Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Περιοδος που δε σταματα!! μιτροταν mitrotan


heelp

Recommended Posts

γεια σας! εχω ενα προβλημα..κ θελω να δω αν εχει τυχει κ σε αλλες κοπελες.

μου ρθε περιοδος την προηγουμενη τριτη ..κ δεν σταματαει με τιποτα!

χαμηλη ροη κοκκινη κατακοκκινη..τεστ χοριακης αρνητικο..ευτυχως ..γτ δνε ηθελα παιδι σε αυτη τη φαση.

πηγα γυναικολογο κ μου κανε υπερηχο κ ειδε κυστη στην δεξια ωοθηκη.

μου πε τυχαιο γεγονος..ομως αυτη εχει προκαλεσει με ορμονες αναπτυξη ενδομητριου μικρη κ γι αυτο εχω αιμα..

μου δωσε μινιτραν για 3 μερες..οσο το παιρνω ποναω κ βγαζω κ αλλο αιμα.

του πα για αποξεση κ μου λεει δεν υπαρχει λογος ειναι μικρο το ενδομητριο κ δε βλεπει κατι παθολογικο.

εγω νιωθω αρρωστη κ πιο πολυ μου την εχιε δωσει ψυχολογικα.

εχω αναστατωθει..ποτε θα περασει αυτο το αιμα?

ποτε θα καθαρισω επιτελους?μου πε οτι η κυστη θα απορροφηθει απο μονη της.

κ οτι δικαιολογειται το αιμα λογω αυτης..

εγω χαλαω 3 σερβιετες καθε μερα περιπου που σημαινει λιγο αιμα ..αλλα καατακοκκινο κ μολις παρω μινιτραν βγαζω κ πηγματα!

εχει παριε καμια μιτροτάν ?οσο το παιρνω σημαινει οτι θα βγαζω πιο πολυ αιμα για να καθαρισει η μητρα?

κουραστηκα ρε κοριτσια! 10 μερες τωρα! κουραστηκα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


 

Τα μιτροτάν δεν τα γνωρίζω...εγώ θα σου έλεγα να πάρεις κ μία δεύτερη γνώμη...χρόνια ταλαιπωρούμαι με κύστες λόγω ενδομητρίωσης κ κατά καιρούς εμφάνιζα διάφορες ανωμαλίες στην περίοδο όπως πχ αυτή που προανέφερες...γράφεις ότι δεν επιθυμείς στη φάση που είσαι να κάνεις παιδάκι...οκ...αν όμως πρόκειται να το κάνεις στο μέλλον, γνώμη μου είναι να ρυθμίσεις οποια τυχόν εκκρεμότητα προκύψει για να εισαι καλυμμένη...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι κυστη ενδομητριωσης..ολες οι κοιλοτητες εωστερικα εχουν ελεγχθει μερικους μηνες πριν με χειρουργικη λαπαροσκοπηση κ ειναι ολα τελεια..

η συγκεκριμενη κυστη ειναι ωχρο σωματιο που δεν εφυγε μετα την ωορρηξια..ετυχε ειπε ο γιατρος, κατι εντελως συνιθισμενο κ τυχαιο..η οποια καθεται στην ωοθηκη κ εξακολουθει να παραγει οιστρογονα..ειναι μια απλη κυστη μικρη η οποια θα απορροφηθει απο μονη της ειπε..δνε ειναι σκολατοειδης κυστη ενδομητριωσης.

αν ηταν ετσι θα ειχα ηδη μπει χειρουργειο.

δνε εχω θεματα γενικα με τον κυκλο μου ποτε.

παντα ρολοι κ σταθερη.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι κυστη ενδομητριωσης..ολες οι κοιλοτητες εωστερικα εχουν ελεγχθει μερικους μηνες πριν με χειρουργικη λαπαροσκοπηση κ ειναι ολα τελεια..

η συγκεκριμενη κυστη ειναι ωχρο σωματιο που δεν εφυγε μετα την ωορρηξια..ετυχε ειπε ο γιατρος, κατι εντελως συνιθισμενο κ τυχαιο..η οποια καθεται στην ωοθηκη κ εξακολουθει να παραγει οιστρογονα..ειναι μια απλη κυστη μικρη η οποια θα απορροφηθει απο μονη της ειπε..δνε ειναι σκολατοειδης κυστη ενδομητριωσης.

αν ηταν ετσι θα ειχα ηδη μπει χειρουργειο.

δνε εχω θεματα γενικα με τον κυκλο μου ποτε.

παντα ρολοι κ σταθερη.

 

Ναι οκ το κατάλαβα αυτο...παράδειγμα δικό μου σου ανέφερα...λογικά, αν όχι με αυτή την περίοδο τότε με την επόμενη θα φύγει...το ξέρω ότι είναι σπαστικό αλλά τι να κάνεις...υπομονή...

jTRQp2.png KPxIp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι οκ το κατάλαβα αυτο...παράδειγμα δικό μου σου ανέφερα...λογικά, αν όχι με αυτή την περίοδο τότε με την επόμενη θα φύγει...το ξέρω ότι είναι σπαστικό αλλά τι να κάνεις...υπομονή...

ε μακαρι να φυγει..βασικα το αιμα θελω να σταμτησει..δεν με νοιαζει τοσο η κυστη..γιατι ειναι ασχημο να εχεις τοσες μερες αιμα.

πρεπει να καθαρισει..ευτυχως ειναι πολυ λεπτ το ενδομητριο κ δεν θα χρειαστει αποξεση μου πε.

αυτο μου λειπε τωρα..

ναι μου ειπε οτι θα απορροφηθει μονη της με τον καιρο..γιατι ειναι μικρη.

τωρα με το μινιτραν λογικα θα καθαρισει πιο γρηγορα.

μου πε να το παρω για 3 μερες.σημερα ειναι η δευτερη μερα.αντε να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 χρόνια μετά...

Καλημέρα έχω κι εγώ ένα τέτοιο είδους πρόβλημα με την κοπέλα...εγώ στην πρώτη καραντίνα του κορωνοιού είχα δει αίμα που δεν σταματαγε έκανα εξετάσεις γυναικολογικές τίποτα πήγα σε ενδοκρινολόγο και μου βρήκε αυξημένο θυρεοειδη με χάπι όμως το φέραμε σε ένα φυσιολογικό όριο από τότε μέχρι τώρα είχα κανονικά περίοδο δεν είχα ξαναδεί αίμα επιπλέον...αλλά αυτό τον καιρό μετά από μια επαφή που είχα με τον σύντροφό μου είδα αίμα που θεώρησα ότι ήταν ωορηξια, αυτό σταμάτησε μετά από 7 μέρες και μετά από δύο μέρες ξαναείδα αίμα όπου ήταν αρκετά σκούρο σας κατακάθι και σιγά σιγά έβγαινε αίμα σκούρο που έχω μέχρι τώρα συν ότι αν ήταν περίοδο που κρατάει 7 μέρες θα μου είχε τελειώσει αλλά ακόμα αίμα έχω που μπορεί να οφείλετε?έκανα πρόσφατα εξετάσεις αίματος και χωριακη αλλά ατνητικη

Link to comment
Share on other sites

On 18/5/2023 at 12:33 ΜΜ, jenny28 είπε:

Καλημέρα έχω κι εγώ ένα τέτοιο είδους πρόβλημα με την κοπέλα...εγώ στην πρώτη καραντίνα του κορωνοιού είχα δει αίμα που δεν σταματαγε έκανα εξετάσεις γυναικολογικές τίποτα πήγα σε ενδοκρινολόγο και μου βρήκε αυξημένο θυρεοειδη με χάπι όμως το φέραμε σε ένα φυσιολογικό όριο από τότε μέχρι τώρα είχα κανονικά περίοδο δεν είχα ξαναδεί αίμα επιπλέον...αλλά αυτό τον καιρό μετά από μια επαφή που είχα με τον σύντροφό μου είδα αίμα που θεώρησα ότι ήταν ωορηξια, αυτό σταμάτησε μετά από 7 μέρες και μετά από δύο μέρες ξαναείδα αίμα όπου ήταν αρκετά σκούρο σας κατακάθι και σιγά σιγά έβγαινε αίμα σκούρο που έχω μέχρι τώρα συν ότι αν ήταν περίοδο που κρατάει 7 μέρες θα μου είχε τελειώσει αλλά ακόμα αίμα έχω που μπορεί να οφείλετε?έκανα πρόσφατα εξετάσεις αίματος και χωριακη αλλά ατνητικη

Κάνατε εξετάσεις ορμονολογικές? Μπορεί να έχετε αυξημένη προλακτίνη, επίσης υπέρηχο κάνατε? Πιθανον να έχετε κάποια κύστη ή ινομυωμα

 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...