Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πλακάκια μπάνιου, πως καθαρίζονται;;;


beba09

Recommended Posts

Πως καθαρίζεται τα πλακάκια μπάνιου, όταν αυτά είναι λευκά και έχουν γεμίσει εκεί που ενώνονται "δεν ξέρω και εγώ τι;;" Τα πλακάκια του τοίχου του μπάνιου τα έχω καθαρίσει με ατμό αλλά μου βγήκε ο κ.....ς. Περιμένω ιδέες για αποτελεσματικά προιόντα; επίσης τι κάνετε όταν καθαρίζετε τον νιπτήρα του μπάνιου και δείχνει πάλι θαμπός

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δεν χρειαζεται να χεις πολλα απορρυπαντικα μπανιου....εγω ολο το μπανιο μου το κανω με viakal νιπτηρα μπανιερα πλακακια κ λεκανη μες στην λεκανη βαζω χλωρινη για απολυμανση....ψεκαζω με ενα σφουγγαρι σαπουνιζω μετα ξεβγαλμα με ενα βετεξ κ μετα με ενα στεγνο πανι...αν η βρυση σου πιασει αλατα στα γυρω γυρω οπως στο στομιο κ στο χερουλι της βρυσης τα δυσκολα σημεια βρεξε ενα πανακι ζεστο στιψτο καλα βαλε κ μπολικο ξυδι κ απλωσε το πανω στη βρυση κ αστο κανα μισαωρο θα γινει σαν καινουρια

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειαζεται να χεις πολλα απορρυπαντικα μπανιου....εγω ολο το μπανιο μου το κανω με viakal νιπτηρα μπανιερα πλακακια κ λεκανη μες στην λεκανη βαζω χλωρινη για απολυμανση....ψεκαζω με ενα σφουγγαρι σαπουνιζω μετα ξεβγαλμα με ενα βετεξ κ μετα με ενα στεγνο πανι...αν η βρυση σου πιασει αλατα στα γυρω γυρω οπως στο στομιο κ στο χερουλι της βρυσης τα δυσκολα σημεια βρεξε ενα πανακι ζεστο στιψτο καλα βαλε κ μπολικο ξυδι κ απλωσε το πανω στη βρυση κ αστο κανα μισαωρο θα γινει σαν καινουρια

 

ποιο από όλα τα viakal παίρνεις;;;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ viacal plus όμως θέλει πολύ προσοχή γιατί "τρωει" τους αρμους αν το χρησιμοποιεις πολύ συχνα. Επίσης καθαρίζω τωρα τελευταια με berill για μπανια το κιτρινο. Δεν ξερω αν κι αυτο φθιρει τους αρμους.

Τους αρμους μπορεις να τους τριψεις με το σφουγκαρακι το ασπρο που ειναι για το πλυσιμο των τοιχων. Κανει θαυματα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για τους αρμούς αγόρασα ένα στυλό(μαρκαδόρο) που έχει χρώμα από τα lidl. To είχε προσφορά σήμερα και μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα. Ουσιαστικά βάφει τον αρμό. Λογικά θα υπάρχει και σε μαγαζιά με χρώματα. Αν βάψεις το πλακάκι θέλει να το καθαρίσεις άμεσα με ένα βρεγμένο πανί που θα έχεις δίπλα σου συνέχεια. Στεγνώνει αμέσως..Οι αρμοί είναι σαν να τοποθέτησα το μπάνιο μου σήμερα.

Link to comment
Share on other sites

Για τους αρμούς αγόρασα ένα στυλό(μαρκαδόρο) που έχει χρώμα από τα lidl. To είχε προσφορά σήμερα και μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα. Ουσιαστικά βάφει τον αρμό. Λογικά θα υπάρχει και σε μαγαζιά με χρώματα. Αν βάψεις το πλακάκι θέλει να το καθαρίσεις άμεσα με ένα βρεγμένο πανί που θα έχεις δίπλα σου συνέχεια. Στεγνώνει αμέσως..Οι αρμοί είναι σαν να τοποθέτησα το μπάνιο μου σήμερα.

 

Μήπως μπορείς να μου πεις ακριβώς πως λένε το προιόν;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...
Πως καθαρίζεται τα πλακάκια μπάνιου, όταν αυτά είναι λευκά και έχουν γεμίσει εκεί που ενώνονται "δεν ξέρω και εγώ τι;;" Τα πλακάκια του τοίχου του μπάνιου τα έχω καθαρίσει με ατμό αλλά μου βγήκε ο κ.....ς. Περιμένω ιδέες για αποτελεσματικά προιόντα; επίσης τι κάνετε όταν καθαρίζετε τον νιπτήρα του μπάνιου και δείχνει πάλι θαμπός

σε ζεστο νερο βαλε 2-3 κουταλακια σοδα και λιγο ξυδι...τριβεις ελαφρα και φευγουν ολα!!!και ανεξοδα και χωρις χημειες!!!για τον νιπτηρα σου φοβαμαι οτι εχει χαλασει η πορσελανη του..μην ριχνεις καυστικα απορυπαντικα και την παχυρευστη χλωρινη παντα διαλυμενη σε μπανιερα-νιπτηρα .....εκτος κιαν ειναι μεγαλη συσσωρευση αλατων...παρε το viakal για μπανιο ψεκασε ασε κανα 5λεπτο και θα εξαφανιστει!!!

το παιδι σου ειναι ο μονος ανθρωπος που αγαπας ενευ ορων πριν καν τον γνωρισεις..:!:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...