Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πολλα νευρα!


red

Recommended Posts

Θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος\ -α απο εσας παρατηρησατε κατι παρομοιο στο μωρο σας: εδω και αρκετο καιρο ο γιος μου ,12 μηνων ,κανει σαν να εχει νευρα.Σηκωνει τα χερια στο υψος των ωμων και τρεμει.Η παιδιατρος που τη ρωτησα με καθησυχασε λεγοντας μου οτι οντως εχει νευρα ή χαιρεται πολυ και δεν μπορει να το εκφρασει γιατι δε μιλαει. Οταν ομως ειμαστε εξω και το κανει ολοι παραξενευονται και με ρωτανε.Λετε να μην ειναι φυσιολογικο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μην ανησυχεις βρε! Απλα εχεις νευρικο παιδακι!.. Κι εμενα η δικια μου τεντωνει τα ποδια της προς τα κατω και μουγκριζει οταν δεν περναει το δικο της. Και να φανταστεις πως ειμαστε μισοι απο εσας (ηλικιακα). Ασε δε αυτα τα παιχνιδια.. Της ειχε παρει η αδερφη μου ενα "χαλακι" της Fisher-Price στο οποιο ξαπλωνει το μωρο και απο πανω του κρεμονται διαφορα παιχνιδακια πολυχρωμα εκ των οποιων μερικα βγαζουν και ηχο. Το τι εχουν τραβηξει αυτα που δεν βγαζουν ηχο, δεν το συζητω.. Ισως νευριαζει που τα αλλα μιλανε κι αυτα οχι! :lol: :lol:

Μιλαμε για νευρα ομως.. Αν θες, τολμα να της παρεις κατι που μολις επιασε και παει να το βαλει στο στομα κι αν δεν μας ακουσει ολος ο νομος Αττικης, να μη με λενε!

Το ειπα στον παιδιατρο και μου απαντησε πως καλυτερα ενα παιδι να ειναι νευρικο και ζωηρο παρα οκνηρο και υποτονικο.. Τι να του πεις κι αυτουνου? Για να το λεει, κατι παραπανω θα ξερει!

Μηπως να τα φερουμε σε επαφη (να γνωριστουνε) μηπως ριξουν κανενα τσακωμο και ηρεμησουν? :lol: Περα απο την πλακα παντως, τα αγορακια ειναι πιο ζωηρα... Η δικια μου βγηκε.... σερνικουλας (ετσι τη λεει η μανα μου!)!

:)

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα φυσιολογικοτατο ειναι το παιδακι.ο δικος μου αν και μεγαλυτερος ειναι "τσατισμενος" την περισσοτερη μερα.χαζοπερπαταει,τσατιζεται και φωναζει στη δικη του γλωσσα διαφορα λες και μαλωνει επι μονιμου βασεως καποιον.οικογενειακως εχουμε ριξει το γελιο της αρκουδας.

Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο οτι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Ο γιός μου είναι 10 μηνών και νευριάζει όταν θέλει να κάνει κάτι και δεν μπορεί να το κάνει, στηλώνει τα πόδια, σφίγγει γροθιές με το ανίστοιχο ηχητικό εφέ φυσικά!!!!!

Link to comment
Share on other sites

red, ακριβώς το ίδιο κάνει και εμένα τεντώνει τα χέρια του και μερικές φορές τους δείκτες τρέμει, κοκινίζει και φωνάζει ταταατατατατατατ!! Ακόμα και τώρα 18 μηνών ακόμα το κάνει και γελάμε με τον άνδρα μου! :P

 

Μια χαρά είναι τα παιδάκια μας όσο μεγαλώνει θα βλέπεις και άλλα παράξενα. Εμένα τώρα είναι στη φάση που βάζει το δάχτυλο στο αυτί του! :shock:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

red, ακριβώς το ίδιο κάνει και εμένα τεντώνει τα χέρια του και μερικές φορές τους δείκτες τρέμει, κοκινίζει και φωνάζει ταταατατατατατατ!! Ακόμα και τώρα 18 μηνών ακόμα το κάνει και γελάμε με τον άνδρα μου! :P

 

Μια χαρά είναι τα παιδάκια μας όσο μεγαλώνει θα βλέπεις και άλλα παράξενα. Εμένα τώρα είναι στη φάση που βάζει το δάχτυλο στο αυτί του! :shock:

 

χαχαχαχαχαχα...δεν υπαρχει αυτο που κανει!!Ειναι απιστευτα τα πιτσιρικια!! Εγω οταν τα παιρνει για πολλη ωρα στο κρανιο και δεν μπορω να τη συνεφερω, καθομαι και μονολογω.. "Πως ειναι δυνατον 8 κιλα ανθρωπος να μας κανεις ο,τι θες???"

Κι ολα αυτα τωρα που ειναι βρεφη!Σκεφτειτε τι εχουμε να τραβηξουμε οταν φτασουν στην εφηβεια... :confused:

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...