορείς να κάνεις κ τοστ

 

Link to comment
Share on other sites

Καμιά δεν ξέρει να μου πει που να κοιτάξω για τοστιέρα και φρυγανιέρα?

 

Επισης στην πρωτη σελίδα του θεματος εχει τα λινκ με τις λιστες

 

αυτή εδώ σε ενδιαφέρει http://parents.org.gr/forum/showpost.php?p=2071240&postcount=10

 

τις λιστες τις έχουμε διαφορα μέλη στην υπογραφή μας οπως εγω η μαρια η χατζιθο κτλπ

 

Link to comment
Share on other sites

Καμιά δεν ξέρει να μου πει που να κοιτάξω για τοστιέρα και φρυγανιέρα?

Δεν κοιτας στο αμαζον...εγω πηρα πολλες φορες ηλεκτρικα και εμεινα ευχαριστημενη......

http://www.amazon.co.uk/s/ref=nb_sb_ss_c_1_7?url=search-alias%3Dkitchen&field-keywords=toaster&sprefix=toaster

:wink:..

 

 

καλε παλι με προλαβατε...

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσια ηθελα να ρωτησω αυτες που ψωνιζουν μαρκαδορους και αλλα σχολικα απο το αμαζον...συμφερει,ειναι πιο φτηνα απο το τζαμπο?

θα σαι παντα μεσα στην καρδια μας...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εστειλα χτες μην αλλα καμία δεν μου

Απάντησε καλψ κλαψ!!!! Μπορει να μου πει κάποια τι νουμερο παπούτσια να πάρω της μικρής μου που είναι δέκα μηνών και φοράει το 17 τώρα; Πόσο γρήγορα μεγαλώνει το πόδι τους; Θέλω να πάρω καλα γιατι τα θέλω για τα πρώτα βήματα τι μου προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Εστειλα χτες μην αλλα καμία δεν μου

Απάντησε καλψ κλαψ!!!! Μπορει να μου πει κάποια τι νουμερο παπούτσια να πάρω της μικρής μου που είναι δέκα μηνών και φοράει το 17 τώρα; Πόσο γρήγορα μεγαλώνει το πόδι τους; Θέλω να πάρω καλα γιατι τα θέλω για τα πρώτα βήματα τι μου προτείνετε;

 

εγω προσωπικά δεν σου απάντησα γιατι επειδή ειναι ακόμη πολύ μικρουλα μπορεί να βάλει μονο ενα νουμερο πχ 18αρι ή να παει και στο 19αρι .....

 

Ειναι αρκετό ρισκο....σε αυτή την ηλικία τα νουμερα!

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω καλαμαρακι κι εγω φοβάμαι να πάρω για αυτο το λόγο δεν ξέρω τι νουμερο ακόμα λέω να πάρω μόνο ένα το 19 και αν παει χαμένο πήγε! Τα κοζαρω τόσες μέρες που τα δείχνετε και δεν τολμώ να αγοράσω! Απο μάρκα τι μου προτείνεις για τα πρώτα βήματα;

Link to comment
Share on other sites

Μωρε Γατουλα δεν έχει αρχίσει να κάνει ακόμα βήματα μονη της μόνο αν την κρατάς οπότε μπορει να τα χρειαστω και το Δεκέμβρη πχ λες κι ΕΣΥ λοιπόν για 18 η 19 ε;

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω καλαμαρακι κι εγω φοβάμαι να πάρω για αυτο το λόγο δεν ξέρω τι νουμερο ακόμα λέω να πάρω μόνο ένα το 19 και αν παει χαμένο πήγε! Τα κοζαρω τόσες μέρες που τα δείχνετε και δεν τολμώ να αγοράσω! Απο μάρκα τι μου προτείνεις για τα πρώτα βήματα;

 

τα αγκάθα, τα γκαρβάλιν, τα κλαρκς , τα κικερς, τα τζεόξ

 

δες την υπογραφή της χατζιθο εχει ενα λινκ με ολα τα παπουτσομάγαζα μαζεμένα ,μπες και χάζεψε! Ολα καλά ειναι!

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου προτείνω ό,τι λέω σε αυτές τις περιπτώσεις...τα πρώτα παπούτσια καλύτερα να τα δοκιμάσεις σε μαγαζί και ας τα πληρώσεις λίγο παραπάνω! Πήγαινε στο στοκ της μουγερ στο περιστέρι και θα βρεις κάποιο πιστεύω να κάνει στο πόδι της...γιατί δεν είναι μόνο το νούμερο, πρέπει να το πατάει καλά το πρώτο παπούτσι.

Και αν πας στο μουγερ σου προτείνω τα babybotte που είναι μαλακά..τα περισσότερα τουλάχιστον...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου προτείνω ό,τι λέω σε αυτές τις περιπτώσεις...τα πρώτα παπούτσια καλύτερα να τα δοκιμάσεις σε μαγαζί και ας τα πληρώσεις λίγο παραπάνω! Πήγαινε στο στοκ της μουγερ στο περιστέρι και θα βρεις κάποιο πιστεύω να κάνει στο πόδι της...γιατί δεν είναι μόνο το νούμερο, πρέπει να το πατάει καλά το πρώτο παπούτσι.

Και αν πας στο μουγερ σου προτείνω τα babybotte που είναι μαλακά..τα περισσότερα τουλάχιστον...

 

ΟΛΟΣΩΣΤΗ!!!

Link to comment
Share on other sites

Χατζικακι και Καλαμαριδιον, ευχαριστω για οτι μου ειπατε για το Cheapsmells.

Τελικα ηρθε σημερα το 2ο πακετο και περιμενω να δω τι θα μου πουν για το αρωμα με το στραπατσαρισμενο κουτι (το ηθελα για δωρο).

Παντως παιδια τα αρωματα ειναι αυθεντικα και ρωτησα στα Hondos και η διαφορα ηταν απο 100% μεχρι και 200% πανω!!!

Το Premier Jour της Ricci, 100 ml Εau de parfum, εκει το πηρα για συναδελφο 33 ευρω και στα χοντος εχει 92!!! :shock::shock::shock::evil::evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

ψιτ για garvalin ψάχναμε...άντε πια πήξαμε στο ροζ :lol::lol::lol:

 

καλησπερα!

δε θυμαμαι ποια κοπελα ειπε για το στοκ στην πεντελης-βρυλησσια την ευχαριστω ομως!

πηρα σημερα ενα ζευγαρι garvalin για τη μικρη μου 28ευρω κ ενα για τον μικρο 24ευρω! τα κοριτσιστικα ειναι αυτα

http://tienda.garvalin.com/catalogos/Primeros_Pasos/Pro00093/tem_verano.html

wxbup3.png
Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κ το εξης...

εχει καμια σας αυτο το καρεκλακι φαγητου?http://www.amazon.co.uk/Concord-Spin-Highchair-Brown-Night/dp/B00461ZTYG/ref=sr_1_2?s=baby&ie=UTF8&qid=1314187237&sr=1-2

μου φαινεται πολυ στυλατο, γινεται κ κοντο καρεκλακι κ μαζευει σαν πακετακι. θελω να αλλαξω το ενα ικεα που εχω γιατι η μικρη σηκωνεται ορθια πανω στο καθισμα!

στο αμαζον ειναι οut of stock εντωμεταξυ κ περιμενω..(εδω εχει 220ευρω...)

wxbup3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...