Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

προωρο με προβλημα καρδιοπαθειας


Recommended Posts

  1. Γεια σας.εγω γεννησα το αγγελουδι μου στις 32 εβδομαδες 1.630γρ και 42 ποντους.μου σπασανε τα νερα στις 4 τα ξημερωματα και γεννησα μετα απο 12 ωρες.προλαβα να κανω τις ενεσεις για τα πνευμονια 1 ωρα πριν και ετσι το παιδι παρουσιασε σοβαρο αναπνευστικο προβλημα...ετσι μπηκε στον αναπνευστηρα για 15 περιπου μερες.την 2 μερα οι γιατροι βρηκαν οτι τομωρο πασχει απο σοβαρη καρδιοπαθεια κι οτι θα χρειαζοταν χειρουργειο...ελα ομως που ηταν πολυ μικρουλι για κατι τετειο....ευτυχως ολα πηγαν καλα και γλητωσαμε για λιγο την επεμβαση.μετα απο 2 ολοκληρους μηνες στο παιδων,στην α μεν,γεματους αγωνια και στεναχωρια πηραμε το αγγελουδι μας στο σπιτι με βαρος 2.830 και χωρις κανενα αναπνευστικο προβλημα,εχοντας ομως το προβλημα στην καρδουλα.τωρα περασε ενας χρονος πια κι εχουμε κανει ενα χειρουργειο πριν απο 2 μηνες στην καρδουλα,αυτο μας κρατησε 1 μηνα μεσα στο παιδων αλλα αυτο ειναι το λιγοτερο....μας περιμενει ακομα ενα σε 1χρονο περιπου κι αυτο ανοιχτης καρδιας....αλλα δεν φοβαμε πια,εχουμε πολυ δρομο μπροστα μας κ δυσκολο,πιστευω οτι ο καλος θεουλης θαναι παλι κοντα μας......οπως επισης πιστευω στο μωρακι μου.Εχει παλεψει πολυ και βγηκε νικητης....ετσι θα γινει ξανα...οσες φορες κι αν χρειαστει να παλεψει για την υγεια του και θα κερδισει.ΤΟ ΑΞΙΖΕΙ ΑΛΛΩΣΤΕ...............:!::-D

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 50
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ευχομαι τα καλυτερα στο μωρακι σου κουκλα μου!να δεις που θα τελειωσει κ αυτο κ ολα θα ειναι μια χαρα!πολλα μωρακια εχουν ερθει σαυτη τη θεση κ εχουν βγει νικητες κ υγειεστατα!αφου ξεπερασε τον κινδυνο της προωροτητας μη φοβασαι τιποτα πλεον!εχεις ενα πολυ δυνατο μωρακι μπραβο του!:-D

Link to comment
Share on other sites

ευχομαι το καλυτερο για το μωρο σου...φυσικα και θα το ξεπερασει και αυτο, τα προωρακια οπως εχω ξαναγραψει και το πιστευω ειναι αγωνιστες ζωης...ολα να πανε καλα και τιποτε αλλο να μη σας στεναχωρησει ποτε ποτε!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχομαι ολα να πανε καλα μεσα απο την καρδια μου!!!Το μωρο σου οπως ειπες ειναι νικητης....κ θα σας το αποδειξει για ακομα μια φορα!!!

Να σου ζησει να'ναι γερος κ καλοτυχος κ απο δω κ περα μονο χαρες κ γελια να πλημμυριζουν το σπιτι σας!!!!!

Ts65p3.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ,ευχομαι τα καλυτερα για την οικογενεια σου.Να χαιρεσαι την μπεμπουλα σου.

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι κι εγώ τα καλύτερα για τον μικρό μαχητή και νικητή.

Σύντομα όλα αυτά θα είναι απλά μια ανάμνηση θα δεις ;)

Τα προωράκια έχουν ένα ταλέντο να τα αφήνουν όλα πίσω τους με μεγάλη επιτυχία.

932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το πιστευω αυτο που μου γραφεις και σε ευχαριστω.να σας ζησει το μωρο σας.

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ καλη μου.αν δεν κανω λαθος περιμενεις μωρακι΄.με το καλο και χωρις αγχος.

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ κοπελα μου.να σου ζησουν τα κουκλακια σου

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites

Να σε καλα γλυκια μου.καλη λευθερια και ενα υγιεστατο μωρακι να εχεις.

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να εισαι καλα καλη μου.ευχομαι τα καλυτερα για την οικογενεια σου.

Επεξεργάστηκαν by dwraki
διαγραφη

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites

ολα καλα να σου πανε με το μικρουλι κι ευχομαι να γινει γρηγορα καλα να μπειτε σιγα σιγα σε μια καθημερηνοτητα χωρις νοσοκομεια. τα προωρακια μας εχουν απιστευτη δυναμη που ισως λειπει απο εμας... οτι καλυτερο :)

Despoina 27/5/2010

Dimitris 12/6/2011

Marilou 9/8/2013

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω κοριτσια,παιρνω τοση δυναμη απο τα λογια σας...πραγματικα.ο μικρουληςμου σημερα ειναι πολυ ανησυχος,βγαζει δοντακια κ ποναει....εκτος κι αν νοιωθει οτι αυριο πρεπει να παμε στον παιδοκαρδιολογο για τον ελεγχο του μηνα.εχει κουραστει πια απο τοσους γιατρους κ τοσες εξετασεις....ειναι μωρο,δεν θα επρεπε να περναει ολα αυτα.κανενα μωρο δεν αξιζει κατι τετοιο.ο θεος να τα προστατευει απο καθε κακο....

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites

Dwraki , ολα θα πάνε καλά !!! Από προσωπική εμπειρία, τα μωρά είναι πολύ δυνατά , με μεγάλες αντοχές και στις δύσκολες στιγμές πιο δυνατά κι από εμάς τους μεγάλους. Από καρδιάς τα καλύτερα εύχομαι... και όπως είχε πει μια ψυχή ...<μαμα μη κλαις, θα γίνω καλά>.

Σε φιλώ και σε καταλαβαίνω απόλυτα,

ΥΠΟΜΟΝΗ

pszKp2.png

JHmvp2.png

Link to comment
Share on other sites

αυτη τη στιγμη το αγγελουδι μου παιζει ξενοιαστο,ειναι διπλα μου και μου χαμογελαει......ποση δυναμη μου δινει..αληθεια.προσπαθω να του κρυψω το προσωπο μου να μην δει τα βουρκωμενα μου ματια.καποιες φορες ειμαι τοσο δυνατη κ αλλες δεν με βαστουν τα ποδια μου........Σας ευχαριστω απο καρδιας που παρολο που δεν με ξερετε καν ειστε τοσο πολυ κοντα μου και το εχω τοση αναγκη αυτο.

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites

Καλή μου μανούλα πάρε δύναμη από το γελαστό σου μωράκι και συνέχισε.

Σου ξαναείπα πώς σε λίγο καιρό όλα αυτά θα είναι απλά μια ανάμνηση κι από εκεί και πέρα μόνο γέλια και χαρές θα έχετε πια.

Πίστεψέ το, έχει μεγάλη σημασία η θετική ενέργεια ;)

Κι εμείς, είμαστε εδώ όχι μόνο για τα καλά, αλλά και για τα άσχημα κι ας μην γνωριζόμαστε.

Κρατώντας η μια το χέρι της άλλης παίρνουμε η κάθεμια κουράγιο και δύναμη και προχωράμε.

Καλή συνέχεια, κάνε του μια πολύ μεγάλη αγκαλίτσα και δώσε του κι ένα φιλάκι από το Γρηγόρη και τη μαμά του.

Και πες του να γελάει πάντα στη ζωή του :) :)

932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites

Δωσε κι εσυ πολλα φιλακια στο κουκλακι σου με το υπεροχο χαμογελο.φιλια

Ο θησαυρος μας ειναι ολη μας η ζωη!!!!:p11/06/2009:p

 

Θεούλη μου....βοήθησε μας........

Link to comment
Share on other sites

Dwraki μου και ο Γρηγόρης προωράκι είναι και μάλιστα πιο μικρό από σας (30 εβδομάδων).

Είδες τι γέλια κάνουμε τώρα??? Κι επειδή κάπου διάβασα ότι είστε 13 μηνών κι ετοιμάζεστε να περπατήσετε, εμείς περπατήσαμε ένα χρόνο ακριβώς μετά την ΠΗΤ. Οπότε μέσα στο μήνα να το περιμένετε κι εσείς :)

932708c9ku0fnaz0.gif
Link to comment
Share on other sites

ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΛΗ ΜΟΥ!!!ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ ΔΥΝΑΜΗ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΤΑ ΞΕΠΕΡΑΣΕΤΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΜΟΝΟ ΜΙΑ ΑΝΑΜΝΗΣΗ. Ο ΜΙΚΡΟΣ ΣΟΥ ΜΑΧΗΤΗΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΟΣ ΑΛΛΩΣΤΕ...ΚΑΙ ΘΑ ΤΟ ΑΠΟΔΕΙΞΕΙ ΚΑΙ ΠΑΛΙ...ΦΙΛΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΗΜΕΡΑ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...