Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πονος στην ουρηθρα-κλειτοριδα!!


jo89

Recommended Posts

Καλησπερα κοριτσια......

Εχει 3 εβδομαδες που γεννησα...απο την αρχη δεν πονουσα καθολου απο κατω εχω ραμματα εσωτερικα αποροφησημα...καθομουν κανονικα σηκωνομουν δεν ειχα κανενα προβλημα.....Γυρισαμε σπιτι και μετα απο 4-5 μερες με επιασε ενας πονος κοντα στην ουρηθρα στην κλειτοριδα κατα κει καπου δεν μπορω να προσδιορισω ακριβως ειναι σαν τραβηγμα εκει σαν μουδιασμα με ενοχλει λιγο οταν καθομαι και μετα την ουρηση το νιωθω σαν να σκληραινει σφιγγεται:oops::oops::oops:!!!σκεφτηκα μηπως το ερεθισα εγω με το σκουπισμα γιατι μια φορα ξεχαστηκα και σκουπιστηκα λιγο αγαρμπα και πονεσα λιγο!!

Πηρα τηλ τον γιατρο μ ειπε να κανω πλυσεις με χαμομηλι και να παρω μεσουλιντ και πως συμβαινει συχνα......δεν περασε τον ξαναπηρα μ ειπε να παω να με δει δεν προλαβαινω ομως ακομα...δεν εχω και που να αφησω τον μικρο...:rolleyes::rolleyes:

 

Επισης με μια γρηγορη ματια εκει ''κατω'' δεν φενεται κατι μονο ενα κομπακι κατω και ενα εκει κοντα στην κλειτοριδα....(πιθανον η μια ακρη των ραμματων και η αλλη δεν ξερω:?::shock:)

 

Εχει συμβει σε καμμια κατι παρομοιο????θα φυγει ποτε αυτος ελαφρυς πονος???φοβαμαι μην μεινει μονιμα ετσι......

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καμμια κοριτσια????:?::?::rolleyes::rolleyes:

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

μήπως σου έβαλαν καθόλου ουροκαθετήρα την ώρα της γέννας; γιατί εμένα μου έβαλαν για ένα λεπτό ίσα ίσα να αδειάσει η κύστη και πόναγα για 2 μήνες ακριβώς στην ουρήθρα κι είχα περίπου αυτά τα συμπτώματα που περιγράφεις

Link to comment
Share on other sites

Ναι μου εβαλαν και 2 φορες μαλιστα την μια κουνηθηκα και τραβηχτηκα αποτομα και μετα ξανα μου βαλαν.....

Και εγω το σκεφτηκα πως μπορει να ναι αυτο γιατι ο πονος μοιαζει αλλα μετα ειπα δεν θα τον ειχα απο την αρχη τον πονο??θα τον ειχα μετα απο μερες??

Μακαρι να ναι αυτο μην ειναι τιποτα αλλο πιο σοβαρο...

 

2 μηνες εεεεεεεε πω πωωωωωωωωωω:shock::shock:

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

μα ούτε εμένα με έπιασε αμέσως αλλά μετά από λίγες μέρες, ναι 2 μήνες ήταν πολύ ενοχλητικό αλλά εντάξει πέρασε εντελώς τώρα όλα καλά, εγώ πιστεύω οτι αυτό είναι, περαστικά:):):)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ωχ τοτε αυτο θα ναι....θα δω τι θα πει και ο γιατρος που θα παω να με εξετασει στις 40 μερες αλλα.....ειχα υποψια τωρα που βρισκω και αλλη ομοιοπαθουσα ειμαι σιγουρη αυτο θα ναι....καλα οταν το ειδα τρομαξα.....ηξερα χεχε:rolleyes::rolleyes::P

 

Ευχαριστω για τις πληροοριες να σαι καλα να χερεσαι το μωρακι σου:D:D

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Και εγώ ακριβώς τον ίδιο πόνο έχω σε εκείνο το σημείο και με έπιασε στις μέρες που λές!!Ενω στην αρχή πετούσα έχει μερικές μέρςε τώρα πονάω πολυ.Και σκεφτόμουν να πάρω τον γιατρό αλλα αφου τα λέτε έτσι δεν αγχωνομαι θα με δει σε 20 μέρες και μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Tελικα κοριτσια μου περασε μετα το διμηνο....ευτυχως γιατι δνε τον αντεχα αλλο και προφανως ηταν απο τον ουροκαθετηρα!!

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...

Κορίτσια το ίδιο πρόβλημα ακριβώς έχω και εγώ.

Γέννησα 27/09 και μετά απο δέκα περίπου μέρες με έπιασε αυτός ο πόνος-πίεση στην ουρήθρα και είναι αρκετά έντονος σχεδόν κάθε φορά που τελειώνω τα τσίσα μου:oops::oops: ειδικά εαν έχω αρκετή ώρα να πάω τουαλέτα..

Τελικά όλες τα ίδια τραβάμε..:mad::mad::mad:

Σε κάθε πρόβλημα.. υπάρχει πάντα μία λύση..!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ρε κορίτσια εγω κοντεύει 40 μερες και ακόμα νιώθω ελαφρύ πόνο στο σημείο της κλειτοριδας! Ειναι φυσιολογικο;

 

Eμενα μου περασε μετα το διμηνο ο πονος τελειως...:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Υπομονη αν δεις παντως πως δεν υποχωρει και περναει ο καιρος καλυτερα να επισκεφτεις εναν γυναικολογο η ουρολογο!

bUfnp3.pngCxrzp3.png

"Η Μητέρα είναι ένα πρόσωπο το οποίο, βλέποντας ότι υπάρχουν μόνο τέσσερα κομμάτια πίτας για πέντε άτομα, λέει ότι ποτέ δεν της άρεσε η πίτα"

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...