Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

depon χαπι κατά την εγκυμοσύνη


Recommended Posts

Γεια σας!!η πρώτη φορά που γράφω εδω. Γραφω διοτι εχω αγχωθει λίγο επειδή βρισκομαι στην 13η εβδομάδα εγκυμοσύνης και ήμουν αρρωστη και πήρα depon χαπι. Εθχα ρωτησει το γιατρο εαν μπορώ να πάρω κατι και μου ειχε πει depon μονο. Ειχα αντιρρησεις στο να πάρω φαρμακο,,,αλλα επειδη δεν αισθανόμουν καλά τρεις μέρες..την τριτη το πήρα. Εχει κάποια άλλη πάρει depon τοσο νωρίς σε εγκυμοσύνη?

Ευχαριστω πολύ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας!!η πρώτη φορά που γράφω εδω. Γραφω διοτι εχω αγχωθει λίγο επειδή βρισκομαι στην 13η εβδομάδα εγκυμοσύνης και ήμουν αρρωστη και πήρα depon χαπι. Εθχα ρωτησει το γιατρο εαν μπορώ να πάρω κατι και μου ειχε πει depon μονο. Ειχα αντιρρησεις στο να πάρω φαρμακο,,,αλλα επειδη δεν αισθανόμουν καλά τρεις μέρες..την τριτη το πήρα. Εχει κάποια άλλη πάρει depon τοσο νωρίς σε εγκυμοσύνη?

Ευχαριστω πολύ

Καλημέρα! Εύχομαι όλα να πάνε καλά! Κι εγώ είμαι στη 17η και χρειάστηκε να πάρω ντεπόν τον 1ο μήνα. Οπότε επιτρέπεται αρκεί να μην γίνεται κατάχρηση ή συντρέχουν άλλοι λόγοι, ο γυναικολόγος μας ξέρει όπως και να 'χει... ;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! Ο δικος μου γιατρος μου εχει πει οτι εποτρεπονται αφοβα εως και 3 depon την ημερα απο τις 12 εβδομαδες και πανω. Στο πρωτο τριμηνο που γινεται η οργανογενεση του εμβρυου καλο ειναι να τα αποφευγουμε, σε αναγκη ομως μπορουμε να παρουμε μεχρι 1 την ημερα. Οποτε μην αννησυχεις καθολου.

Link to comment
Share on other sites

depon ήταν το μοναδικό φάρμακο που πήρα κατά την εγκυμοσύνη. Ο γιατρός μου μου είπε πως είναι από τα πιο ακίνδυνα. Δουλεύω σε σχολεία και είναι αναγκαίο κακό οι ιώσεις.:rolleyes:

2t7wp3.png
 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα! Εύχομαι όλα να πάνε καλά! Κι εγώ είμαι στη 17η και χρειάστηκε να πάρω ντεπόν τον 1ο μήνα. Οπότε επιτρέπεται αρκεί να μην γίνεται κατάχρηση ή συντρέχουν άλλοι λόγοι, ο γυναικολόγος μας ξέρει όπως και να 'χει... ;)

 

Εγω ριμαι στην 23η εβδομαδα κ μεχρι τωρα εχω παρεις συνολικα 2 φορες ντεπομ γιατι ειχα γρικτη ημικρανια.ο γιατρος μου μου ειπε πτι αν ειναι αναγκαιο να παρω καποιο παυσιπονο να παρω ντεπον

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας!!η πρώτη φορά που γράφω εδω. Γραφω διοτι εχω αγχωθει λίγο επειδή βρισκομαι στην 13η εβδομάδα εγκυμοσύνης και ήμουν αρρωστη και πήρα depon χαπι. Εθχα ρωτησει το γιατρο εαν μπορώ να πάρω κατι και μου ειχε πει depon μονο. Ειχα αντιρρησεις στο να πάρω φαρμακο,,,αλλα επειδη δεν αισθανόμουν καλά τρεις μέρες..την τριτη το πήρα. Εχει κάποια άλλη πάρει depon τοσο νωρίς σε εγκυμοσύνη?

Ευχαριστω πολύ

 

Γυρω στις 20 εβδομαδες κυησης επαθα φλεγμονη στο ινομυωμα και χρειαστηκε να παρω ντεπον 3 την ημερα για δυο βδομαδες γιατι πονουσα φρικτα. Μια χαρα γεννηθηκε το μωρακι μου και ολα καλα πηγαν. Μην ανησυχεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα κορίτσια!! Όσον αφορά το ντεπόν, στην αρχή της κύησης που όλες έχουμε δέκατα, εγώ τα είχα για μια βδομάδα σίγουρα αν όχι δυο. Ο γιατρός μου τότε μου είπε πως καλύτερα να πάρω ντεπόν να σταματήσει παρά να συνεχίσω έτσι και αυτό όχι γιατί έκανα κακό στο έμβρυο, αλλά γιατί έκανα κακό σε εμένα. Πολλές φορές παραμερίζουμε τον εαυτό μας χωρίς να καταλαβαίνουμε ότι αν δεν είμαστε εμείς δεν είναι ούτε αυτό

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...