Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Σχόλια για γιατρούς/κέντρα


Recommended Posts

Καλημέρα σας!

 

Μπορείτε να μου πείτε τις εμπειρίες σας στην εξωσωματική με τον συγκεκριμένο γιατρό; Σκεφτόμαστε να τον δούμε για μία δεύτερη γνώμη.

 

Ευχαριστώ,

Ι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 193
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εχει έμφυτη ευγενεια, είναι καλος γιατρός, συστηνεται για φυσικούς κύκλους γιατί έχει πολλή υπομονή στο μαζεμα. Δεν είναι φιλοχρηματος, απλά ακολουθει την πολιτική του Γενεσις; σου προτεινει υστεροσκόπηση ή λαπαροσκόπηση στην αρχη που ειναι κ η πολιτική του κεντρου. Εχω κανει 2 προσπαθειες μαζι του κ έχω πολυ καλες εντυπωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εχει έμφυτη ευγενεια, είναι καλος γιατρός, συστηνεται για φυσικούς κύκλους γιατί έχει πολλή υπομονή στο μαζεμα. Δεν είναι φιλοχρηματος, απλά ακολουθει την πολιτική του Γενεσις; σου προτεινει υστεροσκόπηση ή λαπαροσκόπηση στην αρχη που ειναι κ η πολιτική του κεντρου. Εχω κανει 2 προσπαθειες μαζι του κ έχω πολυ καλες εντυπωσεις.

 

Τελικά η υστεροσκόπηση είναι υποχρεωτική πριν την εξωσωματική σαν αγραφος νομος σε ολα τα κέντρα!

Πόσο σου κόστισε Marian?

Kαι πόσο οι φυσικοί κύκλοι?

Μετεφερες ενα ενα η μάζεψες?

Με συγχωρεις για τις πολλές ερωτησεις αλλά με ενδιαφερει και ο συγκεκριμενος γιατρός και ο φυσικός κύκλος!!!;)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η υστεροσκόπηση είναι υποχρεωτική πριν την εξωσωματική σαν αγραφος νομος σε ολα τα κέντρα!

Πόσο σου κόστισε Marian?

Kαι πόσο οι φυσικοί κύκλοι?

Μετεφερες ενα ενα η μάζεψες?

Με συγχωρεις για τις πολλές ερωτησεις αλλά με ενδιαφερει και ο συγκεκριμενος γιατρός και ο φυσικός κύκλος!!!;)

 

ναι οι περισσοτεροι γιατροί προτείνουν υστεροσκοπηση πριν την εξωσωματική

Μου κόστισε 2500 για καθε εμβρυομεταφορά 3-4 βλαστοκυστων

Μαζευα 4-5. Είναι η πολιτική του κεντρου το μαζεμα. Για 1-1 εκει δεν συμφερει, ειναι τα ιδια χρηματα.

Αν θες φυσικους, πηγαινε στον Σφακ., εχουν πετυχει πολλες με αυτόν τον τροπο. Εγω δεν πετυχα εκει αλλα αυτό ειναι ασχετο

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα!

Κι εμένα ο γιατρός μου είναι ο Σφακιανούδης. Είναι πολύ καλός, γαλήνιος, ήρεμος...ό,τι χρειάζομαι δηλαδή για να με ηρεμήσει με την εξωσωματική. Είναι πάντα εκεί, πρόθυμος να σου λύσει απορίες, τον βρίσκεις σχεδόν πάντα στο τηλέφωνο.

Εμένα δε μου πρότεινε φυσικούς αλλά μάλλον έκρινε διαφορετικά στη δική μου περίπτωση και με έβαλε σε βραχύ πρωτόκολλο.

Εμένα μου έκανε υστεροσκόπηση, αφού είχα ήδη μια αποτυχημένη προσπάθεια, για να είναι σίγουρος ότι ήταν μεμονωμένο περιστατικό.

Συμφωνώ για τις τιμές και τη διαδικασία με τη MarianS. Γενικά είναι πιο φτηνός από άλλους στο συγκεκριμένο κέντρο και γενικά δεν κοιτάει να σε "γδάρει".

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...

Μια που εγώ έθεσα το ερώτημα να δώσω και το δικό μου feedback τώρα που τον γνώρισα επιβεβαιώνοντας αυτό που γράφουν και οι άλλες κοπέλες. Δεν ξέρω αν θα συνεργαστούμε τελικά μαζί του ή θα παραμείνουμε στον γιατρό που είμαστε, αλλά αν αλλάξουμε σίγουρα σ' αυτόν θα πάμε. Ευγενής, φιλικός και λεπτολόγος στη δουλειά του. Το τελευταίο είναι ίσως το σημαντικότερο αλλά και οι αρετές του χαρακτήρα ενός γιατρού δεν είναι κάτι επουσιώδες!

Link to comment
Share on other sites

Μια που εγώ έθεσα το ερώτημα να δώσω και το δικό μου feedback τώρα που τον γνώρισα επιβεβαιώνοντας αυτό που γράφουν και οι άλλες κοπέλες. Δεν ξέρω αν θα συνεργαστούμε τελικά μαζί του ή θα παραμείνουμε στον γιατρό που είμαστε, αλλά αν αλλάξουμε σίγουρα σ' αυτόν θα πάμε. Ευγενής, φιλικός και λεπτολόγος στη δουλειά του. Το τελευταίο είναι ίσως το σημαντικότερο αλλά και οι αρετές του χαρακτήρα ενός γιατρού δεν είναι κάτι επουσιώδες!

 

Σφακιανουδης κ ξερό ψωμί

t39rp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια.ο Σφακιαννουδης ειναι ο γιατρρος μου,δεν ειναι κκαθολου φιλοχρηματος ,τον βρισκω οποτε θελω,ειναι πανω απο ολα ανθρωπος,σε αυτον θα προχωρησω σε εξωσωματικη.Μια γνωστη μου εμεινε με την πρωτη σε αυτον μετα απο 6 εξωσωμστικες,με σοβαρα προβληματα και τωρα εχει το αγορακι της μετα απο 10 νομιζω χρονια προσπαθειας.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω να πω τα καλυτερα. Τριδυμα μετα πεντε χρονια αποτυχημ εξωσωματικων κ προτασεις για δανεικα απο πολλους αν οχι ολους τους αλλοτς γιατρους. Φυσικοι κυκλοι με τον πολυ προσεκτικο γιατρο μου τον Κ Σφακιανουδη ηταν η συνταγη της δικης μου επιτυχιας

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Και εγω εχω να πω τα καλυτερα. Τριδυμα μετα πεντε χρονια αποτυχημ εξωσωματικων κ προτασεις για δανεικα απο πολλους αν οχι ολους τους αλλοτς γιατρους. Φυσικοι κυκλοι με τον πολυ προσεκτικο γιατρο μου τον Κ Σφακιανουδη ηταν η συνταγη της δικης μου επιτυχιας

Θα συμφωνήσω μαζί σου, πολύ προσεκτικός στο τι λέει και τι κάνει. Δεν πράττει τίποτα χωρίς να σου εξηγήσει. Κι εμένα, μετά από δύο προσπάθειες με πηγαίνει με φυσικό κύκλο, για να "μη χάσουμε ούτε ένα ωάριο", όπως μου είπε. Γενικά εμένα με εμπνέει ως άνθρωπος.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω να πω τα καλυτερα. Τριδυμα μετα πεντε χρονια αποτυχημ εξωσωματικων κ προτασεις για δανεικα απο πολλους αν οχι ολους τους αλλοτς γιατρους. Φυσικοι κυκλοι με τον πολυ προσεκτικο γιατρο μου τον Κ Σφακιανουδη ηταν η συνταγη της δικης μου επιτυχιας

 

Isis γεννησες? πηγαν ολα καλα? παρακολουθουσα τα μηνυματα σου και ειχα χαρει πολυ με την εξελιξη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γεννησα στις 32 εβδ το αγορακι χρειαστηκε επιδανειοδραστικο πραγοντα δυο δοσεις. Τα κοριτσακια οχι. Εμειναν στη μοναδα για να φθασουν τα δυο κιλα. Ηταν 1500. Τωρα ειναι εξι μηνων μας λενε κουβεντουλες δικες τους κ γελανε συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γεννησα στις 32 εβδ το αγορακι χρειαστηκε επιδανειοδραστικο πραγοντα δυο δοσεις. Τα κοριτσακια οχι. Εμειναν στη μοναδα για να φθασουν τα δυο κιλα. Ηταν 1500. Τωρα ειναι εξι μηνων μας λενε κουβεντουλες δικες τους κ γελανε συνεχεια.

 

Χαιρομαι πολυ! Ειχες μεγαλη υπομονη να μαζευεις με φυσικους. Και ανταμοιφθηκες. Η ιστορια σου δινει δυναμη σιγουρα σε πολλες κοπελες! Να ειστε καλα να τα χαιρεστε να μεγαλωνουν! (Συγνωμη για την παρεμβολη στο θεμα αλλά δεν κρατηθηκα!)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Κορίτσια καλημέρα και χρόνια σας πολλά εύχομαι ο καινούργιος χρόνος να σας φέρει οτι ποθεί η καρδιά σας.Μετά απο 2 χρόνια ανεπιτυχών προσπαθειών με το σύζυγο μπήκαμε στην αναζήτηση για γιατρούς με εξιδικευση στην εξωσωματική.Σε λίγες μέρες εχουμε ραντεβού με τον κύριο Σφακιανούδη και θα ήθελα τη γνώμη σας.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα και χρόνια σας πολλά εύχομαι ο καινούργιος χρόνος να σας φέρει οτι ποθεί η καρδιά σας.Μετά απο 2 χρόνια ανεπιτυχών προσπαθειών με το σύζυγο μπήκαμε στην αναζήτηση για γιατρούς με εξιδικευση στην εξωσωματική.Σε λίγες μέρες εχουμε ραντεβού με τον κύριο Σφακιανούδη και θα ήθελα τη γνώμη σας.

 

Πολυ συμπαθητικος, ηρεμος και συγκρατημενος... Δυστυχως για το κεντρο που συνεργαζεται εγω εχω αρκετες αμφιβολιες... Αν ηταν αλλου θα τον συστηνα με τα χιλια...

Link to comment
Share on other sites

Πολυ συμπαθητικος, ηρεμος και συγκρατημενος... Δυστυχως για το κεντρο που συνεργαζεται εγω εχω αρκετες αμφιβολιες... Αν ηταν αλλου θα τον συστηνα με τα χιλια...

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Εχεις κάποια εμπειρία απο το συγκεκριμένο κέντρο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!

 

Τον Σφακιανούδη τον έχω δει μία φορά και θα τον ξαναδώ σύντομα. Πολύ θετική πρώτη εντύπωση. Στο Γένεσις έχω πάει επίσης μόνο μία φορά και δεν μου άρεσε το ότι γίνεται ψιλοχαμός. Παρ' όλα αυτά θεωρείται κέντρο με πολύ καλό εργαστήριο και εμβρυολόγους. Αν δεχτούμε ότι αυτό είναι αλήθεια και επιπλέον ο Σφακιανούδης είναι γιατρός που παρακολουθεί στενά τις ασθενείς του, δεν βλέπω λόγο να μην τον προτιμήσει κάποιος. Όλα αυτά βεβαίως τα λέω χωρίς να έχω κάνει ακόμα μαζί του κάποια προσπάθεια.

 

Καλή επιτυχία και όταν τον δείτε ενημέρωσέ μας αν θες και για τη δική σου εντύπωση!

 

Καλή χρονιά σε όλους!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Εχεις κάποια εμπειρία απο το συγκεκριμένο κέντρο?

 

Εχω δυο αποτυχημενες προσπαθειες εκει... Μπορει για τις αποτυχιες μου να μην ευθυνεται το κεντρο (μπορει κ να ευθυνεται) ομως οπως εξω ξαναπει σε αλλο ποστ, δεν γινεται σε αυτα που βλεπουμε να επικρατει χαωδης κατασταση ( γραμματεια, λογιστηρια), και σε αυτα που δεν βλεπουμε (εργαστηρια) να επικρατει ταξη και να δουλευουν ολα ρολοι. Δεν θελω να επεκταθω αλλο σε λεπτομερειες γιατι μπορει να θεωρηθει και δυσφημιση. Γνωριζω κοπελες που εχουν επιτυχιες εκει. Ειναι αναλογα και την περιπτωση. Ο Σφακιανουδης θεωρω και εγω πως ειναι καλος στη δουλεια του. Δεν παυει ομως να ακολουθει τις γραμμες του κεντρου. Αν ηταν αλλου θα συνεχιζα κ εγω με αυτον... Καλη επιτυχια να εχεις και ο,τι θες ρωτας!!

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο οτι γινεται ενας χαμος, πολυς κοσμος κ πολλη αναμονη. Εγω προσωπικα ειδα μεγαλη αλλαγη στους χρονους αναμονης απο οταν με ανελαβε ο Σφακιανουδης. Ενημερωνα οτι ειναι ο γιατρος μου κ δεν καθυστερουσα στην ωοληψια (εγω εκανα φυσικους οποτε εκανα καθε μηνα ωοληψια για αρκετους κυκλους). Τωρα οσον αφορα το εργαστηριο μου αρεσε που με ειδοποιουσαν παντα την επομενη ημερα το πρωι τι απεγινε με το ωαριο. Στη δικη μου περιπτωση τα αποτελεσματα ηταν καλυτερα απο του λητω που εκανα πριν 4 με 5 χρονια πριν (αρα καλυτετα ωαρια) κ σε ενα εργαστηριο στην περιφερεια. Για τον κ Σφακ εχω να πω τα καλυτερα εαν δειτε κ αλλα μου μην. Ηταν πολυ προσεκτικος πολυ ευστοχος αποτελεσματικος.

Link to comment
Share on other sites

Εχω δυο αποτυχημενες προσπαθειες εκει... Μπορει για τις αποτυχιες μου να μην ευθυνεται το κεντρο (μπορει κ να ευθυνεται) ομως οπως εξω ξαναπει σε αλλο ποστ, δεν γινεται σε αυτα που βλεπουμε να επικρατει χαωδης κατασταση ( γραμματεια, λογιστηρια), και σε αυτα που δεν βλεπουμε (εργαστηρια) να επικρατει ταξη και να δουλευουν ολα ρολοι. Δεν θελω να επεκταθω αλλο σε λεπτομερειες γιατι μπορει να θεωρηθει και δυσφημιση. Γνωριζω κοπελες που εχουν επιτυχιες εκει. Ειναι αναλογα και την περιπτωση. Ο Σφακιανουδης θεωρω και εγω πως ειναι καλος στη δουλεια του. Δεν παυει ομως να ακολουθει τις γραμμες του κεντρου. Αν ηταν αλλου θα συνεχιζα κ εγω με αυτον... Καλη επιτυχια να εχεις και ο,τι θες ρωτας!!

 

Εύχομαι απο δω και στο εξής τα πράγματα να πάνε καλύτερα για σένα.εμεις έχουμε κανει 3 σπερματέγχυσεις στο Ιασώ χωρίς αποτέλεσμα έχουμε θέμα με το σπερμα κ στις πρόσφατες ορμονικές που έκανα δεν ηταν πολύ καλές κ γι αυτούς τους λόγους προχωράμε στην εξωσωματική .ευχομαι σύντομα να έχεις θετικά αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά!

 

Τον Σφακιανούδη τον έχω δει μία φορά και θα τον ξαναδώ σύντομα. Πολύ θετική πρώτη εντύπωση. Στο Γένεσις έχω πάει επίσης μόνο μία φορά και δεν μου άρεσε το ότι γίνεται ψιλοχαμός. Παρ' όλα αυτά θεωρείται κέντρο με πολύ καλό εργαστήριο και εμβρυολόγους. Αν δεχτούμε ότι αυτό είναι αλήθεια και επιπλέον ο Σφακιανούδης είναι γιατρός που παρακολουθεί στενά τις ασθενείς του, δεν βλέπω λόγο να μην τον προτιμήσει κάποιος. Όλα αυτά βεβαίως τα λέω χωρίς να έχω κάνει ακόμα μαζί του κάποια προσπάθεια.

 

Καλή επιτυχία και όταν τον δείτε ενημέρωσέ μας αν θες και για τη δική σου εντύπωση!

 

Καλή χρονιά σε όλους!

 

 

Καλημέρα κ καλή χρόνια σε λίγες μέρες θα τον επισκεφτώ και πολύ ευχαρίστως θα σας ενημερώσω εύχομαι όλα να πάνε καλά για όλες μας.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δικιο οτι γινεται ενας χαμος, πολυς κοσμος κ πολλη αναμονη. Εγω προσωπικα ειδα μεγαλη αλλαγη στους χρονους αναμονης απο οταν με ανελαβε ο Σφακιανουδης. Ενημερωνα οτι ειναι ο γιατρος μου κ δεν καθυστερουσα στην ωοληψια (εγω εκανα φυσικους οποτε εκανα καθε μηνα ωοληψια για αρκετους κυκλους). Τωρα οσον αφορα το εργαστηριο μου αρεσε που με ειδοποιουσαν παντα την επομενη ημερα το πρωι τι απεγινε με το ωαριο. Στη δικη μου περιπτωση τα αποτελεσματα ηταν καλυτερα απο του λητω που εκανα πριν 4 με 5 χρονια πριν (αρα καλυτετα ωαρια) κ σε ενα εργαστηριο στην περιφερεια. Για τον κ Σφακ εχω να πω τα καλυτερα εαν δειτε κ αλλα μου μην. Ηταν πολυ προσεκτικος πολυ ευστοχος αποτελεσματικος.

 

Και εγω ειδα διαφορα στους χρονους αναμονης με τον Σφ. Εμενα το θεμα μου ηταν ακριβως το εργαστηριο.... Αλιμονο αν δεν μας επερναν την αλλη μερα να μας πουν τα αποτελεσματα της γονιμοποιησης... Στην δικη μου περιπτωση ομως αλλα μου ειπαν την επομενη μερα, αλλα την ημερα της εμβρυομεταφορας και αλλα στην επομενη εμβρυομεταφορα. Πραγματικα ομως δεν θελω να μπω σε λεπτομερειες γιατι δεν ξερω κιολας αν σε αλλα κεντρα τα πραγματα ειναι καλυτερα. Τωρα ειμαι σε ενα αλλο κεντρο οποτε εντυπωσεις σε κανα μηνα! Εμας ο κατακερματισμος ηταν 40%.. Και εδω θεμα αφου 1ον μας εβαλαν την εξεταση μετα την γονιμοποιηση και 2ον ο τροπος αντιμετωπισης του ηταν πολυ επεμβατικομετΔεν ξερω βρε κοριτσια... Πραγματικα ας μας φωτισει ο Θεος να επιλεγουμε παντα τους καλυτερους

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...