Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΥΝΤΑΓΗ ΓΙΑ ΑΓΡΙΟΓΟΥΡΟΥΝΟ;;;


kaith

Recommended Posts

κοριτσια γεια σας. Ειμαι καινουρια σε αυτη την θεματικη ενοτητα του forum αλλα σας διαβαζω αρκετο καιρο και μπορω να πω οτι ειστε φοβερες μαγειρισες. Θελω να μου πειτε εαν ξερετε καμια συνταγη για αγριογουρουνο η κανενα μυστικο για να πετυχει στο μαγειρεμα.το μερος του αγριογουρουνου που εχω για μαγειρεμα ειναι μπουτι. σας ευχαριστω και περιμενω νεα σας. :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα kaith,

 

τη συγκεκριμενη συνταγη την ειχα δοκιμασει

στο σπιτι μιας φιλης κ ειναι ....κολαση :twisted:

 

http://www.nistikoarkoudi.gr/Recipe.asp?rl=3&rc_id=620

 

απο το παραπανω λινκ την ειχε παρει κ εκεινη!!

 

 

Καλη επιτυχια. :D

Link to comment
Share on other sites

Οποια συνταγή και να κανεις , πρεπει οπωσδηποτε να το αφησεις ενα βραδυ στο ψυγειο με μαρινάδα .

Ο μπαμπας μου ηταν κυνηγός και εφερνε συχνα .. :oops:

Συνήθως το καναμε στοιφάδο ή κοκκινιστό . Τελευταια που ειχαμε γινει πιο γκουρμε το καναμε με δαμασκηνα .

Γενικα στο αγριογουρουνο ταιριάζει το κοκκινο κρασί , τα φρουτα και τα πολλά μπαχάρια :D

VgL7.jpgIgLdp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ειναι οπως τα λεει η Λαμπρινη!Γινεται πολυ ωραιο στιφαδο...Ειχα βαλει μαλιστα και εγω ενα ποστ γιατι εκανα γυρω στον Οκτωβριο ενα κομματι που ειχα!Και αν και δεν το κανα στιφαδο και το εκανα στο τηγανι (δεν ηταν μπουτι) εγινε πολυ!Μια χρονια αγριο που ειχα και ηταν μπουτι το εβαλα στο φουρνο με μυρωδικα-δαφνη, γαραυφφαλο καρφακια, μπαχαρι και τα κλασσικα και κρασακι και σιγανο ψησιμο χαμηλη φωτια και εγινε τελειο!Μυστικο μαμας μου που εχει μαγειρεψει πολυ αγριο μιας και ο μπαμπας ειναι fun του χομπυ θα το βαλεις για λιγη ωρα μεσα σε ξυδι και νερακι!!Επισης και οταν το μαγειρεψεις παλι θα ριξεις ξυδακι!Τωρα που το λεω επειδη ειχα διαβασει τις συνταγες στο link παραπανω νομιζω οτι το λεει κιολας!Οπως και αν εχει επειδη ειναι διαφορετικο κρεας απο αυτο που εχουμε συνηθισει να τρωμε εχει την νοστιμια του!Καλη επιτυχια λοιπον!

Link to comment
Share on other sites

Και μιας και το βρηκα γιατι ψαχνω εδω για κατι αλλο ριξε μια ματια!

Εκανα λιγο απο της Αφρο λιγο απο το νηστικο αρκουδι και λιγο απο το μυαλο μου!

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=9704

 

Παντως τα σχολια ηταν θετικα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια σας ευχαριστω παρα πολυ. λογω ελλειψης χρονου δεν μπορω να ψαχνω. Θα προτιμησω να κανω οτι πιο απλο σιγουρα θα το μαριναρω με μια απο τις παρακατω μαρινατες σας και θα το βαλω στη γαστρα ψητο. επιλεγω να το κανω ετσι για να φανε τα πιτσιρικια μου τα οποια μολις βλεπουν στοιφαδο και τετοια φευγουν χιλιομετρα.εμενα παλι το στοιφαδο μου αρεσει αλλα ειναι κριμα να φαω εγω τετοιο κρεας και αυτα να κοιτανε. Λεω να το μαγειρεψω την Κυριακη που γιορταζει και ο γιος μου θα σας γραψω για τα αποτελεσματα. Σας ευχαριστω και παλι :P:P:P:P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...