Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τοξοειδης μητρα και σαλπιγγες σε "κακη" θεση..εχει καμια τετοια εμπειρεια?


yulunga

Recommended Posts

καλησπερα

μετα απο σαλπιγγογραφια ο γιατροσ μου μου ειπε οτι οι σαλπιγγες μου δεν ειναι σε βολικη θεση..εχω κλεισει ραντεβου για μεθαυριο αλλα μηπως εχει καμια αλλη τετοια εμπειρεια και εμεινε εγκυος? και πως?

oLP0p3.png

aUQsp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν σου γραφω επειδη ξερω καποιο περιστατικο αλλα με νευριαζει γιατι οι γιατροι παντα περιγραφουν τραγικα τα πραγματα και μας απογοητευουν! εμενα μου ειχε πει ο γιατρος οτι η μητρα μου ειναι στραβη και εγω απο τοτε αγχωθηκα και σκεφτομουν τα χειροτερα και μαλιστα επειδη η αδερφη της μητερας μου ειχε στραβη μητρα και δυσκολευτηκε να μεινει εγκυος φαντασου τι σκεφτομουν εγω....αυτα ειναι αηδιες μια χαρα θα μεινεις εγκυος!! βρηκαμε τωρα με την προοδο της επιστημης πεταμε μια βλακεια και στελνουμε ολες τις γιναικες για εξωσωματικη. παρεπιμπτοντως εμεινα εγκυος και στα 2 μου παιδια απο τον 1ο μηνα.

καλη συνεχεια στην προσπαθεια σου!!!!

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

δεν σου γραφω επειδη ξερω καποιο περιστατικο αλλα με νευριαζει γιατι οι γιατροι παντα περιγραφουν τραγικα τα πραγματα και μας απογοητευουν! εμενα μου ειχε πει ο γιατρος οτι η μητρα μου ειναι στραβη και εγω απο τοτε αγχωθηκα και σκεφτομουν τα χειροτερα και μαλιστα επειδη η αδερφη της μητερας μου ειχε στραβη μητρα και δυσκολευτηκε να μεινει εγκυος φαντασου τι σκεφτομουν εγω....αυτα ειναι αηδιες μια χαρα θα μεινεις εγκυος!! βρηκαμε τωρα με την προοδο της επιστημης πεταμε μια βλακεια και στελνουμε ολες τις γιναικες για εξωσωματικη. παρεπιμπτοντως εμεινα εγκυος και στα 2 μου παιδια απο τον 1ο μηνα.

καλη συνεχεια στην προσπαθεια σου!!!!

 

σε ευχαριστω πααρα πολυ που απαντησες..εχεισ δικιο σε αυτα που λες αλλα σε μερικες περιπτωσεις ειναι καλο να γνωριζουμε και να πηγαινουμε παρακατω γιατι ειναι και το θεμα τησ ηλικιας . εγω ειμαι 36 ποσο στην τυχη του να το αφησω τωρα που εμαθα αυτο?

οπως και να χει σηεμρα θα παμε στον γιατρο να συζητησουμε και να μου εξηγησει και ακριβωσ γιατι εμενα με μπερδευει το οτι ηταν βατεσ οι σαλπιγγες αλλα σε κακη θεση...δλδ το σκιαγραφικο υφρο περασε..τι να πω..θα ξερω σηεμερα..παντως το οτι δεν υπαρχουν τετοιες περιπτωσεις (αν κρινω απο τισ απαντησεις) να ανυσηχησω????

oLP0p3.png

aUQsp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ να μην ανησυχησεις....αφου περασε το σκιαγραφικο θα περασει και το αλλο που πρεπει να περασει.........!και τι εχει καλε η ηλικια σου? δεν θελω τετοια ουτε απαισιοδοξια! σε λιγο καιρο σιγουρα θα εχεις τα επιθυμητα αποτελεσματα. και ληπως δεν υπαρχουν απαντησεις επειδη ισως δεν ειναι προβλημα αυτο που εχεις και οι αλλοι γιατροι ενδεχομενως να μην το αναφερουν καν? καλα κανεις και το ψαχνεις αλλα στη θεση σου δεν θα αγχωνομουν.φιλια!

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Εκανα ΄πριν 5 μήνες υστεροσκόπηση και ο γιατρός μου βρήκε έντονα τοξοειδη μητρα αλλά δεν προχώρησε σε διόρθωση. Μετά την αποβολή μου άλλος γιατρός μου συνέστησε 2η υστεροσκοπηση για να διορθωθεί το "τοξο". Εχει κάποια εμπειρία απ΄παρόμια φάση; Ξέρω ότι τα ποσοστά να ευθύνεται η αποβολη στην τοξοειδη μητρα είναι λιγα και μάλλον έφταιγε η ποιοτητα του εμβρυου για την αποβολή. Πιστεύεται ότι η 2η υστεροσκοπηση μπορει να βοηθησει ή μήπως μου κάνει συμφυσεις και έχω άλλα μετά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...