Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΤΙ ΞΕΡΕΤΕ ΓΙΑ ΕΜΒΡΥΟ ΑΡΤ?


Recommended Posts

Γεια σε ολους,

 

ειμαι και εγω καινουργια στον χωρο και ενδιαφερομαι να μαθω εαν ξερετε οτιδηποτε για την μοναδα υποβοηθουμενης αναπαραγωγης "εμβρυο αρτ''.Γνωριζω οτι ο κ.Χασιακος συνεργαζεται με την μοναδα αυτη και ξερω οτι ο κ.Χασιακος θεωρειται πολυ καλος.Εχει ομως καποια απο εσας προσωπικη εμπειρια με το παραπανω κεντρο εξωσωματικης?:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 284
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σου, Μαρία.

Πήγα στο εμβρυο αρτ και μίλησα με τον Μουστακαρία. Ο συγκεκριμένος μου άφησε πολύ καλή εντύπωση. Δεν έχω κάνει εξωσωματική αλλά αν χρειαστεί νομίζω ότι θα τον επιλέξω. Απ' ό,τι μου είπε ο ίδιος είναι κουμπάροι με τον Χασιάκο.

NnQYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χριστινα

 

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση-και εγω ειμαι πολυ θετικη με το συγκεκριμενο κεντρο και σκεφτομαι να προχωρησω.

Καλη μας τυχη λοιπον..

Link to comment
Share on other sites

Μαρία, τώρα που έχω λίγο περισσότερο χρόνο μπορώ να σου πω ποιά ήταν τα στοιχεία που με άφηασν με καλές εντυπώσεις από τον Μουστακαρία:

 

Στις 19/3 μου αφαιρέθηκε η αριστερή σάλπιγγα λόγω εξωμητρίου. Ο φόβος μου για δεύτερο εξωμήτριο, καθώς οι πιθανότητες μετά το πρώτο είναι αυξημένες, με οδήγησε στην ιδέα της εξωσωματικής ως πιθανής λύσης.

 

Εκτίμησα πολύ το ότι ο Μουστακαρίας ήταν ανοιχτός σε ερωτήσεις , έκατσε και είδε το dvd της λαπαροσκόπησης, μου εξήγησε ότι στην περίπτωσή μου έχω τις ίδιες πιθανότητες για εξωμήτριο μέσω εξωσωματικής όσο και μέσω φυσιολογικής σύλληψης, οπότε δεν αξίζει τον κόπο να υποβληθώ σε εξωσωματική για αυτόν το λόγο.

 

Ήταν προσιτός και ειλικρινής. Σκέψου ότι με τη δική μου ψυχολογία εκείνη τη στιγμή ήμουν εύκολο θύμα κάποιου που θα μου έλεγε "έχεις κάπως μικρότερες πιθανότητες για εξωμήτριο με την εξωσωματική".

 

Ααα, και το ωραίο ήταν ότι φοβήθηκε μήπως το πάρω στραβά και μου είπε "μην θεωρήσεις ότι σε διώχνω από το κέντρο, απλά δεν υπάρχει καλός λόγος, για να σε βάλω από τώρα στη διαδικασία"

 

Τί να πω... μου φάνηκε σωστός επαγγελματίας

NnQYp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χριστινα,

 

Σε ευχαριστω για την αναλυτικη σου απαντηση.Εγω δεν ειχα μιλησει με τον κ.Μουστακαρία αλλα με τον κ.Μακρακη.Μου φανηκε μια χαρα και αφου και οι συνεργατες του απο οτι φαινεται ειναι σωστοι - Χασιακος,Μουστακαριας-μπορω μαλλον να συμπερανω οτι και το κεντρο ειναι σοβαρο.

Σε ευχαριστω και παλι και ειλικρινα ευχομαι η ταλαιπωρια σου να ηταν μεχρι εδω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έκανα εξωσωματική με φυσικό κύκλο στον κ. Μουστακαρία και τώρα είμαι 26 εβδομάδων!!!Μία λέξη μόνο ταιριάζει για το Embryoart: ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟ από όλες τις απόψεις!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω γιατρό τον κ. Χασιάκο και τον εμπιστεύομαι με κλειστά μάτια αλλά δεν γνώριζα πολλά για το έμβρυο αρτ.

Έψαξα, ρώτησα και πήρα τις καλύτερες πληροφορίες, παρότι δεν είμαι σε φάση για εξωσωματική, απλώς έχω ήδη δύο παλλίνδρομες και λόγω ηλικίας σκέφτομαι την εξωσωματική, αν σε λίγο καιρό δεν έχω καταφέρει να μείνω έγκυος φυσιολογικά.

Πάντως οι πληροφορίες που έλαβα, όλες συγκλίνουν στο ότι οι κορυφαίοι εξωσωματικοί στο έμβρυο αρτ είναι ο Μουστακαρίας και ο Γιάνναρης, ο οποίος ουσιαστικά έστησε τη μονάδα από το μηδέν. Για τον Μακράκη δεν έχω καθόλου πληροφορίες, οπότε μάλλον δεν θα τον επέλεγα.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Μαρία,

Πρίν ένα χρόνο ξεκίνησα και εγώ να ψάχνω για κέντρο εξωσωματικής και κατέληξα στον Δημήτρη Γιάνναρη & το Εμβρυο Αρτ.

Σίγουρα θα βρείς εκεί ένα υπέροχο & αξιόλογο περιβάλλον, όλα τα κορίτσια από τη γραμματεία μέχρι και τις νοσοκόμες είναι γλυκήτατες, ευγενικές και έτοιμες να σε βοηθήσουν σε οτιδήποτε χρειαστείς. Σχετικά με τον Μουστακαρια δεν μπορώ να εκφράσω άποψη γιατί δεν τον ξέρω ως γιατρό, αλλά για τον Γιάνναρη αυτό που μας έκανε τρομερά εντύπωση από την πρώτη φορά που μιλήσαμε ήταν ο τρόπος που μας αντιμετώπισε. Άψογος και πάνω από όλα προσιτός!!! Το να νιώσει το ζευγάρι άνετα μέσα στο κέντρο είναι κάτι που δουλεύουν όλοι μαζί και το πετυχαίνουν.

Ότι και αν επιλέξεις σου εύχομαι καλή επιτυχία!!! ;)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Δεν εχω να προσθεσω τιποτε στα παραπανω!

 

Αψογο το κεντρο, αψογοι οι γιατροι, αψογες οι εμβρυλογοι, αψογο εργαστηριο.

 

Ειχα γιατρο τον κο Γιανναρη και τωρα εχω τα διδυμακια μου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Υπήρξα κι εγώ στο ΕμβρυοΑρτ με τον Μουστακαρία και το μόνο που μπορώ να πω είναι μόνο τα καλύτερα!

 

Άριστο προσωπικό,άριστοι γιατροί,εμβρυολόγοι,νοσοκόμες!΄'Ενιωθα λες και έμπαινα στο σπίτι μου κάθε φορά!

Το Μουστακαρία μου τον σύστησε ο Χασιάκος που είναι εδώ και κάποια χρόνια ο γιατρός μου.Είναι κουμπαράκια οι 2 τους!

Ο Μουστακαρίας ήταν άψογος μαζί μας!Μιλήσαμε αρκετή ώρα για το θέμα που μας απασχολεί και μας εξήγησε και την πιο χαζή μας ερώτηση!

Κατά την διάρκεια της εξωσωματικής ήταν δίπλα μου σε κάθε μου τηλεφώνημα!Δεν ήταν όμως από εκείνους που θα μου πουλούσε φούμαρα και ελπίδες πολλές!Μου είπε εξ'αρχής πως οι πιθανότητες ειναι μικρές!

Ελα μου ντε όμως που πετύχαμε με την πρώτη προσπάθεια και μάλιστα διπλά!!!Με είχε τόσο προσγειώμενη που και το αρνητικό να ερχόταν ήμουν προετοιμασμένη!

eNortjK1UrIwMjMxUrIGXDASwQKi48.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους και σε ολες.θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε ο μουστακαριας που ξεγενναει και ποσα παιρνει.ειναι στο αρεταιειο η σε ιδιωτικό;ρωταω γιατι σε ενα ραντεβου μας ειχε καθυστερησει γιατι ηταν στο αρεταιειο και βοηθουσε τον χασιακο.μου ειπαν ομως οτι ειναι ιδιωτης.τι ισχυει τελικα;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σε ολους και σε ολες.θα ηθελα να ρωτησω αν ξερετε ο μουστακαριας που ξεγενναει και ποσα παιρνει.ειναι στο αρεταιειο η σε ιδιωτικό;ρωταω γιατι σε ενα ραντεβου μας ειχε καθυστερησει γιατι ηταν στο αρεταιειο και βοηθουσε τον χασιακο.μου ειπαν ομως οτι ειναι ιδιωτης.τι ισχυει τελικα;

 

Ο Μουστακαρίας δεν ξεγεννάει στο Αρεταίειο αλλά στο Λητώ.Αυτό που κάνει και βοηθάει τον Χασιάκο είναι ότι όταν ο δευτερος έχει γέννες ο Μουστακαρίας κάνει τα ραντεβού του στο ιατρείο.

Εμένα με παρακολουθούσε ο Μουστακαρίας κατα την διάρκεια της εγκυμοσύνης και με ξεγέννησε ο Χασιάκος.

eNortjK1UrIwMjMxUrIGXDASwQKi48.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα, κορίτσια.

Ξαναγράφω σ' αυτό το θέμα, γιατί, όπως είχα ξαναπεί, υπάρχει πιθανότητα να προχωρήσω σε εξωσωματική το φθινόπωρο, αν δεν έχω καταφέρει να μείνω έγκυος μέχρι το φθινόπωρο. Αν και έχω μείνει έγκυος 2 φορές φυσιολογικά, ωστόσο οι κυήσεις ήταν παλλίνδρομες κι, επειδή τα χρόνια περνάνε, το σκέφτηκα ως επιλογή.

Εγώ έχω γιατρό τον κ. Χασιάκο. Πήρα μια μέρα τηλ. στο ιατρείο και είπα στη γραμματέα ότι ανησυχώ που δε μένω έγκυος, ενώ είχα μείνει πολύ εύκολα και θέλω να συζητήσω με τον κ. Χασιάκο αν υπάρχει κάτι άλλο που μπορώ να κάνω ή αν πρέπει να προχωρήσω σε εξωσωματική και μου είπε καλύτερα να με δει ο κ. Μουστακαρίας που είναι συνεργάτης του και κάνει και εξωσωματικές στο Έμβρυοαρτ. Κάθε Πέμπτη στο ιατρείο του κ. Χασιάκου κάποιες ασθενείς τις βλέπει ο κ. Μουστακαρίας. Έτσι τον επισκέφτηκα.

Μου πήρε λεπτομερέστατο ιστορικό, παρότι ήδη υπήρχε ο φάκελός μου στο ιατρείο του κ. Χασιάκου και, όταν του το επισήμανα, μου είπε ότι προτιμά να παίρνει ο ίδιος ιστορικό, γιατί έχει το δικό του τρόπο και το θέλει και για το δικό του αρχείο.

Μου είπε αρχικά ότι, αφού έχω μείνει έγκυος μόνη μου, θα καταφέρω να ξαναμείνω. Όμως λόγω της ηλικίας μου πρέπει να το ξαναδούμε το θέμα με εξετάσεις ορμονολογικές και σπερμοδιάγραμμα, που εμείς δεν είχαμε κάνει ποτέ, γιατί οι συλλήψεις είχαν γίνει χωρίς κόπο. Μου ανέφερε και το ενδεχόμενο της εξωσωματικής να το έχω στο μυαλό μου, για να μη χάνω χρόνο και φθείρομαι ψυχολογικά.

Μετά μου έκανε υπέρηχο και κατά τη διάρκεια του υπέρηχου τα βρήκε όλα τέλεια και μου είπε να αφήσουμε για την ώρα την εξωσωματική στην άκρη και να κάνω μια σπερματέγχυση σε φυσικό κύκλο.

Επίσης, μου έγραψε ορμονολογικές.

Ευτυχώς το Έμβρυοαρτ είναι συμβεβλημένο με ταμείο δημοσίου για κάποιες εξετάσεις και έτσι δεν πλήρωσα τίποτε.

Πήγα σήμερα το πρωί, έδωσα αίμα, οι μαίες και η γραμματέας ευγενέστατες, δεν περίμενα καθόλου και μου είπαν ότι θα μου τηλεφωνήσουν για τα αποτελέσματα.

Το μεσημέρι με πήραν τηλ., μου είπαν ότι είχαν ήδη βγει τα αποτελέσματα κάποιων εξετάσεων και ότι είχαν ενημερώσει τον κ. Μουστακαρία και τους είπε ότι είναι άψογες.

Το απόγευμα χτυπάει το κινητό μου και ήταν ο ίδιος ο Μουστακαρίας, ο οποίος βρισκόταν σε συνέδριο στη Ρώμη, αλλά βρίσκεται σε συνεχή επικοινωνία με τη μονάδα και με πήρε να μου πει ότι τα αποτελέσματα ήταν πολύ καλά.

Έπαθα πλάκα, δεν περίμενα τέτοια αντιμετώπιση, αφού ήδη με είχαν ενημερώσει από τη μονάδα, παρόλα αυτά με πήρε ο ίδιος ενώ βρισκόταν στο εξωτερικό.

Μου έκανε την καλύτερη των εντυπώσεων και ήθελα να το γράψω.

Τελικά την σπερματέγχυση θα την αφήσω για το φθινόπωρο, γιατί θέλω να κάνω διακοπές τον Ιούλιο με την ησυχία μου και τον Αύγουστο το κέντρο είναι κλειστό.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

ξέρεις bp-IOLH μου πόσες κοπέλες ξεκίνησαν ακριβώς έτσι και μέχρι τον Σεμπτέμβριο που θα έκαναν την εξωσωματική είχαν ηρεμήσει και εν τέλη έπιαναν το μωράκι φυσικά???

 

Εύχομαι να γίνει και σε σένα το ίδιο και να συμβεί εν καιρό διακοπών που θα είστε και οι 2 σας ηρεμοι!!!

 

Φιλιά πολλά

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι στη διάρκεια της δεύτερης προσπάθειας με τον Κο Μουστακαρία.Το μόνο πού έχω να πω είναι ότι η αντιμετώπιση , και του γιατρού και του προσωπικού είναι άψογη.Από την αρχή μας έλυσε όλες τις απορίες και δε μας φλόμωσε με ψεύτικες ελπίδες , μας έλεγε την αλήθεια όποια και αν ήταν.Μας έκανε να τον εμπιστευθούμε από την πρώτη στιγμή.Είναι πάνω από όλα άνθρωπος.....!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Μια και ξεκινησα το θεμα με το 'ΕΜΒΡΥΟ ΑΡΤ' ,θα ηθελα να πω τελικα την εμπειρια μου.Πρώτα από όλα ειμαι 2 μηνων εγκυος με την πρωτη προσπαθεια.Ο γιατρος μου ήταν ο κ.Μακρακης και ειλικρινα δεν έχω λόγια.Φοβομουν πολυ την όλη ιστορία με την εξωσωματικη και αυτο που έχω να πω έίναι πως δεν με κουρασανε καθολου.Ενέσεις έκανα μόνο 9 ημερες και στην μοναδα πηγα συνολο 5 φορες.Ολο το προσωπικο ήταν αψογο,φιλικο όσο πρεπει και διακριτικο οσο πρεπει.Ένιωθα πραγματι πολύ καλά σε αυτο το περιβάλλον και γι'αυτο πιστευω οτι πηγε καλα και η προσπαθεια.Πραγματικα λοιπον εαν καποιος ψαχνεται για κέντρο εξωσωματικης,το συνιστω ανεπιφυλακτα και το κέντρο και φυσικα το κ.Μακρακη που τον λατρεψα.

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα κι απο μενα!!!

Εχω κι εγω τις καλλιτερς εντυπωσεις για το ΚΕΝΤΡΟ ΕΜΒΡΥΟ ΑΡΤ,ο γιατρος μου ειναι ο Δημτρης Γιανναρης,μου σταθηκε κι αυτος αλλα και ολο το προσωπικο του με τον καλλιτερο δυνατο τροπο και σε αυτον τον χαρισματικο ανθρωπο χρωσταω την 7 εβδομαδων διδυμη και ανελλπιστη μπορω να πω κυηση μου επειτα απο αρκετη πρσπαθεια.....:-P:razz:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια γειά σας,

 

με το καλό όσες πετύχατε την εγκυμοσύνη να αγκαλιάσετε τα αγγελουδάκια σας. Μπορεί κάποια κοπέλα να με ενημερώσει πόσο κόστισε η εξωσωματική και εάν η ορμόνες που πήρε επιβάρυναν τον οργανισμό της (βάρος κλπ)?

Εχω κλείσει 1 χρόνο προσπαθειών και άρχισα να σκέφτομαι σοβαρά την εξωσωματική. Εχω και εγω γιατρό τον Κο Χασιάκο και φυσικά εαν χρειαστεί στο Εμβρυοαρτ θα πάω. Θα εχουμε πρωτη γνωριμία με το κέντρο το Σεπτέμβριο με τον αντρα μου γιατί θα πάει να κάνει σπερμοδιάγραμμα εκεί. Η αλήθεια είναι ότι τρομάζω με τη σκέψη του κόστους της εξωσωματικής. Δυστυχώς δεν υπάρχει άνεση χρημάτων. Φαντάζομαι ότι κάνει το κέντρο ευκολίες πληρωμής;

Ευχαριστώ κορίτσια και εαν είστε διακοπές καλά να περνάτε και θα περιμένω.

7SKXp3.png

6zRCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γειά σας,

 

με το καλό όσες πετύχατε την εγκυμοσύνη να αγκαλιάσετε τα αγγελουδάκια σας. Μπορεί κάποια κοπέλα να με ενημερώσει πόσο κόστισε η εξωσωματική και εάν η ορμόνες που πήρε επιβάρυναν τον οργανισμό της (βάρος κλπ)?

Εχω κλείσει 1 χρόνο προσπαθειών και άρχισα να σκέφτομαι σοβαρά την εξωσωματική. Εχω και εγω γιατρό τον Κο Χασιάκο και φυσικά εαν χρειαστεί στο Εμβρυοαρτ θα πάω. Θα εχουμε πρωτη γνωριμία με το κέντρο το Σεπτέμβριο με τον αντρα μου γιατί θα πάει να κάνει σπερμοδιάγραμμα εκεί. Η αλήθεια είναι ότι τρομάζω με τη σκέψη του κόστους της εξωσωματικής. Δυστυχώς δεν υπάρχει άνεση χρημάτων. Φαντάζομαι ότι κάνει το κέντρο ευκολίες πληρωμής;

Ευχαριστώ κορίτσια και εαν είστε διακοπές καλά να περνάτε και θα περιμένω.

 

 

efoulito, τι κάνεις? Εγώ καλά, τα ίδια, δεν προσπαθώ αυτό τον καιρό, το έχω αφήσει το θέμα εντελώς.

Σχετικά με το κόστος εξωσωματικής, από δυο γνωστές μου έμαθα ότι στοιχίζει 2.500 ευρώ στο Έμβρυοαρτ. Πολύ καλή τιμή, αν σκεφτείς ότι σε άλλα κέντρα κοστίζει πάνω από 3.000 ευρώ.

Εγώ το σκέφτομαι για μετά τα Χριστούγεννα, αν δεν έχω μείνει έγκυος, να πάω.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

efoulito, τι κάνεις? Εγώ καλά, τα ίδια, δεν προσπαθώ αυτό τον καιρό, το έχω αφήσει το θέμα εντελώς.

Σχετικά με το κόστος εξωσωματικής, από δυο γνωστές μου έμαθα ότι στοιχίζει 2.500 ευρώ στο Έμβρυοαρτ. Πολύ καλή τιμή, αν σκεφτείς ότι σε άλλα κέντρα κοστίζει πάνω από 3.000 ευρώ.

Εγώ το σκέφτομαι για μετά τα Χριστούγεννα, αν δεν έχω μείνει έγκυος, να πάω.

 

Καλά είμαι Ιολίτσα μου, όσο μπορώ δηλαδή, εσύ? Και εγώ χαλαρά το πήρα και πριν τις διακοπές και μετά.Δηλαδή δεν το σκεφτόμουν, απλά αξιοποίησα τις γόνιμες μέρες. Πριν 1 μιση εβδομάδα που πήγα στον Χασιάκο για εξέταση ΠΑΠ, ήξερα ότι ήταν οι γόνιμες μέρες μου, και για 1η φορά έτυχε να δεί ο γιατρούλης μας ότι είχε σκάσει το ωάριο. Χάρηκα που όντως αποδεικνύεται ότι συνέβη γιατί διαφορετικά αναρωτιόμαστε "μήπως δεν έγινε ωορηξία αυτό το μήνα?". Θές αυτό, θες που πρίν μήνες είχα κάνει μια ευχή φτιάχνοντας ένα κέικ από τα Ιεροσόλυμα ότι μέχρι τέλος Αυγούστου να έχω μείνει έγκυος, μου κόλλησε πριν μέρες η ιδέα ότι θα έχει γίνει το θαύμα. Ενιωσα και την Δευτέρα κάτι σαν κράμπα κάτω αριστερά (διάβασα για τα πρώτα σημάδια) και η δικιά σου ψιλοπίστηκε.

 

Προχθές είπα Εφη σύνελθε γιατί κάθε φορά το ίδιο συμβαίνει και έβαλα τα κλάματα. Την Δευτέρα είναι η μέρα περιόδου μου οπότε περιμένω, για 13η φορά. Φοβάμαι ότι δεν θα τις γλυτώσουμε τις εξετάσεις. Μόλις έρθω περίοδο θα πάρω για σαλπιγγογραφία. Κρίμα που είναι κλειστό το ΕΜΒΡΥΑΡΤ γιατί θα είχε πάει ήδη ο άντρας μου για το σπερμοδιάγραμμα.

Τέλος πάντων, συγνώμη σε ζάλισα. Ελπίζω να πέρασες ωραίες διακοπές. Εγώ καλά, 2 εβδομάδες ελειψα φέτος γιατι μας φιλοξενούσαν.

7SKXp3.png

6zRCp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Κοριτσια ξερετε ποσο κοστιζει η σπερματεγχυση στο εμβρυο αρτ?

 

 

Καλησπέρα nikolm!

Εγώ έχω κάνει 2 σπερματεγχύσεις στο Εμβρυο Αρτ, και οι 2 αποτυχημένες!:(

Η κάθε μία στοίχισε 300 ευρώ.

Έχεις επισκεφτεί το κέντρο? Ποιον γιατρό έχεις εκεί?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...