Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΡΕΜΑ ΠΡΟΣΩΠΟΥ- ΜΑΤΙΩΝ


candy1234

Recommended Posts

Κι εγω πλεον χρησιμοποιω φαρμακευτικα.

Ψαχνω κατι να χρησιμοποιω για το προσωπο μου τη νυχτα...οχι ομως κρεμα νυχτος.Καποιον ορο ισως...δεν ξερω.Εχετε να προτεινετε κατι?

 

Λοιπόν, προχτές πήγα και πήρα την καινούρια της Vichy, την Aqualia Antiox, και καλά για θαμπές επιδερμίδες κτλ (απευθύνεται σε ηλικίες 25 -35). Καλή φαίνεται τις 2 μέρες που την έχω βάλει (? 20)

Πήρα όμως και την "αγωγή" της ίδιας σειράς, έναν ορό (? 30), με τον οποίο γίνεται το εξής: ανακατεύεις ένα φακελάκι βιταμίνη C με το διάλυμα (και τα 2 στη συσκευασία υπάρχουν) και το φυλάς στο ψυγείο. Διαρκεί 21 ημέρες. Εγώ το βάζω κάθε βράδυ. Θα σου πω εντυπώσεις σε 19 ημέρες.

Σετάκι πήρα και την κρέμα ματιών και το τζελ καθαρισμού της Vicky Aqualia Thermale. ΚΙ αυτά φαίνονται οκ, αν και σαν το τζελ της La Roche Posay δεν μου φαίνεται τίποτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 113
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Λοιπόν, προχτές πήγα και πήρα την καινούρια της Vichy, την Aqualia Antiox, και καλά για θαμπές επιδερμίδες κτλ (απευθύνεται σε ηλικίες 25 -35). Καλή φαίνεται τις 2 μέρες που την έχω βάλει (? 20)

Πήρα όμως και την "αγωγή" της ίδιας σειράς, έναν ορό (? 30), με τον οποίο γίνεται το εξής: ανακατεύεις ένα φακελάκι βιταμίνη C με το διάλυμα (και τα 2 στη συσκευασία υπάρχουν) και το φυλάς στο ψυγείο. Διαρκεί 21 ημέρες. Εγώ το βάζω κάθε βράδυ. Θα σου πω εντυπώσεις σε 19 ημέρες.

Σετάκι πήρα και την κρέμα ματιών και το τζελ καθαρισμού της Vicky Aqualia Thermale. ΚΙ αυτά φαίνονται οκ, αν και σαν το τζελ της La Roche Posay δεν μου φαίνεται τίποτα.

 

Γεια σας, ειμαι 32 χρ (και μισο :lol:) και δεν εχω βάλει σχεδόν ποτέ κρέμα στο πρόσωπό μου, εκτός απο τις φορές που αγόραζα κάτι, το εβαζα για 2-3 φορές και μετά το ξεχνούσα-βαριόμουν κτλ...

Ουτε καθαρισμό δεν κάνω...:?

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια κρέμα ημέρας, αντιηλιακη προσωπου, κάτι για τα μάτια... Ειμαι παντελώς άσχετη και δεν ξέρω τι να παρω. Εχω βγάλει και κάτι πανάδες, σαν φακίδες και εχω ψιλοφρικάρει...:-(

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ουτε καθαρισμό δεν κάνω...:?

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια κρέμα ημέρας, αντιηλιακη προσωπου, κάτι για τα μάτια... Ειμαι παντελώς άσχετη και δεν ξέρω τι να παρω. Εχω βγάλει και κάτι πανάδες, σαν φακίδες και εχω ψιλοφρικάρει...:-(

 

μονο κ μονο που ιεπες για παναδες χρειαζεσαι επειγωντως ΑΝΤΙΗΛΙΑΚΗ...

μονο με την αντιηλιακη δεν θα γβαζεις παναδες ...

τωρα επειδη λες οτι ηδη εχεις βγαλει ρωτα στο φαρμακια για καμια που καταπολεμαει τις παναδες ή έυκαντικη νομιζω τις λενε..δεν ειμαι σιγουρη...

θα σε συμβουλευα αντιηλικαη να παρεις μονο απο φαρμακειο...υπαρχουν πολλες καλες...

aven , la roche posay, vichy..ολες καλες ειναι...εγω παντως αντιηλιακη παιρνω ΜΟΝΟ απο φαρμακειο..

 

τωρα για υδατικη κ ματιων..αν κ εγω δεν πολυεβαζα ...επαιρνα εβαζα καμια εβδομαδα κ μετα τα ξεχνουσα..αλλα κατα 99% επαιρνα κ αυτες απο φαρμακειο...κ μαλιστα πριν παρω αυτες που παιρνουν κ οι αισθητικοι που τις βρηκα πολυ καλες.. επαιρνα του κορρε που ειναι χωρις χημικα κ επειδη ειχα κ λιγο ξηρο δερμα ειχα παρει μια καλη υδατικη σουπερ..!

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω του κορρε για τα ματια το νυχτολουλουδο και για το προσωπο το ροδι.εχουν ταιριαξει στο δερμα μου και εχουν και καλη τιμη.εμενα γενικα μου αρεσουν τα προιντα του κορρε ειναι αναλαφρα.

για τις παναδες εχω ακουσει και εγω οτι θελει αντηλιακη αλλα και πιο δερμα δε θελει.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω του κορρε για τα ματια το νυχτολουλουδο και για το προσωπο το ροδι.εχουν ταιριαξει στο δερμα μου και εχουν και καλη τιμη.εμενα γενικα μου αρεσουν τα προιντα του κορρε ειναι αναλαφρα.

για τις παναδες εχω ακουσει και εγω οτι θελει αντηλιακη αλλα και πιο δερμα δε θελει.

 

κ εγω πριν παρω αυτες που εχω τωρα επαιρνα του κορρε...κ αν δεν εβρισκα αυτην την ευκαιρια ,,του κορρε θα συνεχιζα παλι....δεν ξερω αλλα τις εμπιστευομαι κ ημουν αρκετα ευχαριστημενη...

 

γενικα ολα τα προσωπα χρειαζοντε αντιηλιακη χειμωνα καλοκαιρι..κ ιδιαιτερα τα δερματα που βγαζουν παναδες εχουν ενα λογω παραπανω...γιατι με την αντιηλιακη προλαβαινεις τις παναδες...τωρα αν καποια εχει βγαλει ηδη εννοειτε οτι θελει αντιηλιακη για να μην γεμισει κι αλλες κ μια αλλη κρεμα για να της φυγουν αυτες που εχει ηδη βγαλει..στα φαρμακεια ξερουν ποια θα δωσουν για να φυγουν οι παναδες...κ εννοειτε μετα παντα αντιηλιακη για να μην ξαναβγαλει..ιδιαιετερα με το που πιανουν οι πρωτες καλες μερες με ηλιο (αν κ ειπαμε θελει χειμωνα καλοκαιρι)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ουτε καθαρισμό δεν κάνω...:?

Θα ήθελα να μου προτείνετε κάποια κρέμα ημέρας, αντιηλιακη προσωπου, κάτι για τα μάτια... Ειμαι παντελώς άσχετη και δεν ξέρω τι να παρω. Εχω βγάλει και κάτι πανάδες, σαν φακίδες και εχω ψιλοφρικάρει...:-(

 

μονο κ μονο που ιεπες για παναδες χρειαζεσαι επειγωντως ΑΝΤΙΗΛΙΑΚΗ...

μονο με την αντιηλιακη δεν θα γβαζεις παναδες ...

τωρα επειδη λες οτι ηδη εχεις βγαλει ρωτα στο φαρμακια για καμια που καταπολεμαει τις παναδες ή έυκαντικη νομιζω τις λενε..δεν ειμαι σιγουρη...

θα σε συμβουλευα αντιηλικαη να παρεις μονο απο φαρμακειο...υπαρχουν πολλες καλες...

aven , la roche posay, vichy..ολες καλες ειναι...εγω παντως αντιηλιακη παιρνω ΜΟΝΟ απο φαρμακειο..

 

τωρα για υδατικη κ ματιων..αν κ εγω δεν πολυεβαζα ...επαιρνα εβαζα καμια εβδομαδα κ μετα τα ξεχνουσα..αλλα κατα 99% επαιρνα κ αυτες απο φαρμακειο...κ μαλιστα πριν παρω αυτες που παιρνουν κ οι αισθητικοι που τις βρηκα πολυ καλες.. επαιρνα του κορρε που ειναι χωρις χημικα κ επειδη ειχα κ λιγο ξηρο δερμα ειχα παρει μια καλη υδατικη σουπερ..!

Σε ευχαριστώ, το ξέρω οτι εχω αφησει πολυ τον εαυτο μου, αλλα με ειχε βολεψει πολυ το οτι γενικα δεν ειχα ποτε δερματικα προβληματα ουτε καν εφηβη, τα βαριεμαι κιολας ολα αυτα-βαλε κρεμα, βγαλε κρεμα, σκραμπ, κρεμα νυχτος, μερας, κτλ- οποτε ειχα επαναπαυθει λιγακι. Θα παω να ρωτήσω σήμερα κιολας σε φαρμακείο!

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

εγω εχω του κορρε για τα ματια το νυχτολουλουδο και για το προσωπο το ροδι.εχουν ταιριαξει στο δερμα μου και εχουν και καλη τιμη.εμενα γενικα μου αρεσουν τα προιντα του κορρε ειναι αναλαφρα.

για τις παναδες εχω ακουσει και εγω οτι θελει αντηλιακη αλλα και πιο δερμα δε θελει.

 

ποσο κοστιζουν οι κρεμες κορρε;

Link to comment
Share on other sites

Βρε κορίτσια, έχω κι εγώ πρόβλημα με πανάδες σαν αναμνηστικό απο την εγκυμοσύνη! :evil:

 

Το θέμα είναι, ότι όταν χρησιμοποίησα την Avene (με σύσταση δερματολόγου) είχα τα εξής δύο προβλήματα. 1ον Ήταν πάρα πολύ λιπαρή και το δέρμα μου γυάλιζε και το μακιγιάζ "έλιωνε" και 2ον έβγαλα πάλι πανάδες, παρόλο που τη χρησιμοποιούσα απο τον Μάρτιο και στην θάλασσα ήμουν με καπέλο (σαν τις θείτσες:().

Το ίδιο συνέβη και με τις άλλες αντιηλιακές που χρησιμοποίησα. (με ελαφριές διαφορές στην λιπαρότητα της κρέμας)

 

Τέλος, με την λευκαντική κρέμα που χρησιμοποιώ, ναι μεν απαλύνουν οι πανάδες αλλά μου δημιουργεί άπειρη ξηρότητα. Το πρόσωπο μου, γεμίζει παντού μικρές πετσούλες. (το δέρμα μου είναι ούτως ή άλλως ξηρό και γίνεται χειρότερα) Πήλινγκ κάνω, δεν σώζεται. Σταματάει μόνο όταν σταματήσω να χρησιμοποιώ την λευκαντική. Και τότε εμφανίζονται πάλι οι πανάδες...:evil:

 

Και επειδή έχω απελπιστεί και έχω κουραστεί να φοράω συνέχεια make up, πρωί μεσημέρι, βράδυ και επειδή αργεί ακόμη η μέρα που θα κάνω laser, ερωτώ ξανά!:P

1. Έχει βρει καμία απο εσάς που έχει πρόβλημα με πανάδες, κάποια αντιηλιακή που να την χρησιμοποιεί και να μην εμφανίζονται ξανά?

2. Λευκαντική κρέμα που και να εξαφανίζει ή τουλάχιστον μειώνει τις πανάδες, αλλά δεν προκαλεί ξηρότητα?

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

:-P

Βρε κορίτσια, έχω κι εγώ πρόβλημα με πανάδες σαν αναμνηστικό απο την εγκυμοσύνη! :evil:

 

Το θέμα είναι, ότι όταν χρησιμοποίησα την Avene (με σύσταση δερματολόγου) είχα τα εξής δύο προβλήματα. 1ον Ήταν πάρα πολύ λιπαρή και το δέρμα μου γυάλιζε και το μακιγιάζ "έλιωνε" και 2ον έβγαλα πάλι πανάδες, παρόλο που τη χρησιμοποιούσα απο τον Μάρτιο και στην θάλασσα ήμουν με καπέλο (σαν τις θείτσες:().

Το ίδιο συνέβη και με τις άλλες αντιηλιακές που χρησιμοποίησα. (με ελαφριές διαφορές στην λιπαρότητα της κρέμας)

 

Τέλος, με την λευκαντική κρέμα που χρησιμοποιώ, ναι μεν απαλύνουν οι πανάδες αλλά μου δημιουργεί άπειρη ξηρότητα. Το πρόσωπο μου, γεμίζει παντού μικρές πετσούλες. (το δέρμα μου είναι ούτως ή άλλως ξηρό και γίνεται χειρότερα) Πήλινγκ κάνω, δεν σώζεται. Σταματάει μόνο όταν σταματήσω να χρησιμοποιώ την λευκαντική. Και τότε εμφανίζονται πάλι οι πανάδες...:evil:

 

Και επειδή έχω απελπιστεί και έχω κουραστεί να φοράω συνέχεια make up, πρωί μεσημέρι, βράδυ και επειδή αργεί ακόμη η μέρα που θα κάνω laser, ερωτώ ξανά!:P

1. Έχει βρει καμία απο εσάς που έχει πρόβλημα με πανάδες, κάποια αντιηλιακή που να την χρησιμοποιεί και να μην εμφανίζονται ξανά?

2. Λευκαντική κρέμα που και να εξαφανίζει ή τουλάχιστον μειώνει τις πανάδες, αλλά δεν προκαλεί ξηρότητα?

 

Δεν εχω βρει ακομη κατι, αλλωστε δηλωνω παντελως ασχετη με αυτο το θεμα :-P, αλλα λεω να παω σε δερματολογο απο βδομαδα μηπως και μου γραψει καμια κρεμα για τις παναδες. Μου ειπανε για την La roche Posay, οτι ειναι πολυ καλη αντιηλιακη, λεω να αρχισω τουλαχιστον φοροντας αντιηλιακη και να δουμε!!!:D

Α! και τωρα που το θυμηθηκα! Ξερετε που μπορω να βρω ανθόνερο για ντεμακιγιαζ? Εψαξα μεσω ιντερνετ αλλα δεν βρηκα κατι.

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και τη La roche Posay τη δοκίμασα....:(

 

Ανθόνερο, μπορείς να βρείς στο φαρμακείο.:-D

 

Δλδ δεν ειναι καλή η Posay?

Σε ευχαριστω, παω να παρω τωρα κιολας!!! (ανθονερο :) )

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Θεωρείται απο τις καλύτερες, απλά εγώ είχα τα ίδια προβλήματα που έγραψα παραπάνω....

 

Γενικώς μάλλον δεν υπάρχει καμία "μαγική" κρέμα....μάλλον πρέπει να το πάρω απόφαση. Μόνο το laser θα με σώσει....:cool:

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

:-P

 

Α! και τωρα που το θυμηθηκα! Ξερετε που μπορω να βρω ανθόνερο για ντεμακιγιαζ? Εψαξα μεσω ιντερνετ αλλα δεν βρηκα κατι.

 

 

εγω ανθονερο εχω δει κ στο σουπερ μαρκετ που ψωνιζω...το εχει εκει που εχει κ τα μπαχαρικα..

αυτο το ανθονερο εννοειτε ?

κανει κ για νταμακιγιαζ ?

Link to comment
Share on other sites

εγω ανθονερο εχω δει κ στο σουπερ μαρκετ που ψωνιζω...το εχει εκει που εχει κ τα μπαχαρικα..

αυτο το ανθονερο εννοειτε ?

κανει κ για νταμακιγιαζ ?

 

Α, δεν ξερω αν είναι το ίδιο....Με προβλημάτισες τώρα :-P...

h0MYp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....

το δέρμα μου είναι λιπαρό και όποια κρέμα να βάλω, σε λίγες ώρες

θα γυαλίζει!!:(

 

Έχετε δοκιμάσει καμιά αντηλιακή που να απορροφάτε και απλώνετε ωραία

χωρίς να "λαδίζει";

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια

 

Εχω κι εγώ μικτό δέρμα, πολύ λευκό, με τάση για πανάδες (ειδικά τέτοια εποχή που ο ήλιος αρχίζει "απότομα" να καίει. ΚΑτέληξα με πολλές δοκιμές στα εξής προϊόντα, τα οποία όμως πρέπει να βάζω σχολαστικά και όχι όποτε θυμάμαι: πρωί. Μετα από πέρασμα με καθαριστική λοσιόν της Αβέν (χωρίς ξέπλυμα), βάζω ενυδατικό σέρουμ της Φροικα. Μετά από 10 λεπτά αντιλιακή της Λα Ρος Ποσέ με δείκτη 50+ για λιπαρά δέρματα. Γεν γυαλίζει τίποτα. Αν κυκλοφορήσεις έξω το αντιλιακό χρειαζεται ανανέωση κάθε 2-3 ώρες. Το βράδυ καθάρισμα και σέρουμ. Αυτά. Και καπελάκι το μεσημέρι.

 

Edit E

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα....

το δέρμα μου είναι λιπαρό και όποια κρέμα να βάλω, σε λίγες ώρες

θα γυαλίζει!!:(

 

Έχετε δοκιμάσει καμιά αντηλιακή που να απορροφάτε και απλώνετε ωραία

χωρίς να "λαδίζει";

 

η la roche posay βγαζει μια αντιηλιακη προσωπου που δεν ειναι πολυ λιπαρη...ειναι για προσωπα που εχουν προβλημα με λιπαροτητα...ειναι σε πολυ ρευστη μορφη κ αποροφατε γρηγορα απο την επιδερμιδα..

 

εγω αν κ δεν εχω λιπαρο προσωπο ,, το καλοκαιρι οσο κ να κανεις κατω απο τον ηλιο στη θαλασσα κ γενικα πολλες ωρες με ζαστη το δερμα με την αντιηλιακη γυαλιζει κ ιδρωνει πολυ...γι'αυτο την ειχα παρει μια φορα κ τη χρησιμοποιουσα στη θαλασσα κ οχι μονο κ ημουν πολυ ευχαριστημενη...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια!!! Μακάρι να βρίσκαμε όλες τη μια και μοναδική κρέμα που θα χρησιμοποιούσαμε και θα εξαφάνιζε πανάδες, σπιράκια ρυτίδες, θα έκανε για μερα νύχτα καλοκαίρι χειμώνα αααα και θα ήταν και δωρεάν!!!!

Δυστυχώς όμως...δεν υπάρχει...εμένα το προβλημα μου είναι το ευαίσθητο δέρμα μου...ότι κρέμα και να βάλω μου κάνει καλό για δύο εβδομάδες και μετά αρχίζουν τα παρατράγουδα....το ιδιο δέρμα έχει και η μαμά μου και ο δερματολόγος της είπε να αλλάζει κρέμα κάθε 15 μέρες...εναλλάξ δηλαδή δύο διαφορετικές κρέμες...ενώ εμένα μου είπε να μη βάζω τίποτα!!!!!!!!

Αφού δεν έχεις κανένα πρόβλημα μου λέει τί τις θες τις κρέμες?? Βάζε λίγη νιβεούλα ή bepanthol...αλλά λίγη όμως και μια φορά την ημέρα!! (και να σας πώ ότι το δέρμα μου είναι ξηρό)ααα και μου είπε να πλένομαι ΜΙΑ φορά την ημέρα στο πρόσωπο!

Τί να πώ με αυτές τις απλές συμβουλές το δέρμα μου έλαμψε!!! Περίεργο αλλά πέτυχε...λίγη nivea πολυυυυυυυ λίγη για να μη γιαλίζει και έξω από το σπίτι....

 

Όσο για την κυτταρίτιδα θεωρώ θαυματουργή τη roc...κάθε χρόνο κατά τα μέσα Μαιου αρχίζω και τη βάζω και βλέπω θεαματικά αποτελέσματα...βέβαια όταν τη σταματάς πάλι τα ίδια βλέπεις..αλλά βρε κορίτσια μην περιμένουμε και θαύματα....μου φτάνει που τη βάζω και βγαίνω στην παραλία χωρίς κυτταρίτιδα (τουλάχιστον αν δεν την εξαφανίζει....την καλύπτει σε χρονο μηδέν και με μηδεν κόπο!!!)

Link to comment
Share on other sites

Έχετε να προτείνεται καμία μάσκα καθαρισμού? Βλέπω το δέρμα μου κάπως "μπουκωμένο" αλλά δεν θέλω να πάω για καθαρισμό γιατί συνήθως φεύγω με κοκκινίλες.....

Κάνω κι ένα απαλό Peeling αραιά και που αλλά δεν έχω δει όφελος. Κάποτε είχα πάρει μια πολύ καλή μάσκα καθαρισμού, μάλλον από φαρμακείο ή από αυτά μέσω ντήλερ, έχω κολλήσει δεν θυμάμαι μάρκα. Έχετε καμία πρόταση?

 

Να καταθέσω επίσης ότι πήρα λα ρος ποσέ και βρήκα την υγειά μου! Φοβερή αντιηλιακή με ματ αποτέλεσμα παρά τον υψηλό δείκτη προστασίας.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Πολύ καλή κρέμα ημέρας είναι της olay η complete multi radiance, τη βάζω κάθε πρωι κ έχει φοβερή αίσθηση. Και είναι πολύ καλή και σαν βάση μακιγιαζ.

Διάβασα το θέμα αυτό και μου λύθηκε η απορία για το ποια αντηλιακη προσώπου να πάρω, θα παω να πάρω αυτή της λα ρος :wink:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια βάζω εδώ την ερώτηση μου, μου φαίνεται σχετικό το θέμα: κοιτιέμαι στον καθρέφτη λοιπόν και διαπιστώνω ότι στα μάγουλακια, πάνω στα "μήλα" έχω αρκετούς ανοικτούς πόρους, που φαίνονται έντονα. Παλιά δεν είχα, δεν ξέρω πώς προέκυψε, ξαφνικά το διαπίστωσα κι εγώ. Τι μπορώ να κάνω, πρώτον για να βελτιώσω την κατάσταση και δεύτερον για να το καμουφλάρω κάπως?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Eδώ έπρεπε -μάλλον- να γράψω και άνοιξα άλλο θέμα. (τώρα το είδα)

Μου προτείναν την εξής: Olay Anti Wrinkle Nature Fusion Day Cream SPF15 50ml , αλλά μου φάνηκε βαρύ για την ηλικία μου (33). Την έχει δοκιμάσει καμία?

Link to comment
Share on other sites

όχι δεν την έχω δοκιμάσει, εγώ στα 36 μόλις πήρα της Lierac, το emulsion, ελαφρυ, ματ, καλό μου φαίνεται. Το συνδυάζω με ορό ποτε πότε οπότε ειμαι οκ, για να μην φοράω κάτι "βαρύ" καθημερινά

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

καλησπέρα και από μένα!είμαι καινούργια και ο λόγος που γράφτηκα είναι για να ξεκαθαρίσω κάποια πράγματα αφού σπουδάζω αισθητική στα Α.Τ.Ε.Ι. Θεσσαλονίκης.Καταρχάς πρέπει να επισημάνω ότι αισθητικοί 'βγαίνουν' και από ΤΕΙ και από ΙΕΚ.Στα ΤΕΙ τα μαθήματα του πρώτου χρόνου είναι σχεδόν ΙΔΙΑ με την νοσηλευτική(ανατομία,φυσιολογία,μικροβιολογία κτλ και εχουμε ΑΚΡΙΒΩΣ τα ιδια βιβλια).'Επειτα για 2 χρόνια κάνουμε μέσα σε όλα τα άλλα και δερματολογία.Θέλω να πω ότι έχουμε(ή τουλάχιστον θα έπρεπε να έχουμε) τις γνώσεις για να μας εμπιστευτεί ένας πελάτης.ΣΑΦΩΣ και δεν ειμαστε γιατροι και μασ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ να επεμβαίνουμε σε σοβαρα δερματικα προβληματα!Η αισθητικος χρειαζεται για ολα τα παραπάνω θεματα που συζητατε(αντιγηρανση,ενυδατωση,τονωση κτλ της επιδερμιδας).Η συμβουλη μου?ΜΗΝ ΠΑΤΕ σε αισθητικο που δν εμπιστευεστε 100%,που δν σας δειχνει το ενδιαφερον που θα επρεπε και που δεν ενδιαφερεται η ιδια για τα αποτελεσματα των προϊοντων που σας προτεινε!Να ξερετε οτι μια σωστη αισθητικος πρεπει να παρει στην πρωτη συνεδρια το ιστορικο σας(πχ αλλεργιες)σε καθε θεραπεια π ακολουθειτε πρεπει να σας προτεινει και να σας συμβουλευει πως να κανετε συντηρηση του αποτελεσματος και θα πρεπει να ενδιαφερεται αυτη πρωτη απο ολους για το αν μεινατε ευχαριστημενοι!Συγγνωμη αν τα ειπα ολα μαζι αλλα θεωρω αδικο να υπαρχει τετοια κακη και αρνητικη αποψη για την αισθητικο και περισσοτερο λυπαμαι που 'συναδελφοι' δεν ειναι σωστοι απεναντι στους πελατες τους.ελπιζω να μην σας κουρασα :) :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...