Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γεννηθήκαμε και εμείς νωρίς !


Recommended Posts

:-PΗ κορούλα μου κοντεύει τα 3 τώρα γεννήθηκε κανονικά τελειόμηνη με φυσιολογικό τοκετό χωρίς κανένα πρόβλημα.Ήταν η πιο γλυκιά στιγμή της ζωής μου όταν την κράτησα στην αγκαλιά μου

Ο γιός μου όμως βιάστηκε πολύ. Είχα πολλά προβλήματα στην εγκυμοσύνη μου από την αρχή, έκανα περίδεση, έμεινα στο κρεβάτι μέχρι που ξύπνησα μια νύχτα μέσα σε μία λίμνη αίματος. Με πήγανε στο νοσοκομείο και ενώ φαινόταν πως τα πράγματα πήγαιναν καλύτερα και σταμάτησε η αιμοραγία έπαθα ολική αποκόλληση πλακούντα και ευτυχώς που ήμουν ήδη στο νοσοκομείο και με έβαλαν αμέσως στο χειρουργείο γιατί θα "φεύγαμε "και εγώ και το μωρό. Γέννησα με καισαρική τομή ένα μικρούλη αγοράκι μόλις 27 εβδομάδων και 1150 γρ. Έμεινε στην ΜΕΝΝ του Μητέρα 53 ημέρες από τις οποίες τις 30 διασωληνωμένο. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά, με την βοήθεια του θεού και με πολύ θετική σκέψη πίστη και αγάπη. Πηγαίναμε και εγώ και ο σύζυγος μου δύο φορές την ημέρα όλες αυτές τις ημέρες και βλέπαμε τον μικρούλη μας και του μιλάγαμε. Περάσαμε πολύ δύσκολες στιγμές γιατί είχε ανώριμο αναπνευστικό, εγκεφαλική αιμοραγία που ευτυχώς σταμάτησε νωρίς, έκανε και πνευμονική αιμοραγία από τον ανοιχτό βοτάλειο. Καταλαβαίνω όσους περνάμε κάτι αντίστοιχο ....μόνο εάν το ζήσεις το καταλαβαίνεις. Χρειάζεται πολύ υπομονή και κουράγιο.Θα ήθελα να ευχαριστήσω από τα βάθη της καρδιά μου όλους τους νεογνολόγους της μονάδας του Μητέρα για όσα έκαναν για να κρατήσουν το παιδί μου στη ζωή και να καταφέρουμε να το πάρουμε γερό τελικά στο σπίτι μας. Δεν θα τους ξεχάσουμε ποτέ .Εύχομαι όλα τα παιδάκα να γυρνάνε στην αγκαλίτσα της μανούλας τους.

Συνήθως ψάχνουμε στη ζωή μας πράγματα που την κάνουν πιο όμορφη.Είναι θεϊκό όμως να βρίσκεις κάτι που της δίνει πραγματικό νόημα.Όπως μια λάμψη από δύο ματάκια που σε κοιτάζουν για πρώτη φορά.Ή μια αγκαλιά και ένα χάδι μετά από τόσο καιρό αναμονής.Σε ευχαριστούμε που κρατήθηκες στη ζωή, σε ευχαριστούμε που αγωνίστηκες τόσο πολύ για να είμαστε τώρα όλοι μαζί.

Αφιερωμένο στο μικρό μας πρίγκιπα!

οι γονείς και η αδελφούλα του

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να σου ζήσει κούκλα μου και να είναι η τελευταία περιπέτεια αυτή που πέρασε για όλη του την ζωή. να σας δίνει μόνο χαρά και ευτυχία από εδώ και πέρα. σιδερένιος και καλότυχος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ όλους πολύ για τα μηνύματα και τις ευχές σας. Να χαίρεστε κι εσείς τα δικά σας παιδάκια και να τα βλέπετε πάντα χαμογελαστά. Γιατί τίποτα δεν αξίζει περισσότερο από το χαμόγελο ενός παιδιού.

Μετά από μια τέτοια περιπέτεια βγαίνεις σίγουρα πιο δυνατός και πιο συνετός. Συνηδειτοποιείς πως έχεις μέσα σου αντοχές που δεν φανταζόσουν αλλά καταλαβαίνεις και ποια πράγματα είναι στα αλήθεια σημαντικά και ποια όχι τελικά και τόσο.

Πριν από αυτό είχα μια πολύ καλή δουλειά , αφιέρωνα σε αυτή πολλές ώρες και στεναχωριόμουνα για ασήμαντα πράγματα. Εξακολουθώ να έχω την δουλειά μου και είναι πάντα σημαντική για μένα όμως τώρα θα πάρω όσο περισσότερη άδεια μπορώ για να ξεπετάξω το μωρό μου και θα φροντίσω να έχω χρόνο και αντοχές στο εξής για αυτά που αξίζουν πραγματικά.

Επίσης μετά από αυτό πιστέψα ακόμα περισσότερο στο θεό αλλά και στους ανθρώπους. Τους γιατρούς που μας βοήθησαν, την οικογένεια μας που μας στήριξε και τους φίλους μας που ήταν εκεί δίπλα.

Εύχομαι όμως να μην χρειαστεί να ζήσουμε ποτέ ξανά κάτι τέτοιο

Link to comment
Share on other sites

να σας ζησει!!!βουρκωσα πρωι -πρωι , ειναι και οι ορμονες της εγκυμοσυνης!!!να ειστε παντα γεροι και ευτυχισμενοι ..και εχεις δικιο δεν ευπαρχει μεγαλυτερη ευτυχια, μεγαλυτερη αγαλλιαση ..απο το να δημιουργεις οικογενεια !!!

εγω δεν εχω γεννησει ακομα .....ελπιζω συντομα ενα γερο μωρο ..αλλα το περιμενω σαν το πολυτιμοτερο δωρο!!!

0sb2p3.png

Link to comment
Share on other sites

ΝΤΕΜΠΟΡΑ μου σε νιώθω από τα βάθυ της ψυχής μου. όπως και συ η ίδια το είπες αν δεν το ζήσεις δεν μπορείς να το καταλάβεις.... είναι σίγουρο ότι έχεις στα χέρια σου έναν μαχητή χαρακτηριστικό που θα τον συνοδεύει σε όλη του την ζωή!! όταν είχα γεννήσει και γω κάπως έτσι όπως τα περίγραψες ο γυναικολόγος μου όταν είχε έρθει στο δωμάτιο να με δει μου είχε πει θυμάμαι ότι ... ασημίνα έκανες την επόμενη σπουδαία προσωπικότητα των χρόνων που ακολουθούν.... λίγο λόγια παρηγοριτικά? λόγια τονωτικά με λίγη δόση αλήθειας μιας και αυτά τα παιδιά ξέρουν να παλεύουν για την ζωή και να την κατακτούν.. εύχομαι ο πρίγκηπάς σου να είναι μια ακόμα μεγαλύτερη και σπουδαιότερη προσωπικότητα των χρόνων που ακολουθούν...

να τον λατρεύετε με όλη τη δύναμη της ψυχής σας.

καλημέρα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΣΚΟΤΩΝΕΙ ΣΕ ΚΑΝΕΙ ΠΙΟ ΔΥΝΑΤΟ ΛΕΝΕ ΚΑΠΟΙΟΙ....ΤΕΛΙΚΑ ΙΣΩΣ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ.Η ΦΡΑΟΥΛΙΤΣΑ ΕΙΝΑΙ ΤΩΡΑ 2 ΕΤΩΝ ΑΛΛΑ ΚΑΘΕ ΒΡΑΔΥ ΑΚΟΜΑ ΜΟΥ ΕΡΧΕΤΕ ΣΤΟ ΜΥΑΛΟ Η ΜΥΡΩΔΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΦΑΡΜΑΚΑ ΤΗΣ ΜΕΝΝ...

ΩΡΕΣ ΑΤΕΛΕΙΩΤΗΣ ΑΓΩΝΙΑΣ, ΦΟΒΟΥ ΚΑΙ ΕΛΠΙΔΑΣ ΟΤΙ Η ΩΡΑ ΤΗΣ ΕΞΟΔΟΥ ΠΛΗΣΙΑΖΕΙ, ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΜΕ ΣΠΙΤΙ ΜΑΣ ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ!!!

ΕΜΕΙΣ ΜΕΙΝΑΜΕ 53 ΜΕΡΕΣ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΑ 1.430 ΓΡ ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΣΤΕ 13 ΟΛΟΚΛΗΡΑ ΚΙΛΑ.

 

ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ!!!!!!!

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΣ ΝΟΣΟΚΟΜΕΣ ΤΟΥ ΙΑΣΩ.ΗΤΑΝ ΟΛΟΙ ΥΠΕΡΟΧΟΙ!!!!!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΤΗΝ ΜΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΠΟΥ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΑΜΕ ΜΑΖΙ ΤΙΣ ΑΣΧΗΜΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΛΕΟΝ ΤΗΣ ΣΤΙΓΜΕΣ ΧΑΡΑΣ ΜΕ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΜΑΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είναι σημαντικό να ακούς πως υπάρχουν άνθρωποι που νιώθουν όπως εσύ γιατί δυστυχώς και εκείνοι βίωσαν παρόμοιες δύσκολες καταστάσεις.

Εγώ κάθε φορά που κλείνω τα μάτια μου, νομίζω ότι ακούω ξανά και ξανά εκείνον το εκνευριστικό ήχο του οξύμετρου, ακόμα βλέπω εφιάλτες στον ύπνο μου ότι του έχει πέσει ο κορεσμός. Ώρες ώρες δεν μπορώ να πιστέψω πως τα κατάφερα να έχω τόση ψυχραιμία και δύναμη αλλά μετά καταλαβαίνω πως δεν μπορείς να τα βγάλεις πέρα αλλιώς σε τέτοια θέματα επιβίωσης. Τώρα όσο περνάει ο καιρός και χαλαρώνω αναδύεται περισσότερο ο πόνος από όσα έζησα.

Ευτυχώς που είχαμε όλοι εμείς αίσιο τέλος και καλά να είναι όλα τα μωράκια και εμείς να τα μεγαλώσουμε χωρίς άλλες περιπέτειες.

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ ΝΤΕΜΠΟΡΑ.ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΟΛΥ ΔΥΝΑΤΕΣ ΟΙ ΜΑΝΟΥΛΕΣ.....

ΕΧΩ ΔΥΟ ΒΙΝΤΕΟ ΜΕ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΟΙΤΙΔΑ ΚΑΙ ΟΠΟΤΕ ΤΑ ΒΛΕΠΩ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΤΟΣ Ο ΓΝΩΡΙΜΟΣ ΗΧΟΣ ΠΟΥ ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΡΥΠΑΕΙ ΤΑ ΑΥΤΙΑ......

ΤΟ ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΠΕΤΕΙΑ ΑΛΛΑ ΒΓΗΚΑΜΕ ΝΙΚΗΤΕΣ.

ΜΑΚΑΡΙ ΟΛΑ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΜΕΝΝ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΟΥΜΕ ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΝΙΚΗΤΕΣ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Περνάω τα ίδια αυτές τις μέρες.. Γέννησα απρόσμενα στις 31/5, στην 33 εβδομάδα μου, λόγω προεκλαμψίας (μπήκα για παρακολούθηση και 3 μέρες δε μπορούσαν να μου ελέγξουν την πίεση κι ο παθολόγος έδωσε μόνο ένα 24ωρο προθεσμία στον γυναικολόγο μου για να μου κάνει καισαρική) και ο μπέμπης μας είναι ακόμα στην ΜΕΝΝ του Ιασώ. Δεν είναι τόσο σοβαρά όσο στη δική σου περίπτωση Ντέμπορα, αλλά ξέρω πολύ καλά το συναίσθημα... Αυτό το μπιπ μπιπ κι εμένα με τρελλαίνει!! Ουψ, πήγε 6 η ώρα, φεύγω για την απογευματινή επίσκεψη!

 

--

You came and changed the way I feel, no one could love you more

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσει ο πριγκηπάκος σου και να είναι ένα γερό και ευτυχισμένο μωράκι! Σε όλες τις μανούλες να είναι καλά να φροντίζουν τα μωράκι τους!

Χριστίνα όλα να πάνε καλά και σύντομα το κουκλάκι σου να το πάρεις αγκαλιτσα στο σπιτάκι σας!!

ΝΙΚΟΛΑΣ 15-03-2009!!!!ΣΕ ΑΓΑΠΑΜΕ ΤΡΕΛΑ ΜΩΡΟ ΜΟΥ!!!!

ΜΠΕΜΠΑΚΟΣ ΤΟ ΚΟΥΚΛΙ ΜΑΣ..ΗΡΘΕ...19-11-2011

Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα, να είσαι αισιόδοξη και να σκέφτεσαι θετικά , κυρίως όταν επισκέφτεσαι το μωράκι σου στην ΜΕΝΝ γιατί τα μωρά καταλαβαίνουν, να του μιλάς και αν σε αφήνουν να το χαϊδεύεις τους κάνει πολύ καλό.

όλα θα πάνε καλά , 33 εβδομάδων είναι αρκετά μεγάλο μωρό, μη στεναχωριέσαι. Με το καλό να το πάρεις στο σπίτι σας!

Link to comment
Share on other sites

Ντεμπορα να σου ζήσουν τα ζουζούνια σου, απόλαυσε πια ήρεμη τις καθημερινές στιγμές τους!!!

 

Χριστίνα εύχομαι ότι καλύτερο για το μωράκι σου ... το συντομότερο δυνατό στην αγκαλίτσα σας!!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

μιλας τοσο ομορφα για τον αγγελο που κρατας στην αγκαλια σου και που ο θεος βοηθησε να εισαστε ολοι μαζι ευτυχισμενοι.το ομορφοτερο το μεγαλυτερο το πιο συγκηνιτικο ειναι αυτο το συναισθημα της προσμονης.150 μερες απο της 7-1 νοσηλευεται η μικρη μου στην β'μεν του παιδων και εγω περιμενω.....περιμενω....περιμενω.ευχομαι τα αγγελουδια σου να ειναι παντα καλα και η δοκιμασια που περασες να ειναι η τελευταια.ΕΥΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΕ ΚΡΑΤΩ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ.....

''θεε μου βοηθησε με να δεχτω αυτα που δεν μπορω ν'αλλαξω''.....αντωνια σε περιμενουμε........ευγενιε σ'αγαπαμε.

Link to comment
Share on other sites

Μαρία μου σε καταλαβαίνω ....ο καιρός είναι πολύς αλλά σύντομα εύχομαι να τελειώσει η αγωνία και η αναμονή σας.

Εγώ σκεφτόμουν ότι ήταν να γεννήσω Μάϊο - και γέννησα μέσα στο Χειμώνα ....αλλά πέρασε ...και θα περάσει και για σένα θα το δεις και μετά μόνο καλά θα συμβαίνουν στην ζωή σας.

Τι σου λένε οι γιατροί πως πάει ? Σου έχουνε πει πότε θα πάτε σπίτι σας ?

Κουράγιο να ξέρεις ότι όλοι εμείς που το ζήσαμε σε σκεφτόμαστε και θα προσευχόμαστε για σας

Link to comment
Share on other sites

Ντεμπορα να σου ζησουν τα μωρακια σου και να ειναι παντα γερα και δυνατα. Περασαμε και εμεις απο τη ΜΕΝΝ αρκετες ημερες με το μωρο μας να ακροβατει μεταξυ ζωης και θανατου για ημερες και εβδομαδες.

Η Ζωη μας δεν ειναι η ιδια απο τοτε. Αλλαξαμε πολυ σαν ανθρωποι αφου πλεον αυτα που καποτε θεωρουσαμε σοβαρα τα εχουμε βαλει σε δευτερη μοιρα.

Η αξια της υγειας απεκτησε νοημα μετα απο την περιπετεια μας.

Animation3-6.gif

"Some only dream of Angels, I held three in my arms"

 

Link to comment
Share on other sites

:-PΗ κορούλα μου κοντεύει τα 3 τώρα γεννήθηκε κανονικά τελειόμηνη με φυσιολογικό τοκετό χωρίς κανένα πρόβλημα.Ήταν η πιο γλυκιά στιγμή της ζωής μου όταν την κράτησα στην αγκαλιά μου

Ο γιός μου όμως βιάστηκε πολύ. Είχα πολλά προβλήματα στην εγκυμοσύνη μου από την αρχή, έκανα περίδεση, έμεινα στο κρεβάτι μέχρι που ξύπνησα μια νύχτα μέσα σε μία λίμνη αίματος. Με πήγανε στο νοσοκομείο και ενώ φαινόταν πως τα πράγματα πήγαιναν καλύτερα και σταμάτησε η αιμοραγία έπαθα ολική αποκόλληση πλακούντα και ευτυχώς που ήμουν ήδη στο νοσοκομείο και με έβαλαν αμέσως στο χειρουργείο γιατί θα "φεύγαμε "και εγώ και το μωρό. Γέννησα με καισαρική τομή ένα μικρούλη αγοράκι μόλις 27 εβδομάδων και 1150 γρ. Έμεινε στην ΜΕΝΝ του Μητέρα 53 ημέρες από τις οποίες τις 30 διασωληνωμένο. Ευτυχώς όλα πήγαν καλά, με την βοήθεια του θεού και με πολύ θετική σκέψη πίστη και αγάπη. Πηγαίναμε και εγώ και ο σύζυγος μου δύο φορές την ημέρα όλες αυτές τις ημέρες και βλέπαμε τον μικρούλη μας και του μιλάγαμε. Περάσαμε πολύ δύσκολες στιγμές γιατί είχε ανώριμο αναπνευστικό, εγκεφαλική αιμοραγία που ευτυχώς σταμάτησε νωρίς, έκανε και πνευμονική αιμοραγία από τον ανοιχτό βοτάλειο. Καταλαβαίνω όσους περνάμε κάτι αντίστοιχο ....μόνο εάν το ζήσεις το καταλαβαίνεις. Χρειάζεται πολύ υπομονή και κουράγιο.Θα ήθελα να ευχαριστήσω από τα βάθη της καρδιά μου όλους τους νεογνολόγους της μονάδας του Μητέρα για όσα έκαναν για να κρατήσουν το παιδί μου στη ζωή και να καταφέρουμε να το πάρουμε γερό τελικά στο σπίτι μας. Δεν θα τους ξεχάσουμε ποτέ .Εύχομαι όλα τα παιδάκα να γυρνάνε στην αγκαλίτσα της μανούλας τους.

Συνήθως ψάχνουμε στη ζωή μας πράγματα που την κάνουν πιο όμορφη.Είναι θεϊκό όμως να βρίσκεις κάτι που της δίνει πραγματικό νόημα.Όπως μια λάμψη από δύο ματάκια που σε κοιτάζουν για πρώτη φορά.Ή μια αγκαλιά και ένα χάδι μετά από τόσο καιρό αναμονής.Σε ευχαριστούμε που κρατήθηκες στη ζωή, σε ευχαριστούμε που αγωνίστηκες τόσο πολύ για να είμαστε τώρα όλοι μαζί.

Αφιερωμένο στο μικρό μας πρίγκιπα!

οι γονείς και η αδελφούλα του

 

ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΝΑ ΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙΣ ΝΑ ΜΕΛΑΛΩΝΕΙ ΜΕ ΥΓΕΙΑ...ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΗΝ ΙΔΙΑ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΓΕΝΝΗΣΑ ΣΤΗ 26Η ΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟΝ ΧΡΗΣΤΟ ΜΑΝΩΛΗ 640ΓΡ ΚΑΙ ΤΗ ΜΑΡΙΑ ΕΛΕΝΗ 880ΓΡ.ΕΙΜΑΣΤΕ 28 ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΕΝΤΑΤΙΚΗ ΒΑΛΕ ΒΓΑΛΕ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΗΡΑ-ΡΙΝΙΚΟ ΚΑΙ ΤΕΤΟΙΑ.Η ΜΙΚΡΗ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΣΠΑΣΜΟΥΣ ΚΑΙ ΠΕΡΝΕΙ ΦΑΡΜΑΚΑΚΙ ΕΔΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ.ΕΣΕΝΑ ΤΙ ΣΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ.ΗΤΑΝ ΘΕΤΙΚΟΙ?ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΦΟΡΟΥΣΑΤΕ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΗΡΑ Η ΚΑΙ ΡΙΝΙΚΟ?ΕΒΛΕΠΕΣ ΚΑΜΙΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΜΕ ΓΥΜΝΟ ΜΑΤΙ Η ΠΕΡΙΜΕΝΕΣ ΟΤΙ ΣΟΥ ΠΟΥΝΕ ΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ?ΜΠΟΡΩ ΚΑΤΙ ΝΑ ΔΩ ΕΓΩ?ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΟΥΣΕ ΠΟΛΥ...

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΑΝΤΩΝΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...