Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Παλινδρομη κυηση-πρωτη εγκυμοσυνη


Recommended Posts

Με το καλό μια καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Συνήθως η παρουσία αίματος δηλώνει ότι χρειάζεται περαιτέρω διερεύνηση η κατάσταση και από τη στιγμή που δεν έχεις είναι καλό σημάδι.

Καλό είναι, πάντως, τώρα που είσαι αγχωμένη να μη διαβάζεις για συμπτώματα γιατί κάθε γυναίκα και κάθε εγκυμοσύνη είναι διαφορετική και μερικές φορές από το άγχος μας παρερμηνεύουμε τα πράγματα.

Μίλα με γιατρό σου αύριο και όλα θα πανε καλά.

Σου στέλνουμε κουράγιο:-)

Jvmlp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 52
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

sweetberry28, καλημέρα

μη βασίζεσαι τόσο πολύ στα συμπτώματα, καθώς συνέχεια αλλάζουν, και θα έχεις πολλά και διαφορετικά έως το τέλος της εγκυμοσύνης.

Επειδή αυτή τη στιγμή, κι εσύ και όλες μας, δε μπορούμε παρά να κάνουμε μόνο εικασίες, κι εφόσον έχεις αγχωθεί και αγωνιάς τόσο πολύ, γιατί δεν κλείνεις ένα ραντεβού με το/η γιατρό σου να σε δει (πριν την προγραμματισμένη αυχενική).

Εύχομαι όλα να είναι καλά και να έχεις μία τελειόμηνη εγκυμοσύνη!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσια, μετα απο αρκετες γυναικολογικές επεμβάσεις και γενικα τα μισα γυναικολογικα οργανα πλεον λειπουν απο το σωμα μου κατάφερα και εμεινα εγκυος!!! Η χαρα απερίγραπτη φυσικα το θελαμε χρονια με τον αντρα μου.

Ο τελευταίος υπερηχος οπου ακούσαμε καρδουλα κλπ ηταν την προηγουμενη Δευτερα 09/05/2016 ο γιατρος μου ειπε πως ημουν στην 8 εβδομαδα.

Σημερα ειμαι τελος της 9ης λογικα...

Το θεμα ειναι οτι εδω και 4 μερες υστερα απο αφόρητους πονους στην μεση και στην κοιλια σαν πονοι περιοδου χωρις αιμα ομως μου εχει καρφωθεί η ιδεα οτι κατι δεν παει καλα και ισως παλλινδρομησε το αγγελούδι μου.

Τα συμπτωματα που ειχα εξ αρχης της εγκυμοσυνης ηταν αναγούλες και λιγο πρησμενο στηθος

Εδω και λιγες μερες τιποτα ελαχιστες αναγούλες κ το στηθος μια χαρα οπως πριν μεινω εγκυος

Το ραντεβου μου με τον γιατρο τωρα ειναι στην αυχενική 8/6/2916 δεν μοορω να περιμενω τοσο πολυ θα παω αυριο κιολας να ηρεμησω.

Συνηθως τα συμπτωματα παλλινδρομης ποια ειναι? απλα σταματάνε τα συμπτωματα? το ενστικτο εχει δικιο αραγε? βλεπω φοβερούς εφιάλτες εδω και λιγες μερες και ξυπνάω χαράματα μεσα στον φόβο και την ανησυχία! Ειμαι πολυ αγχωδης το ξερω αλλα το ηθελα τοσο πολυ το ζουζουνι αυτο :( μακαρι να πανε ολα καλα.

 

Με τοσους πονους δεν επικοινωνησες με το γιατρο?

 

Συνηθως δινουν προγεστερονη σε αυτες τις περιπτωσεις για να ηρεμησει η μητρα.

 

Σε εμενα απο 8η εως 17η μου ειχε ξεπρηστει το στηθος. Και οι ελαχιστες, αν και κατα φαντασια πιστευω, αναγουλες που ειχα στην 6η και 7η εβδομαδα ειχαν εξαφανιστει και αυτες.

 

Στα συμπτωματα μην δινεις καμια σημασια.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...