Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

SOS μια βοηθεια παρακαλω!


Recommended Posts

καλημερα!! Θα ηθελα τη βοηθεια σας παρακαλω!

4 Αυγουστου εχω προγραμματισμενη κτ.Ολα καλα μεχρι τωρα αλλα θα χρειαστει να πηγαινω στη δουλεια μετα το μηνα για 3-4 φορες την εβδομαδα και θα καθομαι περιππου 3 ωρες τη φορα.

Σιγουρα θα παρω θηλαστρο.Εχω ακουσει για νοσοκομειακο αλλα ουτε που ξερω που θα το βρω.Αυτο το νοικιαζεις απο το νοσοκομειο? η απο τις εταιρειες που ερχονται και αφηνουν τα διαφημιστικα τους?

Θα γεννησω στο Ελενα οπως και το πρωτο μου παιδακι. Εκει θυμαμαι οτι μου ειχαν αφησει δεκαδες διαφημηστικα για ενοικιαζομενα θηλαστρα.

Τοτε δεν χρειαστηκα ομως γιατι εκατσα περιππου 9 μηνες στο σπιτι.

Τωρα τα πραγματα δυστηχως εχουν αλλαξει.

Επισης αυτο που δεν ξερω ειναι πως θα κανω τις αντλησεις.

Δλδ θα θηλαζω το μωρο και μετα θα βγαζω απο το αλλο στηθος γαλα?

Εχω πελαγωσει λιγο γιατι δεν ειναι ξεκαθαρο το θεμα τι ωρες θα δουλευω ακριβως και καθε ποτε.Αυτες οι ωρες που γραφω στην αρχη του ποστ ειναι η δικη μου εκτιμηση της καταστασης αλλα μπορει να ειναι και περισσοτερες η μπορει και λιγοτερες.

Αν μπορειτε σας παρακαλω να με βοηθησετε γιατι δε θελω να στερησω απο το μωρο μου το δικο μου γαλα.

Biggp3.png

 

 

l2Czp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημερα!! Θα ηθελα τη βοηθεια σας παρακαλω!

4 Αυγουστου εχω προγραμματισμενη κτ.Ολα καλα μεχρι τωρα αλλα θα χρειαστει να πηγαινω στη δουλεια μετα το μηνα για 3-4 φορες την εβδομαδα και θα καθομαι περιππου 3 ωρες τη φορα.

Σιγουρα θα παρω θηλαστρο.Εχω ακουσει για νοσοκομειακο αλλα ουτε που ξερω που θα το βρω.Αυτο το νοικιαζεις απο το νοσοκομειο? η απο τις εταιρειες που ερχονται και αφηνουν τα διαφημιστικα τους?

Θα γεννησω στο Ελενα οπως και το πρωτο μου παιδακι. Εκει θυμαμαι οτι μου ειχαν αφησει δεκαδες διαφημηστικα για ενοικιαζομενα θηλαστρα.

Τοτε δεν χρειαστηκα ομως γιατι εκατσα περιππου 9 μηνες στο σπιτι.

Τωρα τα πραγματα δυστηχως εχουν αλλαξει.

Επισης αυτο που δεν ξερω ειναι πως θα κανω τις αντλησεις.

Δλδ θα θηλαζω το μωρο και μετα θα βγαζω απο το αλλο στηθος γαλα?

Εχω πελαγωσει λιγο γιατι δεν ειναι ξεκαθαρο το θεμα τι ωρες θα δουλευω ακριβως και καθε ποτε.Αυτες οι ωρες που γραφω στην αρχη του ποστ ειναι η δικη μου εκτιμηση της καταστασης αλλα μπορει να ειναι και περισσοτερες η μπορει και λιγοτερες.

Αν μπορειτε σας παρακαλω να με βοηθησετε γιατι δε θελω να στερησω απο το μωρο μου το δικο μου γαλα.

 

Το θήλαστρο να το νοικιάσεις αφού γεννήσεις κι αφού περάσουν οι πρώτες εβδομάδες. Για τόσο μικρή απουσία, αρκούν και 10 μέρες προετοιμασίας (ή και λιγότερες, απλά δεν ξέρουμε πόσο καλά θα αποδίδεις στο θήλαστρο μια και δεν το έχεις χρησιμοποιήσει ποτέ).

 

Μην αγχώνεσαι από τώρα για την άντληση γιατί οι ώρες που θα λείπεις θα είναι λίγες και ουσιαστικά μπορείς να τις καλύψεις με 1-2 αντλήσεις.

 

Το πώς ακριβώς θα αντλείς, μπορούμε να το συζητήσουμε πιο συγκεκριμένα τότε ώστε να δούμε τότε πώς θα θηλάζει το μωρό (κάθε πότε, πόσο, τυχόν ιδιαίτερες συνθήκες) και να προσαρμόσεις την άντληση ακριβώς στα δικά σου δεδομένα.

 

Εύχομαι καλή γέννα και υγιές μωράκι!

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω παρα πολυ για τις απαντησεις και συγνωμη που αργησα να απαντησω εγω αλλα ειχα προβλημα με το ιντερνετ και δεν μπορουσα να συνδεθω.

Οποτε αν καταλαβα καλα για τις ωρες αντλησης κλπ καλυτερα να μιλησουμε οταν θα χρειαστει.

Η αληθεια ειναι οτι ειχα μια μικρη επαφη με θηλαστρο χειρος αλλα αυτο συνεβει για 2-3 φορες στην πρωτη εγκυμοσυνη και δεν θα το ξαναχρησιμοποιουσα με τιποτα.Θυμαμαι οτι για να αντλησω 100 μλ χρειαζομουν κανα μισαωρο!

Biggp3.png

 

 

l2Czp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...