Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΠΡΩΤΩΝ ΒΟΗΘΕΙΩΝ ΣΤΟΝ ΠΕΙΡΑΙΑ


candy1234

Recommended Posts

Προχθές ήμουν σε παιδότοπο για κάποια γενέθλια στα οποία ήμουν καλεσμένη. Ένα παιδάκι..έπεσε..χτύπησε στο κεφάλι..του γύρισε η γλώσα, έσφιξε τα δόντια...και όλοι όσοι ήμασταν εκεί κοιτούσαμε έντρομοι...Κανείς δεν ήξερε τι να κάνει... Επειδή σοκαρίστηκα πάρα πολύ βλέποντας το 4χρονο σε αυτή την κατάσταση (ευτυχώς μετά συνήλθε..και πηγε στο Παίδων) θα ήθελα, αν διαβάζει κάποιος απο τους συντονιστές του forum, να παρακαλέσω για την διοργάνωση κάποιων σεμιναρίων πρώτων βοηθειών...να μάθουμε κάποια βασικά για το πώς ενεργούμε σε τέτοιες καταστάσεις..

Μένω στον Πειραιά και επειδή εργάζομαι και έχω ένα μωρό 7 μηνών δεν μπορώ να παρακολουθησω ένα τετοιο σεμιναριο -αν τελικα γίνει- που θα ήταν μακριά..Θα ήθελα όλες οι μανούλες που μένουν στον Πειραιά και στα περιξ να δηλώσουν συμμετοχή..κατά πόσο θα ήθελαν κάτι τετοιο να γίνει- και να κανονίσουμε μια-δυο ημέρες να διεξαχθεί...

Δεν ξέρω αν στο παρελθόν έχετε διοργανώσει τέτοιου είδους σεμινάρια..αλλά θα ήθελα πάρα πολύ να παρακολουθήσω κάποιο... Αν πάλι, είναι δύσκολο να κανονισθεί κάτι τέτοιο..μήπως μπορείτε να με ενημερώσετε για τυχόν άλλα σεμινάρια αντίστοιχα και πού πραγματοποιούνται;

Ευχαριστώ πάρα πολύ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 82
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

candy καλησπερα ..δεν εχω προχειρα τα τηλεφωνα του Ερυθρου Σταυρου αλλά ειναι ευκολο να τα βρεις και να ρωτησεις γιατι ξερω οτι οι νοσηλευτριες

του ΕΕΣ κανουν μαθηματα στον Πειραια..εγω ειχα κανει παλια λιγο πριν ξεκινησω τις σπουδες μου αλλα απ ότι ειχα ακουσει και πριν καναδυο χρονια

εκαναν καπου στον Πυργο του Πειραια..Μ ενα τλφ στον ΕΕΣ θα μαθεις..Καλο βραδυ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια Καλησπέρα,

 

 

Εχω ήδη συννενοηθεί μέσα απο δω πριν ένα μήνα για τα σεμινάρια πρώτων

βοηθειών, περίμενα να φύγει το Πάσχα για να το ανακοινώσω Θα το πραγματοποιήσω στον χώρο μου ( παιδότοπος ) πολλές φορές γίνονται και οι συναντήσεις μελών εκει και επειδή με ενδιαφέρει άμεσα και εμένα το συγκεκριμένο σεμινάριο κάποια μέλη το ξέρουν προφορικά για να εξυπηρετήσω όλες τις μαμάδες προτείνω Κυριακή πρωί. είναι 3ωρο και πιστεύω ότι θα είναι καλά.

 

 

 

 

Αν ενδιαφέρεστε να το τρέξουμε θα ήθελα να δώ τις συμμετοχές και τα άτομα ώστε να το κλείσουμε και να ενημερώσω σχετικά.

.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ πάρα πολύ καλή η κίνηση σου όπως και η σκέψη σου να γινει Κυριακη πρωί..για να εξυπηρετηθούμε και εμεις οι εργαζόμενες μητέρες! Εννοείται πως με ενδιαφέρει και δηλώνω συμμετοχή απο τώρα! Και πάλι μπράβο!

Link to comment
Share on other sites

candy1234 αν μάθεις κάτι περισσότερο please ΄γράψε στο τόπικ ή στείλε μου πμ γιατί μένω κι εγώ Πειραιά και κάτι τέτοιο θα με ενδιἐφερε πολύ.

 

Δεν τηλεφώνησα στον Ερυθρό Σταυρό γιατί μάλλον θα διοργανωθεί σεμινάριο απο την ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ..οπότε περιμένουμε..

Link to comment
Share on other sites

Το Σεμινάριο θα πραγματοποιηθεί με την ΠΝΟΗ πολλά μέλη γνωρίζουν γιαυτό και θα έρθουν στο χώρο μου.

 

 

Κανονίστε όμως συμμετοχές και πόσες οπότε να μπορέσουμε να τους ενημερώσουμε και να κλείσω την ημερομηνία πριν μου την κλείσουν για παρτυ.

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Μπα μπα.. εμφανίστηκες φιλενάδα? :lol::lol::lol:

Κι εγώ μέσα είμαι, θα τα χρειαστώ προσωπικά αυτά τα μαθήματα γιατί με τους τρελλούς που δουλεύω θα τα κάνω στον εαυτό μου.

 

Μήπως να μας πεις και μια τιμούλα?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και εμεις ενδιαφερομαστε...

 

Πανος και Μαγδα εδω με τον μικρο Βαγγο να ερχεται προς τα τελη Μαιου πρωτα ο Θεος!

 

Αναμενουμε νεα απο την 'διοργανωτρια' επιτροπη! :lol:

.png

v3ywp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Φυσικα και εμεις ενδιαφερομαστε...

 

Πανος και Μαγδα εδω με τον μικρο Βαγγο να ερχεται προς τα τελη Μαιου πρωτα ο Θεος!

 

Αναμενουμε νεα απο την 'διοργανωτρια' επιτροπη! :lol:

.png

v3ywp3.png

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι έχω συννενοηθεί οι τιμές θα κυμανθούν 25 - με 30 ευρώ το άτομο.

για 3 εως 3 μιση ώρες... θα το διαπραγματευτώ βέβαια ανάλογα τις συμμετοχές.

 

Εννοείται ότι θα είμαστε χωρίς τα παιδιά και κερνάω καφέ στο μαγαζί...

 

Μαζευτείτε εσείς και όλα θα γίνουν.

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι έχω συννενοηθεί οι τιμές θα κυμανθούν 25 - με 30 ευρώ το άτομο.

για 3 εως 3 μιση ώρες... θα το διαπραγματευτώ βέβαια ανάλογα τις συμμετοχές.

 

Εννοείται ότι θα είμαστε χωρίς τα παιδιά και κερνάω καφέ στο μαγαζί...

 

Μαζευτείτε εσείς και όλα θα γίνουν.

 

 

Επίσης για να μήν παρεξηγηθούμε είναι δικιά μου πρωτοβουλία διαθέτω τον χώρο μου και δεν έχω απολύτως κανένα κέρδος απο αυτό.!!!

.png.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Απ'ότι έχω συννενοηθεί οι τιμές θα κυμανθούν 25 - με 30 ευρώ το άτομο.

για 3 εως 3 μιση ώρες... θα το διαπραγματευτώ βέβαια ανάλογα τις συμμετοχές.

 

Εννοείται ότι θα είμαστε χωρίς τα παιδιά και κερνάω καφέ στο μαγαζί...

 

Μαζευτείτε εσείς και όλα θα γίνουν.

 

 

Επίσης για να μήν παρεξηγηθούμε είναι δικιά μου πρωτοβουλία διαθέτω τον χώρο μου και δεν έχω απολύτως κανένα κέρδος απο αυτό.!!!

 

Καλή μου και κέρδος να είχες τι πειράζει; Δεν φτάνει που μας κάνεις την όλη διοργάνωση, διαθέτεις και τον χώρο..γιατί να σε παρεξηγήσουμε; Θα σε χρεώσουμε και απο πάνω;;; :D

Link to comment
Share on other sites

Απ'ότι έχω συννενοηθεί οι τιμές θα κυμανθούν 25 - με 30 ευρώ το άτομο.

για 3 εως 3 μιση ώρες... θα το διαπραγματευτώ βέβαια ανάλογα τις συμμετοχές.

 

Εννοείται ότι θα είμαστε χωρίς τα παιδιά και κερνάω καφέ στο μαγαζί...

 

Μαζευτείτε εσείς και όλα θα γίνουν.

 

 

Επίσης για να μήν παρεξηγηθούμε είναι δικιά μου πρωτοβουλία διαθέτω τον χώρο μου και δεν έχω απολύτως κανένα κέρδος απο αυτό.!!!

 

Καλή μου και κέρδος να είχες τι πειράζει; Δεν φτάνει που μας κάνεις την όλη διοργάνωση, διαθέτεις και τον χώρο..γιατί να σε παρεξηγήσουμε; Θα σε χρεώσουμε και απο πάνω;;; :D

 

Συμφωνω και επαυξανω!

Το κοστος ειναι μικρο για αυτα που θα μαθουμε... ειδικα αν χρειαστει καποια στιγμη να σωσουμε μια ζωη! Απλα Αρτεμης σε παρακαλουμε να κοιταξεις αυτος ή αυτη που θα κανει το μαθημα να ειναι πραγματικα καλος και οχι 'ηλθον μεραν Κυριακην, απηλθον με ενα καλον μεροκαματον...'

 

Σε ευχαριστω πολυ.

Πανος

.png

v3ywp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν

 

Τα νέα είναι ως εξής.

 

Εχω μιλήσει με τους διαχειριστές και θα κάνουμε μιά ολοκληρωμένη δουλειά.

Το θέμα με το Σεμινάριο και όλες τις λεπτομέρειες θα αναρτηθεί εντός των ημερών με πρόβλεψη να πραγματοποιηθεί στις αρχές Ιουνίου ούτως ώστε να το δούν όλοι ώστε να έχουμε ένα επιτυχές αποτέλεσμα δεδομένου ότι είμαστε και μέσα στις Γιορτές.

 

Ελπίζω να συμφωνείτε. Εντός των ημερών λοιπόν.

 

:D:D:D

.png.png
Link to comment
Share on other sites

επειδή, όπως προανέφερα, με ενδιαφέρει πολύ να παρακολουθήσω το σεμινάριο, θα παρακαλούσα να μην κανονιστεί για 21/6 καθώς έχω δουλειά..και δεν μπορώ να λείπω..βαπτίσω τον γιο μου!!!

Link to comment
Share on other sites

... για τα σεμινάρια πρώτων

βοηθειών... Θα το πραγματοποιήσω στον χώρο μου.

.....θα ήθελα να δώ τις συμμετοχές και τα άτομα ώστε να το κλείσουμε και να ενημερώσω σχετικά.

 

Hi ΑΡΤΕΜΟΥΛΑ!!

Είμαι "μέσα" ενημέρωσέ μας, ή εδώ ή με π.μ. PLEASE!!!

an1cHkX0ak00020MzA1OTAzZHw2NzE2ODE0M2RhfHotdXBlcm1hblwncyA1dGggYmlydGhkYXkgaW4.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια,

ειμαι η Μαριαλενα, εχω δυο παιδια κ θα ηθελα να συμμετασχω κ εγω στο σεμιναριο.

Ο αντρας μου ειναι ψυχραιμος αλλα θα ηθελα να μπορω να βοηθησω αν συμβει κατι

Τα παιδια μας ποτε δεν ξερεις τι θα κανουν, κ μπορει να χρειαστουν τη βοήθειά μας

Ετσι οπως ειναι τα ασθενοφορα, καλα θα ήταν να ξερουμε τις πρωτες βοήθειες.

Αρτεμουλα, που ειναι ο παιδοτοπος σου;

με ενδιαφερει γιατι θελω να ερθω

ΜΘΣΟΒΜ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...