Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ


gerakina

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 650
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • daffy

    daffy 60 δημοσιεύσεις

  • gerakina

    gerakina 57 δημοσιεύσεις

  • Nantia

    Nantia 52 δημοσιεύσεις

  • SEFI

    SEFI 42 δημοσιεύσεις

αχ τι καλά ...

 

η daffy είπε ήδη πως 13/14 δεν μπορεί

η gerakina είπε πως 21 δεν μπορεί

να πω την αλήθεια κι εγώ θα ήθελα να μην είναι το τελευταίο Σ/Κ γιατί τότε συνήθως πάμε τα δώρα στα βαφτησίμια μας

 

καθημερινή;;; 11, 12, 18,19 του Δεκέμβρη;;;

age.png
Link to comment
Share on other sites

θα μπορούσε ίσως να γίνει και το τελευταίο ΣΚ των γιορτών πριν ανοίξουν τα σχολεία..?

έτσι θα έχουμε τελειώσει με τις διάφορες "υποχρεώσεις" και θα έχουμε κ εντυπώσεις να πούμε για το πως περάσαμε.τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Καλη η ιδέα, δε λέω, μ΄αρέσει μια after εορταστική συνάντηση αλλά και μια προ - εορτασική; Να μην κάνουμε και μια before; Εγώ για καθημερινή δεν έχω πρόβλημα αλλά υπάρχουν μήπως μαμάδες που δουλεύουν και απόγευμα; Το σαββατοκύριακο 6/7 σας φαίνεται νωρίς;

an1cCph0g410010MDAwNzM4OGR8MTAwMDk5OHNhfEggRXZnZW5pYSBtYXMgZWluYWkuLi4.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια θελετε την συναντηση να την κανουμε γιορτινη?

Λοιπον παραθέτω τις δικες μου προτασεις:

 

1) Να παρουμε δωρακια σε ολα τα παιδακια μας....

οχι τιποτα ακριβο κατι χριστουγεννιατικο για να χαρουν τα παιδακια μας

2) Να κανουμε η καθε μια ενα γλυκο χριστουγεννιατικο και τα το φερουμε πχ μελομακαρονα κουραμπιεδες ή οτι αλλο θελετε

3) Να ανταλλαξουμε χειροποιητες καρτουλες που θα εχουμε κανει με τα παιδακια μας ενδεχομενως και ζωγραφιες.

4)Να φοραμε στην συναντηση σκουφους του αη βασιλη (χαχα θα εχει πολυ πλακα)

 

Λοιπον θα σκεφτω και αλλα και θα σας τα γραψω αντε καντε και εσεις το ιδιο.......

Link to comment
Share on other sites

Νάντια, πες εσύ που είχες όλη τη Χριστουγεννιάτικη ιδέα! Και είσαι και σε Χριστουγεννιάτικο mood! Τι Χριστουγεννιάτικο θα έχει η συνάντηση μας; Εγω έχω να προτείνω κάτι, αν το βρείτε χαζό μη με κράξετε!!! Λοιπόν, προτείνω να κάνουμε ένα βιβλίο (τετράδιο) λεύκωμα Χριστουγεννιάτικων ευχών, που θα γράφουν όλες για όλες και για το forum και για τους θησαυρούς μας, για τα καλύτερα μας Χριστούγεννα, για τα πρώτα Χριστούγεννα των παιδιών μας, για τα Χριστούγεννα όταν ήμασταν έγκυος και άλλα πολλά... και μετά να το κληρώσουμε σε μιά από τις παρούσες στη συνάντηση (αν θέλετε και σε κάποια που δε μπόρεσε να έρθει) ως ανάμνηση από το forum και τη συνάντηση! Ακόμη μπορούμε να βγάλουμε και αντίγραφα αυτού, για όσες το θέλουν, αλλά μια θα είναι η τυχερή με το προτώτυπο. Εμένα μου φαίνεται πολύ γλυκό και όμορφο, σε όσες δεν αρέσει, sorry!

Ελα όμως τώρα, να ακούω και άλλες προτάσεις!!! Δημιουργικές και ευφάνταστες ιδέες θέλω!!!

an1cCph0g410010MDAwNzM4OGR8MTAwMDk5OHNhfEggRXZnZW5pYSBtYXMgZWluYWkuLi4.gif
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θελετε την συναντηση να την κανουμε γιορτινη?

Λοιπον παραθέτω τις δικες μου προτασεις:

 

1) Να παρουμε δωρακια σε ολα τα παιδακια μας....

οχι τιποτα ακριβο κατι χριστουγεννιατικο για να χαρουν τα παιδακια μας

2) Να κανουμε η καθε μια ενα γλυκο χριστουγεννιατικο και τα το φερουμε πχ μελομακαρονα κουραμπιεδες ή οτι αλλο θελετε

3) Να ανταλλαξουμε χειροποιητες καρτουλες που θα εχουμε κανει με τα παιδακια μας ενδεχομενως και ζωγραφιες.

4)Να φοραμε στην συναντηση σκουφους του αη βασιλη (χαχα θα εχει πολυ πλακα)

 

Λοιπον θα σκεφτω και αλλα και θα σας τα γραψω αντε καντε και εσεις το ιδιο.......

 

ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ NANTIA :!::!::!:

Με βρίσκεις σύμφωνη σε όλα , μπορούμε να φορέσουμε και στα ζουζούνια μας σκούφους του Αη Βασίλη ή στέκες με κερατάκια ταράνδρων

line_m121_beg_micky_time_1190001600_text_d4ef20e1f3f4ddf1e920eceff520e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1) Να παρουμε δωρακια σε ολα τα παιδακια μας....

οχι τιποτα ακριβο κατι χριστουγεννιατικο για να χαρουν τα παιδακια μας

 

Αυτο μπορουμε να το υλοποιησουμε ως εξής καθε μια να παρει δωρακι (με ανωτατο οριο τιμης που θα ορισουμε) για οσα παιδια εχει και να τα βαλουμε ολα μεσα σε ενα σακο του Αη-Βασιλη και ειτε να φωναζουμε το ονομα που θα γραφουμε εξω απο το δωρακι ειτε να παρουμε ουδετερα δωρακια και οποιο τυχει.

2) Να κανουμε η καθε μια ενα γλυκο χριστουγεννιατικο και τα το φερουμε πχ μελομακαρονα κουραμπιεδες ή οτι αλλο θελετε

 

Δυσκολο που φαινεται γιατι θα γεμισουμε γλυκα .....

 

3) Να ανταλλαξουμε χειροποιητες καρτουλες που θα εχουμε κανει με τα παιδακια μας ενδεχομενως και ζωγραφιες.

 

Καλο...

4)Να φοραμε στην συναντηση σκουφους του αη βασιλη (χαχα θα εχει πολυ πλακα)

 

Εγω σκουφο δεν φοραω κανενα κερατο απο ταρανδο ομως το σκεφτομαι. :D:D:D:D

 

 

 

Και η ιδεα της mamakoulinas με το λευκωμα ωραια!!!

Link to comment
Share on other sites

Τώρα είδα το μήνυμα σου Νάντια, ωραίες ιδέες. Πάντως εμείς με τα μικρά μωρούλια... δεν θα έχουμε βοήθεια στις κάρτες και στα δωράκια! :(

Φοβάμαι μην ξεχάσω και καμία καρτούλα για καμία ή κανένα δωράκι για κάποιο παιδάκι και έρθω σε δύσκολη θέση και πρέπει να ξέρουμε σίγουρα τις συμμετοχές και τα παιδάκια (και την ηλικία τους)! Να είναι ο παιδότοπος κάπου που θα βολεύονται όλες και θέλει οργάνωση. Αλλά φοβερή ιδέα, μπράβο!!!

an1cCph0g410010MDAwNzM4OGR8MTAwMDk5OHNhfEggRXZnZW5pYSBtYXMgZWluYWkuLi4.gif
Link to comment
Share on other sites

Αυτο με τα δωρακια μπορουμε η καθεμια να παρει ενα δωρακι μμ αξιας πχχ 5 ευρω αντε το πολυ 10 (και πολυ ειπα)

 

Να τα τυλιξουμε με ωραιο περιτυλιγμα και μια χειροποιητη καρτουλα ή ζωγραφια που να γραφει το ονομα μας ή το nick name μας..

Να τα βαλουμε σε ενα καλαθι οταν φτασουμε στην συναντηση και τα παιδακια μας με κλειστα ματακια να διαλεγουν ενα. Θα χαρουν πολυ.. Ε τα πολυ μωρακια ας διαλεξουν οι μαμαδες τους :D

Link to comment
Share on other sites

Γενικα δωρακια χριστουγεννιατικα..

 

πχ κατι για το δεντρο...Ενα αστερι, μια μπαλα για το δεντρο παιδικη εναν αη βασιλη......

Τα προσωπικα δωρα ειναι πολυ δυσκολα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Με βρίσκεις σύμφωνη σε όλα , μπορούμε να φορέσουμε και στα ζουζούνια μας σκούφους του Αη Βασίλη ή στέκες με κερατάκια ταράνδρων

 

 

Καλα σεφη θα εχει πολυ γελιο :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Σ΄αυτό που είπε η Νάντια θα προσθέσω ότι προτείνω να πάρει κάποια πέντε Χριστουγεννιάτικα παραμύθια, κάποια πέντα στολίδια, κάποια άλλη μπαλίτσες κ.τ.λ. και μετά να δούμε πόσα παιδάκια υπάρχουν, να διαιρέσουμε τα δώρα π.χ. 30, δια δέκα παιδάκια, θα πάρει τρία δώρα το κάθε παιδάκι στην τύχη. Και όπως είπε και η daffy, να υπάρχει κοινά αποδεκτή τιμή για τα δωράκια!

an1cCph0g410010MDAwNzM4OGR8MTAwMDk5OHNhfEggRXZnZW5pYSBtYXMgZWluYWkuLi4.gif
Link to comment
Share on other sites

Tι έγιναν ρε κορίτσια οι υπόλοιπες, μόνο εμείς οι τέσσερις θα συναντηθούμε; Και να φανταστεί κανείς ότι η gerakina άφησε σημάδια πίσω της! Είπε, άνοιξα νέο τόπικ... που είστε καλέ τσούπρες! Καλά όχι μόνο τσούπρες, θέλουμε και τις σοφές γραίες!!! :lol: Ησοφία είναι μεταδοτική;

Με το καλό η βάφτιση σας gerakina, και το όνομα αυτής;

an1cCph0g410010MDAwNzM4OGR8MTAwMDk5OHNhfEggRXZnZW5pYSBtYXMgZWluYWkuLi4.gif
Link to comment
Share on other sites

καλέ στο μάθημα είμαι!!

είδασμε κάτι στους υπολογιστές και μπήκα να σας βρω.:D

πολύ καλή ιδέα τα δωράκια!!

Αχ ενθουσιάστηκα τώρα μπράβο Νάντια.

 

Καθημερινή απόγευμα δεν μπορώ..

 

(Σταυρούλα θα την πούμε)

Link to comment
Share on other sites

Γενικα δωρακια χριστουγεννιατικα...

 

σε αυτό θα συμφωνήσω.

πως να ταιριάξεις τόσες ηλικίες και γούστα?καλύτερα κάτι χριστουγεννιάτικο,έναν Άγιο Βασίλη,ένα μουσικό παιχνιδάκι,ακόμη κι ένα χριστουγεννιάτικο παραμύθι ή cd...πάντως κάτι ουδέτερο.

Θα μπορούσαμε επιπλέον να πάρουμε και μπαλόνια με ίλιον και κάθε παιδάκι να πάρει ένα φεύγοντας.

 

Και ναι εμείς θα τον φορέσουμε τον σκούφο!:D

 

Για ποιο παιδότοπο λέτε?

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια μπράβο για τις ιδέες σας :!:

Όσον αφόρα την ημερομηνία συνάντησης μάλλον εφόσον θα πάρουμε δωράκια πιστεύω πως θα είναι καλό να γίνει πρίν τα χριστούγεννα,δηλαδή ίσως θα μπορούσε να γίνει Παρασκεύη 19/12.θεώρω ΄πολυ νωρίς την 6-7/12.Τι λέτε?

Τώρα όσον αφορά τα δωράκια μπορούμε να κάνουμε μια λίστα με ηλικίες των παιδιών μας.

5 από εμάς πχ να πάρουμε βεβε δωράκια.3 να πάρουμε από ηλικίες 2-4κτλ

στη συνέχεια να τα βάλουμε σε χωριστά μέρη έτσι ώστε κάθε παίδακι να πάρει το δώρο που αναλογεί στην ηλικία του.Τί λέτε?Σας ακούγεται δύσκόλο?

Κάτι άλλο θα μπορούσε να είναι .... μουσικά βιβλία ή χριστουγενιάτικα πάζλ...διαφόρων ηλικιών....

 

Επίσης πιστεύω πως καλό θα είναι πάνω στα δωράκια να γράψουμε τα ονόματα των παιδιών μαζι με το nick,ώστε να αισθανθούν οτί μεταξύ τους γίνεται το όλο θέμα.

Όσο για τον παιδότοπο,προσωπικά με βολεύει κάπου ανατολικά, παιζώτοπος ας πούμε.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια super οι ιδεες σας!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Συμφωνω με ολα!!!!

( η αληθεια ειναι οτι εχω και μια σχετικη τρελλα με τα χριστουγεννα ).

ΧΑ ΧΑ ΧΑ τωρα η συναντηση πεφτει δυτικα!!!! :cool:

Δικαια πραγματα :P:P

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...