Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ένεση ovitrelle


oly75

Recommended Posts

Κορίτσια καλησπέρα.Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει κάνει καμιά σας την ένεση ovitrelle αντί για την pregnyl.Σήμερα πήγα να πάρω από το φαρμακείο τα φάρμακα που μου γράψανε από το νοσοκομείο,orgalutran,ciclacur κτλ και όταν πήγα σπίτι και άνοιξα το κουτί της ovitrelle ήταν πένα όπως είναι τα gonal.Εγώ τις άλλες φορές χρησιμοποιούσα μία απλή ένεση ovitrelle η οποία ήταν γεμάτη με το υγρό.Επειδή σήμερα είναι κλειστά το νοσοκομείο θα πάρω τηλέφωνο τη Δευτέρα να ρωτήσω αν είναι η σωστή ένεση.Έχει χρησιμοποιήσει καμιά σας τη πένα?Είναι η ίδια ένεση,γνωρίζετε?Μου αλλάξανε και τα utrogestan,μου δώσανε προγεστερόνη ενέσιμη,λέει είναι καλύτερη,αλλά πιο ακριβή.Τέλος πάντων θα δούμε.Ακόμα το αίμα που είχα στη μέση του κύκλου δεν έφυγε,ξεκίνησα εχθές τα utrogestan για 10 μέρες μου είπε ο γιατρός.Άντε να δούμε πότε θα φύγει.Τί άγχος κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια καλησπέρα.Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει κάνει καμιά σας την ένεση ovitrelle αντί για την pregnyl.Σήμερα πήγα να πάρω από το φαρμακείο τα φάρμακα που μου γράψανε από το νοσοκομείο,orgalutran,ciclacur κτλ και όταν πήγα σπίτι και άνοιξα το κουτί της ovitrelle ήταν πένα όπως είναι τα gonal.Εγώ τις άλλες φορές χρησιμοποιούσα μία απλή ένεση ovitrelle η οποία ήταν γεμάτη με το υγρό.Επειδή σήμερα είναι κλειστά το νοσοκομείο θα πάρω τηλέφωνο τη Δευτέρα να ρωτήσω αν είναι η σωστή ένεση.Έχει χρησιμοποιήσει καμιά σας τη πένα?Είναι η ίδια ένεση,γνωρίζετε?Μου αλλάξανε και τα utrogestan,μου δώσανε προγεστερόνη ενέσιμη,λέει είναι καλύτερη,αλλά πιο ακριβή.Τέλος πάντων θα δούμε.Ακόμα το αίμα που είχα στη μέση του κύκλου δεν έφυγε,ξεκίνησα εχθές τα utrogestan για 10 μέρες μου είπε ο γιατρός.Άντε να δούμε πότε θα φύγει.Τί άγχος κι αυτό.

 

 

Ναι την έχω κάνει κγω είναι όπως η gonal αν έχεις κάνει κ την είχα κάνει μόνη μου στην κοιλιά. Μην αγχώνεσαι. Εγώ έχω κάνει κ ενδοκολπικη κρέμα προγεστερονη.

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Ναι την έχω κάνει κγω είναι όπως η gonal αν έχεις κάνει κ την είχα κάνει μόνη μου στην κοιλιά. Μην αγχώνεσαι. Εγώ έχω κάνει κ ενδοκολπικη κρέμα προγεστερονη.

 

Δηλαδή η πένα ovitrelle είναι ακριβώς η ίδια με εκείνη την απλή που είχα χρησιμοποιήσει?Τη κάνεις και μετά από 36 ώρες γίνεται η ωολληψία?Γιατί πρώτη φορά μου έδωσαν τη πένα γι'αυτό ρωτάω.Είναι πολύ απλή στη χρήση το ξέρω.Εσύ πήρες όλη τη ποσότητα,250 που λέει?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή η πένα ovitrelle είναι ακριβώς η ίδια με εκείνη την απλή που είχα χρησιμοποιήσει?Τη κάνεις και μετά από 36 ώρες γίνεται η ωολληψία?Γιατί πρώτη φορά μου έδωσαν τη πένα γι'αυτό ρωτάω.Είναι πολύ απλή στη χρήση το ξέρω.Εσύ πήρες όλη τη ποσότητα,250 που λέει?

 

Ναι την έχει μέσα την πένα , το γυρνάς πάλι απο την πίσω πλευρά αλλά έχει ένα νούμερο μόνο 250 αν δεν κάνω λάθος. Ναι όλη την ποσότητα κ μετά απο 36 ώρες πας για ωολληψια.

που θα πάει θα έρθει!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει κάνει καμιά σας την ένεση ovitrelle αντί για την pregnyl.Σήμερα πήγα να πάρω από το φαρμακείο τα φάρμακα που μου γράψανε από το νοσοκομείο,orgalutran,ciclacur κτλ και όταν πήγα σπίτι και άνοιξα το κουτί της ovitrelle ήταν πένα όπως είναι τα gonal.Εγώ τις άλλες φορές χρησιμοποιούσα μία απλή ένεση ovitrelle η οποία ήταν γεμάτη με το υγρό.Επειδή σήμερα είναι κλειστά το νοσοκομείο θα πάρω τηλέφωνο τη Δευτέρα να ρωτήσω αν είναι η σωστή ένεση.Έχει χρησιμοποιήσει καμιά σας τη πένα?Είναι η ίδια ένεση,γνωρίζετε?Μου αλλάξανε και τα utrogestan,μου δώσανε προγεστερόνη ενέσιμη,λέει είναι καλύτερη,αλλά πιο ακριβή.Τέλος πάντων θα δούμε.Ακόμα το αίμα που είχα στη μέση του κύκλου δεν έφυγε,ξεκίνησα εχθές τα utrogestan για 10 μέρες μου είπε ο γιατρός.Άντε να δούμε πότε θα φύγει.Τί άγχος κι αυτό.

 

εχω κανει και εγω ovitrelle αντι pregnyl ειναι το ιδιο αλλα εβαλα την απλη ενεση δεν γνωριζω για την πενα καλυτερα ρωτεσε αν ειναι το ιδιο. καλη επιτυχια!!!!!!!

μικρο μου καραμελακι σε περιμενουμε ! ! ! !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Oly μου κι εγω αυτην την φορά έκανα την πένα otrivelle ειναι ακριβώς το ίδιο πράγμα με την pregnil απλά να προσέξεις να γυρίσεις το έμβολο στις 250 μονάδες. Καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites

Oly μου κι εγω αυτην την φορά έκανα την πένα otrivelle ειναι ακριβώς το ίδιο πράγμα με την pregnil απλά να προσέξεις να γυρίσεις το έμβολο στις 250 μονάδες. Καλή επιτυχία!

 

Σ'ευχαριστώ κάντι μου,νόμιζα ότι πήρα λάθος ένεση.Τις άλλες φορές είχα χρησιμοποιήσει τη παλιά την ovitrelle γι'αυτό μπερδεύτηκα.Θα πάρω βέβαια να τους ρωτήσω.Να΄σαι καλά.:-D

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...
Κορίτσια καλησπέρα.Θα ήθελα να σας ρωτήσω αν έχει κάνει καμιά σας την ένεση ovitrelle αντί για την pregnyl.Σήμερα πήγα να πάρω από το φαρμακείο τα φάρμακα που μου γράψανε από το νοσοκομείο,orgalutran,ciclacur κτλ και όταν πήγα σπίτι και άνοιξα το κουτί της ovitrelle ήταν πένα όπως είναι τα gonal.Εγώ τις άλλες φορές χρησιμοποιούσα μία απλή ένεση ovitrelle η οποία ήταν γεμάτη με το υγρό.Επειδή σήμερα είναι κλειστά το νοσοκομείο θα πάρω τηλέφωνο τη Δευτέρα να ρωτήσω αν είναι η σωστή ένεση.Έχει χρησιμοποιήσει καμιά σας τη πένα?Είναι η ίδια ένεση,γνωρίζετε?Μου αλλάξανε και τα utrogestan,μου δώσανε προγεστερόνη ενέσιμη,λέει είναι καλύτερη,αλλά πιο ακριβή.Τέλος πάντων θα δούμε.Ακόμα το αίμα που είχα στη μέση του κύκλου δεν έφυγε,ξεκίνησα εχθές τα utrogestan για 10 μέρες μου είπε ο γιατρός.Άντε να δούμε πότε θα φύγει.Τί άγχος κι αυτό.

 

καλημέρα oly75 και εγώ αυτό το μήνα θα κάνω την ίδια ένεση...είναι εύκολη στη χρήση τελικά;είχες αποτέλεσμα;να ελπίζω η τζάμπα θα φάω τόσα φάρμακα;

Σ'αγαπάω πιο πολύ και απ' τη ζωή μου 09/09/2012

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα oly75 και εγώ αυτό το μήνα θα κάνω την ίδια ένεση...είναι εύκολη στη χρήση τελικά;είχες αποτέλεσμα;να ελπίζω η τζάμπα θα φάω τόσα φάρμακα;

 

Καλησπέρα κορίτσι.Η ένεση ovitrelle είναι πάρα πολύ εύκολη,είναι πένα και έχει πολύ λεπτή βελόνα.Μην ανησυχείς.Εσύ έκανες εξωσωματική και πας για ωοληψία?Δε θυμάμαι ακριβώς αν το ανέφερες.Εννοείται πως έχει αποτέλεσμα,χωρίς αυτή τίποτα δε γίνεται.Καλή επιτυχία.Αξίζει η προσπάθεια που κάνουμε όλες μας και ας τρώμε τόσα φάρμακα.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσι.Η ένεση ovitrelle είναι πάρα πολύ εύκολη,είναι πένα και έχει πολύ λεπτή βελόνα.Μην ανησυχείς.Εσύ έκανες εξωσωματική και πας για ωοληψία?Δε θυμάμαι ακριβώς αν το ανέφερες.Εννοείται πως έχει αποτέλεσμα,χωρίς αυτή τίποτα δε γίνεται.Καλή επιτυχία.Αξίζει η προσπάθεια που κάνουμε όλες μας και ας τρώμε τόσα φάρμακα.

 

καλημέρα oly όχι δεν έχω κάνει εξωσωματική θα κάνω την ένεση ovitrelle και θα προσπαθήσω με προγραμματισμένες επαφές αυτο το μήνα και βλέπουμε αν δεν πετύχει....ελπίζω να έχουμε σύντομα μωράκι στην κοιλίτσα μας όλες μας γιατί όλο όνειρα με μωράκια βλέπω και έχω ψιλό φρικάρει..

Σ'αγαπάω πιο πολύ και απ' τη ζωή μου 09/09/2012

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα oly όχι δεν έχω κάνει εξωσωματική θα κάνω την ένεση ovitrelle και θα προσπαθήσω με προγραμματισμένες επαφές αυτο το μήνα και βλέπουμε αν δεν πετύχει....ελπίζω να έχουμε σύντομα μωράκι στην κοιλίτσα μας όλες μας γιατί όλο όνειρα με μωράκια βλέπω και έχω ψιλό φρικάρει..

 

Εύχομαι καλή επιτυχία στη προσπάθειά σου.Ελπίζω και εγώ το 2017 να μας φέρει αυτό που τόσο πολύ επιθυμούμε.

Link to comment
Share on other sites

Εύχομαι καλή επιτυχία στη προσπάθειά σου.Ελπίζω και εγώ το 2017 να μας φέρει αυτό που τόσο πολύ επιθυμούμε.

 

μακάρι..είμαι πολύ αισιόδοξη :D:D:D:D:D θετική σκέψη και όλα θα γίνουν......εσύ πότε (δεν)περιμένεις;εγώ μέχρι τις 25 και 26 θα κάνω χοριακή.....

Σ'αγαπάω πιο πολύ και απ' τη ζωή μου 09/09/2012

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Καλησπέρα! Θα ήθελα τη βοήθεια σας. Προσπαθούμε καιρό με το συζυγο μου για ενα μωρακι χωρις αποτελεσμα υστερα απο μια αποβολη πριν 1,5 χρονο. Δεν εχω σταθερο κυκλο οποτε υπολογιζω περιπου Σάββατο ή Κυριακή τη μεση του κυκλου μου.. Ποια μέρα πρέπει να κανω την ένεση ovitrelle;; Ευχαριστω..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Το ποτε θα την κανεις θα σου το πει ογιατρος σου.

Αφου παρακολουθησετε υπερηχογραφικα την αναπτυξη του ωοθηλακιου εκεινος θα σου πει την ακριβη ημερα. 

k0oZp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Καλησπέρα κορίτσια μου.. Τα φώτα σας παρακαλώ , μετά από λαπαροσκόπηση λόγω ενδομητριωσης και αφού προσπαθούσαμε 6 μήνες με τον άντρα μου πήγαμε στον γιατρό κ μας είπε να ξεκινήσουμε βιταμίνες onelife και οι δυο και παρακολούθηση ωαρίου κ μετά την ένεση ovitrelle. Τελευταία φορά είδαμε το αυγουλακι κ ήταν 18 χιλιοστά κ ο γιατρός είπε να κάνουμε ένεση μετά από 2 μέρες το μεσημέρι δλδ περίπου στα 22 χιλιοστά εάν υπολόγισα σωστά . Έχει κάποια αναλογη εμπειρία , πως πήγε ; Τις βιταμίνες αυτές τις γνωρίζετε ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...