Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κορίτσια που ξεκινούν διαδικασία για φυσικό κύκλο


Recommended Posts

Μπράβο Λιάνα μου και υπομονή σε όλα τα κορίτσια του φυσικού κύκλου...με στοχοπροσήλωση όλες θα φτάσουμε στο αποτέλεσμα που θέλουμε, άλλες νωρίτερα, άλλες αργότερα, δεν έχει σημασία...άλλωστε από υπομονή ξέρουμε εμείς...

preg.png

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 53
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!! τέλεια!!!!! πολύ πολύ χαίρομαι!!!!! άντε άντε είναι κι οι μέρες τέτοιες όλα καλά :-)

δηλαδή για να καταλάβω με φυσικό κύκλο, μία ωοληψία, ένα ωάριο, και επιτυχία!!!!

αλλά αν το σκεφτείς το ίδιο ακριβώς γίνεται και με τον φυσικό κλασσικό τρόπο... είναι θέμα τύχης και να σου κάτσει!!!!

 

έχω καιρό να μπώ...οπότε ακούω νέα!!!! :-)

καλή χρονιά παρεμπιπτόντως...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Καλημέρα, κορίτσια! Μήπως μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο κέντρο στη Θεσσαλονίκη που έχει "επιτυχίες" σε εξωσωματικές φυσικού κύκλου;

 

Γεια σου! Δυστυχώς εγώ δεν γνωρίζω..σου ευχομαι καλή επιτυχια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, κορίτσια! Έχω παρεούλα στον φυσικό κύκλο;;;

 

Εγώ , αν όλα πάνε καλά, θ προχωρησω σ αυτον τον κύκλο...

Μετα την απόξεση πριν 2 μηνες περιπου( μετα απο εγκυμοσυνη , που προεκυψε από εξωσωματικη φυσικου κυκλου) ειχα μια πολύ περιεργη περιοδο (λιγη κ σκουρου χρωματος), στην αρχη του επομενου κυκλου ειχα ενα κυστικο ωοθηλακιο κ χθες 7η μερα του κυκλου αυτου (μετσ απο μια πολυ βαρια περιοδο με πολλή αιμορραγια) εκανα υπερηχο κ ειδαμε ενα ωαριο 13 χιλιοστων. Τη Δευτερα θ επαναλάβω τον υπέρηχο...ελπίζω ν πάνε όλα καλα, αρχικα ν το παρουμε και...βλέπουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Απόψε θ κάνω την pregnyl αλλά πολύ φοβάμαι ότι δεν θ προλάβουμε, το ωάριό μου ειναι ήδη 18 χιλιοστά :( Θ δείξει την Τετάρτη...

 

Τι κανεις κοριτσάκι μου?

Ξανά προς την δόξα τραβάς?

Ευχομαι να πάνε όλα καλα αυτην την φορα!!!

Μια χαρα θα προλάβετε το ωάριακι, δεν θα σπάσει στα 18 και εφ όσον κανεις την πρεγκνιλ όλα θα πάνε καλα!

Link to comment
Share on other sites

Τι κανεις κοριτσάκι μου?

Ξανά προς την δόξα τραβάς?

Ευχομαι να πάνε όλα καλα αυτην την φορα!!!

Μια χαρα θα προλάβετε το ωάριακι, δεν θα σπάσει στα 18 και εφ όσον κανεις την πρεγκνιλ όλα θα πάνε καλα!

 

Γεια σου, Καντιιιι!!! Καλά ειμαι, ξανατραβαω καλουμπα, τι ν κανω! Χαχα! Λες ν το προλαβουμε μωρε; Για ν δουμε..Μα πόσο βιαστικο ειναι κι αυτο, την Παρασκευη ήταν 13!

 

Εσυ τί κάνεις;;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!!! Να σας ρωτήσω αν ξέρετε για την σπερματεγχυση;; Αν την ώρα που επεξεργάζονται το σπέρμα του άντρα διαπιστώσουν ότι δεν είναι και τόσο Καλό προχωρούν την διαδικασία και μας το λέει ο γιατρός ή δεν λένε τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!!! Να σας ρωτήσω αν ξέρετε για την σπερματεγχυση;; Αν την ώρα που επεξεργάζονται το σπέρμα του άντρα διαπιστώσουν ότι δεν είναι και τόσο Καλό προχωρούν την διαδικασία και μας το λέει ο γιατρός ή δεν λένε τίποτα..

 

Γενικα αν εχετε καλο σπερμα δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις για την ωρα της σπερματεχυσης αν υπαρχει καλο σπερμα δεν θα αλλαξει απο την μια στιγμη στην αλλη. Τωρα βρε κοριτσι δεν νομιζω να στο πουν οτι κατι βρηκαν ασχημο πρεπει να πεσεις σε πολυ τιμιο γιατρο για να σου πει κατι τετοιο τελευταια στιγμη κ να μην παρει τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γενικα αν εχετε καλο σπερμα δεν υπαρχει λογος να ανησυχεις για την ωρα της σπερματεχυσης αν υπαρχει καλο σπερμα δεν θα αλλαξει απο την μια στιγμη στην αλλη. Τωρα βρε κοριτσι δεν νομιζω να στο πουν οτι κατι βρηκαν ασχημο πρεπει να πεσεις σε πολυ τιμιο γιατρο για να σου πει κατι τετοιο τελευταια στιγμη κ να μην παρει τα λεφτα.

 

Έχεις δίκιο ninaki80 και σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Σκέφτομαι να το κάνω!!!! Το σπέρμα μας είναι Καλό Προς μέτριο. Έχω στο ιστορικό μου 1 παλλινδρομη πριν 2 χρόνια και 1 βιοχημικη πριν 6 μήνες και είμαι 36 ετών.

Δεν βλέπω άλλη λύση τι να περιμένω .. Δυστυχώς τα χρόνια περνάνε σαν νερό.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!!!! Να σας ρωτήσω αν ξέρετε για την σπερματεγχυση;; Αν την ώρα που επεξεργάζονται το σπέρμα του άντρα διαπιστώσουν ότι δεν είναι και τόσο Καλό προχωρούν την διαδικασία και μας το λέει ο γιατρός ή δεν λένε τίποτα..

 

Καλησπέρα σου! Όταν κάνεις σπερματέγχυση (καθώς κι εξωσωματική) τ αποτελέσματα της καταστασης του σπερματος τα παίρνεις γραπτώς...Τουλάχιστον , όταν εμεις πριν χρόνια ειχαμε κανει σπερματέγχυση στο Λητώ ετσι είχε γίνει. Ειχαμε αναλυτικά τον αριθμό και την κινητικότητα του σπέρματος. Ευχομαι επιτυχία και όλα να πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο ninaki80 και σε ευχαριστώ για την απάντηση σου. Σκέφτομαι να το κάνω!!!! Το σπέρμα μας είναι Καλό Προς μέτριο. Έχω στο ιστορικό μου 1 παλλινδρομη πριν 2 χρόνια και 1 βιοχημικη πριν 6 μήνες και είμαι 36 ετών.

Δεν βλέπω άλλη λύση τι να περιμένω .. Δυστυχώς τα χρόνια περνάνε σαν νερό.

 

Βεβαια κ πρεπει να το ψαξεις κ πολυ περιμενες θα ελεγα. Αν δεν εχετε βρει λογο για τις παλλινδρομες ειναι μια καλη αρχη η σπερματενχυση ευχομαι να πανε ολα καλα προχωρηστε με γρηγορα κ σταθερα βηματα κ ολα θα πανε καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σου! Όταν κάνεις σπερματέγχυση (καθώς κι εξωσωματική) τ αποτελέσματα της καταστασης του σπερματος τα παίρνεις γραπτώς...Τουλάχιστον , όταν εμεις πριν χρόνια ειχαμε κανει σπερματέγχυση στο Λητώ ετσι είχε γίνει. Ειχαμε αναλυτικά τον αριθμό και την κινητικότητα του σπέρματος. Ευχομαι επιτυχία και όλα να πάνε καλά!

 

Σ ευχαριστώ Liana μου θα σας ενημερώσω σύντομα για το τι θα κάνουμε... Φιλιά

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κ τμημα καθεξιν αποβολων σε δημοσιο νοσοκομειο αν δεν εχεις επισκεφτει που μπορει να σε καθοδηγησουν για τα επομενα βηματα σου μηπως βρεις κ κατι που δεν εχεις ψαξει ακομα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπαρχει κ τμημα καθεξιν αποβολων σε δημοσιο νοσοκομειο αν δεν εχεις επισκεφτει που μπορει να σε καθοδηγησουν για τα επομενα βηματα σου μηπως βρεις κ κατι που δεν εχεις ψαξει ακομα.

 

Σε αυτό πας νομίζω αν έχεις ιστορικό αποβολών προχωρημένης εγκυμοσύνης από 2 και πάνω.. Αλλιώς δεν σε δέχονται. Αν κάνω λάθος διορθώστε με..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου, Καντιιιι!!! Καλά ειμαι, ξανατραβαω καλουμπα, τι ν κανω! Χαχα! Λες ν το προλαβουμε μωρε; Για ν δουμε..Μα πόσο βιαστικο ειναι κι αυτο, την Παρασκευη ήταν 13!

 

Εσυ τί κάνεις;;

 

 

Έλα βρε μια χαρα μεγάλωσε, 1,5 χιλιοστό την μερα! Δεν θα σου σπάσει πριν τα 20, τις προηγουμενες φορές στα ποσα σου έσπαγε?

Εγω αναβάλλω την έμβρυομεταφορά και ασχολούμαι με τις βιοψίες του Νικα.

 

Καλησπέρα σου! Όταν κάνεις σπερματέγχυση (καθώς κι εξωσωματική) τ αποτελέσματα της καταστασης του σπερματος τα παίρνεις γραπτώς...Τουλάχιστον , όταν εμεις πριν χρόνια ειχαμε κανει σπερματέγχυση στο Λητώ ετσι είχε γίνει. Ειχαμε αναλυτικά τον αριθμό και την κινητικότητα του σπέρματος. Ευχομαι επιτυχία και όλα να πάνε καλά!

 

Κι εγω στο λήτω εκανα την σπερματέγχυση. Και ο γιατρός με ενημέρωσε και χαρτί πήρα.

 

Σε αυτό πας νομίζω αν έχεις ιστορικό αποβολών προχωρημένης εγκυμοσύνης από 2 και πάνω.. Αλλιώς δεν σε δέχονται. Αν κάνω λάθος διορθώστε με..

Λάθος κανεις!, για το Έλενα τουλάχιστον. Εμένα με δέχτηκαν χωρις να εχω μείνει ποτε εγκυος. Λόγω χρόνιων προσπαθειών και αποτυχημένων εξωσωματικών.

Ειναι καλή ιδέα αυτή που σου ειπε το Νινακι και εγω θα σου προτεινα να πας.

Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε μια χαρα μεγάλωσε, 1,5 χιλιοστό την μερα! Δεν θα σου σπάσει πριν τα 20, τις προηγουμενες φορές στα ποσα σου έσπαγε?

Εγω αναβάλλω την έμβρυομεταφορά και ασχολούμαι με τις βιοψίες του Νικα.

 

 

 

Καλημέρα, Κάντι! Έχεις φυλαγμένα εμβρυάκια; Καλά κάνεις, καλύτερα λίγο ψάξιμο παραπάνω, χαλάλι, αν είναι ν αυξηθούν οι πιθανότητες.

 

Την προηγούμενη φορά που έκανα φυσικό κύκλο, είχε πάει 20 κι ευτυχώς δεν είχε γίνει ωορρηξία! Αλλά στον τελευταιο υπέρηχο ήταν 17 τότε, όχι 18 , γι αυτο το ψιλοφοβάμαι κ κραταω μικρο καλαθάκι ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Το πήραμε το αυγουλάκι...αύριο τα νεώτερα. Ευτυχώς έγινε εύκολα σχετικά, την προηγούμενη φορά ήταν σε δύσκολο σημείο κ πόνεσα αρκετά. Μόνο που υπήρξε κάποιος τραυματισμός κι είχα μικρή αιμορραγια, όλα καλά όμως, χάρηκα που το προλάβαμε :-)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πρωι πρωι πήρα ευχαριστα νέα, μ ενημέρωσαν ότι το αυγουλακι μου γονιμοποιήθηκε! 2 πολύ σημαμαντικά στάδια του φυσικού κύκλου (ωοληψία, γονιμοποίηση) είχαν θετική έκβαση κ είμαι πολύ ικανοποιημένη. Αυριο θ μ ενημερώσουν πώς εξελίσσεται και, αν όλα πάνε καλά, θ γίνει Σάββατο η εμβρυομεταφορά.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Πρωι πρωι πήρα ευχαριστα νέα, μ ενημέρωσαν ότι το αυγουλακι μου γονιμοποιήθηκε! 2 πολύ σημαμαντικά στάδια του φυσικού κύκλου (ωοληψία, γονιμοποίηση) είχαν θετική έκβαση κ είμαι πολύ ικανοποιημένη. Αυριο θ μ ενημερώσουν πώς εξελίσσεται και, αν όλα πάνε καλά, θ γίνει Σάββατο η εμβρυομεταφορά.

 

Μπράβο κορίτσι! Εγώ που έκανα φυσικό κύκλο, (βέβαια περίμενα να μαζέψουμε 5-6), ξέρω πόσο σημαντικά είναι αυτά τα 2 στάδια και την χαρά που παίρνεις όταν σου ανακοινώνουν ότι γονιμοποιήθηκε! Μακάρι να προχωρησει το εμβρυάκι και να το μεταφέρετε! Μέχρι ποια μέρα θα περιμένεις για να το βάλετε?

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κορίτσι! Εγώ που έκανα φυσικό κύκλο, (βέβαια περίμενα να μαζέψουμε 5-6), ξέρω πόσο σημαντικά είναι αυτά τα 2 στάδια και την χαρά που παίρνεις όταν σου ανακοινώνουν ότι γονιμοποιήθηκε! Μακάρι να προχωρησει το εμβρυάκι και να το μεταφέρετε! Μέχρι ποια μέρα θα περιμένεις για να το βάλετε?

 

Γεια σου, Yovanna! Είσαι στην αναμονή;;

 

Μεχρι το Σαββατο θ περιμένω (αν όλα πάνε καλά), θ ειναι εμβρυο 3 ημερων δηλαδη!

Το Νοεμβρη ειχα ξανακανει φυσικο, είχα ένα αριστο εμβρυο 8 διαιρεσεων την 3η μερα, ειχα πολύ καλή θετικη χοριακη (192) αλλά δυστυχως...την 7η εβδομάδα παλινδρόμησε..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου, Yovanna! Είσαι στην αναμονή;;

 

Μεχρι το Σαββατο θ περιμένω (αν όλα πάνε καλά), θ ειναι εμβρυο 3 ημερων δηλαδη!

Το Νοεμβρη ειχα ξανακανει φυσικο, είχα ένα αριστο εμβρυο 8 διαιρεσεων την 3η μερα, ειχα πολύ καλή θετικη χοριακη (192) αλλά δυστυχως...την 7η εβδομάδα παλινδρόμησε..

 

Την διάβασα την ιστορία σου και πολύ λυπήθηκα. Μπράβο που δεν το βάζεις κάτω! Θα ανταμοιφθείς σίγουρα. Εμείς μεταφέραμε 2 βλαστοκύστες και η πρώτη β χοριακή την Δευτέρα (12η μέρα από εμβρυομεταφορά) έδειξε 630! Σήμερα έχω την επαναληπτική!

Link to comment
Share on other sites

Την διάβασα την ιστορία σου και πολύ λυπήθηκα. Μπράβο που δεν το βάζεις κάτω! Θα ανταμοιφθείς σίγουρα. Εμείς μεταφέραμε 2 βλαστοκύστες και η πρώτη β χοριακή την Δευτέρα (12η μέρα από εμβρυομεταφορά) έδειξε 630! Σήμερα έχω την επαναληπτική!

 

Μπράβοοοοο, συγχαρητήρια, τέλεια χοριακή, μπράβο σου κοπέλα μου!!! Απόλαυσε κ ζήσε στο έπακρο την εγκυμοσύνη σου με ηρεμία, εύχομαι ν κυλήσουν όλα όμορφα και γαλήνια! Με το καλό ο πρώτος υπέρηχος!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...