Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πότε νιώσατε τα πρώτα συμπτώματα της εγκυμοσύνης;;


Recommended Posts

Καλημερα!!! Χρειαζομαι τη γνωμη σας...πριν μια εβδομαδα ειχα ελευθερη επαφη με το συντροφο μου...ηταν τις γονιμες μερες. Ενω περιοδο περιμενω σε 1μιση εβδομαδα εχω μονιμως φουσκωμα κ πολλα αερια,πονακια χαμηλα δεξια που κ που,πονο στο στηθος,πονοκεφαλους....ειναι πολυ νωρις για κτ τετοιο σε εγκυμοσυνη?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 56
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλησπερα σας...εχω καθυστερησει 10 μερες εχει τις τελευταιες 3 μερες που ποναει μονο το αριστερο στηθος και σημερα αρχισε να ποναει και το δεξι μου στηθος δυο μερες τωρα εχω κατι πονακια οπως στην περιοδο στην αρχη ειχα πολλα υγρα λευκα τωρα τιποτα...ειχα κανει εξετασεις για τον θυροεοδη και πρωτη φορα μου ανεβηκε στο 3,51...να περιμενω λιγες μερες ακομη ή να κανω καποιο τεστ?

Βασιλικη μου κανε ενα τεστακι να βγεισ απο την αγωνια σου!!ευχομαι τα καλυτερα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα...θα ήθελα να σας πω το θεματάκι μου,και αν κάποια από εσάς είχε ή ακόμα έχει ανάλογο παρακαλώ ας με βοηθήσει...'πριν λίγο καιρό διαγνώστηκα με ενδομητρίωση και όπως καταλαβαίνετε έχω θέμα με την γονιμότητα και είμαι μόλις 27...προσπαθώ εδώ και 4 μήνες με τον άντρα μου,συστηματικά(για να μην πω μέχρι αηδίας)αλλά τίποτα!

Η επόμενη λύση είναι αν μέσα στο 6μηνο δεν μείνω θα πρέπει να κάνω θεραπεία,και πάει λέγοντας.όλο αυτό είναι ψυχοφθόρο για μένα..

Είχε κάποια από σας αυτή τη πάθηση?

πως το αντιμετωπίσατε??

Ευχαριστώ!:-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

καλήμερα κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας...είναι πολυ καιρος που εχει χτυπησει το καμπανακι της μητροτητας και αρχησα τους τελευταιους 2 μηνες να προσπαθω....ειχα παει στον γυναικολογο μου για κατι εξετασεις θρομβοφιλιας την οποια εχω απλα σε ηπιας μορφης και μου ειπε να παρω φελισιν αμα θελω μπεμπε οποτε και εγω ξεκινησα να πινω φελισιν και ν προσπαθουμε με τον ανδρα μου για μπεμπακι τωρα η τελευταια μου περιοδο ηταν 10-5 και ειναι ν μ ερθει 13-6 να πληροφορησω πωσ δεν εχω σταθερο κυκλο καθολου και περνω ντουφαστον για ν ερθει τελοσ παντων ειχαμε επαφη 1 φορα την ημερα μιας και δεν ξερω της γονιμεσ μ μερες την τελευταια βδομαδα 3 μερες ειχα πονοκεφαλο κ δεν ηθελα εχω πονο στην μεση πολυ το στηθος μου το νιωθω πολυ ευαισθητο και βαρη η φλεβες μου ειναι πολυ εντονες και σαν πρησμενες το βραδυ οταν ξαπλωνω εχω αναγουλες και με ποναει κατω στην κοιλιτσα μου και νιωθω κουρασμενη αρκετα και νυσταζω και επισης εχω βγαλει σπυρακια πολλα ενω δεν ειχα τετοια θεματα αιντε ν εβγαζα 1 στο πιγουνι τωρα παραεγινε το κακο 6 σπυρακια ελεος μωρε λετε να ειμαι αν και δεν νομιζω οτι θα ειμαι γιατι παντα ετσι γινεται....πφφφφ ηθελα παρα πολυ ν μοιραστω την λαχταρα μου με εσας..... :(

Link to comment
Share on other sites

καλήμερα κορίτσια θα ήθελα την γνώμη σας...είναι πολυ καιρος που εχει χτυπησει το καμπανακι της μητροτητας και αρχησα τους τελευταιους 2 μηνες να προσπαθω....ειχα παει στον γυναικολογο μου για κατι εξετασεις θρομβοφιλιας την οποια εχω απλα σε ηπιας μορφης και μου ειπε να παρω φελισιν αμα θελω μπεμπε οποτε και εγω ξεκινησα να πινω φελισιν και ν προσπαθουμε με τον ανδρα μου για μπεμπακι τωρα η τελευταια μου περιοδο ηταν 10-5 και ειναι ν μ ερθει 13-6 να πληροφορησω πωσ δεν εχω σταθερο κυκλο καθολου και περνω ντουφαστον για ν ερθει τελοσ παντων ειχαμε επαφη 1 φορα την ημερα μιας και δεν ξερω της γονιμεσ μ μερες την τελευταια βδομαδα 3 μερες ειχα πονοκεφαλο κ δεν ηθελα εχω πονο στην μεση πολυ το στηθος μου το νιωθω πολυ ευαισθητο και βαρη η φλεβες μου ειναι πολυ εντονες και σαν πρησμενες το βραδυ οταν ξαπλωνω εχω αναγουλες και με ποναει κατω στην κοιλιτσα μου και νιωθω κουρασμενη αρκετα και νυσταζω και επισης εχω βγαλει σπυρακια πολλα ενω δεν ειχα τετοια θεματα αιντε ν εβγαζα 1 στο πιγουνι τωρα παραεγινε το κακο 6 σπυρακια ελεος μωρε λετε να ειμαι αν και δεν νομιζω οτι θα ειμαι γιατι παντα ετσι γινεται....πφφφφ ηθελα παρα πολυ ν μοιραστω την λαχταρα μου με εσας..... :(

 

Αχ ρε κοριτσακι μου σε καταλαβαίνω πολύ. Είναι λίγο παράξενο. Εγώ 3 φορές εμεινα έγκυος αλλά δεν μπορώ να διαχωρίσω τα συμτώματα που είχα όταν ήμουν έγκυος και όταν νόμιζα ότι ήμουν έγκυος! Το μόνο που θυμάμαι είναι ότι τη δεύτερη φορά είχα φοβερες αναγούλες πριν δω θετικό τέστ, αλλά και αυτό πάλι ήταν σίγουρα σύμπτωμα? Γιατί ένα μήνα πριν μήνω έγκυα την 3η φορα είχα φοβερες αναγούλες και λέω νατο ήρθε αλλά τελικά δεν είχε έρθει τιποτα:) Στήθος κτλ εγώ είχα καμιά βδομάδα μετά την καθυστέρηση δεν μου ξεκίνησε με την μία.

Κάνε λίγο υπομονή για να κάνεις ένα τεστ εγκυμοσύνης που είναι και ότι πιο έγκυρο μπορείς να κάνεις στη δεδομένη περίπτωση! Αυτό που ήθελα να σου πω να θυμάσαι είναι ότι κάθε εγκυμοσύνη σε κάθε γυναίκα είναι διαφορετική. Την πρωτη φορά εγω δεν είχα ούτε αναγούλες ούτε τίποτα, είχα όμως ένα βάρος στη μήτρα. Μία πίεση δεν ξέρω πως να το περιγράψω. Την τρίτη φορά όμως μπορεί να έκανα και 5 εμετους το πρωί όταν έπλενα τα δόντια μου. Κοινώς ότι ναναι! ευχομαι ένα θετικότατο τεστ και αν όχι καλοκαίρι έρχεται όλα θα πάνε καλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εχω κατι τσιμπηματακια στην δεξια μερια και με ποναν πολυ οι θηλοι μου και τασεις προς εμετο ξυνηλες επισης δεν μπορω πλεον να φαω καποια φρουτα με ποναει πολυ η κοιλια ουτε να καπνισω μου γυρναει το στομαχι μου 13/6 περιμενω περιοδο λετε να μου ερθει η ακατανομαστη η να εχω ελπιδες για μπεμπακι???:?

Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

κορίτσια είμαι καινούργια στο forum και θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι έχω κύκλο 30 ημερών με τελευταία περίοδο 3/5 με διάρκεια 10 ημέρες. στις 10/6 έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό μέχρι σήμερα 8/7 η κοκκινοσκουφίτσα τραβήγματα χαμηλά στην μήτρα καθώς και άοσμα κολπικά υγρά β ο ή θ ε ι α...

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια είμαι καινούργια στο forum και θα ήθελα να σας ρωτήσω κάτι έχω κύκλο 30 ημερών με τελευταία περίοδο 3/5 με διάρκεια 10 ημέρες. στις 10/6 έκανα τεστ και βγήκε αρνητικό μέχρι σήμερα 8/7 η κοκκινοσκουφίτσα τραβήγματα χαμηλά στην μήτρα καθώς και άοσμα κολπικά υγρά β ο ή θ ε ι α...

 

Απο τις 10 Ιουνίου που εκανες το τεστ δεν εχει ξαναερθει η περίοδος?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σου εχει ερθει ακομα η κανε μια χοριακη να ξερεις σιγουρα και αν δεν εισαι τοτε πρεπει να πας στο γιατρο σου να δεις τι συμβαινει..ευχομαι να εχεις τα αποτελέσματα που επιθυμεις

8BQdp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 6 months later...

Lipon kalispera sas kai kalo mina se oles mas na exoune ,exw ksanagrapsei palia sto forum sas alla gia ali mia fora xreiazomai ta fwta sas...o kiklos mou inai 32 imerwn kai kaname epafi stis 2/4/17/18/28/30 ianouariou alla stis 10/1 itan na adiathetisw kanonika alla stis 15 mou irthe ipotithetai periodos alla mou kratise mono mia mera enw mou krataei sinithws 3...stis 25/1 ida ligo portokaloroz kata to skoupisma kai kratise gia kana dio meres kai apo tote mexri simera exw ponakia kathara stin mitra kai i woriksia pou ipotithetai oti itan aftes tis meres den ponesa pouthena kai mou kanei megali entipwsi...exthes to vradi pristike ksafnika to stithos mou kai me ponaei aforita pou omio tou den exw ksananiwsei kai den mporw na parw ta podia mou...omws ekana ena test simera to apogevma kai vgike arnitiko (predictor)...dwn xerw ti ginetai...eprepe na to kanw i oxi???

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σας, είναι η 1η μου φορά που γράφω εδώ και ο λόγος είναι ότι έχω μια απορία και έλπιζα μήπως μπορείτε να μου την λύσετε.

Οι μέρες της περιόδου μου πάντα είναι 7, 5 μέρες με κόκκινο αίμα και 2 μέρες με καφέ, επίσης πάντα τις 4ις πρώτες μέρες πονάω. Περίμενα περίοδο στις 28 Μαρτίου όπου είδα αίμα αλλά 1η και 2η καθόλου πόνο και την 3η με λίγο πόνο και μετά το αίμα κόπηκε μαχαίρι, δηλαδή 4η, 5η, 6η, 7η απολύτως τίποτα ούτε καν το καφέ. Να αναφέρω ότι είχα σεξουαλική επαφή, 3ις μέρες πριν τον κύκλο χωρίς προφυλακτικό απλά το παλικάρι μου τραβιέται πριν την ολοκήρωση. Ανα διαστήματα νιώθω τσιμπηματάκια και μερικές φορές και πονάκια και αν πιάσω την κοιλιά μου ηρεμεί. Επίσης σήμερα το πρωί ξύπνησα συνηδητοποιώντας ασυναίσθητα ότι βαστούσα την κοιλιά μου, δεν το έχω ξανακάνει αυτό ποτέ. Έχω παρατηρήσει ανα διαστήματα ότι πολλές φορές νιώθω σαν να έχω πυρετό, πράγμα περίεργο γιατί είμαι κρυωνιάρα και ενώ βάζω θερμόμετρο, δείχνει φυσιολογική θερμοκρασία. Έχω αρκετά άοσμα κολπικά υγρά και τις τελευταίες μέρες πολύ έντονο πονοκέφαλο όπου δεν μου είχε περάσει ούτε με ντεπον που ήπια. Νιωθω μερικές φορές ότι ενοχλούμαι εαν πιέζεται η κοιλιά μου και πολλές φορές νιώθω το στομάχι μου να γίνεται κόμπος, ειδικά εαν έχω μόλις φάει. Αυτά συμβαίνουν εδώ και 2 εβδομάδες. Αυτό που δεν ξέρω είναι εαν πρέπει να κάνω τεστ εγκυμοσύνης ή ειναι πολύ νωρίς για κάτι τέτοιο. Επίσης κάνω ομοιοπαθητική και εαν είμαι μήπως να την σταματήσω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας, είναι η 1η μου φορά που γράφω εδώ και ο λόγος είναι ότι έχω μια απορία και έλπιζα μήπως μπορείτε να μου την λύσετε.

Οι μέρες της περιόδου μου πάντα είναι 7, 5 μέρες με κόκκινο αίμα και 2 μέρες με καφέ, επίσης πάντα τις 4ις πρώτες μέρες πονάω. Περίμενα περίοδο στις 28 Μαρτίου όπου είδα αίμα αλλά 1η και 2η καθόλου πόνο και την 3η με λίγο πόνο και μετά το αίμα κόπηκε μαχαίρι, δηλαδή 4η, 5η, 6η, 7η απολύτως τίποτα ούτε καν το καφέ. Να αναφέρω ότι είχα σεξουαλική επαφή, 3ις μέρες πριν τον κύκλο χωρίς προφυλακτικό απλά το παλικάρι μου τραβιέται πριν την ολοκήρωση. Ανα διαστήματα νιώθω τσιμπηματάκια και μερικές φορές και πονάκια και αν πιάσω την κοιλιά μου ηρεμεί. Επίσης σήμερα το πρωί ξύπνησα συνηδητοποιώντας ασυναίσθητα ότι βαστούσα την κοιλιά μου, δεν το έχω ξανακάνει αυτό ποτέ. Έχω παρατηρήσει ανα διαστήματα ότι πολλές φορές νιώθω σαν να έχω πυρετό, πράγμα περίεργο γιατί είμαι κρυωνιάρα και ενώ βάζω θερμόμετρο, δείχνει φυσιολογική θερμοκρασία. Έχω αρκετά άοσμα κολπικά υγρά και τις τελευταίες μέρες πολύ έντονο πονοκέφαλο όπου δεν μου είχε περάσει ούτε με ντεπον που ήπια. Νιωθω μερικές φορές ότι ενοχλούμαι εαν πιέζεται η κοιλιά μου και πολλές φορές νιώθω το στομάχι μου να γίνεται κόμπος, ειδικά εαν έχω μόλις φάει. Αυτά συμβαίνουν εδώ και 2 εβδομάδες. Αυτό που δεν ξέρω είναι εαν πρέπει να κάνω τεστ εγκυμοσύνης ή ειναι πολύ νωρίς για κάτι τέτοιο. Επίσης κάνω ομοιοπαθητική και εαν είμαι μήπως να την σταματήσω.

 

Οταν υπαρχει υποψια εγκυμοσυνης, σταματας να παιρνεις φαρμακα και ομοιοπαθητικα, κανεις ενα τεστ, και μετα πας στο γιατρο, ειτε λογω εγκυμοσυνης, ειτε γιατι πρεπει να βρει απο τι αλλο πιθανον πασχεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια μου καλησπέρα θέλω πολύ κ εγώ να ρωτήσω κάτι..είχα μια παλίνδρομη το Μάρτιο κ τον προηγούμενο μήνα μου ήρθε κανονικά περίοδος! Πριν είχα πολύ σταθερό κύκλο τώρα θα είναι το ίδιο ή θα αργήσει να φτιάξει έχω ελαφρά πονάκια κ είναι ημερομηνία να αδιαθετήσω αν... κ θα ήθελα πολύ να μη μου έρθει καταλαβαίνετε... μια μέρα είχαμε ελεύθερη επαφή χωρίς να το επιδιώξουμε κ σε μερικά σαιτ τη βγάζει μέσα στις γόνιμες ή κοντά...τζάμπα πλάθω όλα αυτά λέτε με το μυαλό μου? Την πρώτη φορά είχα κάποια συμπτώματα κ ένστικτο τώρα όχι... 

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , Ασημούλα είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα θέλω πολύ κ εγώ να ρωτήσω κάτι..είχα μια παλίνδρομη το Μάρτιο κ τον προηγούμενο μήνα μου ήρθε κανονικά περίοδος! Πριν είχα πολύ σταθερό κύκλο τώρα θα είναι το ίδιο ή θα αργήσει να φτιάξει έχω ελαφρά πονάκια κ είναι ημερομηνία να αδιαθετήσω αν... κ θα ήθελα πολύ να μη μου έρθει καταλαβαίνετε... μια μέρα είχαμε ελεύθερη επαφή χωρίς να το επιδιώξουμε κ σε μερικά σαιτ τη βγάζει μέσα στις γόνιμες ή κοντά...τζάμπα πλάθω όλα αυτά λέτε με το μυαλό μου? Την πρώτη φορά είχα κάποια συμπτώματα κ ένστικτο τώρα όχι... 

 

Μετά από μια απόξεση, έκτρωση και γενικά αποβολή η αλήθεια ειναι ότι μένεις πολύ εύκολα έγκυος. Και στο λέω από παραδείγματα γυναικών στο περιβάλλον μου που μολις μετά από 1 μήνα εμειναν κανονικά έγκυες σε καλές εγκυμοσίνες και τώρα χαίρονται τα παιδιά τους. Οπότε είναι πολύ πιθανό να σου έχει συμβεί και εσένα.

Πολλοί θα σου πουν να περιμένεις την καθυστέρηση για να κάνεις τεστ αλλά επειδή βρέθηκα στη φάση που είσαι, να ξερεις ότι γενικά δεν χρειάζεται να περιμενεις γιατί θα παίξουν τα νεύρα σου.. 6 μέρες πριν την περίοδο μπορείς να πάρεις ένα predictor early και μπορεί να δείξει..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες καταρχήν! Είμαι στην τρίτη μέρα καθυστέρησης κ δεν άντεξα άλλο σηκώθηκα από τις 7 κ έκανα το early predictor.. βγήκε θετικό με τη 2η γραμμή λίγο πιο αχνή, απλά πήγαν λίγα ούρα στο παραθυράκι αποτελέσματος όπως κ την πρώτη φορά που ήμουν αλλά ήμουν..δεν περιγράφω τη χαρά μου αλλά μετά κάτι με έπιασε κ ήθελα να είμαι σίγουρη... βρήκα εφημερεύον κ μου έδωσαν ένα iq home ούτε που το ξέρω που πάλι δείχνει πριν την καθυστέρηση κ βγήκε αρνητικό. Πληγώθηκα. Έχω λίγα πονάκια στην κοιλιά κ το ένα μου στήθος νομίζω ότι έχει αρχίσει να αλλάζει....ήθελα να το πω στον άντρα μου αλλά... ήμουν σίγουρη θα βγει κ το δεύτερο θετικό! Τι λες ΧρύσαΜ ???

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Ασημούλα είπε:

Χρόνια πολλά σε όλες τις μανούλες καταρχήν! Είμαι στην τρίτη μέρα καθυστέρησης κ δεν άντεξα άλλο σηκώθηκα από τις 7 κ έκανα το early predictor.. βγήκε θετικό με τη 2η γραμμή λίγο πιο αχνή, απλά πήγαν λίγα ούρα στο παραθυράκι αποτελέσματος όπως κ την πρώτη φορά που ήμουν αλλά ήμουν..δεν περιγράφω τη χαρά μου αλλά μετά κάτι με έπιασε κ ήθελα να είμαι σίγουρη... βρήκα εφημερεύον κ μου έδωσαν ένα iq home ούτε που το ξέρω που πάλι δείχνει πριν την καθυστέρηση κ βγήκε αρνητικό. Πληγώθηκα. Έχω λίγα πονάκια στην κοιλιά κ το ένα μου στήθος νομίζω ότι έχει αρχίσει να αλλάζει....ήθελα να το πω στον άντρα μου αλλά... ήμουν σίγουρη θα βγει κ το δεύτερο θετικό! Τι λες ΧρύσαΜ ???

Τώρα είδα το μήνυμά σου.. Συνήθως αυτά τα πιο ευαίσθητα καλό είναι να τα κάνουμε μόνο με τα πρώτα πρωινά. Αλλιώς πρέπει να περιμένουμε αρκετές ώρες (χωρίς να ουρήσουμε και χωρίς να πίνουμε πολύ νερό για να μας έρθει πιο γρήγορα) για να κάνουμε δεύτερο. Αν έχεις την υπομονή να περιμένεις 2-3 μέρες θα σου δειξει πάλι θετικό.

Δε νομίζω ότι παίζει ρόλο που πέσαν ούρα στο παραθυράκι, έτσι κι αλλιώς αν δεν υπήρχε η ορμόνη δε θα χρωματιζόταν η γραμμή. Ωστόσο αυτή η αχνή έστω, εμφανίστηκε εντός των χρονικών ορίων που λέει το τεστ; γιατί αν εμφανίστηκε μετά από τα 3 λεπτά (νομίζω το predictor early τόσο χρονικό όριο δίνει) δεν ισχύει το θετικό.

Καλύτερα μην αναφέρεις κάτι ακόμα (μην το ματιάσουμε κι όλας :-P:-P:-P )

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Ποσο χαιρομαι που απαντησες κοιτουσα συνεχεια για παρηγορια..γιατι επεσε πολυ η διαθεση μου.. αλλα πιστευω κ εγω θετικο μετα απο 3΄το κοιταξα κ εκτος αυτου κ η κυρια στο φαρμακειο πιστευε οτι δε χρειαζοταν να παρω αλλο κ οτι το πρωτο θα ηταν οκ! Μακαρι! Ναι φτου φτου Παναγιτσα μου.. θα παω κ στο γιατρο λεω καλυτερα...μη φανταστεις αχνη πολυ απλα οχι τοσο εντονη οσο η αλλη γραμμη..αυτα...μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας! Σε ευχαριστω πολυ πολυ

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ασημούλα είπε:

Ποσο χαιρομαι που απαντησες κοιτουσα συνεχεια για παρηγορια..γιατι επεσε πολυ η διαθεση μου.. αλλα πιστευω κ εγω θετικο μετα απο 3΄το κοιταξα κ εκτος αυτου κ η κυρια στο φαρμακειο πιστευε οτι δε χρειαζοταν να παρω αλλο κ οτι το πρωτο θα ηταν οκ! Μακαρι! Ναι φτου φτου Παναγιτσα μου.. θα παω κ στο γιατρο λεω καλυτερα...μη φανταστεις αχνη πολυ απλα οχι τοσο εντονη οσο η αλλη γραμμη..αυτα...μακαρι να πανε ολα καλα για ολες μας! Σε ευχαριστω πολυ πολυ

Και σε εμένα το early πολύ αχνή την είχε 6 μέρες πριν αλλά τελικά ήμουν. Ίσα ίσα που φαινόταν. Και να φανταστείς, δεν περίμενα 3' γιατί το είχα μπερδέψει με το predictor express που στο βγάζει κατευθείαν και με το που το έκανα και δεν είδα απευθείας γραμμή λέω "ντάξει αρνητικό" και το έβαλα στην τσάντα (ήμουν για καφέ με φίλη όταν το έκανα). Και μετά από καμιά ώρα που μου το ζήτησε αυτή η φίλη μου να το δει, το έβγαλα και βλέπω γραμμή... Δε μπορείς να φανταστείε τι εγκεφαλικό ήταν αυτό.. Ευχάριστο μεν αλλά εγκεφαλικό δε... Γιατί εγώ δεν πίστευα ότι υπήρχε περίπτωση να είμαι και απλά το πήρα ίσα ίσα να μου φύγουν οι όποιες υποψίες....

Ακόμα να ξέρεις είναι πολύ νωρίς για να δεις κάτι με το γιατρό σου.. Να φανταστείς πρέπει η χοριακή σου να ξεπεράσει τα 1000 και τότε θα δεις μονο σάκο και ίσως να υπάρχουν και καποια εμβρυϊκά στοιχεία..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Πηγα στο γιατρο κ ειπε απλα να κανουμε μια χωριακη αν θελω για μενα αλλιως να περιμενω.. αλλα μαλλον θα μου ερθει περιοδος ειπε. Η χοριακη εδειξε 18,60.. να χαρω? Πολύ μικρη... δεν ξερω μηπως δεν πρεπει κ εγω να τα ψαχνω.. ότι πει ο Θεος! Απλά κ ο γιατρός μου δεν ειναι πολυ ενθαρρυντικος κ δεν πολυπιστευει τα τεστ λεει...αυτα...

Link to comment
Share on other sites

Ασημούλα μου σου εύχομαι να προχωρήσει η εγκυμοσύνη.Το νούμερο δείχνει ότι έγινε σύλληψη αλλά θέλει να κάνεις επανάληψη.Οι γιατροί πάντα είναι συγκρατημένοι.Ξέρω από κοπέλα που πήγαν όλα καλά και ξεκίνησε με 20 χοριακή.Δεν θέλω να σε αναστατώσω άδικα αλλά όλα μπορουν να συμβούν.Σε ποιά μέρα του κύκλου έμανες χοριακή και τι κύκλο έχεις γενικά?Σου εύχομαι τα καλύτερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γενικα εχω κυκλο 31 ημερων αλλα δεν ξερω τωρα αν θα ειναι το ιδιο..αλλαξε η περιοδος μου απο το  περιστατικο του Μαρτιου..οποτε τωρα θα ειμαι στην 34η μερα?ειχα τελευταια περιοδο 11/4. την προηγουμενη παντως φορα ειχα πολλη μεγαλυτερη.. τουλαχιστο δεν ειπα τιποτα ακομα... αλλα που ξερω περιεργο μου φαινεται. Αχ να εισαι καλα

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...