Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παιδική ακράτεια κοπράνων


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους.

 

Ο μικρός μου γυιός, 9 ετών, εδώ και δύο ημέρες παρουσιάζει μικρή διαρροή κοπράνων με συνεχή ροή. Λερώνει συνέχεια το εσώρουχό του και αισθάνεται άσχημα. Έχετε αντιμετωπίσει παρόμοια κατάσταση? Δεν έχει γαστρεντερίτιδα ή κάτι άλλο παθολογικό και δεν γνωρίζω που μπορεί να οφείλεται. Θα εκτιμούσα την βοήθειά σας. Ευχαριστώ πολύ.

:P
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω νομιζω οτι ειναι καποιας μορφης γαστρεντεριτιδα που θα φανει σε λιγες μερες.. Ο μικρος μου καποιες φορες ειχε "υγρα" αερια και λερωνοταν χωρις ομως να προχωραει σε διαρροια και κατα βαση ο μικρος ειναι δυσκοιλιος..

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση mmdad. Δυσκοίλιος είναι και εμένα από μωρό και από ότι διαβάζω σε κάποια άρθρα στο διαδίκτυο η δυσκολιότητα μπορεί να οδηγήσει σε χαλάρωση του πρωκτού και σε "διαρροές".. Ελπίζω πραγματικά να έχεις δίκιο και να είναι μιας μορφής γαστρεντερίτιδα...

:P
Link to comment
Share on other sites

Ελπιζω να λυθει συντομα το προβλημα του. Μεχρι τοτε στο σχολειο δεν θα μπορυσε να εχει ενα "σερβοετακι" απο χαρτι τουαλετας για να το πεταει καθε φορα που πηγαινει στο μπανιο και να μην νιωθει λερωμενος?

Link to comment
Share on other sites

Σ' ευχαριστώ πολύ για την ανταπόκριση mmdad. Δυσκοίλιος είναι και εμένα από μωρό και από ότι διαβάζω σε κάποια άρθρα στο διαδίκτυο η δυσκολιότητα μπορεί να οδηγήσει σε χαλάρωση του πρωκτού και σε "διαρροές".. Ελπίζω πραγματικά να έχεις δίκιο και να είναι μιας μορφής γαστρεντερίτιδα...

 

Δεν έχει ενόχληση στην κοιλιά;

Πιθανόν να είναι γαστρεντερίτιδα. Μπορεί να είναι πιο ελαφριάς μορφής. Έχουμε περάσει γαστρεντερίτιδα με 2-3 κενώσεις μόνο. Δεν είναι κάθε φορά το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ και τις δύο σας! mmdad θα το δοκιμάσω τουλάχιστον στο σχολείο να μην λερώνεται. Του έχω δώσει και μωρομάντιλα.. Helonitsa πέρασε μια ίωση με πυρετό πρίν να παρουσιαστεί και αυτό το σύμπτωμα. Ίσως να υπάρχει κάποια σχέση. Τί να πώ, λογικά θα πρέπει να συμβουλευτώ και κάποιον παιδογαστρεντερολόγο αν συνεχιστεί...

:P
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...