Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γαστρεντερίτιδα στον 9ο μήνα εγκυμοσύνης


Recommended Posts

Γεια σας, κορίτσια.

Έχω αγχωθεί απίστευτα απο χθές... Είμαι 37w και 5d... Εκεί που όλα ήταν μια χαρά κι ωραία, ξαφνικά κατα τις 9 η ώρα το βράδυ με πιάνουν κάτι πόνοι σουβλιές στην κοιλιά που μου κοβόταν η ανάσα. Δεν ήταν συσπάσεις, έχω μάθει να τις ξεχωρίζω εξ αιτίας του οτι έχω συσπάσεις απο τον 4ο... Σύντομα έκανα εμετό και διάρροια και ξανά τα ίδια.. (Συγχωρήστε με για τη γλαφυρή περιγραφή)... Πήρα επι τόπου το γιατρό μου τηλέφωνο και κατέληξα με ενέσεις πριμπεραν και χάπι μπουσκοπάν... Σήμερα είμαι λίγο καλύτερα γαστρεντερικά, αλλά έχω λίγο πυρετό, που έριξα με ντεπόν.

Σάς παρακαλώ εάν έχετε παρόμοια εμπειρία σε δική σας εγκυμοσύνη μοιραστείτε την γιατί αισθάνομαι οτι είμαι τελείως μόνη μου κι έχω και τύψεις οτι δεν προφυλάχθηκα αρκετά για το μωράκι μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Δεν έχω εμπειρία ,αλλά ήθελα να σου πω ότι δεν έχεις λόγο να νιώθεις τύψεις.

Γίνεται χαμός από ιώσεις κ μεις οι εγκυουλες είμαστε περικυκλωμένες. Βέβαια τύψεις θα πρέπει να νιώθει ο ασθενής που τόλμησε να σε πλησιάσει κ να σε κόλλησει! Να πλενεις συχνά τα χέρια σου κ μακριά από μάτια ,μύτη, στόμα για να προστατεύεσαι από ότι κυκλοφορεί. Περαστικά γρήγορα εύχομαι...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κ γω περασα κτ παρομοιο στον ογδοο.δ ειμαι σιγουρη οτι ηταν γαστρεντεριτιδα η κτ με πειραξε.ειχαμε παει σ/κ στην αδερφη μου οπου η αληθεια ειναι το ειχαμε ριξει λιγο εξω με το φαι κ ειχαμε παει κ σε πολλους παιδοτοπους.τη μερα που γυρισαμε δ ειχα χρονο για μαγειρεμα κ ημουν κ πολυ κουρασμενη απο το ταξιδι.παραγγειλαμε κ φαγαμε.μου εκατσε πολυ βαρυ κ το απογευμα εκανα εμετο.ειχα παει κ αρκετες φορες τουαλετα.εφοσον το στομαχι ηταν αδειο πονουσα κ αρχισα να βγαζω κ γαστρικα υγρα.εκει τρομαξα γτ ηταν βραδυ κ γτ απο πριν μεινω εγκυος ειχα διαπιστωσει πρβλμ στη χολη μου κ φοβηθηκα οτι εφταιγε αυτο.στο νοσοκομειο μου εκαναν υπερηχο κ εξετασεις αιματος.επειδη βγηκαν ανεβασμενα τα.λευκα μου εδωσαν μια αντιβιωση που επιτρεπεται.την αλλη μερα που μιλησα με την αδερφη μου μου ειπε οτι ειχε παρομοια συμπτωματα.σε καμια δ ξρατησαν πανω απο 24ωρες.οι υπολοιποι(συζηγοι κ δυο παιδακια μια χαρα)

εφισον ο γιατρος ειναι ενημερος ολα καλα θα πανε.να μην εχεις ενοχες.στην εγκυμοσυνη η αμυνα ειναι λιγο πεσμενη.ευχομαι να περασει γρηγορα.να εισαι ηρεμη να μην εχεις συσπασεις

σορρυ που εγραψα πολλα κ ας μην ειχαμε ακριβως το ιδιο(αντιβιωση δ πηρες;)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...