Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Κορίτσια που είστε στον 4ο μήνα πως πάτε από συμπτώματα. Ρωτάω γιατί εγώ ενώ είχα πολλές αναγούλες (και κάποιους εμετούς) μέχρι 12η-13η βδομάδα, πολύ κόπωση κ.α. είμαι πλέον σε πολύ καλή κατάσταση. Προφανώς δεν υπάρχει τίποτα από αυτά. Ακόμα και το στήθος έχει ξεπρηστεί αρκετά (φυσικά εξακολουθεί να είναι μεγάλο, όμως δεν είναι όσο ευαίσθητο ήταν). Ας γράψουμε οι στον 4ο μήνα εδώ τις εμπειρίες μας από την καθημερινότητα.

Σας λατρεύω κοριτσάρες μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 122
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ!!ΛΟΙΠΟΝ ΕΓΩ ΣΤΟΝ ΤΕΤΑΡΤΟ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ! :? ΣΥΝΕΧΙΖΑΝ ΟΙ ΑΝΑΚΑΤΟΣΟΥΡΕΣ, ΕΙΧΑ ΤΑΧΥΠΑΛΜΙΕΣ ΚΑΙ Η ΚΟΠΩΣΗ ΔΕΝ ΕΛΕΓΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ.ΒΕΒΑΙΑ, ΗΜΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ 3 ΜΗΝΕΣ.ΤΩΡΑ ΣΤΟΝ 6ο ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΦΑΣΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ :lol::lol::lol:

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω αναγουλες ειχα περιπου μεχρι την 9η εβδομαδα,τωρα ειμαι πολυ καλα,το στηθος δεν ποναει οπως τον πρωτο καιρο απλως αισθανομαι ποναλακια περιοδου κατα καιρους,ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικα.Βγαζω ακομα σπυρακια αλλα οχι οπως τον πρωτο καιρο εχω ταχυκαρδιες και μεχρι στιγμης αυτα ειναι ολα κι ολα τα συμπτωματα που εχω αν θυμηθω κατι αλλο θα σου πω.Να εχουμε μια καλη εγκυμοσυνη και ενα γερο μωρο κοριτσια. :D:D:D:D

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ μέχρι τον 3 είχα ζαλάδες , πονάκια χαμηλά στην κοιλιά πόνο υπερβολικό στο στήθος και πολύ άγχος, στον 4ο σταμάτησαν όλα αυτά και υπήρχαν μέρες που ξεχνούσα ότι είμαι έγκυος γιατί ένιωθα super τώρα μπήκα στον 5ο και περιμένω να δώ τα συμπτώματα αυτού του μήνα κι ας ελπίζω ότι δεν θα ναι τίποτα!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ μέχρι τον 3 είχα ζαλάδες , πονάκια χαμηλά στην κοιλιά πόνο υπερβολικό στο στήθος και πολύ άγχος, στον 4ο σταμάτησαν όλα αυτά και υπήρχαν μέρες που ξεχνούσα ότι είμαι έγκυος γιατί ένιωθα super τώρα μπήκα στον 5ο και περιμένω να δώ τα συμπτώματα αυτού του μήνα κι ας ελπίζω ότι δεν θα ναι τίποτα!!!!!!!!!!

 

Κορίτσια ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Λίγο πολύ επομένως όλες νιώθουμε τα ίδια. Κι εγώ είμαι πολύ καλύτερα και έλεγα μήπως δεν είναι και τόσο φυσιολογικό. Εύχομαι σε όλες μας να πάνε όλα καλά και πάνω απ' όλα με ένα υγιέστατο μωράκι!!

Σας λατρεύω κοριτσάρες μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από εμένα! Εγώ μάλλον είμαι από τις τυχερές που μέχρι στιγμής δεν έχω νιώσει τίποτε άσχημο στην εγκυμοσύνη, ούτε αναγούλες ούτες ζαλάδες, ούτε τίποτα. Τώρα μόλις που έχω μπει στον 4ο και είμαι ακριβώς όπως πριν. Το στήθος μου μόνο δεν πονάει τόσο αλλά είναι πρησμένο... Αυτά από εμένα! Καλή συνέχεια να έχουμε στις εγκυμοσύνες μας κορίτσια!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

με το που εκλεισα τον 3ο,ηρεμησα.εφυγαν οι ανακατωσουρες-αναγουλες-εμετοι-δυσπεψια-καουρες-υπερβολικη δυσκιλιοτητα-αδυναμια-αφορητοι πονοι μεσης.

ξεπρηστηκε ελαφρως το στηθος,το οποιο εχει σκουρυνει πλεον πολυ,και μου εχει μεινει μια ενοχληση στη μεση μου.επισης,εχω περισσοτερη ενεργεια απο πριν,αλλα πολλες ζαλαδες στα ξαφνικα.

ενω δεν ειχα τοση υπνηλια στο α τριμηνο,τωρα του δινω και καταλαβαινει :lol::lol: .επισης εχω ακαταπαυστη ορεξη για φαγητο.ειδατε αμα φευγουν οι ναυτιες και οι δυσπεψιες?¨σαν τρυπανι παει το στοματακι μου για φαγητο! :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που επίσης έχει αυξηθεί σε εμένα τον τελευταίο καιρό είναι οι ημικρανίες. Είχα και κάποιες στο πρώτο τρίμηνο αλλά τώρα στον 4ο μήνα έχουν ενταθεί κάπως...

Σας λατρεύω κοριτσάρες μου!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στα μισά του 3ου μήνα και το στήθος μου το αισθάνομαι πότε πρησμένο πότε όχι , πότε να πονάει και πότε να μην με ενοχλεί καθόλου. Αρχικά φοβήθηκα, αλλά τώρα που διαβάζω και απο εσάς μάλλον φυσιολογικό είναι... ελπίζω. Γενικότερα, η κάθε μέρα έχει τα δικά της συπτώματα. Καλή συνέχεια!!! :D

Link to comment
Share on other sites

CHRISTIE.Μ Καλως ηρθες χαιρομαι που ειστε καλα εσυ και το μωρο σου :D Τωρα που αναφερες για το στηθος και εμενα εχουν σκουρυνει παρα πολυ οι θηλες απο την αρχη μπορω να πω εσενα τωρα τελευταια?Ειναι συμπτωμα και αυτο της εγκυμοσυνης φανταζομαι, :roll: Εγω δεν ξερω ακομα το φυλο του μωρου 3/06 εχω ραντεβου ελπιζω να φανει να μου πει,μ'εχει φαει η περιεργια :?::?::?:

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα μου κοπήκαν σχεδόν οι εμετοί και η πρωινή αδιαθεσία αλλά αναγούλες εξακολουθώ να έχω. Όλοι μου λένε πάντως ότι έχω πολύ μεγάλη κοιλιά για 4ο μήνα και απορώ, έχω πάρει βέβαια 3,5 κιλά και ειναι σχεδόν όλα στην κοιλιά! Καμιά φορά νιώθω μια μικρή πίεση ψηλά στην κοιλιά αλλά δεν ξέρω αν ειναι το μωρό...μάλλον ειναι πάρα πολυ νωρίς

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μόλις μπήκα στον τέταρτο και ενώ μέχρι τώρα όλα πηγαίναν καλά από ζαλάδες, εμετούς και τέτοια ... σήμερα είμαι σαν να βρίσκομαι σε βάρκα :shock:

Όχι συνεχώς βέβαια, έρχεται και φεύγει ευτυχώς :?

Λέτε να φταίει ο αιματοκρίτης? είχα 29 τον δεύτερο μήνα της εγκυμοσύνης και τώρα θα ξανακάνω σε λίγες μέρες παλι. Ή η υπόταση 7,5 με 4 το πρωϊ?

uAq4.jpgMqhPp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και ο 4ος έχει ναυτίες απ' ότι ξέρω αλλά όχι τόσο συχνά όσο στο 1ο τρίμηνο. Ελπίζω να σου περάσουν σύντομα. Δεν ξέρω για τον χαμηλό αιματοκρίτη αλλά άλλο η ναυτία νομίζω και άλλο η ζαλάδα απο τη χαμηλή πίεση

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσάκια, κι εγώ στον τέταρτο είμαι αλλά δεν έχω ακόμη μεγαλούτσικη κοιλιά. Ίσα ίσα που πετάει μπροστά. Εντωμεταξύ από κιλά δεν έχω πάρει τίποτα. Ήμουν 54 και είμαι 54,8. Να σημειώσω ότι 1ο τρίμηνο δεν είχα τίποτα από αναγούλες και ζαλάδες κι έτσι έτρωγα κανονικότατα... Ο μεταβολισμός μου ανέκαθεν ήταν σφαίρα αλλά μήπως τώρα είναι κάτι ανησυχητικό;;; Μήπως πρέπει να κάνω κάτι; Πότε μεγαλώνει ιδιαιτέρως αισθητά η κοιλιά; Εμένα, όπως σας είπα, είναι μόνο πεταχτούλα μπροστά, φαίνεται ότι είμαι έγκυος, κυρίως αν με δεις από το πλάι, αλλά στα πλάγια δεν έχω πάρει καθόλου.. Είναι φυσιολογικά όλα αυτά; Ούτε το μωράκι το έχω νιώσει ακόμη. Τίποτα απολύτως... :( Πότε το νιώθουμε; Στον οδηγό εγκυμοσύνης που έχω δεν λέει κάτι ανάλογο και ο γιατρός μου γελάει και μου λέει ότι είναι νωρίς ακόμη και ότι είμαι ανυπόμονη! Δίκιο έχει ή απλά με καθησυχάζει;

Link to comment
Share on other sites

yogini κι εγώ πίεση έχω αιστανθεί, χαμηλά όμως, κι είμαι σίγουρη πως αυτό δεν είναι το έντερό μου! Απλά την πρώτη φορά που το ένοιωσα ήταν στο τέλος της 12ης εβδομάδας και φοβάμαι μην με πάρουν για τρελλή! Αλλά ούτως ή άλλως σιγά σιγά θα νοιώθουμε πιο έντονα την παρουσία του μωρού...οπότε...

Πάντως κι εγώ συνήλθα απο τις ανακατωσούρες αμέσως στην 13η εβδομάδα και μου άνοιξε η όρεξη (πρώτα το μόνο που με έθρεφε ήταν οι χυμοί!) Ας ελπίσουμε πως δεν έχω πάρει βάρος...γιατί ξεκίνησα ήδη υπέρβαρη αυτή τη φορά!

Υπνηλίες, κόπωση κλπ. στο φούλ. Είναι και η ζέστη...Αλλά δεν βολεύομαι με τίποτα να κοιμηθώ οπότε θα παίζει κι αυτό το ρόλο του στην κόπωση που αισθάνομαι! Άσε που όλο μπρούμυτα ξυπνάω! Ενώ στον Ραφαήλ, μόνο με την ιδέα δεν γυρνούσα ποτέ μπρούμυτα ούτε ασυναίσθητα! Τώρα συνέχεια...και φοβάμαι. Η μέση μου δε, κομμάτια! Να δω τι θα γίνει όσο θα βαραίνει το μωρό...

10/1/1998 Πρώτη φορά μαμά: Ο Ραφαήλ έρχεται στη ζωή μου!

TpqWp2.pngIgXop2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Βρε κοριτσάκια, κι εγώ στον τέταρτο είμαι αλλά δεν έχω ακόμη μεγαλούτσικη κοιλιά. Ίσα ίσα που πετάει μπροστά. Εντωμεταξύ από κιλά δεν έχω πάρει τίποτα. Ήμουν 54 και είμαι 54,8. Να σημειώσω ότι 1ο τρίμηνο δεν είχα τίποτα από αναγούλες και ζαλάδες κι έτσι έτρωγα κανονικότατα... Ο μεταβολισμός μου ανέκαθεν ήταν σφαίρα αλλά μήπως τώρα είναι κάτι ανησυχητικό;;; Μήπως πρέπει να κάνω κάτι; Πότε μεγαλώνει ιδιαιτέρως αισθητά η κοιλιά; Εμένα, όπως σας είπα, είναι μόνο πεταχτούλα μπροστά, φαίνεται ότι είμαι έγκυος, κυρίως αν με δεις από το πλάι, αλλά στα πλάγια δεν έχω πάρει καθόλου.. Είναι φυσιολογικά όλα αυτά; Ούτε το μωράκι το έχω νιώσει ακόμη. Τίποτα απολύτως... :( Πότε το νιώθουμε; Στον οδηγό εγκυμοσύνης που έχω δεν λέει κάτι ανάλογο και ο γιατρός μου γελάει και μου λέει ότι είναι νωρίς ακόμη και ότι είμαι ανυπόμονη! Δίκιο έχει ή απλά με καθησυχάζει;

 

Ο γιατρός σου έχει δίκιο. Το μωρό το ακούς συνήθως μεταξύ 18-21ης εβδομάδας. Είναι πολύ νωρίς ακόμη. Όσο για την κοιλιά δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Το αν φαίνεται ή όχι διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα. Συνήθως όμως η κοιλιά είναι εμφανής μετά τον 5ο μήνα. Οπότε έχεις καιρό μπροστά σου. Χαλάρωσε και απόλαυσε την ωραιότερη περίοδο της ζωής σου.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσάκια, κι εγώ στον τέταρτο είμαι αλλά δεν έχω ακόμη μεγαλούτσικη κοιλιά. Ίσα ίσα που πετάει μπροστά. Εντωμεταξύ από κιλά δεν έχω πάρει τίποτα. Ήμουν 54 και είμαι 54,8. Να σημειώσω ότι 1ο τρίμηνο δεν είχα τίποτα από αναγούλες και ζαλάδες κι έτσι έτρωγα κανονικότατα... Ο μεταβολισμός μου ανέκαθεν ήταν σφαίρα αλλά μήπως τώρα είναι κάτι ανησυχητικό;;; Μήπως πρέπει να κάνω κάτι; Πότε μεγαλώνει ιδιαιτέρως αισθητά η κοιλιά; Εμένα, όπως σας είπα, είναι μόνο πεταχτούλα μπροστά, φαίνεται ότι είμαι έγκυος, κυρίως αν με δεις από το πλάι, αλλά στα πλάγια δεν έχω πάρει καθόλου.. Είναι φυσιολογικά όλα αυτά; Ούτε το μωράκι το έχω νιώσει ακόμη. Τίποτα απολύτως... :( Πότε το νιώθουμε; Στον οδηγό εγκυμοσύνης που έχω δεν λέει κάτι ανάλογο και ο γιατρός μου γελάει και μου λέει ότι είναι νωρίς ακόμη και ότι είμαι ανυπόμονη! Δίκιο έχει ή απλά με καθησυχάζει;

 

Ο γιατρός σου έχει δίκιο. Το μωρό το ακούς συνήθως μεταξύ 18-21ης εβδομάδας. Είναι πολύ νωρίς ακόμη. Όσο για την κοιλιά δεν μπορείς να κάνεις τίποτα. Το αν φαίνεται ή όχι διαφέρει από γυναίκα σε γυναίκα. Συνήθως όμως η κοιλιά είναι εμφανής μετά τον 5ο μήνα. Οπότε έχεις καιρό μπροστά σου. Χαλάρωσε και απόλαυσε την ωραιότερη περίοδο της ζωής σου.

 

Σ' ευχαριστώ bougioukaki, να' σαι καλά! Τα κιλά όμως, είναι νορμάλ; Όλες οι γνωστές μου έχουν ήδη πάρει 2,5 - 3 κιλά... Δεν λέω ότι το επιδιώκω, όμως ανησυχώ μήπως εν τέλει θα έπρεπε να τρώω ακόμη περισσότερο. Εγώ δεν έχω αλλάξει κάτι στην ποσότητα του φαγητού. Απλά την ποιότητα προσέχω περισσότερο και δεν κάνω ατασθαλίες τύπου junk food!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια και εγώ μπήκα στον 4ο μήνα..Τους 3 πρώτους μήνες δεν είχα ιδιαίτερες ενοχλήσεις, εκτός από πολύ πρησμένο στήθος, υπνηλία ,δυσκοιλιότητα και λίγη δυσπεψία που και που..Σχεδόν ξεχνούσα ότι είμαι έγκυος.Από τότε που άλλαξε ο μήνας..έκανα μια φορα εμέτο (τελείως ξαφνικά και μάλιστα μέσα σε κατάστημα :oops: ), έχω υπόταση και δυο μέρες τώρα αιμορραγεί η μύτη μου (ίσως να είναι και τυχαίο :?: ).Σύνολο έχω βάλει 2 κιλά (65->67) και η κοιλίτσα ίσα που άρχισε να φαίνεται..(έ..είχα και λίγη από μόνη μου).

καλή συνέχεια να έχουμε..όλες!

 

Fallenangel δεν νομίζω ότι πρέπει να ανησυχείς που δεν πήρες κιλά μέχρι τώρα.Αν τρέφεσαι σωστά.Λόγικα από δω και πέρα θα αρχίσουν να μπαίνουν!οπότε μην βιάζεσαι.. :)

Link to comment
Share on other sites

fallnangel σε βρίσκω ιδανική στο βάρος!! Μην ανησυχείς, είμαι 12 εβδομάδων και έβαλα 0,5κιλά περίπου. Όλα θα πάνε 1 χαρά, θα΄χεις καλύτερη φυσική κατάσταση και θα γεννήσεις ευκολότερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, θέλω να σας ρωτήσω εάν και εσείς υποφέρετε από πονοκεφάλους και αν ναι τι κάνατε?

Ενώ στην αρχή της εγκυμοσύνης μου δεν είχα τίποτα μόλις μπήκα στον τέταρτο με έχουν ταράξει, προς το παρόν δεν έχω πάρει ούτε depon αλλά δεν αντέχω βρε κορίτσια και σήμερα γύρισα και στην δουλειά από μια εβδομάδας άδεια :?

uAq4.jpgMqhPp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, θέλω να σας ρωτήσω εάν και εσείς υποφέρετε από πονοκεφάλους και αν ναι τι κάνατε?

Ενώ στην αρχή της εγκυμοσύνης μου δεν είχα τίποτα μόλις μπήκα στον τέταρτο με έχουν ταράξει, προς το παρόν δεν έχω πάρει ούτε depon αλλά δεν αντέχω βρε κορίτσια και σήμερα γύρισα και στην δουλειά από μια εβδομάδας άδεια :?

 

Μου συνέβη ακριβώς το ίδιο. Μέχρι τέλος 3ου δεν είχα, κατά τη διάρκεια του 4ου μήνα όμως ξεκίνησαν οι ημικρανίες. Βέβαια το καλό είναι ότι δεν είναι μεγάλης έντασης, μπορεί όμως να διαρκέσουν αρκετές ώρες... Δεν έχω πάρει τίποτα (ίσως λόγω της μικρής σχετικά έντασης), απλά περιμένω μήπως μειωθούν..

Σας λατρεύω κοριτσάρες μου!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ μπαίνω στον 4ο (αν μετράω καλά) σε 4 ημέρες. Όμως ενώ 4 μήνες τώρα είχα ξεχάσει τι πάει να πει πονοκέφαλος, την τελευταία εβδομάδα τσουπ μέρα παρά μέρα να και η ημικρανία !!! Δεν έχω πιεί παυσίπονο αλλά δεν ξέρω πόσο θα τις αντέξω. Την Τετάρτη θα πάω στην γιατρό μου και θα την ρωτήσω αν έχουν να κάνουν με την εγκυμοσύνη και τον μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Βρήκα αυτό για τους πονοκεφάλους στην εγκυμοσύνη....

 

«Πελαργός»

Το American Council For Headache Education, με δική του έρευνα, διαπίστωσε ότι, λόγω της απότομης πτώσης των οιστρογόνων στη διάρκεια της λοχείας (μετά τον τοκετό), εκδηλώνονται πονοκέφαλοι σε ποσοστό 30%. Στατιστικά στοιχεία από έρευνες της Ελληνικής Εταιρείας Κεφαλαλγίας δείχνουν ότι σε ορισμένες γυναίκες η ημικρανία εμφανίζεται για πρώτη φορά στην εγκυμοσύνη. Να σημειωθεί εδώ ότι, γενικά, τα ποσοστά κεφαλαλγίας μπορεί να διαφέρουν από χώρα σε χώρα. Σε κάθε περίπτωση, αν υποφέρετε πολύ πιο συχνά από κεφαλαλγίες, που δεν είχατε στο παρελθόν, και παράλληλα έχετε καθυστέρηση, ναυτία ή τάσεις λιποθυμίας, καλό θα ήταν να κάνετε ένα τεστ εγκυμοσύνης. Ειδικά κατά το πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης, δεν είναι σπάνιο η έγκυος να υποφέρει από πονοκεφάλους. Σύμφωνα με τους ειδικούς, οι πονοκέφαλοι της εγκυμοσύνης σχετίζονται και με ορμονικούς παράγοντες, ενώ είναι ανησυχητικοί αν επιμένουν, είναι πολύ έντονοι ή συνοδεύονται από εμετούς. Στις παραπάνω περίπτωσεις θα πρέπει να συμβουλευτείτε το γιατρό σας. Ακόμη, επειδή στην εγκυμοσύνη οι ρινικές κοιλότητες είναι πιο ευαίσθητες, πιθανόν ο πονοκέφαλος να οφείλεται σε ρινική συμφόρηση. Οι εισπνοές υδρατμών ίσως σας ανακουφίσουν.

 

Τι μπορείτε να κάνετε

Αν υποφέρετε από πονοκεφάλους κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, θα πρέπει να γνωρίζετε ότι δεν μπορείτε να λαμβάνετε παυσίπονα. Μια έγκυος απαγορεύεται να πάρει φάρμακα -ούτε καν αυτά που θεωρούνται ακίνδυνα- χωρίς την άδεια του γιατρού της. Για να αντιμετωπίσετε την κρίση χωρίς τη βοήθεια φαρμάκων, μπορείτε να ρίξετε λίγο κρύο νερό στο πρόσωπό σας και στη συνέχεια να απομονωθείτε σε ένα ήσυχο και σκοτεινό δωμάτιο.

uAq4.jpgMqhPp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ντρέπομαι λίγο αλλά θα ρωτήσω....όλο ακούω ότι η εγκυμοσύνη προκαλεί δυσκοιλιότητα αλλά εγω απο την πρώτη μέρα εώς και τώρα έχω πάθει εντελώς το αντίθετο! Λες και τρώω κάθε μέρα κάτι χαλασμένο! Ο γιατρός μου είπε ότι με το σίδηρο ίσως βελτιωθεί η κατάσταση αλλά πέραν του ότι τα κοπρανα ειναι πιο σκουρόχρωμα δεν βλέπω καμια άλλη βελτίωση. Το έπαθε και κάμια απο εσας;;;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...