Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλησπερα, ειμαι στην 15η εβδομαδα αισίως, προ εγκυμοσυνης ημουν υποτασική η πιεση μου κυμαινόταν 10-6 η σπανια 9-6

Τωρα ομως εδω και μερικες εβδομαδες εχω δυσπνοια και μου πεφτει η πιεση πριν λιγο ειχα 9-4,6 και εχθες 8-5

Με φοβίζει αυτο παρα πολυ, να απεθυνθω σε καρδιολογο? εχει αντιμετωπίσει καποια κοπελα κατι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στην αρχη της εγκυμοσύνης το χα κ γω μετα εστρωσε όμως το χω χρονια ορθοστατικη υποταση λεγεται πρεπει να τρως κατι με σωστη διατροφή το ελυσα ,κάθε πρωι να τρως κατι αλμυρο φετα λιγο τυρι αλμυρο με ψωμι θελει όμως κ ψαξιμο μη το αφησεις αν το χεις συνεχεια,να το πεις κ στο γυναικολογο να σου γραψει εξετασεις προληπτικα κ σε ενδοκρινολογο νομιζω κανε ένα τσεκ απ γιατι τωρα θα σου χρειαστουν ολες οι εξετασεις εγω πχ εμαθα κ για υπερασβεστιωση που εχω από τυχη που πηγα στον ενδοκρινολογο γιατι ενιωθα συνεχεια κραμπες κ το προλαβα θα παθαινα συνεχεια κολικους οπως κ ειχα κ δε το ξερα από που ηταν κ εκοψα τελιως τα γαλακτοκομ/κα οποτε μη αφηνεις τπτ στη τυχη του. Κ μπορεις να βρεις αντιστοιχα γιατρους μεσω εοπυ να σου γραφουν εξετασεις με 10 ευρω γενικα.

age.png

CfYbp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

και εμενα στο πρωτο τριμηνο ήταν πολύ χαμηλα!8- 5, 9-6 τωρα που ειμαι στην 24η εβδομαδα ανεβαινει καπως στο 10 πχ!! πάντως απο οτι μ ειχε πει και ο γιατροσ ειναι φυσιολογικο σε εγκυμοσυνη και με την ζεστη!!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
On 30/6/2016 at 9:15 ΜΜ, sweetberry28 είπε:

Καλησπερα, ειμαι στην 15η εβδομαδα αισίως, προ εγκυμοσυνης ημουν υποτασική η πιεση μου κυμαινόταν 10-6 η σπανια 9-6

Τωρα ομως εδω και μερικες εβδομαδες εχω δυσπνοια και μου πεφτει η πιεση πριν λιγο ειχα 9-4,6 και εχθες 8-5

Με φοβίζει αυτο παρα πολυ, να απεθυνθω σε καρδιολογο? εχει αντιμετωπίσει καποια κοπελα κατι παρόμοιο?

Εγώ το αντιμετωπίζω τώρα, είμαι ακριβώς στα ίδια με σένα....! Εσύ το ξεπέρασες εύκολα, όλα καλά? 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...