Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ ΚΥΗΣΗ


mitsi1

Recommended Posts

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!! ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ...ΕΙΜΑΙ 29 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ. Η ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΟΤΑΝ...ΟΜΩΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΗΡΘΑΝ ΤΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ...ΜΑΛΛΟΝ ΗΤΑΝ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ Η ΚΥΗΣΗ (ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΞΕΡΩ ΣΙΓΟΥΡΑ) ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΔΥΜΑ...ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ, ΚΛΑΙΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΡΑΚΟΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μην πανικοβάλλεσαι! Παίζει πολύ σημαντικό ρόλο η ψυχολογία! Πιστεύω πως το καλύτερο (από δική μου εμπειρία) είναι να ξαπλώσεις και να μην κάνεις τίποτα μέχρι αύριο που θα πας στον γιατρό.

Εγώ είχα μια εγκυμοσύνη που παλινδρόμησε ,το ξεπέρασα αμέσως και πήγα παρακάτω, λίγο αργότερα είχα μια επιτυχημένη εγκυμοσύνη με την ευτυχή κατάληξη να κρατάω σήμερα το αγγελουδάκι μου στην αγκαλιά μου.

Κάποια στιγμή στο ξεκίνημα της εγκυμοσύνης μου είδα μια καφέ κηλίδα, τότε αγχώθηκα άλλαξα 4 χρώματα, με έπιασε ταχυπαλμία με τον φόβο μην το χάσω και αυτό και έτρεξα στην γιατρό μου. Ευτυχώς δεν σήμαινε τίποτα αλλά η γιατρός μου είπε « Τις περισσότερες φορές αυτές η κηλίδες δεν σημαίνουν απολύτως τίποτα, εγώ σαν γιατρός ανησυχώ περισσότερο για αυτό το άγχος των εγκύων που μπορεί να κάνει πολύ περισσότερο κακό στην εγκυμοσύνη τους»

Σου εύχομαι τα καλύτερα για σένα και για την κοιλίτσα σου……..αλλά ψυχραιμία (σε παρακαλώ).

Περιμένουμε αύριο με αγωνία να μάθουμε τα νέα σου!

an1cA8h0g411210Mjg1ZGx6fDg3NjY3bGRhfE15IHN3ZWV0IEVsbGkgaXM.gif
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με την demelli.Υπομονη και ευχομαι αυριο να μας εχεις καλα νεα

3-08-09.Η ημερομηνια που αλλαξε τη ζωη μου.Εγινα και εγω μανουλα

16-3-12.Μανουλα ξανα!!!!!!!!!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

ΜΗΝ ΑΓΧΩΝΕΣΑΙ. ΣΟΥ ΤΟ ΛΕΩ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΥΟ ΠΑΛΛΙΝΔΡΟΜΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΟΜΟΡΦΟ ΔΩΡΟ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΘΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ Ο ΘΕΟΣ. ΤΟ ΞΕΡΩ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΔΥΣΚΟΛΟ ΝΑ ΤΟ ΧΩΝΕΨΕΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ ΣΟΥ. ΘΑ ΑΝΑΡΩΤΙΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΝΑ ΣΟΥ ΣΥΜΒΕΙ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΛΠ. ΗΡΕΜΗΣΕ ΔΕΣ ΤΙ ΘΑ ΣΟΥ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ. ΑΥΡΙΟ ΓΡΑΨΕ ΜΑΣ ΤΙ ΕΓΙΝΕ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω οτι μπορω να πω κατι να σε κανει να νοιωσεις καλυτερα. :cry:

Πως ξερεις οτι παλινδρομησε? Ευχομαι να ειναι ενα λαθος.

 

Αν οχι κουραγιο. Ευχομαι οτι καλυτερο. Πειμενουμε νεα σου

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!! ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΩ...ΕΙΜΑΙ 29 ΧΡΟΝΩΝ ΚΑΙ ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΜΑΘΑ ΟΤΙ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ. Η ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΠΕΡΙΓΡΑΦΟΤΑΝ...ΟΜΩΣ ΣΥΝΤΟΜΑ ΗΡΘΑΝ ΤΑ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ...ΜΑΛΛΟΝ ΗΤΑΝ ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΗ Η ΚΥΗΣΗ (ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΞΕΡΩ ΣΙΓΟΥΡΑ) ΚΑΙ ΜΕ ΔΙΔΥΜΑ...ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!! ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΩ, ΚΛΑΙΩ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΕΝΑ ΡΑΚΟΣ ΨΥΧΟΛΟΓΙΚΑ.

 

Θα σου πω την ιστορία μου, έκανα τον γιο μου χωρίς κανένα πρόβλημα. Μετά παλλινδρόμησε το δεύτερο (κορίτσι) στην 11η εβδομάδα :cry: , εκεί να δεις κλάμα, να περιμένεις να πας για αυχενική και να σου λένε ότι αντι για αυχενική να πρέπει να κάνω απόξεση. Μετά από αυτό το σοκ έκανα το έμβρυο ένα κάρο εξετάσεις έτσι μάθαμε ότι ήταν υγιές κορίτσι... και τι κατάλαβα;;; Μετά από αυτό έχασα άλλο ένα πάλι καλά την 5η εβδομάδα (βιοχημική). Τώρα είμαι έγκυος σε δίδυμα, ακόμη πονάει η απώλεια του άλλου μου μωρού αλλά δυστυχώς σε προσγειώνουν όλοι οι γύρω.... δηλαδή "από ένα παιδί με πρόβλημα καλύτερα μία αποβολή".

 

Τώρα όσον αφορά την περίπτωσή σου σε ποιαν εβδομάδα είσαι; Αφού είδαν ότι είναι δίδυμα πως συμπέραναν ότι είναι παλλίνδρομη; δεν υπάρχουν έμβρυα μέσα στο σάκο; ή υπάρχουν και δεν ακούτε καρδιακή λειτουργία; Αν είσαι λιγότερο από επτά εβδομάδες θα σου έλεγα να επαναλάβεις τον υπέρηχο όπωσδήποτε και μετά θα δεις τι θα γίνει. Το πιο πιθανό αν ισχύει η περίπτωση ότι δεν ακούσατε καρδιακή λειτουργία είναι ότι είναι νωρίς! Σου εύχομαι τα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ. Να ρωτήσω κάτι κορίτσια όταν συμβαίνει αυτή η παλλίνδρομη κύηση το καταλαβαίνουμε; εννοώ υπάρχει αιμοραγία; επίσης τι την προκαλεί;

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ. Να ρωτήσω κάτι κορίτσια όταν συμβαίνει αυτή η παλλίνδρομη κύηση το καταλαβαίνουμε; εννοώ υπάρχει αιμοραγία; επίσης τι την προκαλεί;

 

Εγώ είχα κάτι έντονες κολπικές σουβλιές όπως λένε, γονάτιζα κάτω από τον πόνο και ο γιατρός το βιολί του..... μου έλεγε "το άγχος σου είναι", "το βάρος που σηκώνεις" μπούρδες. Δεν είχα σταγόνα αίμα πάντως. Το ανακαλύψαμε 10 ημέρες μετά αφού είχε σταματήσει.

Link to comment
Share on other sites

ΟΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ. Να ρωτήσω κάτι κορίτσια όταν συμβαίνει αυτή η παλλίνδρομη κύηση το καταλαβαίνουμε; εννοώ υπάρχει αιμοραγία; επίσης τι την προκαλεί;

 

Εγώ είχα κάτι έντονες κολπικές σουβλιές όπως λένε, γονάτιζα κάτω από τον πόνο και ο γιατρός το βιολί του..... μου έλεγε "το άγχος σου είναι", "το βάρος που σηκώνεις" μπούρδες. Δεν είχα σταγόνα αίμα πάντως. Το ανακαλύψαμε 10 ημέρες μετά αφού είχε σταματήσει.

 

Σε ποια εβδομαδα ησουν?

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΟΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ. Να ρωτήσω κάτι κορίτσια όταν συμβαίνει αυτή η παλλίνδρομη κύηση το καταλαβαίνουμε; εννοώ υπάρχει αιμοραγία; επίσης τι την προκαλεί;

 

Εγώ είχα κάτι έντονες κολπικές σουβλιές όπως λένε, γονάτιζα κάτω από τον πόνο και ο γιατρός το βιολί του..... μου έλεγε "το άγχος σου είναι", "το βάρος που σηκώνεις" μπούρδες. Δεν είχα σταγόνα αίμα πάντως. Το ανακαλύψαμε 10 ημέρες μετά αφού είχε σταματήσει.

 

Σε ποια εβδομαδα ησουν?

 

Το ανακαλύψαμε τέλος 10ης εβδομάδας. Το μωρό είχε σταματήσει 8+ δυστυχώς.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΠΑΛΙ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΝΕΤΕ...ΤΕΛΙΚΑ Η ΧΩΡΙΑΚΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΠΑΛΙ ΣΗΜΕΡΑ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗ. ΔΕΝ ΑΝΑΠΤΥΣΣΟΝΤΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΟΠΩΣ ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΤΑ ΔΙΔΥΜΑ... ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΟΛΟΥ...ΑΠΟ 11840 ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΣΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ 13600. ΤΟ ΑΠΟΓΕΥΜΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΚΑΝΟΝΙΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΑΠΟΞΕΣΗ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ ΑΙΜΑ ΟΥΤΕ ΠΟΝΟΥΣ ΑΛΛΑ ΑΥΤΟ ΔΕ ΦΤΑΝΕΙ...ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ...ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΣΤΗΝ 5η ΕΒΔΟΜΑΔΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΗΤΑΝ ΤΥΧΑΙΟ. ΠΡΟΣΠΑΘΩ ΝΑ ΚΡΑΤΗΘΩ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΤΑΡΡΕΥΣΩ. ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ. Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΧΘΕΣ 15 ΠΙΕΣΗ ΚΑΙ ΟΜΩΣ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΣΤΗΡΙΖΕΙ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΑΠΟΔΕΧΘΕΙ. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΟΛΑ...

Link to comment
Share on other sites

μπορει ομως επειδη ειναι διδυμη κυηση να ζει το ενα, δεν θελω να σου δινω ελπιδες απλα το μονο που θελω να σου πω ειναι οτι δεν ειναι οριστικο το αποτελεσμα,κ απο την στιγμη που ανεβαινουν εστω κ λιγο πως σου κλεινει ο γιατρος ραντεβου για αποξεση?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΙΣΩΣ ΝΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΠΩΣ ΑΛΛΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑΝ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΝΑ ΔΕΙΣ? ΑΠΛΩΣ ΚΑΝΕ ΥΠΕΡΥΧΟ ΚΑΙ ΙΣΩΣ ΑΥΤΟΣ ΣΟΥ ΠΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ. ΜΗΝ ΤΟ ΑΦΗΝΕΙΣ ΕΤΣΙ ΜΙΑΣ ΚΑΙ Η ΧΩΡΙΑΚΗ ΣΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

ΓΙΑΤΙ ΣΤΟΝ ΥΠΕΡΗΧΟ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΠΕΜΠΤΗ ΥΠΗΡΧΑΝ ΜΕΝ ΣΑΚΟΙ ΑΛΛΑ ΧΩΡΙΣ ΕΜΒΡΥΑ ΜΕΣΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΚΑΡΔΙΑΚΗ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ. ΕΠΙΠΛΕΟΝ ΕΝΩ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΕΙΜΑΙ 8 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ ΟΙ ΣΑΚΟΙ ΛΟΓΩ ΜΕΓΕΘΟΥΣ ΕΙΝΑΙ 5,5 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ. ΟΠΟΤΕ ΚΑΤΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ...

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι λυπάμαι που η αναποδιά σου έτυχε στην πρώτη σου εγκυμοσύνη. Ισως αν ήταν δεύτερη η αγάπη και η τρυφερότητα του πρώτου σου παιδιού σου έκανε λίγο πιο υποφερτή την κατάσταση.. Λυπάμαι πολύ.. Απλά να σου πω να μην το βάλεις κάτω. Αν θες πολύ παιδάκι προσπάθησε συντομα να μαζέψεις τα κομμάτια σου και να ξαναρχίσεις την προσπάθεια.. Κουράγιο κοριτσάκι και καλή δύναμη..

phzU.jpgwddf.jpg

Link to comment
Share on other sites

χμμμμμμμ το εχω πει τοσες φορες θα το πω ακομα μια...ακριβως το ιδιο σκηνικο με τις χωριακες ειχα και εγω!!Ανεβαινανε κουτσα-κουτσα λιγο-λιγο πάμε για παλινδρομη ελεγε ο γιατρος :shock: εμβρυο βλεπαμε αλλα δεν ακουγαμε :shock: η κυηση δυο εβδομαδες μικροτερη βαση τελευταιας περιοδου :shock: το παλεψαμε...και τωρα εχω την πριγκιπησσα :)

Doppler σου εκανε? δεν μπορω να καταλαβω πως τα παρατανε ετσι οι γιατροι ελαφρα τη καρδια! :mad::mad::mad::mad:

Παρε 2η γνωμη επειγωντος...δεν ειναι ολες οι εγγυμοσυνες ιδιες!!

Ελπιζω να σε προλαβα :(

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.πρώτα από όλα σου εύχομαι κουράγιο και πολλή δύναμη.εγώ είχα μια αποβολή οπότε μπορώ να καταλάβω λιγουλάκι τον πόνο σου.σκέψου το θετικά.εφόσον έμεινες μια φορά έγκυος θα ξαναμείνεις!!!!!εμείς θα είμαστε εδώ για να μας λες αυτά που θέλεις να βγάλεις από μέσα σου και να ηρεμείς.φιλάκια

Link to comment
Share on other sites

μπορει ομως επειδη ειναι διδυμη κυηση να ζει το ενα, δεν θελω να σου δινω ελπιδες απλα το μονο που θελω να σου πω ειναι οτι δεν ειναι οριστικο το αποτελεσμα,κ απο την στιγμη που ανεβαινουν εστω κ λιγο πως σου κλεινει ο γιατρος ραντεβου για αποξεση?

 

ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!

 

Κάνε κορίτσι μου έναν υπέρηχο πριν κάνεις απόξεση!!!!!!!!!! ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΑΝΕΒΑΙΝΟΥΝ ΟΙ ΜΟΝΑΔΕΣ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΜΕ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ ΟΤΙ Η ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ!!! Ο γιατρός σου που σπούδασε; μέσω διαδικτύου; Συγνώμη κιόλας αλλά μου έχει ανέβει η πίεση με αυτά που διαβάζω!

Link to comment
Share on other sites

ΓΡΗΓΟΡΑ ΣΕ ΑΛΛΟΝ ΙΑΤΡΟ,ΓΙΑ ΔΕΥΤΕΡΗ ΓΝΩΜΗ!!!!!!!!!!μην το αφηνεις ετσι!!!! Ελπιζω ,αποψε να μπεις παλι στο σιτε και να δεις τα μυνηματα μας!!!!

.........Μην το αφηνεις ετσι!Μπορει να ζει μονο το ενα,και γι'αυτο να προχωραει τοσο αργα η χοριακη!

.......Σου το λεω απο προσωπικη εμπειρια!στην πρωτη μου αποξεση δεν προλαβα να πω κουβεντα,αφου με ειδε παρασκευη βραδυ και σαββατο πρωι μου ειχε κλεισει κι'ολας το ραντεβου στο Μητερα για αποξεση,με την δικαιολογια οτι ειναι παλινδρομη κυηση!

.......Δεν προλαβα να παω για μια δευτερη γνωμη(στις 9 το βραδυ...που να πηγαινα!!!) και παρ'ολο που περασε εναμισο χρονο απο τοτε....οι τυψεις δεν με αφηνουν να υσηχασω...ισως,αν το εψαχνα καλυτερα.....να ερχομουν αντιμετωπη με ενα θαυμα!!!!

........Ακομα με βασανιζουν οι τυψεις.....πολυ συχνα το σκεφτομαι....

(εννοειται οτι αλλαξα ιατρο!!!!!τον γκρουσουζη...!!!!)

 

ΓΙ'ΑΥΤΟ ΣΟΥ ΛΕΩ=ΨΑΞΕ ΤΟ ,ΠΡΙΝ ΚΑΝΕΙΣ ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ!!!!!!

********************************

Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...