Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!


Recommended Posts

καλησπέρα - καλημέρα σε όλες τις μαμάδες

διαβάζω το forum εδώ και αρκετό καιρό και σήμερα είπα επιτέλους να κάνω εγγραφή, γιατί θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλες σας!

 

Γέννησα πριν 2 μήνες το κοριτσάκι μου και σαν νέα μανούλα δεν είχα ιδέα τι με περιμένει, και ειδικά στο θέμα του θηλασμού. Ανάμεσα στα ατελείωτα ξενύχτια, τις ενοχές αν είμαι καλή μαμά, τις απορίες αν θηλάζω σωστά, την στενοχώρια από το απαρηγόρητο κλάμα των κολικών και τις "συμβουλές" του περίγυρου - τύπου "δεν είναι δυνατόν να την ταϊζεις τόσο συχνά!" "θα την κακομάθεις όλη την ώρα αγκαλιά" "το παιδί δεν χορταίνει, δώσε του συμπλήρωμα" "άσε την να κλάψει και λίγο" "μα γιατί κοιμάται στο στήθος σου?" - βρήκα παρηγοριά σε εσάς!

 

Διαβάζοντας τις εμπειρίες σας και τις συμβουλές σας, επιτέλους αισθάνομαι ήρεμη και γαλήνια και πολύ περήφανη που πλεόν θηλάζω αποκλειστικά το μπουμπουκάκι μου!

 

Με βοηθήσατε όλες πολύ να βρω το peace of mind που λένε και οι Άγγλοι και να επιμείνω - παρά τις δυσκολίες και τα σχόλια των καλοθελητών. Τώρα ξέρω πως κάνω το καλύτερο για το μωράκι μου και χαλάλι τα ξενύχτια και η κούραση!

 

Γι αυτό λοιπόν σας ευχαριστώ!

 

Υ.Γ. Εννοείται πως έχω ακόμα πολλές απορίες, οπότε τώρα που έκανα εγγραφή θα σας ρωτήσω διάφορα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


672460t3u3sfkbn8.gif

 

Καλώς ήρθες,να χαίρεσαι την κορούλα σου :D:D:D

ΜΙΑ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΠΑΙΔΙΚΗ ΗΛΙΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΔΩΡΑ ΠΟΥ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΘΕΣΗ ΝΑ ΔΩΣΟΥΝ

Ρατσιστής δεν γεννιέσαι … γίνεσαι

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες και να χαίρεσαι στο μπουμπούκι σου.

 

Κάνεις το καλύτερο για το μωρό σου και το ξέρεις αυτό και συνέχισε και μην ακούς κανέναν καλοθελητή. Καλή συνέχεια και ό,τι θες θα βρεις απαντήσεις εδώ... :)

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου babyfeb και να χαίρεσαι το κοριτσάκι σου! :D

Είναι ιδιαίτερα θετικό ότι τελικά μέσα από αυτή τη σελίδα μαθαίνεις ότι "βοηθούνται" και μανούλες που μπορεί να μην είναι εγγεγραμένες στο forum αλλά διαβάζουν "ανώνυμα" και ενημερώνονται σωστά...

 

Καλώς ήρθες στην παρέα μας και οποιεσδήποτε απορίες είμαστε εδώ πολλές να σου τις λύσουμε!!!

:wink::D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλωσήρθες και καλωσήρθε και το κοριτσάκι σου!

 

Γερό, χαρούμενο και τυχερό να είναι πάντα!

 

Χαίρομαι και εγώ ιδιαίτερα που μεγαλώνει αυτή η παρέα, γιατί και εγώ πραγματικά πιστεύω ότι καλύπτει ένα μαγάλο κενό υποστήριξης που έχουν οι μανούλες που προσπαθούν να θηλάσουν!

Γι' αυτό και όλοι ευχαριστούμε πρώτα απ' όλα αυτούς που φροντίζουν ώστε να υπάρχει αυτό το forum!

 

Θα είμαστε όλες εδώ να μοιραστούμε τις εμπειρίες μας και να κάνουμε η μία την άλλη να νιώσει ότι δεν είναι μόνη! :wink:

 

:D

Link to comment
Share on other sites

σε οποιον λεω για τα οσα εχω μαθει και μαθαινω απο αυτο το foroum δε το πιστευει, θεωρουν ολοι απιθανο να υπαρχει καπου καποιος αλλος που ενδιαφερεται να σε βοηθησει με μονο ανταλλαγμα την απλη επικοινωνια και ανταλλαγη αποψεων και συμβουλων.Εγώ ειλικρινα δε θα ειχα καταφερει και πολλα χωρις την απιστευτη βοηθεια ολων των μελων.Εχω κλαψει , εχω γελασει και εχω βρει πολλες πληροφοριες που κανουν καλυτερη τη ζωη τη δικη μου και τησ οικογενειας μπροστα στον υπολογιστη μου.Ασε που ξερω πως οτι και να με προβληματιζει υπαρχει παντα καποιος που και ας μη με γνωριζει προσωπικα ειναι διατεθημενος να προσπαθησει να με βοηθησει.

Ειλικρινα ενα μεγαλο ευχαριστω και απο εμενα σε ολες σας και επισης ενα μεγαλο μπραβο για οσα κανετε .....

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Και από μένα τα ίδια! Κι εγώ ήμουν "κρυφή" αναγνώστρια σε όλη τη διάρκεια της εγκυμοσύνης μου, αλλά το σάιτ το είχα ξεκοκκαλίσει! Κι εγώ θηλάζω αποκλειστικά, μόνο και μόνο επειδή μπήκα στο σάιτ! Και συνεχίζω και διαβάζω ανελλιπώς! Ένα (ακόμα) μεγάλο ευχαριστώ σε όλες! :D

1103660.png

________

I think men who have a pierced ear are better prepared for marriage. They've experienced pain and bought jewelry.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...