Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΥΝΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΕ..ΠΛΑΤΑΜΩΝΑ-ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑ-ΛΙΤΟΧΩΡΟ-ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΟΝΑΣ...


nikol28

Recommended Posts

Κι αν παραθερίζούμε κοντά???:wink:

ένα καφεδάκι καλοκαιρινό δεν θα ήταν άσχημο, τι λέτε???

 

για να δούμε :rolleyes:

 

ας κάνω την αρχή λέγοντας ότι εμείς έχουμε τροχό... σε καμπινγκ του Παντελεήμονα και όλο το καλοκαιράκι θα τη βγάλουε εκεί

το ίντερνετ κομμένο, τα καφεδάκια όμως δεν κόβονται

 

υπάρχουν μανούλες που να κάνουν προς τα εκεί διακοπές ???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια ξέρω ότι είναι άσχετο εδώ που το γράφω (κανονικά στις διακοπές πρέπει) αλλά μήπως ξέρετε να μου προτείνετε σε εκείνες τις περιοχές μέρη για μπάνιο και να νοικιάσουμε διαμερισματάκι για ένα μήνα (Αύγουστο)??? Να είναι σχετικά κοντά στη Θεσσαλονίκη γιατί το μισό μήνα θα πηγαινοερχόμαστε Θεσ. για δουλειά... Συγνώμη που γράφω σε άσχετο τοπικ... απλά είδα ότι γνωρίζετε τις περιοχές εκεί γιαυτό έγραψα

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ξέρω ότι είναι άσχετο εδώ που το γράφω (κανονικά στις διακοπές πρέπει) αλλά μήπως ξέρετε να μου προτείνετε σε εκείνες τις περιοχές μέρη για μπάνιο και να νοικιάσουμε διαμερισματάκι για ένα μήνα (Αύγουστο)??? Να είναι σχετικά κοντά στη Θεσσαλονίκη γιατί το μισό μήνα θα πηγαινοερχόμαστε Θεσ. για δουλειά... Συγνώμη που γράφω σε άσχετο τοπικ... απλά είδα ότι γνωρίζετε τις περιοχές εκεί γιαυτό έγραψα

 

Εννοείς στην Πιερία γενικά ή ειδικά σε Λεπτοκαρυά, Λιτόχωρο, Παντελεήμονα και Πλαταμώνα; Ενοικιαζόμενα έχει σε όλο το μήκος των ακτών της Πιερίας σχεδόν, εξαρτάται τι θέλει κανείς. Έχει περιοχές με ρηχή θάλασσα, με βαθιά με αμμουδιά, με πέτρα, με πολύ ή λιγότερο κόσμο, τι ακριβώς ζητάς;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς στην Πιερία γενικά ή ειδικά σε Λεπτοκαρυά, Λιτόχωρο, Παντελεήμονα και Πλαταμώνα; Ενοικιαζόμενα έχει σε όλο το μήκος των ακτών της Πιερίας σχεδόν, εξαρτάται τι θέλει κανείς. Έχει περιοχές με ρηχή θάλασσα, με βαθιά με αμμουδιά, με πέτρα, με πολύ ή λιγότερο κόσμο, τι ακριβώς ζητάς;

 

Εννοώ κάπου που να μπορώ να πηγαινοέρχομαι αλλά να είναι και θάλασσα με αμμουδιά - καθαρή για να μπορεί το μικράκι μου να κάνει μπάνια... Δεν έχω προτίμηση στο μέρος αρκεί να έχει καθαρή - ρηχή σχετικά θάλασσα για τη μικρή. Από εκείνη την πλευρά δεν ξέρω τίποτα... Αλλά έχω σιχαθεί το μποτιλιάρισμα της χαλκιδικής και είπα να δοκιμάσουμε φέτος από αυτή την πλευρά.

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites

Εννοώ κάπου που να μπορώ να πηγαινοέρχομαι αλλά να είναι και θάλασσα με αμμουδιά - καθαρή για να μπορεί το μικράκι μου να κάνει μπάνια... Δεν έχω προτίμηση στο μέρος αρκεί να έχει καθαρή - ρηχή σχετικά θάλασσα για τη μικρή. Από εκείνη την πλευρά δεν ξέρω τίποτα... Αλλά έχω σιχαθεί το μποτιλιάρισμα της χαλκιδικής και είπα να δοκιμάσουμε φέτος από αυτή την πλευρά.

 

εγώ θα σου πώ για τον Παντελεήμονα

η θάλασσα είναι πεντακάθαρη αλλά δεν είναι και τόσο ρηχή έτσι ώστε να αφήνεις τα παιδιά ελεύθερα!!!!

 

εγώ βέβαια την προτιμώ απο τις θάλασσες της χαλκ/κης που πλέον δεν έχει χώρο να βάλεις ομπρέλα ,άσε την ταλαιπωρία της διαδρομής, ενώ σε 3 τέταρτα είμαστε παντελεήμονα:wink:

 

 

και στον Πλαταμώνα είναι καθαρή η θάλασσα είναι λίγο πιο ρηχή αλλά έχει πέτρες

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας ως αφετηρία την Κατερίνη υπάρχουν πολλές επιλογές. Μερικές είναι

α) Παραλία. Απέχει περίπου 7 χλμ από την Κατερίνη, έχει θάλασσα ρηχή με άμμο.

β) Ολυμπιακή Ακτή. Ανήκει στο Δήμο Κατερίνης είναι περίπου 7 χλμ από την πόλη της Κατερίνης. Έχει άμμο αρκετά ρηχή θάλασσα .

γ) Βαρικό, έχει νομίζω ρηχή θάλασσα αλλά δεν είμαι σίγουρη

δ)Λιτόχωρο (Πλάκα Γρίτσα κλπ) παραθαλάσσιες τοποθεσίες η θάλασσα είναι πιο βαθιά (εξαρτάται βέβαια που θα πας) πιο καθαρή.

ε) Λεπτοκαρυά. Αμμώδης παραλία με ψιλό βοτσαλάκι καλή θάλασσα.

στ)Σκοτίνα Παντελεήμονας. Ωραίες περιοχές η θάλασσα είναι καθαρή έχει βότσαλα και άμμο δεν είναι ιδιαίτερα ρηχή.

ζ) Πλαταμώνας 40 χλμ περίπου από την Κατερίνη. Εξίσου καθαρή θάλασσα, νομίζω είναι πιο ρηχή έχει βότσαλα και άμμο

η)Ν. Πόροι 42 χλμ. από την Κατερίνη. Έχει πλατιά αμμουδιά καλή θάλασσα.

 

Φυσικά υπάρχουν και οι παραλίες από την επάνω μεριά προς τη Θεσσαλονίκη αλλά εκεί έχω πάρα πολλά χρόνια να πάω και δεν μπορώ να σου πω με σιγουριά πως είναι.

 

Γενικά από πάρα πολλούς καλύτερη θεωρείται η θάλασσα από την περιοχή του Λιτοχώρου και κάτω γιατί είναι πιο καθαρή αλλά δεν είναι παντού ρηχή. Σε όλες τις περιοχές έχει ξενοδοχεία, ενοικιαζόμενα δωμάτια, κάμπινγκ κλπ. Είναι πολύ κοντά στη Θεσσαλονίκη σε 40 - 50 λεπτά φτάνεις. Εμένα προσωπικά μου αρέσει η νότια Πιερία πιο πολύ (περιοχή Σκοτίνας Παντελεήμονα) αλλά δεν αφήνω εύκολα το γιο μου ελεύθερο να απομακρυνθεί γιατί το νερό εκεί που πάμε δεν είναι ρηχό. Αυτά γενικά ! ! αν θες περισσότερες πληροφορίες για κάποια συγκεκριμένη περιοχή μπορώ να ρωτήσω περισσότερα :)

 

Αν θες δες κι εδώ http://www.pieria-tourism.gr

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κορίτσια στο Βαρικό δεν έχουν δώσει τη σημαία που επιτρέπει το μπάνιο

άσε που είναι χάλια γενικώς

 

 

mitaki στον Παντελεήμονα έχει ξενοδοχεία και ενοικιαζόμενα δωμάτια πολύ κοντά στη θάλασσα!

αν αποφασίσεις και θελήσεις τηλέφωνα πες μου

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καμια πια περιοχη κοντα στη Λαρισα ειναι καλυτερη για διακοπες με παιδια 7χρ,5χρ και 6μηνων.Να ειναι ρηχα ,ζεστα και καθαρα νερα

 

 

 

κοίταξε λίγο πιο πάνω στο ποστ της ΡΕΑς έχει αναλυτικές πληροφορίες:wink:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σας ευχαριστώ πάρα πολύ όλες σας. Τώρα μένει να πάρω τον άντρα μου και να τον τρέξω για να βρούμε και κατάλυμα γιατί πρέπει να είναι με κουζίνα φυσικά ... και να μη ξεφεύγει και πάρα πολύ στο χρηματικό...

Το κοριτσάκι μου είναι όλη μου η ζωή

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...

Αγαπητά μέλη γειά σας!

 

το θέμα αυτό έχει κλειδωθεί.

Το αντίστοιχο θέμα βρίσκεται πλέον στο ParentsCafe.gr

 

Για να μεταφερθείτε εκεί, πατήστε σε αυτό το σύνδεσμο

 

http://www.parentscafe.gr/forumdisplay.php?f=3'>http://www.parentscafe.gr/forumdisplay.php?f=3

 

 

θα σας οδηγήσει στο νέο φόρουμ, στο οποίο μπορείτε

είτε να κρατήσετε τον υπάρχον λογαριασμό σας/να τον μετονομάσετε

είτε να δημιουργήσετε καινούριο λογαριασμό.

 

Τα φόρουμ έχουν ξεχωριστές βάσεις δεδομένων και οι δημοσιεύσεις σας, ακόμα και αν κρατήσετε το ίδιο όνομα χρήστη, δεν θα συνδέονται μεταξύ τους.

 

To ParentsCafe.gr δημιουργήθηκε απο τους διαχειριστές του Parents.gr (ΕΕΕΓ) έτσι ώστε να εξυπηρετήσει τις ανάγκες των μελών για διασκέδαση και ψυχαγωγία, οι οποίες δεν ήταν δυνατόν να καλυφθούν απο την ΕΕΕΓ και την ιστοσελίδα parents.gr για οικονομικούς λόγους/λόγους του καταστατικού της. (Διαχειρίστρια του parentscafe.gr είναι η Μ.Στυλιανάκη, το parentscafe.gr όμως, δεν ανήκει στην ΕΕΕΓ)

 

Έτσι ώστε να γράψετε σε αυτό το τόπικ που παραθέτουμε,

θα πρέπει να ενεργοποιήσετε τον λογαριασμό σας στο http://www.parentscafe.gr

 

- μέσω του εμαιλ που θα σας αποσταλεί ( η πιο σύντομη μέθοδος )

ή

- μέσω ειδοποίησης στον administrator(at)parents.gr

με το εξής κείμενο

"Διατηρώ τον εξής λογαριασμό με όνομα χρήστη : .... και θα ήθελα να μου τον ενεργοποιήσετε και στο parentscafe.gr / θα ήθελα να μου τον ενεργοποίησετε και στο parentscafe.gr και να μετονομάσετε και σε .....(νέο όνομα χρήστη) "

 

Η αλλαγή αυτή είναι απαραίτητη για την καλή λειτουργία του parents.gr σαν ενημερωτικό εργαλείο για τους γονείς και καθιστά δυνατή την συνέχιση της λειτουργίας του site.

Η βάση δεδομένων του parents.gr δεν μπορεί πλέον να δεχτεί τις δημοσιεύσεις ψυχαγωγικού χαρακτήρα και έτσι πλέον το περιεχόμενο που είναι ψυχαγωγικό ενώ και κείμενα/τόπικ κοινωνικής δικτύωσης έχουν μεταβιβαστεί στο νέο site το οποίο βρίσκεται σε άλλο σέρβερ και έχει την δική του ξεχωριστή βάση δεδομένων.

 

Περισσότερα για αυτό θα μπορέσετε να διαβάσετε εδώ:

(παλιότερος σύνδεσμος που βρίσκεται στις ανακοινωσεις και πρωτο ανακοινωνε αυτη την αλλαγή)

 

Παρακαλούμε μην ανοίγετε στο parents.gr νέα παρεμφερή θέματα καθώς θα κλειδώνονται απευθείας

 

ευχαριστούμε!

__________________

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...