Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Αύξηση βάρους στην εγκυμοσύνη


Πόσα κιλά πήρατε συνολικά στην εγκυμοσύνη σας;  

1.055

  1. 1. Πόσα κιλά πήρατε συνολικά στην εγκυμοσύνη σας;



Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 132
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

20 :oops:

 

Ελπίζω τώρα να είναι καλύτερα τα πράγματα! :):):)

 

μου έχουν μείνει ακόμα 3 για να φτάσω εκεί που ξεκίνησα αλλά...είχα παραπάνω κι από πριν οπότε πρέπει να χάσω καμια 20αρια για να ξεφύγω απ τη φάση ντουλάπα και να περάσω στη φάση άνθρωπος :P

Link to comment
Share on other sites

μου έχουν μείνει ακόμα 3 για να φτάσω εκεί που ξεκίνησα αλλά...είχα παραπάνω κι από πριν οπότε πρέπει να χάσω καμια 20αρια για να ξεφύγω απ τη φάση ντουλάπα και να περάσω στη φάση άνθρωπος :P

 

Καλό κουράγιο, συμπάσχω στο δύσκολο έργο σου. Κι εγώ τα ίδια προβλέπω να περνάω :roll::roll::roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

24 :? Mου έχουν μείνει 2 κιλάκια αλλά δεν είναι τίποτα μπροστά στα 24!!! Πάντα ήμουν 53 κιλά όταν είδα 77 στη ζυγαριά ήταν δραματική στιγμή... Τα έχασα γρήγορα όμως και πιστεύω οτι βοήθησε πολύ ο θηλασμός!

 

 

 

m.gifa.gift.gifh.gifi.gifl.gifd.gifa.gif

Ματθίλδη 17/08/2007

Λουκάς-Ανδρέας 17/01/2010

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 τα εχω χασει και ειμαι και 1 κιλο μειων :lol:

 

 

μέσα σε 2 μήνες??Αααα εσένα πρέπει να σε επισκεφτώ μια μέρα..Έχουμε πολλά να πούμε!...Ή μάλλον καλύτερα εσύ να πεις σε μένα!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

22 και συνεχίζω!! Να δώ πώς θα τα χάσω..... είχα και 12 παραπανίσια προ εγκυμοσύνης... άντε να χάσεις 35 κιλά :shock:

Τώρα καταλαβαίνω αυτό που έλεγες 'να παίρνουμε παντελόνια που ίσα ίσα στέκονται πάνω μας' αντί για το νούμερό μας... Καλό (μας) κουράγιο, κι εγώ με +10 ξεκινάω, να δούμε πού θα σταματήσω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΓΩ ΣΕ 3 ΜΕΡΕΣ ΜΠΑΙΝΩ ΣΤΗΝ 37 ΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ 20 ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΜΗ ΒΑΛΩ ΑΛΛΑ ΗΔΗ ΠΡΟΣΕΧΩ.ΘΑ ΤΡΕΛΛΑΘΩ ΑΝ ΔΕΝ ΤΑ ΧΑΣΩ ΟΛΑ ΜΟΥ ΤΑ ΡΟΥΧΑ ΤΑ ΠΡΟ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ,ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΝΟΙΞΙΑΤΙΚΑ ΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΙΤΣΕΣ ΣΑΝ ΚΑΙ ΜΕΝΑ.ΥΠΟΜΟΝΗ...

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα 18. :oops::oops::oops: (διδυμη κυηση..)

τα εχασα ολα μεσα σε 40 ημερες!!!

με το τρεξιμο και το ακαταστατο ωραριο 2 μωρων , ηθελα δεν ηθελα τα εχασα!!! :wink:

52 κιλα απο τοτε......

οποια θελει να χασει ας ερθει σπιτι μου!!! :lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στον 6ο μήνα κι έχω πάρει 7κιλάκια...

άντε να δούμε πόσα θα πάρω από δω και πέρα που λένε ότι μπαίνουν πολύ πιο εύκολα :cry:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη εγκυμοσυνη ειχα ξεκινησει απο αρκετα ψηλα , 73 κιλα ημουνα και συνεχισα αρκετα ψηλα εφτασα τη μερα που γεννουσα να ειμαι 97 κιλακια , οταν γυρησα απο το μαιευτηριο ημουνα 91 , μεσα σε 10 μηνες εφτασα τα 66 κιλα ,με τη βοηθεια διαιτολογου, στα οποια αισθανομαι πολυ ανετα αν και θα θελα να χασω αλλα 3-4 κιλακια . Τωρα ξαναεμεινα εγκυος , ομως κανω κανονικα τη διατροφη μου που εχω απο το διαιτολογο με τον οποιο συζητησα για την εγκυμοσυνη και μου ειπε οτι τον 1,5 μηνα μπορω να συνεχισω τη "διαιτα" επειτα θα μου δωσει ειδικη διατροφη για εγκυους ωστε να βαλω μονο 8 κιλα , μονο τα κιλα το μωρου δηλαδη , Και τον εμπιστευομαι πολυ ειναι "μαγος" στα θεματα διατροφης

Link to comment
Share on other sites

εγω εχασα τους πρωτους 3 μηνες σχεδον 4 κιλα απο το κανονικο μου

εφτασα 51 κιλα τωρα σε 1 βδομαδα μπαινω στον 5ο μηνα και ειμαι 55 κιλα.

δηλαδη σχεδον οσο ημουνα πριν μεινω εγκυος.

.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...