Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θέση μωρού από τον 6ο μήνα.


Recommended Posts

Γειά σας από μένα! Χθες πήγα στον γιατρό για εξέταση και στον υπέρηχο που μου έκανε είδαμε την μπουμπου να βρίσκεται με το κεφάλι προς τα κάτω και πολύ πολύ χαμηλά. Ή αλήθεια είναι πως φοβήθηκα πολύ γτ βρίσκομαι στον 6ο μήνα κύησης. Ή γιατρός μου είπε να βάλω μαξιλάρι κάτω από την λεκάνη μου για να αλλάξει στάση το μωρακι και να είμαι ξάπλα (το τελευταίο διάστημα Κουράστηκα πολύ ίσως φταίει και αυτό ).

Έχει τύχει σε καμία από σας και αν ναι πως το διαχειρηστηκατε;; Ήταν κάτι που σας φοβησε;

ieCyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμενα ηταν παντα με το κεφαλι κατω...σε ολους τους υπερηχους απο την αυχενικη και μετα...δεν φοβηθηκα καθόλου ετσι βολευοτανε ετσι έκατσε...

 

Για το οτι ειναι χαμηλα δεν ξερω να σου απαντησω...

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας από μένα! Χθες πήγα στον γιατρό για εξέταση και στον υπέρηχο που μου έκανε είδαμε την μπουμπου να βρίσκεται με το κεφάλι προς τα κάτω και πολύ πολύ χαμηλά. Ή αλήθεια είναι πως φοβήθηκα πολύ γτ βρίσκομαι στον 6ο μήνα κύησης. Ή γιατρός μου είπε να βάλω μαξιλάρι κάτω από την λεκάνη μου για να αλλάξει στάση το μωρακι και να είμαι ξάπλα (το τελευταίο διάστημα Κουράστηκα πολύ ίσως φταίει και αυτό ).

Έχει τύχει σε καμία από σας και αν ναι πως το διαχειρηστηκατε;; Ήταν κάτι που σας φοβησε;

 

Καλησπέρα. Και εγω στον έκτο ειμαι. Πριν μια εβδομάδα που έκανα υπέρηχο μου ειπε ο γιατρος οτι και εμενα με το κεφάλι προς τα κατω ήταν. Δεν μου ειπε κατι για ξεκούραση και τέτοια.Μια φίλη μου πάλι στην β επιπέδου ήταν με το κεφάλι προς τα κατω και μέρα γύρισε, δεν νομιζω οτι ειναι ανησυχητικό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Και εγω στον έκτο ειμαι. Πριν μια εβδομάδα που έκανα υπέρηχο μου ειπε ο γιατρος οτι και εμενα με το κεφάλι προς τα κατω ήταν. Δεν μου ειπε κατι για ξεκούραση και τέτοια.Μια φίλη μου πάλι στην β επιπέδου ήταν με το κεφάλι προς τα κατω και μέρα γύρισε, δεν νομιζω οτι ειναι ανησυχητικό.

 

Ή αλήθεια είναι πως συνέχεια κουνιεται και το καταλαβαίνω έντονα. Ελπίζω να αλλάξει θέση και να ήταν απλά μία σύμπτωση :(

ieCyp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα ηταν παντα με το κεφαλι κατω...σε ολους τους υπερηχους απο την αυχενικη και μετα...δεν φοβηθηκα καθόλου ετσι βολευοτανε ετσι έκατσε...

 

Για το οτι ειναι χαμηλα δεν ξερω να σου απαντησω...

 

Περίεργα μωρακια!! Σε ευχαριστώ!

ieCyp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Νομιζω ότι μεχρι καποιες εβδομάδες (μεχρι 30-32) τα μωράκια χωρανε στη λεκανη οποτε είναι λογικο να <πηγαινουν> και χαμηλα. Τωρα βεβαια για να σου συνεστησε ο γιατρος ξαπλα κατι θα ξερει παραπανω οποτε ακολουθησε τις οδηγιες του και όλα θα πανε καλα.

bGTMp3.png6mSOp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...
Πηγα στον γιατρο!

Ολα καλα το μωρακι μου ανεβηκε με το κεφαλι ψηλα!!

 

Είδες κοπέλα μου μπράβο πολυ χαίρομαι ολα καλα. Γενικά ξεκούραση αλλα δεν θελει άγχος τα μπουμπουκακια κάνουν βόλτες τωρα στην κοιλιτσα μας μέχρι να δουν πως βολεύονται καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...