Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ξαφνικη αυξηση παραγωγης!!!!


Recommended Posts

καλησπέρα θελω την βοηθεια σας εχω έναν γιο 21 μηνων και είμαι εγκυος 5 εβδομάδων,εδω και 10 ημερες η παραγωγη μου εχει αυξηθεί κατακαρυφα όπως τους πρωτους μηνες εβαλα ξανα επιθεματα και χθες από τον πονο αναγκαστηκα να χρησιμοποιησω θηλαστρω,αντλησα 180 γραμμαρια γαλα ο μικρος δεν εχει δεχτει μεχρι τωρα παραπανω θηλασμο περα των 5-6 φορων την ημερα οποτε υποφερω και είμαι συνεχεια μουσκεμα από το γαλα εκτος από αυτό στην αρχη κάθε θηλασμου νιωθω τρομερο πονο στην αριστερη θυλη αλλα εσωτερικα δεν είναι καποια πληγη!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα.να χαιρεσαι το παιδακι σου κ με το καλο κ το δευτερο.παρολο που κ μενα η κορη μου ειναι 21μηνων κ θηλαζει κ ειμαι εγκυος δ ειδα διαφορα ουτε στο γαλα ουτε πονο η συσπασεις η τπτ αλλο.λογικα ειναι λογω της δευτερης εγκυμοσυνης.οταν πονας απο το πολυ γαλα να βγαζεις λιγο με το χερι ισα να ανακουφιστεις.για τον πονο λογικα ευθυνεται οτι εγινε πιο ευαισθητο το στηθος λογω εγκυμοσυνης.δ ποναει κ ενδιαμεσα στους θηλασμους;

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότεινα να μιλήσεις με παιδίατρο-σύμβουλο θηλασμού. Αυτό είναι το καλύτερο. Θα βρεις τα τηλέφωνά τους στο site για τον μητρικό θηλασμό. Με το καλό!!! Με την ευκαιρία, να ρωτήσω πριν την εγκυμοσύνη είχατε κανονική ροή; Γιατί εγώ έχω ένα παιδί 22 μηνών και πολύ μειωμένη ροή. Θηλάζουμε 2-3 φορές την ημέρα μόνο.

Link to comment
Share on other sites

Ποπη εμεις θηλαζουμε συνηθως 4φορες.δε νιωθω οτι εχω πλεον πολυ γαλα.αν θημηθω πριν 3μηνες που θηλαζε τουλ 6φορες πολυ λιγοτερο πλεον.πιστευω αν ηθελε παραπανω θα ζητουσε πιο συχνα η πολυ ωρα.ουτε τη βλεπω να εκνευριζεται με τη ροη.ετσι κ αλλιως δεν το εχει για φαι.συνηθως για πιπιλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Vicky, κι εμείς για πιπίλα έχουμε το στήθος περισσότερο. Αυτό είναι πολύ βολικό τα βράδια, ή όταν είναι άρρωστος ή όταν θέλει να κοιμηθεί το μεσημέρι. Θηλάζουμε λοιπόν το πρωί πριν φύγω για δουλειά, το μεσημέρι πριν κοιμηθεί και το βράδυ πριν κοιμηθεί. Η τέταρτη φορά η δικιά σας πότε είναι; Και τώρα με την εγκυμοσύνη μέχρι πότε συνεχίζεται ο θηλασμός; Με το καλό εύχομαι και σε σένα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κ μεις καπως ετσι θηλαζουμε.μπορει να τυχει να ζητησει κ καποια ασχετη στιγμη.επισης ξυπναει συνηθως μια φορα το βραδυ.αν αποθηλασει μεχρι το νοεμβρη που γενναω εχει καλως.αν οχι δε με ενοχλει η σκεψη του ταντεμ.απλα δε το σκεφτομαι απο τωρα.σε ευχαριστω πολυ!(συγνωμη αν μπερδευω τα νικ.ο μικρος ειχε καποια θεματακια με το φαγητο-αναπτυξη;αν ναι.πως τα παει;ειστε καλυτερα; )

Link to comment
Share on other sites

Κ να φανταστεις οτι εμεις ειμαστε ολη μερα μαζι οποτε εχει τη δυνατοτητα για πολυ περισσοτερο.κ οταν ξεκινησαμε προσπαθειες ξυπνουσε 3-4φορες το βραδυ.σε δοντι ετυχε καθε ωρα.κ μες στη μερα επινε αλλες 4-6.υπολογιζω πολυ στο καλοκαιρι,σπανια ζηταει εξω.ακομη κ αν δει αλλο να θηλαζει.λεω καποια οχι.πχ φτανει τοσο.τωρα αγκαλιτσα κ νανι γιατι τελευταια θελει να αλλαζει συνεχεια στηθος

Link to comment
Share on other sites

Vicky, η επιστροφή στη δουλειά μειώνει δραματικά την παραγωγή, εγώ δεν σκέφτηκα να κάνω αντλήσεις και είπα να το αφήσω όσο πάει. Όσο για την ανάπτυξή του: ναι, εμείς είμαστε, ο μικρός είναι στην κατώτερη καμπύλη βάρους, αλλά το έχω πάρει απόφαση πλέον ότι μάλλον έτσι είναι η κατασκευή του, λεπτούλης....

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα με τη δουλεια αλλαζουν πολλα.μετα το χρονο ουτε εγω θα εκανα αντλησεις.αναλογα κ πως τα παει με τις στερεες.αν ηθελε παραπανω μπορει να ξυπνουσε το βραδυ η να ζητουσε πιο πολυ το σκ αν ησουν σπιτι.πλεον πιστευω εχουν μπει σε φαση αποθηλασμου.εμενα σημερα ηπιε μισο λεπτο οταν ξυπνησε(3ρουφηξιες)κ επειδη κοιμηθηκε λιγο στο αμαξι μετα τη θαλασσα τωρα το βραδυ για να κοιμηθει.πιο πολυ πιπιλισμα.

Εφοσον το ψαξατε,ετσι θα ναι το σκαρι του.εφοσον ειναι υγιης κ χαρουμενος κ ζωηρος,ολα καλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...