Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βοηθεια οποια γνωριζει !!!!!!!!!


Recommended Posts

Κοριτσια βοηθεια.εχω βγαλει πανω στην θηλη ενα ασπρο μπιμπικι και η μικρη οταν θηλαζει απο κει εκνευριζεται.προσπαθησα να το σκασω αλλα ποναω πολυ και δεν μπορω μηπως ξερετε τι ειναι και τι μπορω να κανω;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kαλυτερα να επισκεφθεις αμεσα τον γυναικολογο σου ή το μαστολογο σου αν εχεις. Λογικα δε θα ειναι κατι, αλλα δεν εχει νοημα να στο πει καποιος ασχετος, μιας και αυτα διαφοροποιουνται απο ανθρωπο σε ανθρωπο. Καλα αποτελεσματα

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια βοηθεια.εχω βγαλει πανω στην θηλη ενα ασπρο μπιμπικι και η μικρη οταν θηλαζει απο κει εκνευριζεται.προσπαθησα να το σκασω αλλα ποναω πολυ και δεν μπορω μηπως ξερετε τι ειναι και τι μπορω να κανω;

 

Καλημέρα fraoulina...πιστεύω να βελτιώθηκε η κατάσταση...πραγματικά δεν ξέρω τι μπορεί να είναι το μπιμπίκι αλλά προκειμένου να μην εκνευρίζεται η μικρή μπορείς να δοκιμάσεις με ψευδοθηλή σ΄εκείνη την πλευρά μέχρι να πας στον γιατρό...να σου ζήσει η μικρή

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ευχαριστω για της απαντησης.χθες το βραδυ εκανα ενα ζεστο ντουζ και μτα καταφερα να το σκασω.Απο οτι εψαξα λιγο στο ιντερνετ μαλλον ειναι φραγμενος πορος.Μετα εβαλα την μικρη να θηλασει και ολα καλα.Σημερα με ποναει λιγο αλλα χθες το ζορισα αρκετα και ματωσε λιγο.Ελπιζω να μην εκανα χαζομαρα αλλα δεν μπορουσα να το αφησω το μυαλο μου ηταν συνεχεια εκει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ευχαριστω για της απαντησης.χθες το βραδυ εκανα ενα ζεστο ντουζ και μτα καταφερα να το σκασω.Απο οτι εψαξα λιγο στο ιντερνετ μαλλον ειναι φραγμενος πορος.Μετα εβαλα την μικρη να θηλασει και ολα καλα.Σημερα με ποναει λιγο αλλα χθες το ζορισα αρκετα και ματωσε λιγο.Ελπιζω να μην εκανα χαζομαρα αλλα δεν μπορουσα να το αφησω το μυαλο μου ηταν συνεχεια εκει.

 

Ποσο μηνων ειναι η μικρη;

Βαζε λιγο γαλα σου πανω στη θηλη κι άφηνε να στεγνώνει. Το γαλα ειναι οτι καλύτερο για να μη μολυνθεί.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites

Nina-nana η μικρη ειναι 7,5 μηνων.Η θηλη μου ευτυχως ειναι καλα.Εβαζα συνεχεια γαλα και σπαθολαδο.Βεβαια ο εκνευρισμος της μικρης συνεχιζεται αλλα δεν ξερω αν ειναι επειδη μου ηρθε περιοδος προχθες.Ειναι η πρωτη φορα απο τοτε που γεννησα.

Link to comment
Share on other sites

Nina-nana η μικρη ειναι 7,5 μηνων.Η θηλη μου ευτυχως ειναι καλα.Εβαζα συνεχεια γαλα και σπαθολαδο.Βεβαια ο εκνευρισμος της μικρης συνεχιζεται αλλα δεν ξερω αν ειναι επειδη μου ηρθε περιοδος προχθες.Ειναι η πρωτη φορα απο τοτε που γεννησα.

 

Fraoulina οταν είδα το ποστ σου στο μειλ μου χαμογέλασα. Η περιοδος θα ηταν η επόμενη ερώτησή μου. Πολλα μωρα την πρώτη φορα (και κάποιες απο τις επόμενες πρώτες) που επιστρέφει η περιοδος αλλάζουν πολυ τον τροπο θηλασμού απο λιγες μερες πριν αδιαθετησει η μαμα. Το αποτέλεσμα ειναι άσπρα φουσκακια πανω στη θηλη που μοιάζουν με φραγμενο πόρο. Αν το άφηνες, σε λιγες μερες θα κιτρίνιζε (οπως τα σπυριά με πύον) και θα ξεφούσκωνε. Σε κάποιες μαμάδες πονάει πολυ. Τον επόμενο μήνα μπορεί να ξαναγίνει, να μην ανησυχήσεις.

1Xckp3.png

 

"ο καθένας έχει το δικαίωμα να έχει τη δική του άποψη, αρκεί να συμφωνεί με τη δική μου.."

Franz Kafka

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...