Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

φύλο στην 17η εβδομάδα...


Recommended Posts

Κοριτσάρα μου χθες στις 18 εβδομάδες, με 160 παλμούς σχεδόν σε κάθε υπέρηχο, είδαμε τα μπαλάκια του, όχι αυτά που θα παίζει στην παιδική χαρά, τα άλλα... :D :D

Ολα καλά στην αυχενική? Τα αλλα να σε ενδιαφέρουν!

 

sia συγχαρητήρια!!! Πόσους παλμούς είχες εσύ, δηλ. το μωρό σου? Ετσι μπας και λυθεί η απορία της φίλης μας ότι δεν θα βγάλει άκρη με τους παλμους...

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εχεις δίκιο, αφού το θες θα μάθεις σε κάποιο ενδιάμεσο υπέρηχο μην ανησυχείς! Κι εμένα με έτρωγε όταν έβλεπα ότι είναι καλά...τί είναι...

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εμενα η χαζη γιατρος δεν μου λεει τι μωρακι εχω και εγω σκαω απο περιεργεια!!!εσεις πριν μαθετε ειχατε εσντικτο τι θα ειναι??βγηκε το ενστικτο οι βλακειεσ ειναι???γιατι εγω απο την ωρα που εμαθα οτι ειμαι εγκυος το εχω για αγορακι και θα μου φανει παραξενο αν ειναι κοριτσακι!!φυσικα οτι και να ειναι θα το λατρευω,απλα παλι απο περιεργεια ρωταω!!

qH8Hp3.png

 

z4RLp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εμενα η χαζη γιατρος δεν μου λεει τι μωρακι εχω και εγω σκαω απο περιεργεια!!!εσεις πριν μαθετε ειχατε εσντικτο τι θα ειναι??βγηκε το ενστικτο οι βλακειεσ ειναι???γιατι εγω απο την ωρα που εμαθα οτι ειμαι εγκυος το εχω για αγορακι και θα μου φανει παραξενο αν ειναι κοριτσακι!!φυσικα οτι και να ειναι θα το λατρευω,απλα παλι απο περιεργεια ρωταω!!

 

Εγω παντως απο θεμα ενστικτου προδωθηκα....πιστευα οτι εχω κοριτσακι γιατι το ηθελα πολυ!! Κ μας λεει ο γιατρος μπεμπης...

Αλκα γινονται κ λαθη! Εγω ομως τωρα αρχιζω κ το συνηθιζω κ αν αλλαξσι στν πορεια θα μου κακοφανει!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάρα μου χθες στις 18 εβδομάδες, με 160 παλμούς σχεδόν σε κάθε υπέρηχο, είδαμε τα μπαλάκια του, όχι αυτά που θα παίζει στην παιδική χαρά, τα άλλα... :D :D

Ολα καλά στην αυχενική? Τα αλλα να σε ενδιαφέρουν!

 

sia συγχαρητήρια!!! Πόσους παλμούς είχες εσύ, δηλ. το μωρό σου? Ετσι μπας και λυθεί η απορία της φίλης μας ότι δεν θα βγάλει άκρη με τους παλμους...

 

 

Δεν προσεξα καθολου ποσους παλμους ειχε το μωρακι μου,αλλα δεν πιστευω οτι ισχυει αυτο με τους παλμους γιατι η πρωτη μου κορη απο οτι θυμαμαι 160 ειχε.εγω παντος ειχα ενστικτο οτι ειναι αγορι ,χωρις να με νιαζει αν θα ειναι αγορι η κοριτσι, απλα ετσι ενιωθα τελικα λαθος εκανα κοριτσαρος ειναι!dimmi κοντα ειμαστε!

''''ΟΙ ΚΑΡΔΟΥΛΕΣ ΜΟΥ''''

Αλεξάνδρα 10/07/2008

Μπουλίτσα 5/5/2012

Link to comment
Share on other sites

sia77 ναι μαζί μαζί θα γεννάμε!

selestina είχα τη διαίσθηση ότι θα είναι αγόρι και είναι, κατά 95% τουλάχιστο :mrgreen:

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

Εγω που πηγα για την αυχενικη μου ειπε ο γιατρος οτι κοριτσακι το βλεπει και αν επρεπε να στοιχηματισει για κατι,θα ηταν αυτο...Μετα κι αλλος γιατρος το ιδιο μου ειπε.Για να δουμε,

στον γιο μου αμεσως μας ειχαν πει οτι ειναι αγορι.Πιστευω παιζει μεγαλο ρολο η καλη θεση του μωρου.

DlkKp2.png

 

 

aoJjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα κοριτσια δεν μου ειπε ο γιατρος με βεβαιοτητα τι ειναι....μου ειπε οτι ειδε κατι να κρεμεται(ημουνα στην 13η εβδομαδα) αλλα δεν μπορει να ειναι σιγουρος ακομα τελος του μηνα που θα ξαναπαμε θα μας πει...δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα εμενα απο την αρχη οι παλμοι του ηταν 168.Τελος του μηνα που θα ειμαι περιπου στη 18η λετε να φαινεται καλυτερα?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κοριτσια δεν μου ειπε ο γιατρος με βεβαιοτητα τι ειναι....μου ειπε οτι ειδε κατι να κρεμεται(ημουνα στην 13η εβδομαδα) αλλα δεν μπορει να ειναι σιγουρος ακομα τελος του μηνα που θα ξαναπαμε θα μας πει...δεν ξερω αν παιζει ρολο αλλα εμενα απο την αρχη οι παλμοι του ηταν 168.Τελος του μηνα που θα ειμαι περιπου στη 18η λετε να φαινεται καλυτερα?
κι εμάς στην αυχενική μας είπε ότι είναι, με επιφύλαξη, αγόρι. Δεν είδε όμως κάτι, από τα οστά το συμπέρανε.

Αγ. νικολάου κάναμε απλό υπέρηχο και είδαμε το φύλο, ήταν όντως αγόρι!

Παλμοί στην αρχή της κύησης 168 (τυχαίο? δε νομίζω χαχαχα) και πλεον 158-160.

Στην 18η θα δεί σίγουρα, αν βοηθήσει και τομωρό και έχει ανοιχτά ποδαράκια. Αλλά κουνιούνται πολύ πλεον και αν έχετε λίγη υπομονή θα τα ανοίξει. Πιες πριν χυμό ή φάε ένα γλυκάκι να πάρει ενέργεια το μωρό να φέρνει βόλτες...

ένα τόσο δα ανθρωπάκι με κάνει καλύτερο άνθρωπο, σ'αγαπώ!

Link to comment
Share on other sites

κι εμάς στην αυχενική μας είπε ότι είναι, με επιφύλαξη, αγόρι. Δεν είδε όμως κάτι, από τα οστά το συμπέρανε.

Αγ. νικολάου κάναμε απλό υπέρηχο και είδαμε το φύλο, ήταν όντως αγόρι!

Παλμοί στην αρχή της κύησης 168 (τυχαίο? δε νομίζω χαχαχα) και πλεον 158-160.

Στην 18η θα δεί σίγουρα, αν βοηθήσει και τομωρό και έχει ανοιχτά ποδαράκια. Αλλά κουνιούνται πολύ πλεον και αν έχετε λίγη υπομονή θα τα ανοίξει. Πιες πριν χυμό ή φάε ένα γλυκάκι να πάρει ενέργεια το μωρό να φέρνει βόλτες...

Σε ευχαριστω πολυ.Αν κουνιεται οπως κουνιοταν στην αυχενικη σιγουρα θα μπορεσουμε να το δουμε.:lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 χρόνια μετά...

Καλησπερααα κοριτσια εχω μια απορια εγω εχω 2 γιούς και τωρα παω για το τριτο μωρο ειμαι 15 βδομμαδες διάβασα εδω οτι στα αγοράκια σας ειχαν παλμούς 160 και σκεφτομαι οτι και οι δικοι μου οταν τους ειχα στην κιλητσα μου εκει ηταν σε αυτο το Bebe ειναι 140 κάναμε αυχενικη αλλα δεν μπήκαμε καν στον κόπο να δουμε για φιλο λογο οτι ειναι μικρο ακομα και δεν θα φενοταν καλα. Τωρα το θεμα ειναι οτι εγω νιωθω οτι ειναι κοριτσάκι πες το ένστικτο πες το επιθυμία ετσι νιωθω ( οταν ειχα γιούς το ηξερα απο την πρωτο μηνα οτι ειναι αγορια). Να μπω και στο ερώτημα να παω να κανω εναν υπερηχο ετσι για να το δουμε η να περιμενω να παω 22 βδομμαδες (18/3 εχω β επιπεδου) να το δω και ενα αλλο καμια απο εσάς ειχε αυτο που λενε ένστικτο;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...