Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φαγουρα στο σωμα και κοκκινιλες


Recommended Posts

Καλημερα..ειμαι καινουργια στο forum γραφτηκα γιατι εδω κ 4 μερες με απασχολει ενα θεμα και αν καποια απο σας γνωριζει κατι..ειμαι 24 βδομαδων και αυτες τς μερες βγαζω σ σωμα συνηθως χερια ποδια κ κοιλια πιο λιγο κοκκινιλες με φαγουρα οι κοκκινολες ειναι σαν κυκλακια και ακανονιστο σχημα συηθως το παθαινω οταν ξαπλωνω και τριφτειτ σωμα στα ρουχα κραταει καπου 2 ωρες και φευγουν μονα τους...γενικα δεν ειχα ποτε αλλεργιες αλλα τα τεευταιια 4 χρονια βγαζω καποια σπυροα μ φαγουρα και με ενα χαπι xozar τελειωνε μ ειχαν πει οτι ειναι αλλεργια απ τν ατμοσφαιρα εχω κανει εξετασεις και περιμενω να βγουν και τρασαμινασες θ τς παω στο γιατρο και θα κοιταξω μετα και καποοιομ δερματολογο...ξερει καμοια απο τ μπορει να οφειλεται κ αν θα κρατησει μεχρο τν γεννα γιαι δεν θα αντεξω..αλλα φοβαμαι και για τν μπεμπα μου μηπως περναει κατι κ σ αυτη...θελω να πιστευω οτι ειναι κατι και θα φυγειι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα..ειμαι καινουργια στο forum γραφτηκα γιατι εδω κ 4 μερες με απασχολει ενα θεμα και αν καποια απο σας γνωριζει κατι..ειμαι 24 βδομαδων και αυτες τς μερες βγαζω σ σωμα συνηθως χερια ποδια κ κοιλια πιο λιγο κοκκινιλες με φαγουρα οι κοκκινολες ειναι σαν κυκλακια και ακανονιστο σχημα συηθως το παθαινω οταν ξαπλωνω και τριφτειτ σωμα στα ρουχα κραταει καπου 2 ωρες και φευγουν μονα τους...γενικα δεν ειχα ποτε αλλεργιες αλλα τα τεευταιια 4 χρονια βγαζω καποια σπυροα μ φαγουρα και με ενα χαπι xozar τελειωνε μ ειχαν πει οτι ειναι αλλεργια απ τν ατμοσφαιρα εχω κανει εξετασεις και περιμενω να βγουν και τρασαμινασες θ τς παω στο γιατρο και θα κοιταξω μετα και καποοιομ δερματολογο...ξερει καμοια απο τ μπορει να οφειλεται κ αν θα κρατησει μεχρο τν γεννα γιαι δεν θα αντεξω..αλλα φοβαμαι και για τν μπεμπα μου μηπως περναει κατι κ σ αυτη...θελω να πιστευω οτι ειναι κατι και θα φυγειι

 

Καλησπέρα και με το καλό να γεννήσεις.

1) Ο Γιατρός σου , τι σου είπε; Το πρώτο πράγμα που κάνουμε είναι να μιλήσουμε μαζί του. Μπορεί να φαίνεται "χαζό" αλλά καλύτερα μία φαινομενικά χαζή ερώτηση παρά να ρισκάρεις τη δική σου υγεία και του μωρού σου.

2) Μήπως να δοκίμαζες βρεφικό απορρυπαντικό ρούχων και να έβαζες και έξτρα ξεβγάλματα;

3) Μπορείς επίσης να αλλάξεις σε πιο ήπια όλα σου τα καλλυντικά σώματος, από αφρόλουτρο έως ενυδατική ( προσωπικά επέλεγα μόνο αμυγδαλέλαιο ) και φυσικά μην ταλαιπωρείς το δέρμα με αποτριχώσεις μέχρι να ηρεμήσει.

 

Εμπειρικά ακούγεται σαν κάποιας μορφής δυσανεξία/αλλεργία, οπότε μίλα με γιατρό να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο - και με το γυναικολόγο σου και με δερματολόγο.

Περαστικά και σύντομα :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...