Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

30η εβδομάδα και κατοικον περιορισμος


evitaorsini

Recommended Posts


Διαφημίσεις


Καλή σας μέρα,

 

Καμμία εγγυούλα με κατοίκον περιορισμό; Θα ήθελα να μάθω πως το στηρίζετε ψυχολογικά..

 

Θα σκέφτεσαι θετικά από την στιγμή που έχεις φτάσει στον 7ο μήνα το παιδί είναι Safe .διάβαζε κάνα βιβλίο,δες ταινίες,σειρές,φώναξε ανθρώπους στο σπίτι να σου κάνουν παρέα και μπορείς να μάθεις και να πλεκεις. Υπάρχουν άλλες που είναι σε όλη την εγκυμοσύνη έτσι και ξέρω το έχω περάσει και το περνάω είναι πολύ δύσκολο ψυχολογικά.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είχα πάρει το τραπεζάκι τις ικεα για το laptop και με βόλεψε πολύ γιατί όλη μέρα με το laptop ήμουν!Ταινίες,σειρές,εκπαίδευση σε κάποιο πρόγραμμα και τσουπ άμα βάλεις το φαγητό και τον ύπνο που χρειάζεσαι πέρασε η μέρα!!:P:p:p

 

http://www.ikea.gr/epipla-grafeiou/grafeia-kai-trapezia/grafeia/trapezia-gia-forito-upologisti-kai-upostirixi/basi-foritoy-i-y-23465/24596/

Link to comment
Share on other sites

Θα σκέφτεσαι θετικά από την στιγμή που έχεις φτάσει στον 7ο μήνα το παιδί είναι Safe .διάβαζε κάνα βιβλίο,δες ταινίες,σειρές,φώναξε ανθρώπους στο σπίτι να σου κάνουν παρέα και μπορείς να μάθεις και να πλεκεις. Υπάρχουν άλλες που είναι σε όλη την εγκυμοσύνη έτσι και ξέρω το έχω περάσει και το περνάω είναι πολύ δύσκολο ψυχολογικά.

 

Σε ευχαριστώ πολύ!! Είμαι σε φάση που δε θέλω επιδκέψεις και φαντάσου ούτε στο τηλ δε μιλάω... Ξέρω ότι πρέπει να ανέβω λιγάκι αλλά κάθε φορά που θα δω ξέρεις αυτές τις εκκρίσεις τις πιο μπεζ μου ξυπνάνε μνήμες και φρικάρω. Ο γιατρος είπε αυτά φυσιολογικά βγαίνουν και ανυσηχώ αν δω αίμα ή καφέ σκούρο με ροή. Εσύ σε ποια εβδομάδα είσαι;;

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είχα πάρει το τραπεζάκι τις ικεα για το laptop και με βόλεψε πολύ γιατί όλη μέρα με το laptop ήμουν!Ταινίες,σειρές,εκπαίδευση σε κάποιο πρόγραμμα και τσουπ άμα βάλεις το φαγητό και τον ύπνο που χρειάζεσαι πέρασε η μέρα!!:P:p:p

 

http://www.ikea.gr/epipla-grafeiou/grafeia-kai-trapezia/grafeia/trapezia-gia-forito-upologisti-kai-upostirixi/basi-foritoy-i-y-23465/24596/

 

Ευχαριστώ πολύ!! Είναι αυτό το άγχος άτιμο πράγμα δε με αφήνει να χαλαρώσω λεπτό. Κάθε μέρα που περνάει κέρδος είναι βέβαια. Εσύ πότε είχες την κατάκλιση και πότε γέννησες τελικά;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ!! Είναι αυτό το άγχος άτιμο πράγμα δε με αφήνει να χαλαρώσω λεπτό. Κάθε μέρα που περνάει κέρδος είναι βέβαια. Εσύ πότε είχες την κατάκλιση και πότε γέννησες τελικά;

 

Κοριτσι μου να μην εχεις ανχος απο την στιγμη που το πηρατε ειδηση νωρις οτι κατι γινετε κ δεν εγινε κατι ξαφνικο τιποτα δεν θα συμβει πλεον το εχετε υπο ελενχο η ξεκουραση κανει πολυ μεγαλη δουλεια. Τις ενεσουλες κορτιζονης για τα πνευμονακια του τις εχετε κανει? Η αδερφη μου γεννησε στις 35 εβδομαδες ειχε κανει τις ενεσουλες κ το αγορακι της δεν χρειαστηκε ουτε καν παρακολουθηση. Ολα καλα θα πανε δεν θελει ανχος καθολου κανει πολυ μεγαλη ζημια πλεον θα σκεφτεσε οτι αφου προλαβες κ πηρες τα μετρα σου ολα θα κυλισουν μια χαρα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσι μου να μην εχεις ανχος απο την στιγμη που το πηρατε ειδηση νωρις οτι κατι γινετε κ δεν εγινε κατι ξαφνικο τιποτα δεν θα συμβει πλεον το εχετε υπο ελενχο η ξεκουραση κανει πολυ μεγαλη δουλεια. Τις ενεσουλες κορτιζονης για τα πνευμονακια του τις εχετε κανει? Η αδερφη μου γεννησε στις 35 εβδομαδες ειχε κανει τις ενεσουλες κ το αγορακι της δεν χρειαστηκε ουτε καν παρακολουθηση. Ολα καλα θα πανε δεν θελει ανχος καθολου κανει πολυ μεγαλη ζημια πλεον θα σκεφτεσε οτι αφου προλαβες κ πηρες τα μετρα σου ολα θα κυλισουν μια χαρα!!!

 

Καλημέρα!! Ναι μου έκαναν δύο ενέσεις κορτιζόνης όταν μπηκα στην κλινική στις 28 εβδομάδες (γιατί είχα δει λίγο αίμα). Τώρα μου είπε θα ξανακάνουμε

άλλη μία όταν είμαι 32 εβδομάδες. Μακάρι όλα να πάνε καλά!! Αν φτάσω 34-35 εβδομάδες δε θα ανυσηχώ πια. Ευχαριστώ πολύ για το κουράγιο!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...