Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Βρογχοπνευμονικη Δυσπλασια


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 70
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπράβο Ανδρομέδα μου, άντε λίγο ακόμα και θα βγείτε και απο το διάχυτο οξυγόνο! Εμείς επιτέλους βγήκαμε απο την θερμοκοιτίδα και πήγαμε σε κουνάκι! Ακόμα δεν το εχουν δοκιμάσει να φάει με μπιμπερό λόγω της δυσχέρειας που κάνει αλλά φαντάζομαι οτι σε λιγο καιρό θα γίνει και αυτό. Τον πήρα και αγκαλίτσα, συγκλονιστική στιγμή!!! Εύχομαι σύντομα να πάρεις κι εσυ το δικό σου μωράκι! Και μακάρι να πάμε όλοι σπίτια μας μέχρι τις 15 Αυγούστου!

Link to comment
Share on other sites

σημερα την ειχα εξω απο την θερμοκοιτιδα για μια ωρα χωρις οξυγονο και την ταισα! πρωτη φορα αγκαλιτσα] ταλαιπωρηθηκε λιγο το καμαρι μου αλλα εφαγε 45 ml... σιγα σιγα θα τις το κοψω εγω το διαχυτο αφου δεν το κανουν οι γιατροι

Despoina 27/5/2010

Dimitris 12/6/2011

Marilou 9/8/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δευτερα η τριτη βγαινουμε! η μπεμπα ειναι πλεον καλα... ελπιζω να μην μας κατσει τπτ απροοπτο τελευταια στιγμη... ειμαι ευτυχισμενη...

0161k.jpg

Despoina 27/5/2010

Dimitris 12/6/2011

Marilou 9/8/2013

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σημερα επιτελους γιναμε 3 στο σπιτι!!!!!!!!!!! ακομα δεν μπορω να το πιστεψω! βεβαια τα χρειαστηκα γιατι με το που φτασαμε ηταν ωρα για μαμ και λιγο η ζεστη λιγο η ταλαιπωρια λιγο η αλλαγη του κλιματος η μπεμπα εκανε εμετουλι αλλα πιστευω θα συνερθει...δεν χορταινω να την κοιταω... οι γιατροι μας ειπαν να εχουμε μια μπουκαλα οξυγονο για ωρα αναγκης αλλα η μπεμπα ειναι μια χαρουλα αντε φανουλα μου να βγειτε κι εσεις

Despoina 27/5/2010

Dimitris 12/6/2011

Marilou 9/8/2013

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο κοριτσάκι μου!!! Τι ευχάριστα νέα ειναι αυτά!!! Ειδα και την φωτό, ζουζουνίτσα όμορφη!!! Να την χαίρεστε και να πάνε όλα καλά απο εδώ και στο εξής.Εύχομαι ο,τι καλύτερο για την οικογένειά σας!!! Αχ θέλω κι εγώ να βγούμε σύντομα...

Link to comment
Share on other sites

αχ! τι μου θυμισες με αυτη την φώτο....

ειναι κουκλιτσα!!!!! να την χαιρεστε και να την καμαρωσετε οπως ποθειτε...

και μην ξεχνας... τωρα αρχιζουν τα ωραια και ερχονται τα καλυτερα ....

 

Υ.Γ. δωστης ενα φιλακι στο μπουτακι απο'μενα ...

An angel in the book of my life wrote down my baby's birth... Then whispered as she closed the book "... too beautiful for earth " .........

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ανδρομέδα να σου ζήσει η μικρούλα σου!!!

Χάρηκα πολύ πολύ που την έχεις πια κοντά σου!!!

Εύχομαι από δω και πέρα να ήταν η τελευταία σας περιπέτεια και να μην περάσεις ούτε από έξω από νοσοκομείο!!!

Να μου τη φιλήσεις την κουκλίτσα σου!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ανδρομεδα συγχαρητηρια κουκλα μου...Να χαιρεστε τη μικρη σας και να την κανετε πολλες πολλες αγκαλιες απο δω και περα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ευχομαι ολα να ειναι φωτεινα και ροδινα για τη μικρη σας για παντα!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Αυτη η φωτο της , εκτος του οτι ειναι μια κουκλα, μου θυμιζει το δικο μου ζουζουνι με τα σωληνακια και τα καλωδια και πολυ συγκινουμαι!!!!!!!!!!!!!!!! Να ειστε παντα μια ευτυχισμενη οικογενεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Σαν σημερα γεννηθηκε το κοριτσακι μου.... 24+6 εβδομαδων 820γρ 38εκ... εχει περασει ενας χρονος και παροτι η πατατουλα μας ειναι καλα και δεν εχει κανενα σουβενιρ απο την προωροτητα οι δικες μας πληγες ειναι ακομα ανοιχτες... χαιρομαστε για την κουκλα μας αλλα δεν εχουμε καμια ορεξη για να πανηγυρισουμε μια μερα στην οποια εγω ενιωθα να πηγαινω σαν προβατο στη σφαγη για να αποχωριστω το μωρο μου που δεν του διναν πιθανοτητες κι ο αντρας μιυ εξω απο το χειροθργειο ετρεμε σαν το ψαρι... μεχρι την στιγμη που την πηραμε σπιτι φοβομασταν να νιωσουμε γονεις... 9/8 λοιπον που ηταν εκεινη η μερα θα της κανουμε τεραστιο παρτυ αλλα σημερα μια τουρτιτσα μονο οι 3.5 μας [περιμενουμε κ τον αδερφουλη της οπου να ναι]... εσεις οι προωρομανουλες πως νιωθατε στα πρωτα γενεθλια των μωρων σας? [περιτττο να σας πω οτι με το που πηγε 12 η ωρα κ αλλαξε η μερα με πηραν τα κλαματα]

Despoina 27/5/2010

Dimitris 12/6/2011

Marilou 9/8/2013

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα γεννήθηκε η κορούλα σου και δε θα είσαι χαρούμενη? το κοριτσάκι σου τα κατάφερε μια χαρά. σήμερα είναι η μέρα της και θα πρέπει να την χαρείτε όλοι μαζί. σαν σήμερα βγήκε στον έξω κόσμο και έγινες μαμά! να μην κλαις! μόνο το γεγονός ότι τα κατάφερε δε σου αρκεί για να χαρείς? να την χαίρεσαι και να της γιορτάσεις τα γενέθλιά της!

Τα ζουζούνια μου είναι γλύκα, είναι τρέλα!

Link to comment
Share on other sites

Ανδρομεδα να σας ζησει και να ειναι παντα καλοτυχη!!!!!!!!

Αν θυμηθω τι ειχε γινει πριν 4 χρονια την ημερα που γεννηθηκε η κορη μου μολις 615 γραμμαρια φτανοντα μεχρι και τα 540 γραμμαρια χωρις να μας δινουνε ουτε μια ελπιδα για ζωη οι γιατροι και εχοντας παροαμονη 4 μηνες και 3 ημερες στην εντατικη μοναδα και λεγοντας ολους αυτους τους μηνες οτι μορει να μην τα καταφερει το μονο που θα ηθελα ητανε οταν ηρθανε τα πρωτα γεννεθλια της τουλαχιστον να μπορω να τα χαρω χωρις αλλο πονο και δακρυα .Ητανε η ωρα 2:30 παιρνω αγκαλια την κορη μου και αρχιζω να την φιλαω και να κλαιω με λυγμους ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΝΑ ΖΕΣΕΙΣ και να μην μπορω να σταματησω απο τα δακρυα χαρας.Μετα απο λιγο ηρθε η εικονα στολισμενη απο το ανθοπωλειο

για το θαυμα που εκανε η μεγαλοχαρη.Η ωρα ειναι 7:30 και ολα ειναι ετοιμα τοσες μερες ετοιμαζα για αυτην την ημερα 65 καλεσμενοι φιλοι συγγενεις ολοι αυτοι που ητανε διπλα μας ολους αυτους τουσ μηνες εχοντας ετοιμασει δωρα για μικρους και μεγαλους φαγητα μουσικη και και....!!!Πριν ερθει η ωρα για να πουν ΟΛΟΙ το τραγουδι των γεννεθλιων τους ζητω να ακουσουνε ενα γραμμα που εχω γραψει και θα ηθελα να τους το πω. ολοι συγκινιμενοι και με δακρυα ΧΑΡΑΣ χτυπουσαν παλαμακια και φωναζαν να ειστε παντα χαρουμενη να την καμαρωνετε .ενα παρτυ που κρατησε μεχρι αργα το βραδυ.Με μενα να μην αφηνω απο την αγκαλια μου το παιδι μου και αφηνοντας ολα τα δυσκολα πισω μας εντατικες, εγκεφαλικες αιμοραγιες,αυξιομεταγισεις,απνοιες,με γονεις και αδελφια να περιμενουν εξω απο τα χειρουργεια αν θα ζησω και εγω εχοντας τους γιατρους να τους εχουνε προετοιμασει ολους και για ολα.

Ανδρομεδα αυτα τα λιγα ειχα να σου γραψω για το πως αισθανομουνα στα πρωτα της γεννεθλια μια μαμα

σημερα που εχει ενα υγειεστατο παιδι χαρουμενο γαματο ζωη.

Helen

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...