Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εγκυμοσύνη - Prezolon + Innohep


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Kounouvaki γεια σου! Κι εγω το ίδιο.. Εμαθα πως ειμαι εγκυος στις 10 Ιανουαριου και η αιματολογος μου εδωσε αγωγη με Innohep. Μετα απο 3 μερες με επιασε αιμοραγια (αποκολληση) κ τοτε μου εδωσε κ prezolon των 5g 1 πρωι 1 μεσσημερι... Κ μου τα σταματησε σταδιακα. Το σαββατο που μας περασε πηρα το τελευταιο! Δεν είχα παρενεργειες απλα προσεχα το αλατι για να μην πρηστω.. Εχεις αποκολληση???

...τρεις και το λουρι της μανας!!!

Link to comment
Share on other sites

Kounouvaki γεια σου! Κι εγω το ίδιο.. Εμαθα πως ειμαι εγκυος στις 10 Ιανουαριου και η αιματολογος μου εδωσε αγωγη με Innohep. Μετα απο 3 μερες με επιασε αιμοραγια (αποκολληση) κ τοτε μου εδωσε κ prezolon των 5g 1 πρωι 1 μεσσημερι... Κ μου τα σταματησε σταδιακα. Το σαββατο που μας περασε πηρα το τελευταιο! Δεν είχα παρενεργειες απλα προσεχα το αλατι για να μην πρηστω.. Εχεις αποκολληση???

 

Kalimera!!!

 

Den eixa apokollhsh, alla mou to edwse proliptika. Na doume pws tha paei... na fantasteis oti thn allh evdomada tha kanw yperhxo gia na doume an ola einai kala. Ston prwto yperhxo pou ekana eixa kleisei tis 4 evdomades kai 4 meres, eidame mono ton sako... exw poly anxws :(:(:( Eplizw ola na einai kai na pane kala

Link to comment
Share on other sites

Kalispera koritsia :)

Prin mia evdomada ematha oti einai egkyos (meta apo mia pallindromh prin 2 xronia). H aimatologos mou mou eipe na pernw ena Prozolon thn hmera kai na kanw mia enesh Innohep kathe mera. Exei kanei kamia sas thn idia agwgh?

Καλησπερα εχω κανει θεραπεια με innohep γιατι εχω θρομβοφιλια αλλα δεν μου προκαλεσανε τιποτα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
  • 1 χρόνο μετά...

Kounouvaki κι εγώ είμαι στην ίδια κατάσταση με εσένα!Εγώ εχτές έκανα υπέρηχο και είδα τον σάκο, 4 εβδομάδων και μου έδωσε και εμένα κορτιζόνη μαζί με προγεστερόνη. Τα δίνουν προληπτικά για να βοηθήσουν την ομαλή πορεία της εγκυμοσύνης. Μην στεναχωριέσαι όλα θα πάνε καλά!!!Εγώ σε 2 εβδομάδες θα ξαναπάω!!!!Απόλαυσέ το και να ξεκουράζεσαι!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Κορίτσια τι ακριβώς σας είπαν οι γιατροί να προσέχετε στη διατροφή;;;; . Εγώ ξεκίνησα σήμερα αυτές τις ενέσεις και πήγα σε φαρμακείο γιατί τρέμω να την κάνω μόνη μου. Πειράζει αν αργότερα αλλάξω την ώρα που τις κάνω;;; Να στε καλά και καλές γιορτές! Ευχαριστώ

UUAmp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια τι ακριβώς σας είπαν οι γιατροί να προσέχετε στη διατροφή;;;; . Εγώ ξεκίνησα σήμερα αυτές τις ενέσεις και πήγα σε φαρμακείο γιατί τρέμω να την κάνω μόνη μου. Πειράζει αν αργότερα αλλάξω την ώρα που τις κάνω;;; Να στε καλά και καλές γιορτές! Ευχαριστώ

 

καλησπέρα

η ένεση να ξέρεις πρέπει να γίνεται πάντα συγκεκριμένη ώρα....τώρα αν δε σε βολέυει αυτή η ώρα που την ξεκίνησες , μέρα με τη μέρα λίγο πιο νωρίς ή πιο αργά άλλαξε την......

 

καλά χριστούγεννα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 χρόνια μετά...

Κορίτσια έχει καμία εμπειρία από το prezolon;; είμαι στην τέταρτη βδομάδα και πρεπει σύμφωνα με τον γυναικολογο μου και την αιματολογο μου να το παίρνω για λίγες βδομάδες επειδή στο παρελθόν είχα παλινδρομη κύηση αλλά κάποιες κοπέλες εδώ που το έπαιρναν λένε ότι τα παιδάκια τους μετά την γέννηση τους είχαν πρόβλημα και φοβούνται ότι οφειλόταν στο συγκεκριμένο φάρμακο κάποια με εμπειρία μπορεί να μου πει κάτι;;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...