Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Καλημερα κοριτσια

Αν μπορει καποια να μου πει την γνωμη τησ γιατι παλι μου χτυπησε την πορτα το αηχοσ. Ξυπνησα το πρωι κ πηγα τουαλετα στο σκουπισμα βρηκα μια μεγαλη βλεννα σα κολλα προσ λευκο χρωμα. Δηλωνει οτι αρχιζει να ανοιγει ο τραχηλοσ??? Εν συντομια ειμαι 28 κ 3 μερες εχω κανει περιδεση κ εχω βαλει κ πεσο τραχηλου τελευταια μετρηση τραχηλου 1.7 . Απλα θυμαμαι στη δευτερη αποβολη ειχα δει μια πςρομοια βλεννα κ μετα απο ωρες αιμα. Τον γιατρο τον πηρα κ μου ειπε πωσ δε μπορουμε να κανουμε κατι αλλο κ να του τηλ. Αν με πιασουν πονοι. Υπαρχει περιπτωση να μην ειναι σημαδι τοκετου???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ξέρω πως η "επικίνδυνη" βλέννα είναι σκουρόχρωμη ή/και με ίνες αίματος, αλλά πάλι κάθε περίπτωση δεν είναι ίδια. Μπορεί να μην είναι κάτι, προσπάθησε να είσαι ψύχραιμη, διατήρησε την επικοινωνία με τον γιατρό σου κι εύχομαι όλα να πάνε καλά! :)

27pzp3.png

 

qIUIp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στη δεύτερη εγκυμοσύνη μου είχα συχνά βλέννες όπως αυτές που περιγράφεις (άσπρες, σαν κόλλα), ειδικά στο τρίτο τρίμηνο, και όλα ήταν φυσιολογικά. Δεν ξέρω όμως αν είναι παρόμοια περίπτωση. Στο πρώτο μου μωρό είχα βλέννα με αίμα στην τελευταία εβδομάδα οπόταν και γέννησα. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά!!!

μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ γι τισ απαντησεισ. Αιμα δεν ειχε ηταν καταλευκη με λιγο κιτρινο . Τι να πω ολο κατι μου εμφανιζεται. Ευχομαι ολες να αποκτησετε μωρακι κ να μασ πανε ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα..λοιπον τετοιες βλεννες εχω και εγω που και που.ειμαι 31 και 4.ειναι λευκες και σαν μυξα.ο γιατρος μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο σε αυτη τη φαση.βεβαια η καθε περιπτωση ειναι διαφορετικη.εγω 2-3 φορες τις ειχα απο την 27 εβδομαδα περιπου και μετα.

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ειναι φυσικογικη βλεννα κ οχι απο τον τραχηλ. Παντωσ δε ξαναβρηκα κατι απο εχθεσ γι αυτο φοβαμαι γιατι σκεφτομαι αν ηταν φυσιολογικη εκκριση δε θα την ξαναειχα βγαλε?????

Link to comment
Share on other sites

Μακαρι να ειναι φυσικογικη βλεννα κ οχι απο τον τραχηλ. Παντωσ δε ξαναβρηκα κατι απο εχθεσ γι αυτο φοβαμαι γιατι σκεφτομαι αν ηταν φυσιολογικη εκκριση δε θα την ξαναειχα βγαλε?????

 

Όχι. Το ότι ετυχε μια φορά δεν σημαίνει ότι θα συμβαίνει συνεχώς. Μπορεί να βρίσκεις τέτοια βλέννα περιστασιακά. Νομίζω ότι χρειάζεται να ηρεμήσεις και να είσαι αισιόδοξη. Όλα θα πάνε καλά. Και βέβαια για απορίες γενικά, να συμβουλεύεσαι τον γιατρό σου.

μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα πρεπει να ηρεμησω ευτηχωσ που υπαρχει κτο forum κ μου απαντατε γιατι ρωταω τισ φιλεσ μου που εχουν κανει παιδακια κ σε καμια δεν εχει συμβει κατι αναλογο.

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

το ξερω οτι ειναι ισως ειναι ατοπο...αλλα επειδη εχασα το μωρο μου πριν 4 μηνες,εζησε μονο 22 μερες μπορεις να μου πεις αν συνεχιστηκαν οι βλεννες μεχρι τον τοκετο...μια εβδομαδα πριν μου σπασουν τα νερα παρατηρησα πολλες καφε/βλεννες και ενα κομματι σαν ζελε με ιχνη αιματος...βεβαια γεννησα στις 29 εβδομαδες και 3 εβδομαδες μετα το σπασιμο των νερων.ψαχνω να βρω αν τα νερα εσπασαν λογω πιθανης ανεπαρκειας.οταν εσπασαν τα νερα ο τραχηλος ηταν 3......3 εβδομαδες μετα πονουσα υποφερτα , δεν φαινοταν συσπασεις στον καρδοτκογραφο αλλα οταν μου εκαναν δακτυλικη ειχα τελεια διαστολη και γενησα σε μια ωρα με εναν πονο...

ΕΛΙΖΑ...ΑΝΝΑΛΙΖΑ...ΙΣΑΒΕΛΛΑ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...