Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

29 εβδομαδα,πονοι περιοδου και αναγουλα


Recommended Posts

κοριτσια θα ηθελα την βοηθεια σας,

ειμαι 29 και 4 εβδομαδων και εχτες ειχα πονους σαν να εχω περιοδο ολο το βραδυ και το πρωι που ξυπνησα ειχα ταση για εμετο..δλδ ακομα εχω και νιωθω πολυ χαλια...ειναι ανυσηχητικο αυτο;..ειναι το πρωτο μου μωρακι και δεν ξερω..

ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα!

Με το καλό εύχομαι!

Εμένα ενώ είχαν σταματήσει οι εμετοί στους 3 μήνες κάποια στιγμή ξανά είχα για 3-4 μέρες αλλα πέρασε πάλι...

Ενημέρωσε τον γιατρό σου...

Τωρα για τους πόνους περιόδου ειναι δυνατοί;

Ή ήπιοι και πέρασαν;

 

 

Link to comment
Share on other sites

χριστινα...ηταν ηπιοι θα ελεγα και περασαν...γιατι τους αντεχα μηπως ειναι συσπασεις και πρεπει να παω στο νοσοκομειο;...δεν θελω να συμβει κατι..ανυσηχω...

Link to comment
Share on other sites

Θα πας να σε δει γιατρός φυσικά γιατί τις συσπάσεις άλλες τις νιώθουν άλλες όχι...

Σε άλλες ειναι σαν τσίμπημα σε άλλες σαν κράμπα!

Και συσπάσεις να ήταν δεν πειράζει!

Αυτό θα το κρίνει ο γιατρός σου!!!

Εφόσον σταμάτησαν όμως δεν ειναι τόσο επείγον απλα ενημέρωσε τον και ξεκουράσου!

Γιατί με συσπάσεις μπορεί να αλλαξει ο τράχηλος...

Η μικρή αλλαγή δεν μας πειράζει ...

Τις μεγάλες επεξεργαζόμαστε!

Όλα καλά όμως !!!

Εγω είχα απο τον 4ο μήνα κάθε μέρα καμμία 40αρια συσπάσεις και απο τον 7ο 50!!!

Αλλα γέννησα 37 εβδομάδων!!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω χριστινα, με παρακολουθουν σε δημοσιο νοσοκομειο...οποτε την αλλη φορα θα παω στο νοσοκομειο να με εξετασουνκαι να δουν και τον τραχηλο..σ ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 8 months later...

Κοριτσια καλησπερα..θα ηθελα την βοηθεια σας..ειμαι 29 εβδομαδων και της τελευταιες μερες εχω πονους σαν περιοδου αλλα πιο δυνατους..συχνους αλλα για λιγο 10 λεπτα αλλα πολυ δυνατους.με χτυπαει λιγο στα ποδια και στην μεση..πολλες φορες κλαιω κιολας..το εχετε παθει?? Ειναι φυσιολογικο??

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλησπερα..θα ηθελα την βοηθεια σας..ειμαι 29 εβδομαδων και της τελευταιες μερες εχω πονους σαν περιοδου αλλα πιο δυνατους..συχνους αλλα για λιγο 10 λεπτα αλλα πολυ δυνατους.με χτυπαει λιγο στα ποδια και στην μεση..πολλες φορες κλαιω κιολας..το εχετε παθει?? Ειναι φυσιολογικο??

 

 

 

Καλο θα ηταν να ενημερωσεις τον γιατρο σου αν δν το εκανρς ηδη. Κουραζεσαι; οι πονοι περνανε αν ξαπλωσεις; μαγνησιο παιρνεις; μην το αφηνεις πες το στον ντοκ σου.

z4WZp2.png
Link to comment
Share on other sites

Περνω μαγνησιο δυο φορες την ημερα..

Και δεν κουραζομααι..οταν ειμαι ξαπλωμενη νοιωθω πιο πολυ τον πονο..ειδικα οταν ειμαι ξαπλωμενη στην αριστερη μερια..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...