Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

κι εμεις βιαστικουληδες!


Recommended Posts

Ο Χαρουλης γεννήθηκε στην 32η εβδομαδα στις 13 Ιουνιου.Ηταν 15 μερες στη ΜΕΝΝ του Ιασω και τωρα βρισκεται στην απλη παρακολουθηση και προσπαθουμε να φαμε με το μπιμπερο μητρικο γαλα. Οταν διάβαζα τις ιστοριες σας εδω παντα δακρυζα ελεγα μα πως τα καταφερναν οι μαναδες, ευχομουν και προσευχομουν να μη ζησω τον προωρο τοκετο..αλλα ο Θεος και η φυση ειχαν αλλα σχέδια. Ειμαι καλυτερα πλεον δεν κλαιω συνεχεια τα βράδυα μου δινει και δυναμη ο "μεγαλος" μου γιος (15 μηνων) χτες αγκαλιασα πρωτη φορα το μικρο μου μετα τη γεννα...δε μπορουσα να σταματησω να κλαιω....Περιμενω μερα με τη μερα να μεγαλώσει χτες ηταν 1900 γεννηθηκαμε 2 κιλα ,δεν χρειαστηκε διασωληνωση ανεπνεε μονος του Δοξα το Θεο .Πόσο σας νιωθω και στην πραξη μανουλες δε φανταζεστε...μακαρι να ημουν η τελευταια μαμα που εζησε αυτο τον πονο να βλεπει το παιδι της να με ορους,σωληνακια και να κλαιει μεσα σε ενα γυαλινο κλουβακι που δεν επιτρεπεται να το αγγιξεις γιατι ειχα παντου στα χερια φλεβοκαθετηρες μια και επαθα καποια επιπλοκη μετα τη γεννα...Προσευχομαι για το μωρο μου αλλα και για ολα τα μωρακια που ειναι στις θερμοκοιτιδες....Ευχομαι καλη δυναμη σε ολες τις μαμαδες που γεννησαν προωρα και με το καλο να ερθουν τα μωρακια σπιτι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 59
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ο Χαρουλης γεννήθηκε στην 32η εβδομαδα στις 13 Ιουνιου.Ηταν 15 μερες στη ΜΕΝΝ του Ιασω και τωρα βρισκεται στην απλη παρακολουθηση και προσπαθουμε να φαμε με το μπιμπερο μητρικο γαλα. Οταν διάβαζα τις ιστοριες σας εδω παντα δακρυζα ελεγα μα πως τα καταφερναν οι μαναδες, ευχομουν και προσευχομουν να μη ζησω τον προωρο τοκετο..αλλα ο Θεος και η φυση ειχαν αλλα σχέδια. Ειμαι καλυτερα πλεον δεν κλαιω συνεχεια τα βράδυα μου δινει και δυναμη ο "μεγαλος" μου γιος (15 μηνων) χτες αγκαλιασα πρωτη φορα το μικρο μου μετα τη γεννα...δε μπορουσα να σταματησω να κλαιω....Περιμενω μερα με τη μερα να μεγαλώσει χτες ηταν 1900 γεννηθηκαμε 2 κιλα ,δεν χρειαστηκε διασωληνωση ανεπνεε μονος του Δοξα το Θεο .Πόσο σας νιωθω και στην πραξη μανουλες δε φανταζεστε...μακαρι να ημουν η τελευταια μαμα που εζησε αυτο τον πονο να βλεπει το παιδι της να με ορους,σωληνακια και να κλαιει μεσα σε ενα γυαλινο κλουβακι που δεν επιτρεπεται να το αγγιξεις γιατι ειχα παντου στα χερια φλεβοκαθετηρες μια και επαθα καποια επιπλοκη μετα τη γεννα...Προσευχομαι για το μωρο μου αλλα και για ολα τα μωρακια που ειναι στις θερμοκοιτιδες....Ευχομαι καλη δυναμη σε ολες τις μαμαδες που γεννησαν προωρα και με το καλο να ερθουν τα μωρακια σπιτι.

ΕΙΝΑΙ ΜΑΧΗΤΗΣ Ο ΧΑΡΟΥΛΗΣ ΣΑΣ.ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΖΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟΣ ΚΑΙ ΔΥΝΑΤΟΣ.ΚΑΙ ΓΩ ΖΩ ΜΕ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΩΡΟΥ ΛΟΓΟ ΔΙΔΥΜΩΝ-ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΩ-ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΠΗΓΑΝ ΟΛΑ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΚΑΜΙΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΝΑ ΜΗ ΤΟ ΠΕΡΑΣΕΙ....ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΣΑΣ ΖΗΣΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΦΕΡΝΕΙ ΜΟΝΟ ΧΑΡΕΣ Ο ΧΑΡΟΥΛΗΣ....:):):)

Link to comment
Share on other sites

Ελινα μου να σου ζησει ο Χαρουλης και να ειναι παντα γερος. Συγνωμη που αργησα να σου απαντησω με p.m αλλα κατι εκανα στραβα σου εστειλα μηνυμα αλλα δεν νομιζω οτι το πηρες.

Καταλαβαινω ακριβως πως νιωθεις γιατι οι μνημες που εχω και εγω απο την προωροτητα ειναι ακομα νωπες. Δεν εχω γραψει λεπτομερειες γιατι ειναι πολυ νωρις για να μπορω να τα περιγραφω χωρις να ποναω. Ξερω πολυ καλα πως ειναι να γυρνας σπιτι χωρις το μωρο. Ομως κανε υπομονη και συντομα θα τον εχεις στην αγκαλια σου καθε μερα και δεν θα το πιστευεις.

Και μετα θα παρουν ολα τον δρομο τους θα μεγαλωσει μια χαρα και θα τον καμαρωνεις. Μια μανα ολα μπορει να τα αντεξει αν χρειαστει. Εμενα ο Μαριος μου παει καλα εχει παρει αρκετο βαρος και η εικονα του δεν εχει καμια σχεση με το πως ηταν οταν τον ειδα πρωτη φορα στην θερμοκοιτιδα. Οταν τον ειχα δει τοτε πρωτη φορα ηταν τοσο χαλια που ραγισε η ψυχη μου. Τωρα ομως ολα ειναι καλα, αν και δεν ειναι και το πιο ευκολο παιδακι γιατι δεν κοιμαται καθολου. Φιλακια πολλα κουραγιο και θα περασει η μπορα συντομα και θα εχει μια ξαστερια super!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχόμαστε…………..

Όλα να πάνε καλά!!!!

Γρήγορα να πάρεις το παιδάκι σου στο σπίτι σου.

Εύχομαι να είναι και η τελευταία δυσκολία που περνάτε.

 

ΜΕ ΑΓΑΠΗ Η ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΛΕΥΤΕΡΑΚΙ

.....

Link to comment
Share on other sites

Να χαίρεσται το καινούργιο βιαστικό πλασματάκι!

Υγεία, χαρά, ευτυχία και ως εδώ με όλες τις ταλαιπωρίες...

Σύντομα σπιτάκι σας!!! Ο Αντωνάκης θα ανυπομωνεί για το καινούργιο αδελφάκι!

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Ελινάκι να πάρετε γρήγορα το μικράκι σας γερό στο σπίτι και όλο αυτό να μοιάζει με ένα κακό όνειρο! Υπομονή κοριτσάκι εσύ είσαι φτιαγμένη για τα δύσκολα! Όλα να πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να σου ζησει το ζουζουνακι σου ολα καλα θα πανε και εγω δεν πιστευα ποτε οτι θα εχω ενα διμετρο αντρακι 2.5 χρονων που τα κανει ολα σε υπερμετρο βαθμο οταν γεννηθηκε ο ραφαηλ γεννηθηκε 5.5 μηνων και περασε τα παντα απο εντατικη κτλ ομως αν τον δεις τωρα καταλαβαινεις οτι καποιος εκει ψηλα ειναι απο πανω τους φυλακας αγγελος ολα καλα θα πανε κ με το περασμα του χρονου θα δεις οτι ηταν ενα κακο ονειρο οτι περασε το ζουζουνακι σου και τελειωσε

Link to comment
Share on other sites

δεν σε φοβαμαι εσενα, κουκλα!!! εισαι "ζορικη"

και το πιτσιρικακι σου, το ιδιο!!! δε μασατε!!!!

 

πολυ συντομα θα μας γραφεις τα κατορθωματα του, απο το σπιτι σας!!!

ολα θα πανε καλα!!!!!

αντε, με το καλο να ειστε ολοι μαζι!!!

Link to comment
Share on other sites

Να σας ζήσει το καινούριο σας μωράκι και με το καλό να το πάρετε σπίτι και να γνωρίσει το αδελφάκι του!!

Είναι μαχητής σαν τη μαμά του και σίγουρα θα βγει νικητής!!

ZS95p3.png  hcT0p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελίνα, συγχαρητηρια για το μωρακι σου, να σου ζησει κ να κανετε μια ευτυχισμενη οικογενεια. Οσο για την ταλαιπωρια του, οταν τον παρεις στο σπιτακι σας, θα τα ξεχασετε όλα! σε καταλαβαινω παντως, το εζησα μονο για τεσσερις μερες κ κοντεψα να παθω καταθλιψη. Μολις γυρισετε σπιτι θα τον κανεις τοσες αγκαλιες που θα αναπληρωσετε τον "χαμενο χρονο"

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

Τα ίδια περάσαμε με μερικές μέρες διαφορά και στο ίδιο μαιευτήριο (κι ίδια εβδομάδα κύησης). Έχουμε πάρει τον γιόκα μας από 17/6 στο σπίτι. Αφού είναι στην απλή παρακολούθηση, είναι πια θέμα ημερών το πότε θα έρθει σπίτι σας! Παίρνει τροφή κι από σωληνάκι στη μύτη; Αν ναι, μόλις σταθεροποιήσει τα γεύματά του σε 40-50ml μόνο με μπιμπερό, θα του το βγάλουν κι έφυγε! Όσο για τα κιλά, είναι πολύ κοντά στο λεγόμενο όριο ασφαλείας τους (μετά τα 2 κιλά, κι αν τρώει χωρίς βοήθεια, πάει σπιτάκι του). Ετοίμαζε το κρεββάτι του!!! Καλώς να τον δεχτείτε :)

 

--

You came and changed the way I feel, no one could love you more

Link to comment
Share on other sites

Χριστινα δηλαδη οταν εμεις μπηκαμε στην 1 εσεις ησασταν στην απλη ετσι? ισως εχουμε δει και η μια την αλλη......πωπω Θεε μου καμια μανουλα να μη το ξαναπερασει αυτο...σιγουρα θα ξερεις πολλους γονεις που ξερω κι εγω και δυστυχως τα μωρακια τους δεν ειναι καλα .Λοιπον...ο μικρος εφαγε σημερα 40 μλ απο μπιμπερο και εκανε και καλες κινησεις δηλ το πιανε καλα το μπιμπερο. Τρωει οτι περισευει με το σωληνακι.Αυτα που λετε...Τελοσπαντων να κανω και το σταυρο μου γιατι με αυτα που βλεπω εκει και ειχα δει και στο Αλεξανδρα ο Χαρουλης ειναι μια χαρα Δοξα το Θεο

Link to comment
Share on other sites

Ελίνα να σου ζήσει ο μικρός Χαρούλης! Όλα να πανε καλά και γρήγορα δυνατοί και υγιείς στο σπιτάκι σας.

15 μήνες έχουνε και τα δικά μου διαφορά. Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου!

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Χριστίνα 04/10/10

Link to comment
Share on other sites

αχ να ειστε καλα βρε κοριτσια.....σημερα ειμαι και μονη εδω με τον "μεγαλο" σπιτι και ενω πριν τον κοιμισω ημουν μια χαρα τωρα το μυαλο αρχισε να "γυρναει'. Σας ευχαριστω για την ανταποκριση μου κανει καλο να μοιραζομαι αυτο που με ποναει.Κι εσεις να χαιρεστε ολες τα μωρακια σας

Link to comment
Share on other sites

Τις καλύτερες ευχές για τον Χαρούλη σου ... σύντομα το σπίτι σας να γεμίσει με τη χαρά που θα φέρει ο ερχομός του!!!

Υπομονή είστε στην άκρη του τούνελ σε λίγο η ψυχή σας θα πλημμυρίσει φως!!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...