Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Καουρες...πολλες καουρες!


Melagio80

Recommended Posts

Καλησπέρα Σας!

Έχω ένα "προβληματακι"μέσα σε όλα τα υπόλοιπα με την εγκυμοσύνη μου...ειμαι 12 εβδομάδων και ταλαιπωρουμαι με πολλές καουρες και καμία φορα τρομερό πόνο στο στήθος σαν να έχω μια πέτρα...ψαχνω να βρω τι με πειράζει αλλά Δεν εχω καταφέρει τίποτα. Τι μου προτείνετε για φαγητο; Τρώω ελάχιστα και ακόμα και αυτό με ενοχλεί...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα Σας!

Έχω ένα "προβληματακι"μέσα σε όλα τα υπόλοιπα με την εγκυμοσύνη μου...ειμαι 12 εβδομάδων και ταλαιπωρουμαι με πολλές καουρες και καμία φορα τρομερό πόνο στο στήθος σαν να έχω μια πέτρα...ψαχνω να βρω τι με πειράζει αλλά Δεν εχω καταφέρει τίποτα. Τι μου προτείνετε για φαγητο; Τρώω ελάχιστα και ακόμα και αυτό με ενοχλεί...

 

Τσιχλες ελμα με μαστιχα χιου εχεις δοκιμασει?? Βοηθαει μια φιλη μου μασουλουσε συνεχεια στην εγκυμοσυνη!!

Link to comment
Share on other sites

Τσιχλες; Θα πάω αύριο κι όλας να αγοράσω...

Πίνω γάλα αλλά δεν πολυβοηθαει. Κάπου διάβασα για ξυνομηλα...τιποτα.

rennie αλλα ρωτα κ το γιατρο σου

Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός μου δεν θέλει πολλά φάρμακα να παίρνω...ηδη κάνω ελαφριά θεραπεια για την αλλεργία μου.

Όταν δεν αντέχω μου είπε να παίρνω simeco αλλά δεν βοήθησε οπως συνήθως...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η αδελφή μου που έχει πάρα πολλές καούρες (έγκυος), αποφεύγει σχεδόν τελείως τα τηγανιτά (ακόμα και τυροπιτάκια κλπ) και γενικά τρώει μικρά γεύματα. Φάρμακα δεν παίρνει, βλέπει κατά περιπτωση τι την πειράζει.

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τα τυροπιτάκια πχ Και εμένα πλέον με πειράζουν...και οι τηγανιτές πατάτες :-(

Εχω τρελαθεί...

 

Ε, προσπάθησε να τα αποφεύγεις. Εγκυμοσύνη είναι, θα περάσει. Την αδελφή μου πάντως τα τυροπιτάκια που είναι ψητά στο φούρνο δεν την πειράζουν. Δοκίμασέ τα.

M7X9p2.png OvOqp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω τις καουρες τις αντιμετωπισα μονο με το παγωτο.μη γελασετε!!!!:) δεν ξερω αν επιανε μονο σε μενα παντως επειδη ειχα καουρες κ ηταν πολυ ενοχλητικο μολις ετρωγα λιγο παγωτο μου περνουσε.κ φυσικα οχι τηγανιτα σαλτσες κτλ ξερετε..

Link to comment
Share on other sites

Κ οπως ειπε κ το ninaki80 η μαστιχα χιου κανει εξαιρετικη δουλεια.σε μορφη τσιχλας αλλα κ στην αλλη τα κομματια που ειναι ολοκληρα κ αγου τα τριψουμε τα βαζουμε σε γλυκα.αν μπορεις να τα μασησεις γιατι ειναι σκληρα.βοηθανε πολυ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα Σας!

Έχω ένα "προβληματακι"μέσα σε όλα τα υπόλοιπα με την εγκυμοσύνη μου...ειμαι 12 εβδομάδων και ταλαιπωρουμαι με πολλές καουρες και καμία φορα τρομερό πόνο στο στήθος σαν να έχω μια πέτρα...ψαχνω να βρω τι με πειράζει αλλά Δεν εχω καταφέρει τίποτα. Τι μου προτείνετε για φαγητο; Τρώω ελάχιστα και ακόμα και αυτό με ενοχλεί...

 

 

Το gaviscon επιτρεπεται στην εγκυμοσυνη κ ειναι πολυ αποτελεσματικο. Εγω ειχα παρει δυο φορες. Ρωτησε τον γυναικολογο σου πρωτα.

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα τσίχλες με μαστίχα...κατι κάνουν! Πήρα και γιαούρτι που κάπου διάβασα,κάτι κάνει κι αυτο. Και κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ πίνω λίγο γάλα. Εάν δω τα δυσκολα θα ρωτήσω ξανά το γιατρό μου.

Επίσης κάτι άλλο. Επειδή χωρίς καφέ δε μπορώ αλλά και αυτός με πειράζει,είναι εντάξει Εάν πίνω τσάι βουνου;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Αγόρασα τσίχλες με μαστίχα...κατι κάνουν! Πήρα και γιαούρτι που κάπου διάβασα,κάτι κάνει κι αυτο. Και κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ πίνω λίγο γάλα. Εάν δω τα δυσκολα θα ρωτήσω ξανά το γιατρό μου.

Επίσης κάτι άλλο. Επειδή χωρίς καφέ δε μπορώ αλλά και αυτός με πειράζει,είναι εντάξει Εάν πίνω τσάι βουνου;

 

Με το καλο να αγκαλιασεις το μωρακι σου! Το τσαι του βουνου δεν πειραζει απλα μην το παρακανεις (μην κατεβαζεις 3 ποτηρια την ημερα αυτο εννοω-με μετρο οπως ολα). Επισης για τις καουρες εμενα με ειχε βοηθησει να τρωω μικρα γευματα, να αποφευγω τα εσπεριδοειδη και τη σοκολατα και να πινω ενα χαμομηλι πριν κοιμηθω (το βραδυ με επιαναν συνηθως).

 
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...