Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Με προβλημάτισε....


boubis

Recommended Posts

...το αφεντικό μου που με χρειάζεται σε μια έκθεση που θα διαρκέσει 4 ημέρες στην πόλη μου και με θέλει εκεί από τις 10 το πρωί μέχρι τις 10 το βράδυ.Μέχρι τώρα θηλάζουμε πρωί-απόγευμα και βράδυ πριν κοιμηθεί αλλά και κατά τη διάρκεια της νύχτας 2-3 φορές.Δεν θα μπορώ να τον θηλάσω δηλ.το απόγευμα και πριν κοιμηθεί το βράδυ(γύρω στις 9) και ούτε έχω δοκιμάσει να του δώσω φρέσκο γάλα.Θα το πιεί;Μήπως θα μου μειωθεί πολύ το γάλα τις 4 αυτές μέρες;:confused:

url]

url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


το πρωι φανταζομαι θα μπορεσεις να θηλασεις πριν φυγεις για την δουλεια :?:|δεν θα μπορουσες να συνενοηθεις με το αφεντικο σου να σου το φερνει ο αντρας σου 2 φορες εστω μεχρι να πας σπιτι απο ενα τεταρτο να το ταισεις και να το δεις το μικρο σου????

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Χα!Εδώ είναι το αστείο:evil:Όταν πρότεινα αυτή τη λύση μου είπε:"καλά,θα έχεις πελάτες να εξυπηρετείς και θα έχουμε το πιτσιρίκι στα πόδια μας;Μα,για 15' θα μου τον φέρουν σαν να έκανα διάλειμμα για τουαλέτα.:roll:Δεν γίνεται",απαντά και μου το κόβει.Πόσο με νευρίασε:mad:

url]

url]

Link to comment
Share on other sites

η μαγκια ειναι να μην εχεις αναγκη τη δουλεια και να του πατησεις μια καταγγελια και να τρεχει και να μην φτανει το γαιδουρι.δοκιμασε να αντλησεις.σου ειναι δυσκολο?

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω τι ωραριο δουλευεις?

Γιατι δεν αρνεισαι απ την στιγμη που δεν σου προσφερει 1 ωρα διαλλειμα στο 12 ωρο...το πως θα το αξιοποιησεις ειναι δικο σου θεμα...

Καταλαβαινω αν εχεις τοσο αναγκη και φοβασαι πως θα το απρει μετα....αλλα ολα εχουν τα ορια τους...και θα τον εξυπηρετησεις δουλευοντας τοσες ωρες χωρις ξεκουραση...και εχει και τις απαιτησεις χωρις να υποχωρει για κατι τοσο σοβαρο?

Αν προφασιστεις οτι θ αλειπει ο συζυγος και οι γονεις σου δεν μπορουν να κρατησουν το παιδι..οτι θα θελες πολυ να πας...αλλα δεν εχεις ενναλακτικη..τι θ αγινει? Καταλαβαινω οτι τα ΄λεφτα που θα σου δινει γι αυτες τις 4 μερες ..ειναι μαλλον αρκετα καλα...αλλα αξιζουν??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ,κορίτσια ας όψεται η ανάγκη.Επειδή η θέση μου στην εταιρεία είναι σημαντική και πριν γεννήσω ήμουν για όλες τις δουλειές κατά κάποιο τρόπο έγινε κατεστημένο το ότι μπορώ να είμαι διαθέσιμη ανά πάσα στιγμή.Καταγγελία δεν μπορώ και ούτε προτίθεμαι να κάνω για δικούς μου λόγους.Διάλειμμα μπορώ να κάνω όταν δεν θα έχει πελάτες,αλλά όχι μακριά από το χώρο για να με φωνάξουν αν χρειαστεί.Μάλλον θα το παίξω τρελίτσα και θα ζητήσω να μου τον φέρουν και ας γκαρίζει:cool:!!!!Οσο για τα λεφτά....πονεμένη ιστορία.Ας ελπίσουμε ότι κάτι θα δώσει.Διαφορετικά τα λεφτά που του χρωστάω γιατί πήρα κάτι πραματάκια δεν θα του τα δώσω ποτέ!!!!!!!

url]

url]

Link to comment
Share on other sites

ΑΝ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΠΑΡΑΤΗΡΗΣΗ ΚΑΝΕ ΤΟΥ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΗΝ ΕΞΗΣ

 

ΜΕ ΒΑΣΗ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΔΕΙΝΕΙ ΕΝΩ ΤΑ ΔΙΚΑΙΑΣΑΙ ΤΟ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ ΤΑ ΣΤΡΑΒΑ ΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΤΟΝ ΦΕΡΟΥΝ ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΛΙΓΟ 2 ΦΟΡΕς ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ

 

http://www.eopa.gr/orario%20gsee.htm

 

ΑΝ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΕΣ ΤΟΥ ΝΑ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΥΝΗΣΗ

 

 

http://www.human-rights.cy.net/index10.html

http://www.human-rights.cy.net/index11.html

http://translate.google.gr/translate?hl=el&langpair=en|el&u=http://www.infactcanada.ca/humright.htm

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΙΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΦΑΣΗ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ!ΤΗΝ ΤΑΙΖΑ ΠΡΙΝ ΦΥΓΩ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΥΡΝΟΥΣΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ, ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ, ΟΛΑ ΚΑΛΑ!ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ!ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΘΗΛΑΖΑ ΓΙΑ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ!ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΤΑΝ ΕΙΜΟΥΝ ΣΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΣΟΥ ΦΑΣΗ ΕΙΧΑ ΠΑΕΙ ΣΕ ΕΝΑ ΤΡΙΗΜΕΡΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΠΡΩΙ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ!ΤΗΝ ΤΑΙΖΑ ΠΡΙΝ ΦΥΓΩ ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΓΥΡΝΟΥΣΑ ΤΟ ΒΡΑΔΥ, ΟΤΑΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΤΟ ΣΥΝΕΔΡΙΟ, ΟΛΑ ΚΑΛΑ!ΟΠΩΣ ΠΡΙΝ!ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΣ ΘΗΛΑΖΑ ΓΙΑ 2,5 ΧΡΟΝΙΑ!

Ευχαριστώ Lioula!Κι εγώ πιστεύω ότι δεν θα έχω πρόβλημα,μόνο λίγο πρήξιμο κατά τις 6 οπότε μπορεί να ανακουφιστώ με το χέρι ή να κάνω την επανάστασή μου και να ζητήσω να μου τον φέρουν κρυφά!Πάντως ο μικρός προσαρμόζεται εύκολα σε τέτοιες περιπτώσεις,αλλά θα μου αλλάξει τα φώτα κατά τη διάρκεια της νύχτας:)

url]

url]

Link to comment
Share on other sites

συγνωμη κιολας,αλλα ποσες φορες θηλαζεις την ημερα?το μωρο σου πανω απο 1 χρονου δεν ειναι ή εχεις κι αλλο?μονο πρωι και βραδυ δεν θηλαζεις?

 

 

 

 

 

Mη συνδιαζεις μητρικο με ξενο γαλα,τα μωρα που θηλαζουν και μετα που γινονται 1 ετους συνεχιζουν και θηλαζουν πολλες φορες, οχι πρωι-βραδυ οπως κανουν τα μωρακια που πινουν ξενο γαλα.

6Qyip2.pngKvUzp2.png
Link to comment
Share on other sites

boubis αν εχεις θηλαστρο και αντλεις οσες φορες θα θηλαζε το παιδι η εστω μια και καλη μεσα στο 12ωρο δεν θα χεις κανενα προβλημα..τωρα αν μπορει ο συζυγος να στο φερνει για να το θηλαζεις αυτο ειναι οκ με την προυποθεση να εχεις και το χρονο και το χωρο για να το κανεις..διοτι αυτος μπορει να κανει τα στραβα ματια επειδη ηρθε το μωρο να θηλασει αλλα να ενοχλειται που στη δουλεια του θηλαζεις δημοσια (οι κολλημενοι ειναι πολλοι) ..αν θεωρεις οτι δεν θα ναι τοσο μεγαλο θεμα τοτε καντο.

Εγω προσωπικα θα αγχωνομουν για τον νυχτερινο υπνο του μωρου σου δηλαδη το πως θα κοιμοταν μεχρι να επιστρεψω ..εκτος αν εχει ξαναμεινει να κοιμηθει χωρις θηλασμο.

 

και επιτελους..γιατι ρωτανε ολοι ποσες φορες και γιατι θηλαζουμε πανω απο δυο φορες μεσα στην ημερα????!!! Και εχθες η κουμπαρα μου αρχισε τα κηρυγματα οτι μετα το ετος το παιδι πρεπει να θηλαζει μονο πωρι και βραδυ..οκ και τη γαλουχια πως θα τη διατηρησω?..

Link to comment
Share on other sites

boubis αν εχεις θηλαστρο και αντλεις οσες φορες θα θηλαζε το παιδι η εστω μια και καλη μεσα στο 12ωρο δεν θα χεις κανενα προβλημα..τωρα αν μπορει ο συζυγος να στο φερνει για να το θηλαζεις αυτο ειναι οκ με την προυποθεση να εχεις και το χρονο και το χωρο για να το κανεις..διοτι αυτος μπορει να κανει τα στραβα ματια επειδη ηρθε το μωρο να θηλασει αλλα να ενοχλειται που στη δουλεια του θηλαζεις δημοσια (οι κολλημενοι ειναι πολλοι) ..αν θεωρεις οτι δεν θα ναι τοσο μεγαλο θεμα τοτε καντο.

Εγω προσωπικα θα αγχωνομουν για τον νυχτερινο υπνο του μωρου σου δηλαδη το πως θα κοιμοταν μεχρι να επιστρεψω ..εκτος αν εχει ξαναμεινει να κοιμηθει χωρις θηλασμο.

 

και επιτελους..γιατι ρωτανε ολοι ποσες φορες και γιατι θηλαζουμε πανω απο δυο φορες μεσα στην ημερα????!!! Και εχθες η κουμπαρα μου αρχισε τα κηρυγματα οτι μετα το ετος το παιδι πρεπει να θηλαζει μονο πρωι και βραδυ..οκ και τη γαλουχια πως θα τη διατηρησω?..

Κορίτσια τελείωσε η έκθεση και όλα πήγαν τέλεια!Ο μικρός αποδείχθηκε πολύ συνεργάσιμος.Τον θήλαζα το πρωί πριν φύγω στις 7 και στις 9 και μετά το βράδυ φρόντιζα να είμαι πίσω στις 9,30.Κατά τη διάρκεια της νύχτας θήλαζε 3-4 φορές.Χθες μόνο μου τον έφερε η μαμά μου για βόλτα,θήλασε και όταν γύρισα το βράδυ αυτός είχε ήδη κοιμηθεί.Ξύπνησε στις 11,30 θήλασε και όλα καλά!!!!!

Δεν πτοήθηκα...είχαμε ένα αποθηκάκι και με ύφος μπλαζέ τον πήρα και πήγαμε μέσα.10' κάναμε...έλεος αν είχε πρόβλημα και μ'αυτό.Αν δηλαδή έπρεπε να πάω τουαλέτα και να αργήσω(καταλαβαίνετε...)τί θα έκανε;Δεν θα με άφηνε να πάω;Ευχαριστώ κορίτσια για τις προτάσεις σας!

url]

url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...