Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΤΕΛΙΟΣ ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ - GENETYLLIS


Recommended Posts

Καλησπέρα,

επισκεφθήκαμε το συγκεκριμένο κέντρο και μιλήσαμε με το γιατρό για τη διαδικασία της εξωσωματικής. Οι εντυπώσεις μας ήταν πολύ καλές!

Θα το εκτιμούσα αν κάποια κοπέλα που έχει κάνει εξωσωματική με τον Παπαδόπουλο, μοιραζόταν την εμπειρία της μαζί μου, ώστε να με βοηθήσει να καταλήξω...ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Διαφημίσεις


Λοιπόν ενεργοποιώ πάλι το θέμα

διότι θα με ενδιέφερε να έχω και τις δικές σας εμπειρίες.

Καταλαβαίνω ότι το κέντρο είναι αρκετά καινούργιο αλλά

μου φαίνεται περίεργο ότι καμμία δεν έχει εμπειρία εξωσωματικής στο συγκεκριμένο

κέντρο με τον συγκεκριμένο γιατρό.

 

Αγωνιώ διότι σύντομα θα προχωρήσω στην 3η προσπάθεια εξωσωματικής και αναρωτιέμαι αν πρέπει να ακολουθήσω αυτόν το γιατρό, ο οποίος βέβαια μου έκανε πολύ καλή εντύπωση αλλά με προβληματίζει ότι δεν ακούγεται πολύ...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα.Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά.Είχα γυναικολόγο τον Παπαδόπουλο σε μια εγκυμοσύνη υψηλού κινδύνου και όλα πήγαν πολύ καλά.Έχω ένα τεράστιο ινομύωμα,έπαθα θρόμβωση στον 5ο μήνα και τελικά γέννησα στις 37 και 3 ένα υγιέστατο μωράκι με ασφάλεια.Είναι πολύ λεπτομερής και προσεκτικός

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kαλησπερα..

Και εγω μολις εκανα την 1η μου εξωσωματικη μαζι του...

Δεν ξερω ακομα αν πετυχε ή οχι ακομα, ομως εχω να πω τα καλυτερα για τον ιδιο και το κεντρο!!!

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλους!

 

Είμαι καινούργια στο forum και αποφάσισα να ζητήσω κι εγώ τη γνώμη σας.

 

Τον επόμενο μήνα θα ξεκινήσω την πρώτη μου εξωσωματική στο κέντρο Genetyllis με γιατρό το Σκαρτάδο. Μου τον σύστησε μια οικογενειακή φίλη ως πολύ καλό γιατρό. Η ίδια έχει γεννήσει τα δύο παιδάκια της με αυτό τον γιατρό και μου είπε πολύ καλά λόγια.

 

Επειδή βρήκα το θέμα για το συγκεκριμένο κέντρο, μήπως έχει κάποια εμπειρία εξωσωματικής με τον συγκεκριμένο γιατρό. Θα μ'ενδιέφερε πάρα πολύ ν' ακούσω μία γνώμη.

 

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα:P

Εγω εκανα την 1η μου εξωσωματικη πριν 20 μερες στο Γενετυλλις..

Εμεινα εγκυος και χθες στον γιατρο μου ειδαμε 2 σακους:P:p

 

Για τον γιατρο σου δυστυχως δε ξερω να σου πω τιποτα γιατι δεν τον γνωριζω...Μονο εξ οψεως τον εχω δει καποιες φορες στο κεντρο..

Εγω εκανα με τον Παπαδοπουλο...

Ομως για το κεντρο εχω να πω τα καλυτερα...

Πολυ καθαρο, πολυ ζεστο και το προσωπικο ΑΨΟΓΟ...

Η εμβρυολογος ηταν μια κοπελα πολυ γλυκια και μας εξηγησε πολυ αναλυτικα τα παντα....Δεν μου "φουντωσαν" τα μυαλα με τεραστια ποσοστα επιτυχιας ουτε με απογοητευσαν ομως... απ την αρχη μου ελεγαν οτι θα κανουμε το καλυτερο που μπορουμε σαν ανθρωποι και σαν επιστημονες....

Ακομα και αν τα πραγματα δεν εξελιγχθουν οπως προσευχομαι (ειμαι ακομα μολις 5 εβδομαδων και 4 ημ.) για το συγκεκριμενο κεντρο και τον γιατρο μου θα εχω να λεω παντα τα καλυτερα:P:p

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

αχ βιλλυ καλησπερα κ απο μενα!

να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη κ με το καλο τα δυο σου μωρακια γερα στην αγκαλια σας.......

πως περιμενω την αλλη εβδομαδα να πω κ εγω τα ιδια νεα με εσας κ με την ιδια χαρα........(μαλλο ολες οι κοπελες)!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αχ βιλλυ καλησπερα κ απο μενα!

να εχεις μια υπεροχη εγκυμοσυνη κ με το καλο τα δυο σου μωρακια γερα στην αγκαλια σας.......

πως περιμενω την αλλη εβδομαδα να πω κ εγω τα ιδια νεα με εσας κ με την ιδια χαρα........(μαλλο ολες οι κοπελες)!!!!!!!!!!!!!

Αμαρρυλιδα μου σου ευχομαι να παρεις την ιδια και μεγαλυτερη απο μενα χαρα!!!

Εισαι στην πιο αχαρη και δυσκολη φαση της αναμονης, σε νοιωθω οσο δε φανταζεσαι...

Δεν εχουν περασει πανω απο 15 μερες που ημουν στη θεση σου και θα σου πω πως ακομα και τωρα, που τα ειδα στον υπερηχο, ζω με το φοβο πως κατι θα στραβωσει....Δεν ησυχαζεις ποτε...Ειδικα εμεις που περναμε ολη την διαδικασια της εξωσωματικης εχουμε την αμφισβητηση μεσα μας..Ειναι λογικο...Προσπαθησε να σκεφτεσαι θετικα και να εισαι οσο γινεται πιο ηρεμη...Οσο γινεται...Ξερω πως δεν προκειται να ηρεμησεις οσο πλησιαζει η χοριακη γι αυτο σου λεω, οσο μπορεις...

Μακαρι κοπελα μου να σου πανε ολα τελεια.....

Θα μπαινω να μαθαινω νεα σου:P:p

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Βίλλυ μου σ' ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες. Είναι πολύ σημαντικό να ακούω θετικά σχόλια για το κέντρο και το προσωπικό του πριν ξεκινήσω. Είναι το ψυχολογικό βάρος της διαδικασίας, αν δεν σε στηρίζει και το προσωπικό του κέντρου...

 

Θα πάω την άλλη εβδομάδα από το κέντρο να μιλήσω ξανά με το γιατρό και να αποφασίσουμε πότε και πώς θα ξεκινήσω.

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την εμψύχωση.

 

Σου έυχομαι ό,τι καλύτερο με την εγκυμοσύνη σου. Να σκέφτεσαι μόνο θετικά. Αφού έφτασες ως εδώ όλα θα πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Μήπως είχε κάποια τον Παπαδόπουλο ως γυναικολόγο; Μου τον έχει συστήσει φίλη η οποία δεν έχει γεννήσει και θα ήθελα κάποιες πληροφορίες από κάποια κοπέλα που να έχει γεννήσει, καλύτερα μάλιστα με καισαρική. Σας ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 χρόνια μετά...

Καλημέρα σας!!! Ειμαι στην έκτη εβδομάδα κύησης. Από συναδελφο και φίλο θα επισκεφτώ ώστε να με αναλάβει ο κ. Στέλιος Παπαδόπουλος. Θα ήθελα σας παρακαλώ κάποιες πληροφορίες αν και κάποιος άλλος τον είχε μαιευτήρα. Ειναι η πρώτη εγκυμοσύνη και φοβάμαι αρκετά. Σας ευχαριστώ πολυ.!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...