Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θηλασμος vs εμφανιση-ομορφια :1-0


Recommended Posts

ΠΑΡΑ ΜΑ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥΣΥΧΝΑ με απασχολουν θεματα που αφορουν το θηλασμο του περι 3χρ παιδιου μου. καποιες φορες το θελω σαν γυναικα και το χαιρομαι που θηλαζω, καποιες αλλες φορες το θεωρω πολυ σημαντικο λειτουργημα (?), αλλες φορες συγκινουμαι που με εχει ως συναισθηματικο καταφυγιο ..Ειναι ομως και καποιες φορες που με τρωει οτι κατι κανω λαθος και εχω και αποδειξεις:

να μης σας ξαναπω για αυτους που με κατακρινουν κλπ.. αλλο με απασχολει τωρα αυτο ακριβως το λεπτο μετα απο μια κουβεντα που ειχα. μηπως θηλαζοντας επαψα να ειμαι ομορφη? με ειδαν περιπου 2,5 χρ πριν και μου ειπαν οτι δεν λαμπει το δερμα μου απο την κλεισουρα. πρωτου κατακρινεται το ατομο που τοπε,ηταν καποιος που με αγαπα αληθινα,αδερφικα 100%.

 

επισης να πω οτι το παιδι εχει κολλησει σε μενα και δε θελει να μεινει με καμια γιαγια πλεον εστω κ μια βραδια! μηπως ολο αυτο το αφιερωμα στην οικογενεια (δε δουλευω πλεον εγω) κανει κακο στο παιδι αν και ολος ο σκοπος ηταν για το καλο?επισης κανει κακο και σε μενα αποτι καταλαβα...

Επεξεργάστηκαν by giwta-la
καταλαθος δημοσιευτηκε λειψο.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να πω πως ημουν μια γυναικα με επαγγελμα καλο, σπουδες-μορφωση αναλογη, ομορφη, ελκυστικη κλπ, που κατα ενα περιεργο τροπο εκανε η καρδια μου ενα κλικ και αυτο που ενιωθα πρεπον απο ενα σημειο και μετα αυτο ακολουθησα, βαζοντας σε αδιαφορη προτεραιοτητα τα υπολοιπα. καποιες φορες δεν αισθανομουν καλα,πνιγομουν,αλλες ημουν χαρουμενη,γενικα ειχα πολλα πανω -κατω. ερχεται τωρα και ο θηλασμος που με απασχολει και ειμαι μπερδεμενη. μηπως πρεπει να ξυπνησω και να ζησω "φυσιολογικα"? μηπως ειμαι η απολυτη εκδοχη του "το παιδι σου θα γινει μαμακικο" σε συνδιασμο με τη δικη μου καταπτωση εμφανισης?σορυ αν κανω εκφραστικα λαθη σολο το κειμενο.

Link to comment
Share on other sites

Βρε κουκλα το παιδακι σου ειναι 3 ετων...δεν καταλαβαινω που ευθυνεται ο θηλασμος σε αυτα που περιγραφεις.

 

Ο φιλος που σου ειπε οτι το δερμα εχει θαμπωσει απο την κλεισουρα τι εννοουσε? Πως αν το εριχνες στα ξενυχτια το δερμα σου θα ελαμπε? Και για ποια κλεισουρα μιλας.Εχεις ενα παιδακι τριχρονο..οκ δε την αφηνεις τη νυχτα για να βγεις...αλλα αυτο δε σημαινει πως πρεπει να εισαι κλεισμενη μεσα.Μαζι με το παιδι δε βγαινετε? Ξερεις βολτα με το παιδι δε σημαινει μονο κουνιες.

 

Επισης το παιδακι ειναι αρκετα μεγαλο τωρα ωστε να εχεις χρονο να περιποιηθεις τον εαυτο σου, να βαψεις τα νυχια σου, να το αφησεις να πας να ψωνισεις κατι ομορφο για σενα.Αρα αν εχεις αφησει στην ακρη την εμφανιση σου ωρα να ασχοληθεις λιγο με τον εαυτο σου.Ολες λιγο πολυ αφηνομαστε οταν ερχεται το μωρο...λογω ελλειψης χρονου βασικα.Τωρα ομως το παιδακι σου εχει μεγαλωσει.

 

Δε στα λεω εκ του ασφαλους...εχω ενα τριχρονο και ενα 4,5 ετων..και σε καταλαβαινω.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα...! συμφωνω μαζι σου ΣΕ ΟΛΑ!!!! ξυπνησα με αλλη διαθεση! χθες ημουν αρρωστη μονη με 39+ πυρετο, σκ@... ψυχολογικα και αφησα να αγγιξει την καρδια μου καθε single party animal προσωπικοτητα!ξυπνησα σημερα το πρωι και σκεφτηκα πως αν παιρναμε στα σοβαρα τον καθε μ..... που σχολιαζει θα τρελαινομασταν. εγω φταιω που πηραστα σοβαρα ατομα ΕΚΤΟΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ! αν εχεις τον αντρουλη τη μανουλα τον μπαμπακα την πεθερουλα τον πεθερουλη κοντα σου και αγαπημενοι ολοι μαζι ποιος χ.... τι θα πει καποιος αλλος που δε ξερει τι πραγματικα αγωνα κανεις καθε μερα γιανα μεγαλωσει σωστα το παιδι σου!!????

 

 

 

(ΔΕ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΠΩς ΝΑ ΑΚΥΡΩΣΩ ΤΟ ΘΕΜΑ ΡΕ ΓΜΤ) :confused:

Link to comment
Share on other sites

Βρε κουκλα το παιδακι σου ειναι 3 ετων...δεν καταλαβαινω που ευθυνεται ο θηλασμος σε αυτα που περιγραφεις.

 

ξεχασα να γραψω και το περιστατικο με το γιατρο νοσοκομειου που συνδιασε και το μακροχρονιο θηλασμο στα κατα της ζωης.

 

 

ακυρο ομως δε με νοιαζει πλεον αυτο το θεμα συγνωμη. αν γινοταν να σβηστει μην τρωμε κ το χρονο μας να αναλυουμε χαζομαρες..:idea:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το ποστ μοιάζει με προσπάθεια να τρολλάρει κάποιος θέματα θηλασμού. Για ποιά κλεισούρα μιλλάμε με 3χρονο παιδάκι;;;;;;; θηλάζει δηλαδή κάθε μιαμιση ώρα και κλείστηκες; έλεος πια! αλλού είναι το πρόβλημα μου φάινεται.

793cp3.png
Link to comment
Share on other sites

Συγχαρητηρια που καταφερες και εφτασες τα τρια χρονια.εμενα ειναι σχεδον 19 μηνων και θηλαζουμε.οντως καποιες φορες κοιταζω το προσωπο μου και το βλεπω κουρασμενο.φυσικα δεν φταιει ο θηλασμος αλλα το οτι εχω να κοιμηθω σερι ολοκληρο βραδυ απο τοτε που γενηθηκε.αλλα για να σε προλαβω και τα παιδακια που δεν θηλαζουν μια χαρα ξυπνανε το βραδυ.εγω αρχισα να νιωθω καλυτερα οταν επεστρεψα στην δουλεια οποτε επρεπε να σουλουπωνομαι λιγακι☺.επισης να σου πω οτι εχω φιλη που δεν θηλασε καθολου και μου ειπε οτι φετος ηταν το πρωτο καλοκαιρι που η μικρη της 4 χρονων απαγκιστρωθηκε λιγακι.οποτε μην ανησυχεις οτι αυτο φταιει.πρεπει ομως να σκεφτεις το οτι ειστε συνεχεια μαζι αφου δεν εργαζεσαι,μηπως μπορουσες να βρεις ασχολιες που να περνατε και με αλλους ανθρωπους.εσυ πως περνας την μερα σου?εχεις αλλα ενδιαφεροντα?εμενα με βοηθησε το οτι ξεκινησα γιογκα.ειναι μια ασχολια που αφιερωνω χρονο στον εαυτο μου και πραγματικα με εχει ανανεωσει.αφου γενικα εχεις την στηριξη των δικων σου ανθρωπων μην δινεις σημασια σε κανεναν.εξω απ τον χορο πολλα τραγουδια λεμε.ετσι ημουν και εγω πριν φερω στον κοσμο το πρωτο μου παιδακι και μετα αναθεωρησα για πολλα πραγματα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...